moorman Tophuis! J.VAN DIJK Een Basisschool kiezen? Neem er de tijd voor! Algemeen Belang Bedankt voor uw vertrouwen! Opbrengst collecte N3 «a Protestantse gemeente Oisterwijk Zondag 14 maart, 10.15 uur Kledingbeurs Spoordonk Exposities in de bibliotheken Oisterwijk en Moergestel Krijtenbogtstraat 6 Moergestel Vraagprijs 600.000,- k.k. AUTOMOBIELBEDRIJF Wilt u meehelpen? Wordt dan lid van Algemeen Belang en meldt u aan op www.ab-oisterwijk.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl We staan op de 2e plaats! Nu gaan we proberen onze beloftes waar te maken. 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Voor Amnesty, hèt goede doel voor mensenrech ten is de collecte een belangrijke bron van in komsten. Amnesty is onpartijdig en onafhan kelijk. De jaarlijkse collecteweek heeft dit jaar plaatsgevonden van 7 t/m 13 februari. 26 Collec tanten trotseerden die week de kou en haalden 1906,24 op in Oisterwijk en Moergestel. Amnesty dankt de collectanten voor hun inzet en u voor uw bijdrage. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! 013 536 80 55 RIOLERINGSWERKEN MOERGESTEL 06-23979071 - Ontstoppen van uw afvoerleiding - Vervangen van uw riolering - Renovatie - Camera-inspectie Tel (013) 513 3136 - Fax (013) 513 4533 Een basisschool kiezen voor uw kinderen doet u niet zo maar een, twee, drie... Het maken van keuzes, daar staan we eigenlijk allemaal dagelijks voor. Vele van die keuzes maken we zonder al te veel problemen. Wat eten we vandaag? Waar gaan we dit weekend naartoe? Welk TV-programma kijken we vanavond? Enz. Andere te maken keuzes leveren ons aanmerkelijk meer problemen op. Kopen we een huis of gaan we toch maar huren? Waar gaan we op vakantie? Schaffen we ja of nee een nieuwe auto aan... en... naar welke basisschool sturen we onze kinderen? Een keuze maken in verband met het laatste onderwerp is zeker geen eenvoudige. Waar schijnlijk vond u het sturen van uw kind naar de peuterspeelzaal al een hele verandering. Straks moet uw kind naar de basisschool en is die verandering waarschijnlijk nog veel ingrij pender. We zeggen nadrukkelijk “moet”, want we ken nen in Nederland de leerplichtwet en dat bete kent dat er een moment komt waarop u ver plicht bent om uw kind op een basisschool in te schrijven. Vroeger leverde dat niet echt problemen op. Naar welke school uw kind ging stond al vrij wel vast. Gelukkig is dat tegenwoordig anders. U, als ouder, kiest voor uw kind. Daarom wilt u er zo zeker mogelijk van zijn dat u de beste keuze maakt en daarom is het belangrijk dat u goed wordt geïnformeerd. We willen u graag een handje helpen bij het maken van uw keuze. Op dinsdag 23 maart 2010 bent u de van harte welkom op de R.K. Basisscholen “De Graaf van Ursel”R.K Basisschool “Hertog Jan” en OBS “De Bienekebolders”. Oisterwijk, Moergestel, Heukelom Voorganger: ds. Kees Vermeiden uit Tilburg We vieren de maaltijd van de Heer. De Schriftlezingen zijn: 2 Kronieken 36,14-23; 2 Korin te 5,14-21; Lucas 15,11-32. Er is jeugdkerk, kindernevendienst en crèche. Op zaterdag 27 maart a.s. orga niseert Buurtvereniging “Rond den Torre” wederom een kle dingbeurs, ditmaal de voorjaar- en zomerkleding voor kinderen vanaf maat 80, als ook tienerma- ten en kleding voor jong volwas senen. De kledingbeurs is van 9.00 tot 12.00 uur en wordt gehouden in Dorpshuis “Den Deel” te Spoor donk (bij de kerk). De toegang is zoals altijd gratis. bod (ruim 4000 stuks) van zeer goede kwaliteit voor ’n lage prijs. Wil je ook door jou zelf geprijs de kleding, met gebruik van onze adviesprijzen inleveren op don derdag 25 maart van 18.00 uur tot 20.00 uur, die gewassen, ge streken, in goede staat is en van deze tijd? Stuur dan een email naar bv.ronddentorre@hotmail. com of bel naar 0499-57 40 99 (Lisette van Oirschot). Wij proberen jouw kleding te verkopen. Kleding die niet ver kocht is en je niet retour wilt geven wij graag aan een goed doel. Kom eens kijken naar ons aan- Op de volgende tijden kunt u een bezoek brengen aan de scholen: Dinsdag 23 maart 2010: “Graaf van UrseP’en “Hertog Jan”. Van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. In de avonduren van 19.00 tot 20.00 uur Dinsdag 23 maart 2010: “De Bienekebolders” Van 8.30 tot 11.30 en van 12.30 tot 17.30 uur. Bovendien kunt u maandag 22 maart op deze school terecht voor een informatieavond Aan vang van deze avond 20.00 uur. Eindtijd: 21.30 uur. U kunt op de Open Dag bij het team met al uw vragen terecht en u krijgt op deze manier ook mooi de gelegenheid om een indruk van het gebouw met al zijn mogelijkheden op te doen. Mocht u op deze dag al kunnen besluiten naar welke school uw kind gaat, dan kunt u vanzelf sprekend ook meteen inschrijven op de door u gekozen school. We willen u graag de gelegenheid bieden om uw keuze verantwoord te maken. Graaf van Ursel, Hertog Jan, Bienekebolders Serva van Hooff schilderijen glas en/of kris tal in Moergestel. SERVA VAN HOOFF Serva uitte zich aanvankelijk creatief in dans, maar richtte zich later op tekenen en schilde ren. Al een aantal jaren werkt ze aan de ontwik keling van een eigen stijl van schilderen. Dat heeft geresulteerd in het gebruik van glas en/of kristal in haar schilderijen. “Door het gebruik van glas en/of kristal is een schilderij voortdurend ‘in beweging’, aldus Serva". Ze exposeert al enkele jaren in Tilburg en omgeving. Marjo Klerx realistische en abstracte werken in olieverf en glascomposities in Oisterwijk. MARJO KLERX Marjo werd opgeleid aan de Academie van Arendonk en die van Antwerpen. Ze exposeer de in binnen- en buitenland. “Ik schilder wat mij op dat moment bezig houdt en inspireert, zowel realistisch als abstract en altijd in olie verf”, aldus Marjo. Al een aantal jaren geeft ze leiding aan haar atelier waar ze tal van schilder en tekencursussen geeft. Beide exposities zijn de bekijken tijdens de openingstijden zie www.bibliotheekmb.nl JONGEREN UITGENODIGD VOOR PALMZONDAG EN STILLE OMGANG Op Palmzondag wordt de jongerenontmoeting georganiseerd door de parochie Drunen-Elshout en vindt plaats op het d’Oultremontcollege, Dillenburgstraat 46 in Drunen, waar iedereen om 12.00 uur wordt verwelkomd met een lunch. Zoals ieder jaar vormen de Palmzondagbrief van de paus en de Palmzondagviering de vaste onderdelen van de dag. Daarnaast zijn er works hops, optredens van Life 4 Christ en komt de bisschop op bezoek. Ook wordt er meer verteld over de Wereld jongerendagen 2011 in Madrid. Zaterdag 20 maart is de Stille Omgang in Amsterdam. Voor meer informatie en opgave: www.bisdomdenbosch.nl/jongeren WIJ GEDENKEN Op 21 februari overleed Trudie van den Hout, echtgenote van Tinie Roozen. Ze groeide op in Tilburg en na haar huwelijk met Tinie in 1966 kwamen zij in Moergestel wonen. Haar gezin was het belangrijkste in haar leven en haar grote trots was haar kleindochter, Joëlla. Trudie stelde geen grote eisen aan het leven, ze had geen behoefte aan verre reizen maar vond haar geluk dicht bij huis. Door een ziekte moest ze menig maal in het ziekenhuis worden opgenomen. Zo ook die laatste keer, de dokter kon haar geen hoop meer geven en enkele dagen later is ze in het Elisabeth ziekenhuis op 67-jarige leef tijd overleden. WITTE DONDERDAG Lang geleden waren families vanuit Palestina, vanwege grote hongersnood, naar Egypte ver trokken en daar bleven ze wonen en werden ze een groot volk. Zo groot dat de farao van Egypte bang werd dat dit volk, de Joden, wel eens de macht zou kunnen overnemen. Hij maakte er een slavenvolk van. Na jarenlang zuchten onder deze slavernij verlangde het volk om terug te keren naar het land van hun voorvaderen. Mozes was hun leider. Er ging veel aan vooraf voordat ze uiteindelijk konden vertrekken na eerst in de diverse huizen het paasmaal te heb ben genuttigd. Vele jaren later, wanneer hun nakomelingen voor het beloofde land staan, beloven ze elkaar dat ze ieder jaar opnieuw dat feest van de uittocht (Pasen) zullen vieren. Als het kan in Jeruzalem: de heilige stad. Het feest begint met de maaltijd zoals dat gehouden werd aan de vooravond van de uittocht uit Jeruzalem. (Vanaf de verwoesting van de stad Jeruzalem wordt het lam niet meer geslacht.) Zo ook ging Jezus, toen het Joodse Paasfeest aanbrak, met zijn vrienden naar Jeruzalem. We weten dat Hij, tijdens dit Joodse Paasmaal, brood brak en de beker met wijn ronddeelde en zei: “Voortaan is dit niet meer ter herinnering aan de uittocht uit Egypte maar mag het een herinnering aan Mij zijn. Blijf samenkomen wanneer ik straks niet meer bij jullie ben. Blijf het brood breken en de beker delen..Tot mijn gedachtenis”. KNUTSELMIDDAG: PALMPAASSTOK MAKEN Wegens het grote succes van vorig jaar gaan we dit jaar weer Palmpaasstokken maken. Op woensdagmiddag 24 maart van 14 tot 16 uur (de woensdag voor Palmpasen) is er door de parochie weer een knutselmiddag georgani seerd voor alle kinderen van de basisschool. Schrijf deze datum maar vast in je agenda, ver dere informatie volgt zeer binnenkort in het Moergestel Nieuws en op de website van de pa rochie. Jullie zijn allemaal weer van harte wel kom! Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secretariaat parochie) VAN OERS Wij zetten onze schouders eronder. PAGINA 3 1 Ruud van de Ven Jan Jonkers Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 www.vanoersmakelaardlj.nl Martien Mathijssen 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MAART 2010 Vervolg Parochieberichten •■K Evelien Roborgh NVM Op mooie en rustige locatie gelegen, sfeervolle en goed onderhouden semibungalow (ca. 580m3) met een 100% privacy biedende tuin (ca. 1031 m2) v.v. groot gazon, diverse borders, bomen, planten en terrassen. De woning beschikt over een ruime hal, een tuingerichte, uitgebouwde woonkamer met haard, een woonkeuken v.v. inbouwapparatuur met zitgedeelte v.v. dubbele raampartij. Een souterrain (c.q. bijkeuken met extra inloopdouche), twee slaapka mers met luxe badkamer en een vaste trap naar de bovenverdieping met ruime voorzolder, 3e slaapkamer, (mogelijkheid tot het creëren van een 4e slaapkamer). Tevens toegang tot de bergzolder. t. De vrijstaande garage is voorzien van elektrische deur. Op de oprit is de mogelijkheid om meerdere auto's te parkeren. Deze woning is zeer scherp geprijsd en een bezichtiging waard! MAKELAARDIJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3