Automobiel- en schadebedrijf Persoons 1 Viva Vitoria Zo’n kans laat je toch niet aan je voorbij gaan....! BflVAG Stem op 3 maart VVD. Weten wat je kunt verwachten, zeker nu! Lisanne van Veen Voorleeskampioen van Oisterwijk en Moergestel de Kerkstraat en het Torenpad ca. 60 apparte- Financiële crisis in Oisterwijk. PartijGemeenteBelangen - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Kees van Elderen (Oisterwijk) lijsttrekker van PGB Susie Meerkamp: Dave Lansberg: Lizzy Lansberg: Ada Achterdonk: Bert Achterdonk: Tineke Zwenkels: Schrijver en regisseur: ..Marieke Willems Joost van Breda .Maud Pijnenburg Mietje Boers Jan van Dijck Ant Vromans Rob Vriens Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 bij de senioren te polsen of aan de roep om seniorenwoningen daadwerkelijk uitvoering gegeven kan worden. Met het vorderen der jaren nemen de ongemak ken toe: het huis, aanvankelijk voor een gezin met kinderen, wordt te groot; de tuin bijhou den gaat ook niet meer al te best en de onge makken van het ouder worden komen pas goed in beeld. Toneelclub Biest-Houtakker presenteert: ’n Blijspel van Rob Vriens op vrijdag 12 en zaterdag 13 maart in Cultureel Centrum Elcker- lijc Hilvarenbeek. Aanvang: 20.00 uur - Entree: €6,00 Telefonisch reserveren kan op 505 1666 of on line: www.toneelclubbiest.come2me.nl Wie droomt er nu niet van een cruise? Een weekje heerlijk ontspannen en genieten aan boord van een prachtig en luxe schip. Tenmin ste, dat denken de passagiers van cruiseschip de ’Vitoria’ ook. De twee gastvrouwen aan boord zijn een stuk minder gastvrij dan verwacht. En www.oisterwijk.vvd.nl menten gebouwd en 40 grondgebonden wonin gen. Een deel van die woningen zouden geschikt gemaakt kunnen worden voor senioren. De woningen worden gerealiseerd op een locatie, waar alle denkbare voorzieningen “vlakbij de hand” zijn. Als U geïnteresseerd bent, dan verzoeken wij U ons een berichtje te sturen, voorzien van naam, adres, telefoonnummer en mogelijk email-adres uiterlijk voor 1 maart 2010 in te leveren bij: Novy Van Wezel, Rootven 10, Moergestel; Slijterij In den Korenmaaier, Schoolstraat 18, Moergestel; Op woensdag 10 februari organiseerden de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel de voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd 2010. Zeven Schoolkampioenen en hun klasgeno ten, ouders en opa’s en oma’s vulden de grote zaal van Cultuurcentrum Tiliander. De voorlezers hadden spannende, ontroeren de, verrassende boeken gekozen om uit voor te lezen. Een deskundige jury had de moeilijke taak om een winnaar te kiezen. Dat werd dus Lisanne van Veen. De prijs werd overhandigd door Burgemeester Hans Janssen. Hij had ook nog een extra verrassing voor de Voorleeskampioen. Lisanne mag op woensdag 3 maart, de dag van de gemeenteraadsverkie zingen, op het gemeentehuis met de klas, haar Per email via een bericht aan S VOisterwijk. info@gmail.com Het ligt in het voornemen om - bij voldoende respons - contact met U op te nemen om een informatie-avond te beleggen en U te informe ren over een mogelijk te vervolgen traject. Mocht u het vrijwilligerswerk van de SVO wil- Er worden op het terrein tussen de Schoolstraat, len steunen dan kunt u een e-mail sturen naar de Kerkstraat en het Torenpad ca. 60 apparte- SVOisterwijk,info@gmail.com broertjes of zusjes en andere familie, de avond openen met een verhaal over heel toepasse lijk... kiezen! Wij wensen Lisanne heel veel succes in de vol gende ronde van de Voorleeswedstrijd op zater dag 20 maart in het Jan van Besouwhuis in Goirle. In het centrum van Moergestel heeft Woon- stichting Woonwijze uit Vught de gronden aangekocht van AvanG en die van Garage Van Balkom, beide aan de Schoolstraat. De Seniorenvereniging in de gemeente Oister wijk (SVO) heeft contact opgenomen met Woonwijze met de vraag of de Wbonstichting de bereidheid heeft om in voornoemd gebied een aantal koop- en/of huurwoningen te bou wen voor senioren. Woonwijze wil graag aan dat verzoek voldoen, maar dan moet er wel serieus belangstelling bestaan, bij de doelgroep, te weten de senioren. De SVO wil dus een soort marktonderzoek houden en heeft in haar contact aangegeven De Hoefkens 21> Moergestel; Koos Tekath, Kruijsackerplein 3, Moergestel. als er dan ineens ook nog dingen verdwijnen, dan is de sfeer helemaal verpest. Spelers: Kapitein Dillemond:Piet Kuijpers Rianne van Staveren: .Marie-José Pijnenburg Vanessa Braadvogel:Jill Groffen Carola Bremers:Monique van Balkom van Esch (M°er'9est:el) nummer twee op lijst 4 PAGINA 7 «gr Daar kunt u op rekenen, Partij Gemeente Belangen, lijst 4. En die economische tegenwind? Als ook de gemeente wat harder mee trapt kunnen we die aan, want samen kom je verder! St. Jansplein blijft overeind. Afgelopen raadsvergadering stemde Partij Gemeente Belangen voor de motie: ondersteun Tiliander en Den Boogaard. Een noodzakelijke ingreep om tijd te winnen, orde op zaken te stellen en cultuur in Oisterwijk te behouden. Maar dat staat los van de opknapbeurt voor het St. Jansplein, daar wil PGB niet aan tomen. Daarom haalden we het geld uit de algemene middelen. Het kon gewoon niet op. Het'eenmalige bedrag van 47.000 waar het hier over gaat, is niet weinig maar slechts een bedrag in de marge. Want de afgelopen jaren gaf het college van PrO, CDA en WD miljoenen meer uit dan er binnen kwamen. Hoge ambities zorgden voor een bodemloze financiële put. Regeren is vooruitzien. Natuurlijk, er is wereldwijd sprake van een economische crisis. Maar die speelt al even en is regeren niet vooruitzien? Dan hadden we die financiële tegenwind wel op kunnen vangen. Nu dreigt hij veel inwoners veel zwaarder te treffen dan nodig was geweest. Geen extra lastenverhoging. Dus wordt het in deze economisch moeilijke tijden, tijd voor een nieuwe wind. Voor Partij Gemeente Belangen zal voor het financiële beleid uitgangspunt zijn, dat de lasten voor de burgers, buiten de inflatie, niet verder omhoog gaan. De burgers hebben in de afgelopen jaren al genoeg bijgedragen. En dus gaat PGB ervan uit dat de gemeente de tering naar de nering zet. Je kunt niet meer uit geven dan er binnenkomt. De gemeente zal het mes in eigen vlees moeten zetten. In de kosten van eigen personeel bijvoorbeeld en die van externe adviseurs. Dat kan structureel ruim 1 miljoen eufo per jaar opleveren! Niet alleen in de eigen portemonnee, maar ook via hun vereniging, club of organisatie. Geen inflatiecorrectie van 1,5% en een algemene korting van 3,5% op subsidies. Dat viel de professionele organisaties voor bijvoorbeeld maat schappelijk werk, jongerenwerk, welzijnswerk, peuterspeelzaalwerk en onder wijs en cultuur, koud op hun dak. Vorig jaar al pleitte Partij Gemeente Belangen (PGB) voor bezuinigingen bij de gemeente zelf. Daarom stemde PGB als enige partij tegen de begroting van 2010. De lasten werden ongelijk verdeeld. Wij maakten ons ook al langer grote zorgen over het financiële beleid. Terecht blijkt nu. Daarom moesten de lasten voor de inwoners fors omhoog. De OZB bijvoor beeld, maar ook het rioolrecht en dit jaar stijgen de parkeertarieven weer met 15%. Miljoenen aan meevallers werden direct gebruikt om gaten in de begroting te dichten. En door het college werden met boekhoudkundige trucs de lasten naar de toekomst verschoven. Dat is pas écht potverteren! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 FEBRUARI 2010 1. Voor 2. fer Vej/i^e 3. BeJioitd dorpsfairct/cter PyeeJ' de jezvcyd de rtri/rite oor rieijad/>are a/>i&ties Het collegeakkoord aan de laars gelapt. Resultaten boeken, door niet op het geld te letten. Ja, iedereen kan Sinterklaas zijn. Van het vorige college werd nog een spaarpot van bijna vijf miljoen Euro geërfd. Dit college laat na vier jaar een gat achter van tien miljoen Euro. We moeten constate ren dat PrO, CDA en WD het coalitieakkoord hebben laten varen. Er is géén financiële ruimte voor nieuw beleid gecreëerd. Incidentele inkomsten werden niet aangewend voor reserves en voorzieningen. Begrotingsoverschrijdingen liepen jaarlijks in de miljoenen. Een meer efficiënte en effectieve bedrijfsvoering kreeg nauwelijks aandacht. Die financiële daden, wél zwart op wit afgesproken, zijn dus niet nagekomen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7