Elkaar Nabij 15,75 p.p. Van den Meijdenberg Moergestelse werkgroep Q GEALAN brengt kunststof in vorm Open Dag RIBW Midden-Brabant RESTAURANT KRIT1 Opening Dependance Kempenhorst College KBO-Brabant Agenda Vision Voorj aarsexpositie ’De Verdieping’ op 20 en 21 maart Sniff’n Tears concert McCalmans bij GUO Ledenvergadering en lezing ’De Kleine Meijerij’ Knutselmiddag palmpaasstokken maken in Stanislaus Diny Derksen. Buiten onze Griekse a la carte kaart serveren wij op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag onbeperkt tapas. Huisgemaakte tapas, ook uit andere Zuid Europese landen. opbrengst verkopen op de markt. Haar wens is om een zonnebloem-oliepers te te kunnen kopen. ‘Dan kan ik zelf bakken en braden met deze olie’. Petra van Nuenen en Jan Daem zijn de initiatiefnemers tot ‘Elkaar Nabij’. De vrijwilligers helpen Moergestelaren bij het verwerken van het verlies van hun dierbaren. BOUWBEDRIJF Hulp bij verliesverwerking voorziet bij start al in behoefte 5T71K Afdeling Moergestel Vrijdag 19 maart Afterschool Vanaf 10 jaar, 15:30 - 17:30 uur Open inloop Vanaf 16 jaar, 19:00 -01:00 uur Dinsdag 23 maart Open inloop, 19:00 - 23:00 uur Woensdag 24 maart Techniek, 13:30 - 15:30 uur, vanaf 6 jaar, entree vanaf 1,50 euro. Verschillende projecten waar je voornamelijk zelf mee aan de slag gaat. Playcafé Wii toumooiü Vanaf 8 jaar, 15:30- 17:30 uur Entree 1,- euro. Diverse spellen Kleine meidenavond! Fashion day, 19:00 - 20:30 uur Vanaf 10 jaar, entree 1,- euro. Pimp je eigen t- shirts! Donderdag 25 maart Afterschool Vanaf 10 jaar, 15:30- 17:30 uur Open inloop Filmavond, Vanaf 16 jaar, entree gratis, 19:00 -23:00 uur Vrijdag 12 maart heeft de Oirschotse burge meester Severijns officieel de nieuwe dependan ce van het Kempenhorst College geopend. Een kerkuil “overhandigde” de schaar en onder toeziend oog van directeur Kempenhorst R. van der Vlies en directeur Voortgezet Onderwijs Best Oirschot T. Broeren werd het openings- lint doorgeknipt. Ondanks het feit dat het Kempenhorst College nog maar enkele jaren in een nieuw pand geves tigd is, was er door toenemende leerlingaantal len toch sprake van ruimtegebrek. Dit pro bleem is nu dus ook voor de komende jaren opgelost. Aan visievorming voor een structu rele oplossing wordt dit jaar al gewerkt. Met name de leerlingen van het Leerweg On dersteunend Onderwijs profiteren van het nieu we, van alle moderne faciliteiten voorziene, gebouw, omdat zij hier hun permanente leer omgeving krijgen. Medewerkers en leerlingen zijn uitermate te spreken over de uitstraling van dit gerealiseerde complex. In Galerie De Verdieping wordt voor de twee de keer de voorjaarsexpositie gehouden. Vaste gast hierbij is Ankie Wessels Beljaars. Zij volgde de Vrije Academie in Rotterdam. Momenteel specialiseert zij zich in tekenen op de kunstacademie in Arendonk. Ze werkt met acryl, olieverf of pastelkrijt. De landschappen en mensfiguren zijn vaak realistisch, soms wat abstracter. Steeds vaker schildert en tekent ze portretten in opdracht. Deze keer wordt ze vergezeld door Tiny van Wezel, Yvonne van Oosterhout, Susanne Zwa ger, Wally Wonnink en Jeanette van Dun. Openingstijden zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Afscheid Schots trio na stief half eeuwtje going wrong The McCalmans leven sinds 1964 en zijn na een stief half eeuwtje still going wrong. Maar in 2010 blikken ze met hun ‘Sniff’n Tears Farewell Tour’ terug op hun mooie toekomst. Sinds de jaren zeventig doet dit Schotse trio met regel maat het GUO-podium aan. Zo kunt u zater dag 20 maart (20.30 uur) voor de allerlaatste keer genieten van de muziek en humor van deze drie klasbakken op het podium in Den Boo gaard. Tenminste, voor wie tijdig tickets reserveert, want GUO rekent op een uitverkocht Sniff’n Tears concert. Belangstellenden linken op http://guo.inoisterwijk.nl door naar de websi te van Den Boogaard voor de allerlaatste. Telefonisch reserveren kan (ma. t/m vr.) tussen 10 en 16 uur op 521 7220. Op de concertdag zelf is de kassa in Den Boogaard open vanaf 19.30 uur, maar GUO verwacht dat er dan nog hoog uit enkele tickets vrijkomen van bezoekers die alsnog niet opdagen. zijn in het activiteitencentrum: sieraden, schil derijen, vogelhuisjes, kaarten en poppen. Op de Lind in Oisterwijk, bij de kiosk, staat een informatiestand van RIBW Midden-Brabant. De medewerkers en cliënten vertellen u graag meer over onze organisatie. Voor bezoekers hebben we, zo lang de voorraad strekt, een klein presentje. Graag tot zaterdag 20 maart! Inwoners van Moergestel die hulp nodig hebben bij het verwerken van verlies, kunnen daarvoor voortaan aankloppen bij de werkgroep ‘Elkaar Nabij’. De groep bestaat uit zeven vrouwen en twee mannen. ”We zijn geschoold in het begelei den bij de verwerking van verlies”, zegt Petra van Nuenen. Samen met Jan Daem was zij de initiatiefnemer tot de oprichting van ’Elkaar Nabij’. Dat het werk van deze vrijwilligers in een behoefte voorziet blijkt uit het feit dat al twee inwoners van Moergestel de hulp van ‘Elkaar Nabij’ hebben ingeroepen. Een werkgroep ‘Elkaar Nabij’ is weliswaar voor Moergestel een nieuw fenomeen, maar in de regio wordt deze hulp al langer geboden. Petra van Nuenen noemt onder andere Oisterwijk, Berkel-Enschot en Udenhout. Het feit dat Moergestelse mensen bij een van die werkgroe pen terechtkwamen, was een van de aanleidin gen om er in Moergestel ook mee te beginnen. Een andere aanleiding was de beperkte tijd waarover pastor Theo te Wierik beschikt. Hij geeft veel en vaak begeleiding aan nabe staanden, maar dat kan hij omwille van de tijd die dat vergt niet bij voortduring blijven doen. Het initiatief is dan ook vanuit de parochie ontstaan. “We hebben raakvlakken met de pa rochie, maar iedereen is bij ons welkom”, benadrukt Petra van Nuenen. Maandenlang hebben de negen vrijwilligers een opleiding gevolgd om mensen te kunnen begeleiden bij hun verlies. Deze opleiding is ver zorgd door Moergestelse Hennie van Schooten. Zij is landelijk een autoriteit op het gebied van rouwverwerking. In Moergestel is ze onder meer bekend als voorzitter van de Stichting WieKentKunst. “We zijn allemaal mensen die VASTENAKTIE 2010 (5) Moergestel helpt de mensen in Malawi Naast de mais en pinda’s gaf Cadecom droog te bestendiger gewassen als cassaveplanten, sojazaad en zoete aardappelen. Eén van de groe pen kreeg veertig geiten, twee per lid. Van de gefokte geitjes geven ze er drie terug, dus hon- derdtwintig in totaal, waarvan ook weer de helft naar de parochie gaat en de andere helft naar andere groepen in Malembo zelf. De mest van de dieren wordt verzameld om de zanderige bodem vruchtbaarder te maken. In heel droge delen van Malembo worden zelfs groenten geplant in grote plastic zakken om zo doelmatig mogelijk gebruik te maken van het schaarse water. Rosemary Ngweu heeft met haar man zes kin deren en houdt naast een eigen akker ook gei ten. Ze verbouwt ook zonnebloemen. ‘We heb ben al een geitje terug kunnen geven aan Cadecom. De geiten geven ons melk en de mest van de dieren gebruik ik op het land.’ In de toe komst hoopt ze haar geitenstapel uit te kunnen breiden. Dan kan ze ook een deel van de Maandelijkse bingoavond in de Reuselhof Op de 3e woensdag van de maand, dus op 17 maart a.s., is er weer een gezellige bingoavond in De Reuselhof. We starten om 19.30 uur. De organisatie is in de vertrouwde handen van Op dinsdag 23 maart zal de Heemkundekring “de Kleine Meijerij” haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houden in “De Voorhof”, het ontmoetingscentrum van de Protestantse Gemeente in Oisterwijk (parkeren bij het over dekt zwembad). Aanvang 19.30 uur. Na de ledenvergadering volgt er een lezing met dia’s van ons lid Piet Jacobs een lezing met beeldmateriaal houden onder de titel “Pareltje, pareltje kom uit je schelp”. Piet Jacobs, oud-leraar Nederlands, laat ons kennismaken met plaatselijk literair erfgoed aan de hand van schrijvers in, uit en over Oisterwijk. Naar verwachting begint de lezing om 20.30 uur. Ook niet leden zijn van harte wel kom en de toegang is gratis. Zaterdag 20 maart St. fans hof 10 Zaterdag 20 maart houdt het Activiteitencentrum Moergestel van RIBW Midden- Brabant een open dag. RIBW Midden-Brabant biedt beschermd wonen, ambu lante begeleiding in de thuissituatie en dagactiviteiten op diverse locaties in de regio. De landelijke Open Dag van de Zorg is voor cliënten en medewerkers een uitgelezen mogelijkheid om geïnteresseerden te laten zien waar en hoe ze wonen en werken, en welke activiteiten ze ondernemen. Iedereen is van harte welkom om tussen 11.00 - 16.00 uur een kijkje te komen nemen in het gezellige activiteitencentrum van Moergestel. Wij zijn te vinden op St. Janshof 10 (naast Ligvoet Nimco het gangetje in). Onder het genot van een kopje koffie met wat lekkers vertellen we u graag wat wij doen en we laten zien wat we maken. Zo verkopen we tij dens de open dag werkstukken die gemaakt iets willen betekenen voor een ander. We vin den het belangrijk er te zijn voor onze naaste medemens”, omschrift Petra van Nuenen de motivatie van de zeven vrouwen en twee man nen om dit zeer specifieke vrijwilligerswerk te doen. Nu ze klaar zijn met de opleiding, zijn de vrij willigers in staat om mensen te begeleiden bij hun verlieservaring. Het gaat daarbij concreet om het verwerken van het verlies, het bespreek baar maken. ‘Elkaar Nabij’ richt zich in de hulpverlening op mensen die een ouder, een kind of een partner hebben verloren. “We zijn er niet voor mensen die bijvoorbeeld hun baan hebben verloren”, verduidelijkt Petra van Nue nen. De begeleiding bestaat uit gesprekken die één tot twee uur per keer kunnen duren. Een hulptraject kan bestaan uit tien tot twaalf van zulke gesprekken. De gesprekken kunnen plaatsvinden naar gelang de hulpvrager daar behoefte aan heeft, bijvoorbeeld één keer per week of twee keer per maand. Belangstellenden kunnen voor informatie terecht bij: Petra van Nuenen, tel. 513 3676 of Jan Daem, tel. 528 6188. Op zondag 28 maart is het palmzondag en dan mogen alle kinderen met een zelfgemaakte palmpaasstok meelopen in de processie aan het begin van de viering van 10 uur in onze kerk. In de kerk krijgen de kinderen een broodhaan- tje op de stok. De palmpaastok kunt u thuis samen met uw kind maken of tijdens de knutselmiddag die we dit jaar organiseren in Huize Stanislaus, Kloos- terdreef 3. Op woensdagmiddag 24 maart van 14 tot 16 uur zijn alle kinderen van 3-12 jaar van harte welkom om samen een palmpaas stok te gaan maken en te luisteren naar een mooi verhaal. Het is de bedoeling dat u de kin deren brengt en weer ophaalt maar indien nodig mogen ouders natuurlijk ook blijven. De kinderen moeten zelf een palmpaasstok meenemen houten kruis van +/- 75 x 50 cm., deze latjes zijn o.a. te koop bij iedere bouw markt), 12 kleine paaseitjes en naald en draad. Je kunt je tot zaterdag 20 maart opgeven bij Annie Schellekens (annieschellekens@ g.mail.com. We hopen op jullie komst! PAGINA 3 w \ki\si\sj ri - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) 1 Belangenorganisatie voor senioren MISSIE ONTWIKKELING VREDE CUI51NE. 7 Boxtelsebaan 8. 5061 VD Oisterwijk www.restaurantkriti.nl - telefoon: 013 - 522 10 81 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 MAART 2010 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3