F! Stormachtige Rico Salvettiloop Clubkampioenschappen De Vennen Automobiel- en schadebedrijf Persoons Ireen Wüst reikt eerste baanrecord op 300 m. uit aan Maud op ’t Hoog! Audacia- nieuws BOVAG in en om Nemerlaer ’’Bomenkunst L 14.30 .8.30 uur. 1 Beeld van de start. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 den. Ze kwamen nog wat techniek te kort, zodat uiteindelijk de ice-runners wonnen. Ze reden op de 500 meter echter snel genoeg om gepro moveerd te worden naar heren A. Tijdens de prijsuitreiking werden de wisselbokalen uit gereikt aan Meeke Rijnen (jun. meisjes), Dai Dai Ntab (jun. jongens), Carolien v. Asseldonk (sen.dames) en Juliën v. Velthoven (sen.heren): UITSLAG: Jun. meisjes: leMeeke Rijnen 2e Madolyn Ap peldoorn Jun. jongens: le Dai Dai Ntab 2e Rens van de Ven 3e Thomas van Dijk Senioren dames B: le Renate Rietman Senioren heren B: le Harry Sonnenschein, 2e Jan Rijnen, 3e Marco van Duijnhoven Senioren dames A: le Carolien van Asseldonk 2e Imke v.an der Steen Senioren heren A le Juliën van Velthoven, 2e Menno Haans, 3e Jelmer van der Steen UITSLAGEN: 5 kilometer heren: Teun van Gorp Eerste Moergestelnaar: Willem van de Berg 5 kilometer dames: Kirsten Pais Eerste Moergestelse: Vera Kerkers 10 kilometer heren: Colin Bekers Eerste Moergestelnaar: Ad Heijkants 10 kilometer dames: Bregje Dieden 15 kilometer heren: Jos van den Bersselaar Eerste Moergestelnaar: Noud Persoons 15 kilometer dames: Kirsten Bertens uit Moergestel 3 -1 1-5 1-3 2 - 3 3 -1 1-3 2-2 Bomen staan steeds vaker in het middelpunt Op zaterdag 6 maart vond de eerste officiële wedstrijd plaats op de Ireen Wüst ijsbaan. Van schaatsvereniging De Vennen en ijsclub Tilburg gingen 75 pupillen de strijd aan op de 100 meter en 300 meter. Onder aanmoediging van een groot publiek behaalde Maud op ’t Hoog de snelste tijd op de 300 meter. Zij kreeg een certificaat uitgereikt door Olympisch kampioen Ireen Wüst net als Maud Lugters (100 m. meisjes) en Marvin Muijs (100 en 300 m. jongens). Maud op 't Hoog (rechts). UITSLAGEN PUPILLEN: Pup. E-F meisjes 1 e Julia Bertens, 2e Inge Ver hoeven, 3e Sanne van Duijnhoven Pup. E-F jongens le Tijmen Bergsma, 2e Rein op ’t Hoog, 3e Ruben van Elderen Pup. C-D meisjes le Merel Bertens, 2e Julia Coomans, 3e Femke Verhoeven Pup. C-D jongens le Julian Haans, 2e Liam Haans, 3e Teun Verbeek Pup. A-B meisjes le Maud op ’t Hoog, 2e Marieke van Dijck, 3e Carlijn van de Sande Pup. A-B jongens le Seba Ntab, 2e Gijs Coo mans, 3e Marijn van Esch De weersvoorspellingen voor zondag 28 februari, de dag waarop de Rico Salvettiloop gehouden werd, mogen rustig onheilspellend genoemd worden. De gehele dag regen, temperaturen net boven nul en in de loop van de dag zou de wind ook nog eens tot stormkracht aanwakkeren. Voorwaar zeker niet de beste vooruitzichten om lopers uit hun warme, veilige woningen op de vroege zondagmorgen naar het winderi ge Roefterrein te lokken, aldus de mening van de organisatoren. Op vrijdagmid dag werd er uit voorzorg door Cees van Dijk toch maar een tent op het terrein geplaatst die een schuilplaats zou kunnen bieden voor lopers, speakers, tijdwaar nemers en een ieder die daar behoefte aan had. Toen de laatste loper op de 15 kilometer de finishlijn gepasseerd was en vlak voordat de van de publieke belangstelling. Omdat ook nogal wat kunstenaars ‘iets hebben’ met bo men, wordt daaraan in Kasteel Nemerlaer twee maanden lang extra aandacht aan be steed. Activiteiten voor het hele gezin. Vanaf 14 maart tot en met 16 mei zal er elke zon dagmiddag veel “Booms” te beleven zijn. De expositie van beeldende kunstenaars in het grootste deel van het kasteel en in het park zijn bijzonder aantrekkelijk ingericht door Galerie Kokon (Tilburg), Galerie Hamer (Amsterdam) en Galerie In-Art (Haaren). Diverse andere kunstenaars werken enthousiast mee, ze bren gen nieuw werk in op het thema. De tentoon stelling is ook voor kinderen interessant, te meer daar er voor hen een speurtochtje met kleine cadeautjes aan verbonden is. In de kas- teelbibliotheek kunnen mensen brievenboe ken bekijken. Uitslagen zondag 7 maart 2010 Audacia 1 - EDN’56 1 Audacia 2 - Best Vooruit 6 Oisterwijk 4 - Audacia 3 Audacia 4 - SBC 5 GSBW 7 - Audacia 5 Hapert 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Hilvaria 8 Dames: Audacia - Willem II Programma zondag 14 maart 2010 SVG 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Waalre 312.00 Audacia 3-GSBW 5...10.30 Audacia 4 - Boxtel 7.....10.00 Best Vooruit 11 - Audacia 510.00 Audacia 6-DOSKO’32 710.00 DEES 5 - Audacia 710.30 Dames: Spoordonkse Boys - Audacia.... 11.30 AUDACIA JEUGD Zaterdag 13 maart VOAB Al -r Audacia AlVertrek 14.00 Audacia A2 - Spoord. Boys A2 ...Aanw. 13.30 Sarto B3 - Audacia B2Vertrek 13.45 Audacia B3 - Nevelo B3 Audacia Cl - TSV Gudok Cl Audacia C2 - Sarto C6 UNA C6 - Audacia C3 Audacia D2 - Jong Brabant D2 Audacia D3 - Essche Boys D2.. ’s Avonds behaalden ook junior B Rens van de Ven, junior C Dai Dai Ntab, senior Juliën van Velthoven en master Jan op ’t Hoog een baan record. De Vennen is trots op het binnenhalen van deze baanrecords. Ireen Wüst werd onthaald door een enthousiast schaatspubliek, dat met handenklappers en luid gejuich hun Olympische kampioene bin nenhaalde op de naar haar vernoemde ijsbaan. Na een druk op de knop draaiden de kinderen de gouden borden om, zodat een felicitatie zichtbaar werd. Ireen moedigde de kinderen aan om haar opvolgers te worden en haar over een paar jaar van de baan af te rijden. ROEF HANDBAL Uitslagen: MBJ PSV 1-Roef 1 26-11; MBJ Roef 2-Wh.Demons 2 9-19; GDJ Roef-Dongen 2 5-9; MCJ Witte Ster-Roef 3-8; DS Desk 2- Roef 16-13; HA Desk 2-Roef 34-12; HS Wh. Demons 4-Roef 7-22. Programma 13 maart: GCJ 9.00 uur Roef-Achilles MCJ Desk-Roef tijdstip volgt Zondag 14 maart: MBJ 10.00 uur Taxandria 1-Roef 2 ...9.15 uur. Noteer de volgende data in je agenda: 16-17 april: 35-jarig jubileum Roef Handbal 15-16 mei: Beachhandbal en Roef-Taxandria- toernooi. Handbal is altijd raak! finishboog door de aanwakkerende wind in de lucht dreigde te worden geblazen en de regen in verhevigde mate neerkletterde kon men con stateren dat de 9de Rico Salvettiloop weer een groot succes was geworden. En dat dit alleen mogelijk was door de inzet van tientallen Moer gestelse vrijwilligers, die allen zonder klagen urenlang de kou en regen trotseerden maakt van dit evenement iets meer dan een willekeurige hardloopwedstrijd. Het geeft tevens het samen bindend gevoel van dit deel van de Moergestelse gemeenschap weer. En ook daar kan Moergestel trots op zijn. Van 14 maart tot en met 16 mei: ken dat er een officiële wedstrijd gehouden werd. Voor sommige deelnemers was het de eerste wedstrijd, zij werden door enthousiast publiek naar de finish geschreeuwd. Blijven staan en goed wisselen was niet alleen in Vancouver een vereiste, maar zorgde ook hier voor verrassen de winnaars. Zij hebben hun eerste tijd op de 500 en 1000 neergezet en kunnen deze tijden tijdens het volgende seizoen proberen te verbeteren. Voor de meer ervaren wedstrijdrijders was er de strijd om de Raaijmakers-van Dam wisselbokaal te bemachtigen. Na de afstand van 500 en 1000 meter bleek er tussen de plaatsen 3 en 4 bij de heren slechts 0,8 sec. verschil te zitten. Hierdoor behaalde Jelmer net de derde plaats en miste Jan net het podium. De avond werd afgesloten met een ploegenachtervolging. Zes ploegen deden mee. Aan de ploeg van Marco, Jan, Joep en Harry was te zien dat zij het hele jaar al samen getraind hadden en goed communiceer- Toch nog zege voor Audacia Audacia EDN’563 -1 Het is een uittocht van belang in Haghorst als de wedstrijd in Moergestel gespeeld moet wor den, zeker nu er gestreden moet worden om nog iets te maken van het aanvankelijk zo hoopvol begonnen seizoen. Aan motivatie dus geen gebrek, maar naar wat achteraf bleek liepen zij zichzelf voorbij en ging het enthousiasme niet gepaard met verzorgd voetbal met overleg en frustratie sloeg toe wat werd “beloond” met 4 gele kaarten en 1 rode (2 x geel). En dat na Audacia voor het ergste vreesde in de tweede helft omdat in de 41e minuut Coen van Oirschot een verdiende gelijkmaker produceerde (schot in de verre hoek) op de in de 10e minuut ver kregen voorsprong door Bomba (rebound van de paal)1 - 1. Tussen al het tumult kreeg Audacia kansen om te scoren en benutte die. In de 71e minuut werd Niek Op ’t Hoog naar de grond getrokken en Bomba verzilverde de penalty: 2 -1Vlak voor tijd besloot Lars van Amelsfort toch maar een sprintje te wagen om een “verdwaalde” bal te achterhalen en zowaar was hij eerder dan de uit gelopen keeper en de bal dwarrelde richting doel maar moeSt nog wel afgewerkt worden en daar bij was Paul Denissen de verdediging te snel af: 3-1. j Nadat de hele nacht Moergestel geteisterd werd door felle regenbuien, werd het ‘s morgens rond 9.00 uur wat droger en bleek de buienra dar zowaar te voorspellen dat het tot 13.00 uur wat droger zou worden. En tot grote opluchting van de organisatie kwamen al voor tienen de eer ste dappere atleten zich toch inschrijven. Vlak voordat om 11.00 uur het startschot door de nog wat vochtige lucht klonk, stonden toch meer dan 250 lopers zich te verdringen achter de startlijn. In deze omstandigheden mag dat wel een tot grote tevredenheid stemmend resultaat genoemd worden. Van de voorinschrijvers ble ken weliswaar zo’n 40 startnummers niet opge haald te zijn. En er zullen vast ook wat na-in- schrijvers zich hebben laten afschrikken door de onaangename atmosferische omstandighe den maar het compacte peloton dat het Roef terrein verliet in noordelijke richting maakte zowel kwalitatief als kwantitatief een grote in druk. En er werd weer volop strijd geleverd. Ook dit jaar waren de lopers uit allerlei delen uit het land gekomen. Ook een aantal Belgische atle ten maakte deel uit van het grote contigent hardlopers. Zelfs nationale grootheden als Colin Bekers en Greg van Hest streden met Op zaterdag 6 maart 2010 vonden de clubkampioenschappen van schaatsclub de Vennen voor het eerst plaats op de Ireen Wüst ijsbaan. Na weken van voorberei- ding door een net opgerichte baancommissie was nu eindelijk de dag aangebro- dkaar*orn^le winst op dë tien kilometer." fcpn dat prppn nffiriplp u/pdctriid aphnndpn wprd Tk—i c Aanw. 13.30 Aanw. 11.30 Aanw. 12.00 ....Vertrek 11.45 .Aanw. 8.15 .Aanw. 9.30 Audacia El - Oirschot Vooruit El Aanw. 8.15 Audacia E3 - Baardwijk E2Aanw. 8.30 Audacia E5 - Jong Brabant E5Aanw. 9.45 DESK F1 - Audacia F1Vertrek 10.00 Audacia F2 - Hilvaria F3Aanw. 10.45 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. 846 842JI 6 - 0 PAGINA 11 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 MAART 2010 Ol

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 11