KERK- ALLROUND MAKELAARDIJ k' ALLROUND MAKELAARDIJ SCHOONMAAK Nieuw bestuur Stichting Moergestel Fietsdorp Alle hulp is welkom! ev Alzheimercafé Oisterwijk- Moergestel Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! n Lokatie Medisch centrum Moergestel Lessen op alle dagen van de week behalve op de vrijdag. Wil je graag kennismaken met yoga kom een gratis les meedoen! Koperpoetsen maandag 15 maart Grote schoonmaak maandag 22 maart Uitbreiding lessen op de dinsdagochtend 10.15-11.15 uur!!! Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg 1013-5920080 F 013 4688259 I www.aliroundmakelaardij.nl yoga moergestel Centrum voor yoga en meditatie Het nieuwe bestuur van de Stichting Moergestel Fietsdorp, vlnr Paul Spapens (oorspronkelijk initiatief nemer), Mart de Swaft (De Oisterwijkse connectie), Jan Vriens (voorzitter) en Niels van de Ven (voor- stuur noodzakelijk. “De omvang en de aard van de activiteiten zijn dusdanig toegeno men dat we ook pp bestuurlijk niveau stap pen moesten zetten”, zeggen Niels van de Ven en Jan Vriens eendrachtig. De laatste volgt de eerste op als voorzitter van de stich ting. Jan Vriens was de voorzitter van de werkgroep die de eerste twee afleveringen van het evenement Moergestel Fietsdorp or ganiseerde en tot een groot succes wist te maken. Binnen het stichtingsbestuur speelt Niels van de Ven een belangrijke rol als contactpersoon met de provincie. Hij zit voor het CDA in pro vinciale staten. Noord-Brabant heeft de ambi tie zich te ontwikkelen tot fietsprovincie num mer 1 van Nederland. Tijdens Moergestel Fietsdorp in juni vindt voor de eerste keer een gezamenlijke activiteit van de provincie en Moergestel Fietsdorp plaats. Dit is een van de nieuwigheden die Moergestel definitief op de kaart moet zetten als hét fietsdorp van Neder land. Opnieuw zal de fietsprestatie van Guus Moonen de bindende factor van het evenement zijn. Jan Vriens, die zich de afgelopen twee jaar zeer heeft ingespannen voor Moergestel Fiets dorp, zegt: “Wat in Moergestel is gepresteerd grenst aan het ongelooflijke. Je hoort wel eens de opmerking: ‘Dat kan alleen in Moergestel.’ Wel, daar ben ik het helemaal mee eens.” MISSIE ONTWIKKELING VREDE VASTENAKTIE (2) Moergestel helpt de mensen in Malawi Droogte is een groot probleem. Het regent min der dan vroeger in Malawi, het regenseizoen begint goed maar houdt veel te vroeg op. Door irrigatie en de bouw van dammen wil men het waterniveau op pijl krijgen. Met de irrigatie kunnen nieuwe gewassen, zoals tomaten en bonen worden verbouwd. Vorig jaar leverde Cadecom de groepen veredel de maïs en pinda’s om te poten. Ieder lid ont ving zes kilo maïs en acht kilo pinda’s. Na de oogst moesten ze in ruil daarvoor het dubbele afdragen van wat ze hadden gekregen, dus twaalf kilo maïs en zestien kilo pinda’s. De helft van de afdracht van een deel van hun oogst ging naar de parochie voor verdeling onder andere (nieuwe) groepen, de andere helft is bedoeld voor nieuwe groepen in hun eigen projectgebied Malembo. Annie Ngwira heeft een gezin met vier kinde ren. Haar kinderen kunnen naar school. Ze verbouwt maïs op haar akker. ‘Onze oogst werd door de droogte steeds kleiner. De opbrengst was niet voldoende meer om hiervan het hele jaar te kunnen leven. Door Camecon leerden we samen te werken en met nieuwe technieken kunnen we nu meer verbouwen op minder grond.’ malig voorzitter). Guus Moonen ontbreekt op de foto. Binnen het bestuur van de Stichting Moergestel Fietsdorp heeft een wisseling van de wacht plaatsgevonden. Het nieuwe bestuur bestaat uit Guus Moonen, Paul Spapens, Mart de Swart, Niels van de Ven en Jan Vriens (voorzitter). Paul Spapens en Niels van de Ven maakten deel uit van het vorige bestuur, onder voorzitter schap van Niels van de Ven. De bestuurswisseling tekent de ambitie van de orga nisatie van Moergestel Fietsdorp, inmiddels uitgegroeid tot het grootste fietsfeest van Nederland. In feite is stuivertje gewisseld. Het voormalige bestuur van de stichting blijft bij elkaar als werkgroep die in het kader van Moergestel Fietsdorp een maal per jaar een bijzondere fietsroute gaat organiseren. Daarbij moet wor den gedacht aan eerdere succesnummers als de Leugenbèngskes Fietsroute. Het nieuwe stichtingbestuur organiseert het hoofdevene ment Moergestel Fietsdorp, dit jaar tijdens de laatste drie weken van juni. De Stichting Moergestel Fietsdorp is acht jaar geleden opgericht op initiatief van Paul Spa pens. Hij wilde door het bevorderen van het fietstoerisme de Moergestelse samenleving j een extra stimulans geven. Onder voorzitter schap van Niels van de Ven werd jaarlijks een kleinschalige, maar tot de verbeelding spre kende fietsactiviteit georganiseerd. Moerges tel Fietsdorp kreeg een enorme stimulans toen Guus Moonen drie jaar geleden besloot om zijn unieke 10.000 kilometer-fietspresta- ties in dit kader te plaatsen. In twee jaar tijd groeide Moergestel uit tot een van de bekend ste fietsdorpen van Nederland. Het oorspronkelijke bestuur bestond uit Frans van Hest, Guus Mulders, Paul Spapens, Cilia Stork, Jan Timmermans, Niels van de Ven en Ruud van de Ven. Guus Mulders haakte al eer der af. Deze vrijwilligers blijven als werkgroep bij elkaar. Onder auspiciën van de stichting gaat de werkgroep jaarlijks weer een spraakma kende fietsroute organiseren. Het eerste vindt plaats op zondag 5 september. Dit moet wor den gezien als een welbewuste uitbreiding van de activiteiten van de stichting. Het streven is op meerdere momenten in het jaar, ook in het winterseizoen, ‘iets’ met fietsen te gaan doen. Niels van de Ven blijft de voorzitter van deze werkgroep. De hoofdactiviteit is en blijft Moergestel Fietsdorp. Dit jaar wil de stichting doorgroei en naar een professionele opzet. Dit maakte een wisseling van de wacht binnen het be- Op dinsdag 16 maart a.s, is er weer een Alzhei- mercafé. Thema: Indicaties enverschillende soorten zorg. Door Bureau zorgbemiddeling en Amaliazorg. Dementerende mensen, hun partners, familie leden, hulpverleners en belangstellenden zijn van harte welkom. Zij praten met elkaar over de dingen die ze meemaken, over dementie en over mogelijkheden voor hulp. Iedere maand staat een onderwerp centraal. Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur. Aanvang pro gramma 19.30 - 22.00 uur. Locatie De Coppele, Prunusstraat 69, AS Oisterwijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. U bent van harte welkom! Voor meer informatie: Jeanne Verberk tel. 528 4571. pagina 5 Verandering onderstreept ambitie organisatie grootste fietsfeest van Nederland 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MAART 2010 Manneke Oertemans Past. v.d. Boogaardstraat 10 5066 VN Moergestel T 013 5132680 E rn.blankerswhome.nl www.yogamoergestel.nl KRIJTENBOGTSTRAAT 3, MOERGESTEL I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5