AUTOSCHADE? DE ZONNEBLOEM VAN ALPHEN Bart de Laat een halve eeuw het gezicht van de Moergestelse judo T Moergestel I Aphrodite I Een dagje varen met de Zonnebloem Feest bij MTV-radio Anneke, Gefeliciteerd met de opening van je winkel. Veel succes!!! r-, rr_^4^J| Weekblad voor Moergestel Bescheiden man deed veel voor vereniging waarmee pastoor Van den Boogaard is begonnen Lees verder op pagina 5 4YOU Door Paul Spapens Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ...voor een betaalbaar origineel cadeau NIEUW IN MOERGESTEL! Bart de Laat liet niet alleen zijn handjes voor de judovereniging wapperen; aan zijn woning aan de Tilburgseweg heeft hij veel mooi timmerwerk verricht. klad kwam er in als gevolg van de Japanse oor logszucht tijdens de Tweede Wereldoorlog. Na de oorlog was judo weer snel terug. In 1953 werd het eerste WK gehouden. In 1961 doorbrak An ton Geesink de Japanse hegemonie door op de Olympische Spelen te winnen. “Dat heeft het judo een grote stimulans gegeven”, blikt Bart de Laat terug. WOENSDAG 3 MAART 2010 35e JAARGANG Nr. 1557 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Nationale Vereniging AUTOSCHADES -jjnrfi l.ss’tt GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! fOCMM www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 Rob Dorris, Frank Claudia, Marc Miriam, Perry Karin, Geert Wendy, Kees Esther, Marc Asta, Mark Janneke Terwijl vijftig jaar judo in een dorp als Moerges tel iets bijzonders is, zeker omdat Moergestel destijds met een eigen judoclub toch wel een bijzondere sportclub in huis had. “In 1960 waren er weinig judoclubs en toch zeker niet in de dorpen”, bevestigt Bart de Laat, die van meet af aan lid is geweest van de plaatselijke judoclub. De van oorsprong Japanse sport is in 1882 in zijn huidige vorm ontstaan. In 1889 was Londen de eerste Europese stad waar men met jodo kennismaakte. De sport raakte inter nationaal in een stroomversnelling, maar de Met excuses namens onze redactie dat dit arti kel door omstandigheden pas deze week wordt geplaatst. De Zonnebloem organiseert 10 april een boot tocht in de omgeving van de Biesbosch. U kunt een hele dag genieten van een geheel ver zorgd uitstapje op de boot. Er is amusement aan boord en er is genoeg te zien. Wat precies alle maal blijft nog een verrassing. De boot vertrekt vanuit Waalwijk. Wij vertrekken om ongeveer 8.00 vanaf Stanis laus en om 8.15 uur vanaf de Reuselhof. ’s A- vonds vertrekt de bus om 17.00 uur vanuit Waalwijk. De kosten voor deze dag zijn 30,-. U krijgt hiervoor enkele koppen koffie/thee met iets lekkers, een paar consumpties en een 3-gangen diner. Medewerkers van de Zonnebloem ko men voor 10 april bij u thuis het geld ophalen. U kunt zich aanmelden tot 10 maart bij Ans Hoppenbrouwers, tel. 513 2248; Liesbeth de Laat, tel. 513 2418 en bij Miny Selten, tel. 513 0053. Als u omstreeks 18.00 uur belt hebt u de meeste kans om hen te treffen. Groot feest afgelopen zondag: de 750e uitzen ding van MTV-radio. Een ongekend record, eigenlijk goed voor een plaats in het Guiness- book of records. In de gastvrije studio was het een gaan en komen van mensen die hun wel verdiende felicitaties kwamen aanbieden. We signaleerden o.a. Niels en Ruud van de Ven, Ton Tolboom van LOVO en Jan Vriens alsmede o.a. de partners van de Gèsselse omroepers: Martien Laurensen en Peter van de Wouw. Zij slagen er wekelijks in om naast passende muziek een boomgast “uit te horen” en Moergestel en de regio te voorzien van allerlei nieuwtjes. “We zijn een vrije radio”, zei Peter nog tijdens deze uit zending waar zelfs Oisterwijkers aan bod mo gen komen. Kortom, een uniek team dat het verdient om een keer in de schijnwerpers te staan. Zij staan ook al weer te popelen om hun volgende uitdaging gestalte te geven: Moer gestel Fietsdorp. Zij rekenen weer op een mooi plekje tijdens dit grootste fietsevenement van Nederland dat van 5 t/m 27 juni a.s. wordt gehouden. “Dat krijgen jullie natuurlijk ook” beloofde de voorzitter van de werkgroep Moer gestel Fietsdorp. |i Huidverzorgingsinstituut Het valt nog niet mee Bart de Laat op zijn praatstoel te krijgen. Dat komt niet omdat hij niet veel weet of niet veel heeft meegemaakt; hij is per slot van rekening in 1946 geboren en een halve eeuW van zijn leven heeft hij in dienst gesteld van Judovere niging St. Jan Moergestel. Dus heeft Bart de Laat wel iets te vertellen, maar hij is al net zo bescheiden als de judoclub waarvan hij al jaren de voorzitter is en die op 7 maart aanstaande met een clubkampioenschap de viering van het gouden feest in gang zet. In het najaar is er nog zo’n kampioenschap en dat is het dan wel zo’n f - beetje met het feestgedruis. QQ CSHQW Negen winkeliers uit Moergestel en Oister wijk organiseren voor de 3e keer een grote modeshow in Den Boogaard op vrijdag 19 maart om 19.30 uur. Veel aandacht zal er zijn voor de modieuze artikelen op gebied van dames-, heren- en kin- dermode, dameslingerie, schoenmode, bril len- en haarmode en voor de nieuwste fietsmo- de. De toegangskaarten zijn 7,50 (inch drankje) en zijn verkrijgbaar bij de deelnemende win keliers in Moergestel nl. Boetiek Bonita Dames mode, Mes Etoiles Kindermode, Vogels Fiets Sport, Konings Optiek, Ligtvoet House of Shoes, Desire’s Hair Beauty Styling en Vivace damesmode en in Oisterwijk bij First Man en Pour Elle Lingerie. FIGUURZAGEN In deze sfeer van een opkomende sport moet het initiatief in 1960 gezien worden om ook in Gèèsel een judoclub te beginnen. Het begin daarvan heeft pastoor Van den Boogaard op zijn conto geschreven. In juli 1960 kwam hij met het idee een sportclub op te richten als onder deel van de jeugdstichting St. Jan. Daaronder viel onder meer de scouting, toen nog verken nerij geheten. Helemaal naar de aard en de moraal van die tijd wilde de pastoor door mid del van een gereguleerd sportaanbod de jeugd van de straat houden. Volgens Bart de Laat bestond het vrijetijdsaanbod voor de jongens toen onder meer uit figuurzagen. Bart de Laat kijkt daarbij met een blik van: ‘Kunde oew eige dè voorstellen....?’ Theo Broeren was het vervolgens die het sport- club-idee van de pastoor omzette in een judo club. Kort daarvoor had hij zich in Moergestel gevestigd. Hij begon met acht leden. Bart de Laat heeft nog een foto waar de meeste judo- ers van het eerste uur opstaan. Hij is een van hen. Judo was toen geen onbekende sport in Moergestel. Gèèselse mensen als Jan Janssen, Hub van Elderen en Bé Mertens judoden in Tilburg. In juli 1960 trad Bart de Laat toe tot de vereniging. “Judo was voor mij een andere uitdaging”, zegt hij over deze stap. De ‘ande re uitdaging’ slaat vermoedelijk op Audacia. Hij voetbalde een jaar of vier bij de Moergestelse voetbalvereniging, maar voor voetballer was hij om de een of andere reden toch niet in de wieg gelegd. TIMMERMAN Bart de Laat is de achtste van een gezin van tien kinderen. Zijn vader heette Frans, maar hij werd door iedereen Sjef genoemd. Zijn moe der was Anneke van Esch. Het ouderlijk huis stond op de plaats van de oprit naar de A-58, richting Eindhoven. Na de sloop van de woning ten behoeve van de aanleg van de snelweg ver huisde het gezin naar het tweede huis vóór de molen, gezien vanaf de Vinkenberg. Na de lagere school ging Bart de Laat naar de LTS in Boxtel waar hij zich tot timmerman be kwaamde. 42 jaar werkte hij bij de Gebroeders Janssen. “Ik heb onder meer de Oostelvoortjes mee gebouwd, verschillende huizen in de Hoef- kens en in de Heidevelden en het complex waar de Rabobank in is gevestigd.” Zijn vak manschap zette hij ook in bij de inrichting van zijn woning uit 1935 aan de Tilburgseweg. Zonder meer iets aparts is de zelfgemaakte kast waarin antieke eikenhouten balken zijn verwerkt van een schuur aan de Broekzij de. Óp een schouw staat een keur aan koperen hulzen, een souvenir van de oorlog. Ze zijn glanzend gepoetst. “Dat heeft mijn vrouw Jacqueline gedaan.” Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 j 2’ I s me AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER EUROGARANTBEDRJF odOKStg 35 GIFTS4YOU rootven 7, 5066 AT Moergestel, telefoon 06 23 37 96 1 1 Cadeau artikelen Blond Amsterdam Sieraden - tassen Piggy's babyartikelen Woonaccessoires Op^ft^stijden: wq 9.30 tot 17.30 uur dq 9.30 tot 17.30 uur vrij 9.30 tot 20.00 uur za 9.30 tot ló.OOiiur mé - di gesloténW’' Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Moergestel-Nieuws begint vandaag aan de 35e jaargang. De eerste week van maart 1976 was de krant er voor het eerst...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1