Genieten in een Gelders Rode Kruis-hotel (g^OEF! nieuws Audacia overleeft de ’storm’ Succesvol debuut Thomas Van Dijk op NK Shorttrack Schaatser Jan op ’t Hoog vreet kilometers Huwelijksbeurs in Oisterwijk r jhb Audacia 4 - SBC 5 Audacia Bl - SC ‘t Zand B3 Audacia Cl - Riel Cl Hilvaria E3 - Audacia E2 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl .4-3 .0-7 .Vertrek 13.45 .Vertrek 13.45 ...Aanw. 11.45 ...Aanw. 13.30 .Verterk 12.00 ...Aanw. 11.30 .Vertrek 11.30 ...Aanw. 12.15 ...Vertrek 8.30 Aanw. 8.15 Aanw. 9.30 .Vertrek 10.00 .Vertrek 10.00 ...Vertrek 9.45 Aanw. 8.30 Aanw. 9.45 ...Vertrek 7.45 .Vertrek 10.45 ...Aanw. 10.45 ...Aanw. 10.45 .Vertrek 11.00 ...Vertrek 9.00 .-.Vertrek 11.15 Audacia F7 - Den Dungen F6Aanw. 9.45 14.30 12.00 12.00 10.00 12.00 10.00 10.00 12.30 Toch is het Vriendschap dat via twee afstand schoten en een strafworp een 0-3 voorsprong neemt. In de 13de en 15de minuut weten Cheryl 12.20 10.00 ROEF KORFBAL STRIJD OM 2DE PLAATS BESLIST SV Roef! en Vriendschap hebben er een mooie wedstrijd om de 2de plaats van gemaakt. De Joost Wolfs scoort driemaal Audacia - Ons Vios Van de gemeente mocht op 2 velden ieder één ervoor om het ‘zesde’ en het ‘eerste’ door te laten gaan en de scheidsrechter vond ook dat Moergestelaren op vakantie dankzij opbrengst Moergestel Fietsdorp mers (33 uit Moergestel en twee uit Oisterwijk) aan de volgende criteria. Ze kunnen niet zelf standig op vakantie. Ze zijn afhankelijk van zorg. Bep Wouters is de vakantiecoördinator van het Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Moergestel/ Heukelom/ Helvoirt/Esch/Biezenmortel. In deze hoedanigheid heeft zij alle 51 personen bezocht die waren aangemeld voor deelname aan de vakantiereis naar het Rode Kruis-hotel in Gelderland. “Het is geweldig dat deze men sen op vakantie kunnen”, zegt de bedrijvige vrijwilligster van het Rode Kruis. Thomas van Dijk nam het afgelopen weekend voor de eerste keer deel aan het Nederlandse Kampioenschap Shorttrack in de klasse Juni oren C. Het NK is een allroundtoernooi met individuele titels per afstand en een titel voor de beste schaatser over alle afstanden. Voor Thomas bestond het toernooi uit een drietal afstanden, met als resultaat twee mooie 6e plaat sen op de 800 meter en de 1000 meter. Op het NK wordt gereden volgens een afval- systeem, waarbij alleen de eerste twee rijders in een race zich plaatsen voor de volgende ronde. Een val op de 500 meter had een 9e plaats in het eindklassement tot gevolg. Omdat Thomas ook volgend seizoen nog in dezelfde klasse uit zal komen, is een verdere sprong voorwaarts in het klassement te verwachten. Het Shorttracken maakt in Zuid-Nederland een duidelijke groei in beoefenaars en niveau door. Het was daar om ook een blijk van waardering van de NK organisatie om dit jaar te kiezen voor onze pro vincie. Het Nederlands Kampioenschap vond het afgelopen weekend plaats in het Tilburgse ijssportcentrum. wedstrijd gaat van begin tot eind gelijk op. hal Stokeind elke maandag vanaf 18.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! len, bruidsgebak, fotoreportages, videoreporta ges, bruidsmake-up, bruidskapsels en zelfs een overzicht van huwelijksreizen. Tijdens deze beurs kunt u er op een sfeervolle manier ken nis mee maken, op uw trouwdag worden ze uiteraard helemaal op uw wensen afgestemd. U bent van harte welkom op 6 maart. De beurs is geopend van 11.00 tot 16.30 uur, de entree is vol ledig gratis. Kijk voor meer informatie op www.twinflowers.nl/bruidspalet De groep arriveerde maandagmiddag 22 febru ari op de plaats van bestemming. Vorige week zaterdag 27 februari togen ze weer op Moergestel op aan. Dagelijks werden uitstapjes gemaakt, onder meer naar het Anton Pieck Museum in Hattem en naar Paleis ’t Loo. Eva Raaijmakers (79) is daar geweest. “Ge bent er èfkes uit”, zegt ze over haar verblijf, ove'rigens samen met haar echtgenoot. “We zijn bij de koningin ge weest”, zegt Riek van de Loo-Kwinten met een lach. Ondertussen filmt een ploeg van MTV, want de Moergestelse omroep is eveneens een kijkje komen nemen en burgemeester Hans Janssen werd nog verwacht in Wezep waar inmiddels veel goede herinneringen van Moergestelse mensen liggen. Werdmuller en Anne Jonkers de stand op 2 - 3 te brengen en lijkt de spanning terug. Daarna wordt de marge wederom drie (2 - 5). Carlijn Jonkers weet, van afstand, de stand weer een dra- gelijker aanzien te geven, maar door wederom twee doelpunten van de gasten komt de stand op 3 - 7. Voor rust weet de thuisploeg via een strafworp van Cheryl Werdmuller de achters tand tot 4 - 7 te verkleinen. Na rust wederom twee afstandschoten van Vriendschap, waartegenover Roef! er maar één, door Anita Timmermans, weet te stellen. De stand komt daardoor op 5-9. Nadien weet de tegenstander nog driemaal de korf te vinden, j De eindstand van 5-12 staat, maar doet zeker geen recht aan het vertoonde spel. Naast de doeltreffendheid van de tegenstander zijn de vele gemiste kansen en een gebrek aan geluk bij de afstandschoten hier debet aan. De 2de plaats gaat in elk geval naar de tegenstander en nog niet duidelijk is of Roef! de 3de plaats heeft kunnen vasthouden. Zaterdag 6 maart Hilvaria Al - Audacia Al Binnen de De Vennen Schaatsploeg is Jan op ’t Hoog de man van de lange afstanden. In het weekend van 20 en 21 februari nam Jan in Eindhoven deel aan een marathon over zestig ronden en reed hij bovendien een langebaan- wedstrijd over 10.000 meter. In de marathon voor Masters kreeg Jan te maken met een ijzersterk deelnemersveld, waar van Arnold Stam (lid van de kopgroep tijdens de Elfstedentocht van 1997) uiteindelijk de snelste bleek. Jan eindigde op een verdienste lijke 22ste plaats. Een dag later zette Jan in een zeer vlak gereden rit over 10.000 meter een tijd van 18:07.58 op de klokken tijdens een lange- baanwedstrijd in Eindhoven. Hiermee was hij bijna acht seconden sneller dan zijn oude per soonlijke record op deze afstand. Op 20 februari stond ook Thomas van Dijk aan de start van de marathonwedstrijd in Eindhoven. Nadat hij eerder dit seizoen in zijn leeftijdscategorie Junioren-C de marathoncom- petitie had gewonnen, waagde hij een kans in de marathon voor Senioren2. Mede dankzij de tips en aanmoedigingen van Jan op ’t Hoog, handhaafde Thomas zich als pas veertienjari ge uitstekend tussen de volwassen schaatsers. ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ Roef-Elshout 2 10-0; MBJ Roef 1-Heerle 4-39; MBJ Roef2-Satumus 1-14; GCJ Roef-Blauwwit 4-0; GDJ HVM 2-Roef 8- 3; DS Roef-Taxandria 10-23; HA Roef-Taxan- dria 16-44; HS Roef-HMC 18-27. Programma zaterdag 6 maart: MBJ 17.45 uurPSV 1-Roef 116.45 MBJ 11.20 uur Roef 2-Wh.Demons 2 ....10.50 GDJ 10.30 uur Roef-Dongen 2 10.00 Zondag 7 maart: MCJ 9.20 uur Witte Ster-Roef. DS 13.20 uur Desk 2-Roef HA 11.00 uur Desk 2-Roef HS 11.15 uur Wh.Demons 4-Roef Noteer de volgende data in je agenda: 16-17 april: 35 jarig jubileum Roef Handbal 15-16 mei: Beachhandbal en Roef-Taxandria- toernooi. Handbal is hltijd raak! De bloemenzaak Twinflowers zal binnenkort haar bruidswerk tonen op de huwelijksbeurs die zij georganiseerd heeft voor u in het gezellige centrum van Oisterwijk. De huwelijksbeurs Het Bruidspalet is een samenwerking tussen kleine zelfstandige ondernemers die als geza menlijke doel hebben: “al het wenselijke moge lijk te maken voor het aankomende bruids paar”. De prachtige locatie vormt het decor voor de allermooiste bruidsbloemen, bruidsmede, he renmode, trouwvervoer, trouwkaarten, juwe- je bedankt’ scandeerden de aanwezigen. “De sfeer, de verzorging, alles is boven verwach ting”, spreekt Nis Ketelaars (89) zijn waarde ring uit. Iedereen drukt zich in dezelfde bewoor dingen uit. Volgens Bep Wouters voldoen alle 35 deelne- .8.15 De Aspiranten hebben hun op één na laatste wedstrijd thuis tegen Vessem gespeeld. De onderaanstaande tegenstander blijkt in hel geheel geen partij. Uiteindelijk wordt de wed- strijd afgesloten met een 10-0 overwinning. Ook de Pupillen wonnen tegen VVO met 4-1. Uitslagen: Sen Roef! - Vriendschap 5 - 12, Asp. Roef! C - Vessem C 10 - 0, Pup, WO D - Roefl D 1 - 4. Programma 6-3-2010: Apr. Bladella Cl - Roef! Cl vertr. 9.30 Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen. De trainingen worden gegeven in sport- Guus Moonen fietst door de eetzaal van Rode Kruis-hotel Landgoed IJsselvliedt. ting Moergestel Fietsdorp, Guus Moonen en zijn zuster Tiny. Zij verkocht twee jaar geleden onnoemelijk veel lotjes waarmee een bedrag van 25.500 euro werd gerealiseerd. Guus Moo nen stak de loftrompet over zijn zus, nadat hij op de fiets de eetzaal was binnengereden. ‘Guus- wel toevertrouwd: 4-0. STORM En och een inschattingsfout van Phil van Lier bij een corner waar Mathijs Nijkamp van pro fiteerde: 4-1 kan gebeuren en er is nog niets aan de hand..., maar de hoogste windkracht had nu ook Moergestel bereikt. Dat beteken de dat Audacia geen bal meer over de middel- Sarto F9 - Audacia F6 lijn kreeg en de inzetten van Ons Vios een o onverwachte snelheid meekregen, waarop met Kijk voor wijzigingen in het programma regel- name Phil zich op verkeek, in de 83e minuut matig op de site van Audacia. Aan het einde van de marathon over veertig ron den had hij zelfs nog krachten over om zich te mengen in de eindsprint en kon hij met een mooie vierde plaats tevreden huiswaarts keren. Lieske van de Wouw is 81 jaar. J)e Moergestelse is ooit één keer op vakantie geweest. 35 jaar gele- den ging ze naar Lourdes. Ze vertelt van haar vrijwel vakantieloze leven in de eetzaal van Landgoed IJsselvliedt in Wezep, een Gelders plaatsje op 160 kilometer van Moergestel. Lieske van de Wouw is een van de 35 mensen die vori ge week een week vakantie hebben genoten in het tot Rode Kruis-hotel verbouwde IJsselvliedt. De vakantie is mogelijk gemaakt dank zij een gift van 25.500 euro van Moergestel Fietsdorp. Het bedrag werd twee jaar geleden tijdens het grootste fietsfeest van Nederland ingezameld. “Het is hier hartstikke gezellig. We hebben veul plezier samen”, vat Lieske van de Wouw haar ervaringen samen. De eerste gang van het avondeten is dan juist opgediend door een aantal van de kleine der tig vrijwilligers die deze hele week zorgen dat het de 35 gasten aan niets ontbreekt. Een van de vrijwilligers is Jo Janssen van de Oisterwijk- seweg. “Iedereen heeft hier erg naar toegeleefd”, zegt ze als ze op weg is naar een volgend kar weitje. De vrijwilligers zijn vorige week elke dag van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat in touw geweest voor de 35 gasten. Vorige week woensdag bezocht een delegatie van Moergestel Fietsdorp de 35 vakantiegangers. Onder hen voorzitter Jan Vriens van de Stich- de ‘mooiste’ van de drie: 3 - 0. In de 72e minuut GSBW E2-Audacia E3 Audacia E4-DESK E5 Audacia E5 - Berkdijk El SC ’t Zand E9 - Audacia E6 ZIGO F1 - Audacia F1 Audacia F2 - SC Olympus F2 Audacia F3-GSBW F3 Nevelo F4 - Audacia F4 SC ’t Zand F10 - Audacia F5 de betere ploeg en bracht dat tot uitdrukking in treffers van 2 voor rust met de wind mee en Audacia B2 - SV Reeshof B2 voor zijn rekening te nemen. In de 25e minuut SVSSS C2- Audacia C2 Audacia C3 - Best Vooruit C6 I Gilze D1 - Audacia Dl Audacia D2 - Taxandria D2..„ Audacia D3 - Sarte D7 Taxandria El - Audacia El stuurde Nick met een lepe voorzet Niek Op ’t Hoog de vrije ruimte in en de afronding is hem M J bij een vrije trap van Emiel van Haaren en in 11 Cl <1 C. I j de 89e minuut kwam een bal die maar niet weg j wilde voor de voeten van Patrick Snoeren: 4 - 3. De wind ging niet liggen maar de tijd vers- I I treek wel om verder onheil te voorkomen. Uitslagen zondag 28 februari 2010 Audacia 1 - Ons Vios 1 Audacia 6 - Best Vooruit 12 Andere wedstrijden afgelast Programma zondag 7 maart 2010 Audacia 1 - EDN’56 1 .4-3 Audacia 2 - Best Vooruit 6 Oisterwijk 4 - Audacia 3 1 Audacia 4 - SBC 5 wedstrijd worden gespeeld en Audacia koos Qggw 7 - Audacia 5 Hapert 7 - Audacia 6 - t i j I Audacia 7 - Hilvaria 8 er gevoetbald kon worden. In vooral voor de toe- Dames; Audacia Willem n schouwer zeer onaangenaam weer (de paraplu s waren nauwelijks in bedwang te houden) ging AUDACIA JEUGD de wedstrijd van start en kreeg eigenlijk een - J ‘normaal’ verloop, dat wil zeggen Audacia was Sarto A3 - Audacia A2 2 na rust met de wind tegen. Joost Wolfs mocht zich daarbij onderscheiden door de eerste drie B4 Audaci B3 voor zijn rekening te nemen. In de 25e minuut kopte Bomba een voorzet van Nick van Ewijk (terug van langdurig blessureleed) panklaar j voor de voeten van Joost die ferm uithaalde: 1 j - 0. Vijf minuten later eiste hij een vrije trap voor zich op: 2 - 0. In de 60e minuut kwam een afvallende bal voor zijn voeten en maakte hij jiijaii PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 MAART 2010 ’l W Q 3 3 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7