Frans van Velthoven B.V. B/C ALLROUND MAKELAARDIJ haalt er een frisse wind doorheen! Grondige opknapbeurt ’Moergestel in Buxus’ JOÏ Ui Moergestel Memo ongelooflijk succes LET OP ONZE ADVERTENTIE VAN VOLGENDE WEEK!!! Thea van Mensvoort ontvangt landelijke onderscheiding 1 i Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Bedevaarten naar Lourdes 'Ai ring van de Algemene ledenvergadering voor I Thea van Mensvoort krijgt de bronzen speld opgestoken door voorzitter Pieter van Opbergen. Maartje krijgt een exemplaar overhandigd. T Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Veldjes met wilde bloemen voor St. Janstrossen De eerste verkoopdag van het spel Moergestel Memo, uitgebracht dpor Novy Van Wezel aan het Rootven, is een ongelooflijk succes gewor den. Er stond zaterdagochtend om 10.00 uur zowaar ’n hele rij wachtende mensen toen Mar den Oerlemans een eerste exemplaar mocht overhandigen aan Maartje op ’t Hoog. Zij staat ook op één van de kaartjes (als Pipi Langkous met Carnaval). Maartje mocht bij wijze van demonstratie het spel in de winkel spelen samen met Amber van Wezel terwijl de mensen het spelletje op kwamen halen. Het broertje en zusje van Maartje kijken mee toe... Het spel blijkt een succes en mensen zijn vol lof over het prachtige initiatief. Natuurlijk is het ook nu nog steeds te koop bij Novy van Wezel. De verkoopprijs van het luxe uit gevoerde spel is 9,99 euro. nieuwe elementen toegevoegd. Zo is de grond aan de achterzijde van de buxus ingezaaid met rogge. Deze rogge geeft straks een mooie ach tergrond en het is tevens een levende link met de molen. Tussen ’Moergestel in Buxus’ en de molenberg komen drie veldjes waarin zaad van wilde bloe men wordt gezaaid. Deze bloemen kunnen over een paar maanden door iedereen gratis worden geplukt om te worden verwerkt in een St. Janstros. Deze eeuwenouder traditie is vorig jaar door de parochie met succes geherintrodu ceerd. Tijdens Moergestel fietsdorp worden in de kerk opnieuw van deze trossen gewijd. Met de trein kunnen ook mensen mee die hulp nodig hebben bij het dragen van de koffers en eventueel een rolstoel nodig hebben. Mensen die veel zorg nodig hebben kunnen ver zorgd worden in het accueil door onze eigen vrij willigers. Toos Hobbelen uit Tilburg gaat als reisleidster mee met de vliegreis van 1 t/m 6 september. Wilt U graag in het hotel waar Toos als reisleidster fungeert dan kunt U contact met haar opnemen. Tel. 467 3423. Tevens kunt U mee met de 5 daagse busreis naar Nevers en omstreken van 12 t/m 16 april. Voor deze busreis zijn nog enkele plaatsen vrij. Een hele mooie bedevaart/cultuurreis naar Ne vers, Beaune, TaizéFontenay en Autun. Snel opgeven is wel gewenst. Voor verdere inlichtingen, het aanvragen van een uitgebreide brochure kunt U terecht bij: Peter van de Brand, Rosmalen, tel. 073-521 7679. Lourdes, waar de hemel de aarde raakt. Wilt U in 2010 ook met ons mee naar Lourdes? De Lourdesgroep Bisdom ‘s-Hertogenbosch organiseert in samenwerking met de Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten weer een bus- trein- en vliegreis naar Lourdes. De bus reis is van 31 augustus tot 7 september a.s. en U kunt opstappen in Rosmalen en Oisterwijk. Pastoor Jan Schepers uit Rosmalen gaat mee als geestelijk leider. Een prachtige reis door het mooie Frankrijk. Op de heenweg 2 overnach tingen en op de terugweg 1 De treinreis is van 23 t/m 30 september. Vertrek vanuit Den Bosch. Vliegreis van 24 t/m 29 september. Vertrek vanaf vliegveld Eindhoven. U krijgt veel hulp van de vrijwilligers van de Lourdesgroep. het aangaan van de financiële verplichting die bij een bouw als deze nou eenmaal onvermij delijk is. Met grote meerderheid van stemmen kreeg het bestuur de goedkeuring om de hypotheek aan te gaan. Het bestuur gaat nu verder met de bouwadviseur, om te komen van de definitie ve bouwvergunning. JUBILARIS Thea van Mensvoort, oud-bestuurslid en nog steeds steunpilaar van menig wedstrijdruiter van Fevior werd aangenaam verrast. Ze is inmid dels 50 jaar lid van RSV Fevior en de KNHS. Ze heeft menig bestuursfunctie doorlopen en momenteel nog steeds is ze actief als wedstrijd- secretaresse voor de leden met wedstrijdpaar- den. Daarnaast is ze nog actief als TD van de kring Oirschot voor de KNHS, en is ze weke lijks wel ergens bij de wedstrijden. Voor al deze zaken werd ze op de algemene ledenvergadering onderscheiden met de bron zen onderscheiding in de vorm van een jas- speld van de KNHS. Ledenvergadering RSVFevior stemt voor de bouw van een nieuwe wedstrijdbal Maandagochtend werd koortsachtig gewerkt aan het herstel van ’Moergestel in Buxus’. Het in buxusstruikjes uitgevoerde woord Moergestel aan de voet van de molen is afgelopen maandag grondig opgeknapt. Aanstaande zondag wordt het natuurlijk kunstwerk om 13.00 uur in het kader van de Bomendag van de Stichting Wie- KentKunst heropend door wethouder Joost Wagenmakers. ‘Moergestel in Buxus’ is enige jaren geleden door de gemeente Oisterwijk gerealiseerd op ini tiatief van WieKentKunst. Het natuurlijk kunstwerk heeft veel te lijden gehad van onder meer vandalisme en droogte. Op initiatief van de gemeente Oisterwijk is het nu opgeknapt. De gemeente Oisterwijk heeft daarvoor geld ter beschikking gesteld, maar de algehele renova tie was alleen mogelijk dank zij de vrijwillige inzet van de Moergestelse natuurprofessionals Adry Hoeven en Peter Sebregts, Wim Ketelaars, leden van de Kerkhofploeg en Frank van den Meijdenberg. Aan ’Moergestel in Buxus’ is ook een aantal Het was een drukke algemene vergade ring afgelopen vrijdag in ’t Draaiboom- pje. Ruitersportvereniging Fevior hield er zijn jaarlijkse algemene leden verga dering. En het was niet zomaar een ver gadering... Een belangrijk agenda punt was de bouw van een nieuwe wedstrijdbal aan de Heiligenboom van maar liefst 65 bij 30 meter. Fevior is al sinds 2004 bezig met de realisatie van deze hal. Een noodzaak voor de toekomst van de vereniging en de paardensport in de gemeente Oisterwijk. Allereerst hebben we jaren gedaan over de noodzakelijke artikel 19 procedure bij de provincie om de bouw moge lijk te maken. Daarna ga je een vereniging nog niet in de schulden steken alvorens de mede werking te krijgen van burgemeester en wethou ders en, uiteraard niet onbelangrijk, de wel standcommissie. Beide goedkeuringen zijn al geruime tijd binnen. Maar na 6 jaar is het dan zover. De vereniging moest de laatste drempel nemen. De goedkeu- PAGINA 5 I I i ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 17 MAART 2010 itWUiKM Ül MKhr -aas -J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5