Uelthouen &Kruijssen Finalisten A- klasse bekend! Jongerencentrum Vision ontvangt 19.555 euro van het Oranje Fonds voor Toplocatie in Actie Schaatsers succesvol tijdens Zuid- Nederlands Kampioenschap Allround 7 wieer de LBR Klusbedrijf Schuttingbouw Addy Rooij akkers Tel. 06 - 53 17 67 25 Weten wat je kunt verwachten, zeker nu! U Reeft gesteld dan ooit op PrO vraagt inwoners om mee te kiezen TUINAFSCHEIDINGEN, BETON, HOUT OF GEMETSELD NIEUWBOUW, RENOVATIE ONDERHOUDSWERK GRONDWERK BESTRATINGEN uiterst tevreden. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Vrijblijvende offerte Moergestel Tel: 013-513 12 84 Waar zou u op bezuinigen? Biljartnieuws 1 2 Poorten, tuinhuisjes en schuren Verbouwingen, badkamers, keukens en dakkapellen Leveren en leggen Imke van der Steen reed 52.83 (500 m), 2:44.51 1500 m), 144.86 1000 m) en 6:00.48 (3000 m). De heren reden ritten over 500 (le tijd), 3000, (2e tijd), 1500 (3e tijd) en 5000 meter (4e tijd): Menno Haans 40.65 (zilveren afstandsmedail- le), 4:45.03 (PR), 2:13.27 en 8:32.56; Jan op ‘t Hoog 48.04, 5:04.51 (PR), 2:25.11 (PR) en 8:47.18; John Schepens 50.48,5:38.43,2:39.57 en niet gekwalificeerd voor de 5000 meter. Op zondag 28 februari mocht Dai Dai Ntab in Utrecht deelnemen aan de Nationale Talenten dag voor C-Junioren. Nadat hij op de 500 meter een geweldig nieuw PR (tijd 41.78) had gere- De WD bedLankt uf kte.-z.ers voor 4- z.etrets! www.oisterwijk.vvd.nl den, kreeg hij op de 1000 meter te maken met een stormachtige wind waardoor de tijd op deze afstand (1:32.89) een beetje tegenviel. Een dag eerder had Dai Dai tijdens een gewo ne wedstrijd in Eindhoven zijn PR op de 500 meter ook al verbeterd en was Gijs Coomans op de 1000 meter bijna twee seconden sneller dan ooit. Hieronder de tijden van de wedstrijd op 27 februari in Eindhoven: 3 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Dai Dai Ntab 52.44 (PR) en 1:28.51; Linsey Kaïn 50.20 en 1:48.58; Gijs Coomans 53.04 en 1:48.50 (PR). Madolyn Appeldoorn kwam ten val op de 500 meter en reed 2:50.02 op de 1500 meter. Bij de foto: De deelnemers aan het Kampioenschap Allround v.l.n.r Menno, Jan, Imke en John. Het Oranje Fonds stimuleert ontmoetingen tussen mensen. Onder de naam ‘Toplocaties in actie’ benaderde het Fonds bestuurders en gebruikers van dorps huizen, buurthuizen en andere ontmoetingsruimtes uit het hele land. De vraag was: kom met een idee om van uw ontmoetingsruimte een Toplocatie in Actie te maken. Jongerencentrum Vision uit Moergestel deed mee en ontvangt een van de belangrijkste pijlers onder het beste- dingsbeleid van het Oranje Fonds. ORANJE FONDS Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar besteedt het ongeveer 22 miljoen euro aan organisaties die een betrokken samenleving bevorderen in Nederland, op Aruba en de Nederlandse Antil len. Door deze bijdragen ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plaats in de sa menleving. Het Oranje Fonds wordt o.a. ge steund door de Nationale Postcode Loterij en de Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Maxi ma zijn beschermpaar van het Oranje Fonds. Neo-Senior Menno Haans begon het toernooi met een tweede plaats op de 500 meter en ver beterde vervolgens zijn PR op de 3000 meter. Samen met op de tweede dag goed gereden rit ten over 1500 en 5000 meter was dat goed voor een zevende plaats in het eindklassement. Ondanks het feit dat zij niet helemaal fit was, behaalde Imke van der Steen bij de dames Neo- Senioren zelfs een zesde plaats in het eindklas sement. Dankzij PR’s op de 1500 en 3000 meter eindigde Jan op ‘t Hoog op de zesde plaats in de categorie Masters. Om deze plaats te vero veren moest Jan tijdens de afsluitende rit over 5000 meter echter wel een uiterste krachtinspan ning leveren. Hoewel John Schepens zich bij de Masters niet voor de slotafstand wist te kwa lificeren en genoegen moest nemen met een vijf tiende plaats, was ook hij tevreden aangezien hij op alle drie de afstanden zijn beste tijden van het seizoen had gereden. Hieronder alle gere den tijden: Oirschot Tel: 0499-5754 54^ I 19.555 Euro van het Oranje Fonds om onder andere: een geheel nieuwe keuken te plaatsen voor een kookcafe te staren, het interieur zal opgefrist worden en met de Nintendo wii wordt straks flink gesport en gezongen. Ook is er str aks de mogelijkheid om je eigen muziek te maken in een studio. Het Oranje Fonds motiveerde bestuurders om met vaste bezoekers, zoals de zangvereniging, de biljartclub en de jongereninloop, te brain stormen over wensen voor de accommodatie. De gewenste investering moet leiden tot nieu we activiteiten of nieuwe bezoekers. Alleen ideeën die door de ruime meerderheid van de gebruikers gewenst waren, kwamen in aanmer king als inzending. Uit het hele land kwamen ruim 250 ideeën naar voren. Ook jongerencen trum Vision uit Moergestel gaf aan de oproep gehoor. Zij stelden het Oranje Fonds voor om bestaande activiteiten uit te breiden. JC Vision wil jongeren blijven inspireren en motiveren voor een goede persoonlijke ontwikkeling, par ticipatie, ontmoeting en voor ontspanning. Ook is het belangrijk om een veilige plek voor jon geren te creëren waar ze zich kunnen ontplooi en. Het bestuur van Vision is heel erg blij met de gift. Met het bedrag gaan we oa een nieuwe keuken plaatsen. De huidige keuken erg ver ouderd. Nu deze wordt aangepakt kan er een kookcafe opgezet worden wat zelfstandigheid bevorderd en leuk is voor jong en oud. De investering in het “pimpen” van het pand geeft Vision een nog modernere look, ook dit biedt mogelijkheden om meer jongeren te bereiken. Ook wordt er een Nintendo Wii gekocht met diverse spellen en wil Vision creativiteit en cul tuur stimuleren door professioneel audio appa ratuur aan te schaffen. Hierdoor krijgen jonge ren de mogelijkheid zelf muziek te maken en hun eigen cd te maken. Dankzij deze gift wordt het jongerencentrum aantrekkelijker voor alle doelgroepen. Het Oranje Fonds versterkt de samenhang in de buurt en investeert daarom in het kader van Toplocaties in Actie maar liefst 3 miljoen in nieuwe ideeën en wensen voor accommodaties in het hele land. Sociale cohesie in de buurt is De rijksoverheid gaat met ingang van volgend jaar fors bezuinigen. De gemeente rekent op 10% minder inkomsten. Samen met andere hogere uitgaven door de crisis, zoals meer uitkeringen, dreigt er een gat van zo’n 4.000.000 euro te ont staan. De gemeente zal daarom de komende raadsperiode behoorlijk moeten bezuinigen. Wij van PrO vragen ons af waar u op zou wil len bezuinigen. Daarom hebben wij op onze site een hulpmiddel gezet. Ga naar www.pro-oister- wijk.nl en naar het tabje “bezuinig mee”. Met de schuifjes die u daar ziet, kunt u de bezui nigingsplannen wijzigen naar uw eigen priori teiten. PrO wil hierbij zoveel mogelijk de zwakkere groepen sparen. Zij hebben het door de crisis toch al moeilijk. Ook het realiseren van de brede scholen staat bij ons hoog op de lijst. Maar wij willen graag horen hoe u daar over denkt. Vul het daarom in. Wij zullen uw mening natuurlijk graag meenemen in de moeilijke keuzes, die wij in de nieuwe raad moeten maken. In de strijd om de 2 finale plaatsen voor de persoonlijke kampioenschappen in de A-klas- se werd er door 5 biljarters een spannende strijd geleverd. Alle partijen gingen tot 75 carambo les. Op de le avond wist Frank Derksen zijn vader Tini met een klein verschil te verslaan. Ook tegen Wim Rijnen wist Frank de maxima- I le score te halen. Wim Rijnen wist ook zijn 2e partij van de avond te winnen van Martien van den Aker. Epi Denissen stond er het slechtste voor met 2 verliespartijen tegen Martien en Tini. Op de 2de avond won Wim Rijnen zijn le partij van Tini, terwijl Martien in zijn wed- strijd Frank wist te verslaan. Wim moest in zijn laatste wedstrijd een goed resultaat neer zetten tegen Epi. Helaas voor Wim lukte dat niet, met 22 caramboles verschil verloor Wim zijn partij. Doordat daarna zowel Frank als ook Tini hun laatste wedstrijden wisten te win nen, gaat de finale in de A-klasse tussen vader en zoon. In de klasse B t/m E worden de komen de week de finalisten bekend. Eindstand klasse A (4 partijen) 1. Frank Derksen 290 caramboles; gemiddelde 2.816 2. Tini Derksen 288 caramboles; gemiddelde 3.429 3. Wim Rijnen 278 caramboles; gemiddelde 2.989 4. Martien van den Aker 258 caramboles; ge middelde 2.660 5. Epi Denissen 208 caramboles; gemiddelde 2.059 De fïnaleavond vindt plaats op vrijdag 19 maart, in café *t Draaiboompje, aanvang 20.00 uur. In het weekend van 27 en 28 februari werd in Breda het Zuid-Nederlands Kam pioenschap Allround voor Neo-Senioren, Senioren en Masters gehouden. Namens De Vennen hadden Menno Haans, Imke van der Steen, Jan op ‘t Hoog en John Schepens zich voor dit kampioenschap weten te kwalificeren. Met een zilveren afstandmedaille, drie persoonlijke records (PR’s) en drie van de vier rijders die zich voor de laatste afstand kwalificeerden was trainer/coach Ad van de Ven ima-.3i [ma :in? PAGINA 9 t t Zinkwerk Sanitair Dakbedekking Gas-Water Centrale verwarming Airco l r I 1 1 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 E-mail: klusbedrijflbr@home.nl www.lbr-klusbedrijf.nl 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MAART 2010 -"Wig gy

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 9