moorman ft. Vermeer Installatie de grootste kinderschoenen collectie van de regio [Creatieve] Creatieve voorj aarstrends tijdens dubbel creatief feest in Brabanthallen Dieren mishandeling Word postbezorger! Surf naar www.dhlpost.nl of bel 0800 - dhlpost - (0800 - 345 7 678) Kno+vefcfce Kaarten én Sfera^éajen Hoe belangrijk is het dat uw ogen voldoende gecontroleerd worden op oogcomplicaties? EMPIRE (Eindershof Jamai X Casper) Massief modem, met ingebouwde wijnkoeler 'svande Wouw AUTOMOBIELBEDRIJF Kaarten maken, scrappen én stempelen Liefhebbers van kaarten maken en scrappen komen als vanouds aan hun trekken tijdens de Knotsgekke Kaarten- én Scrapdagen. De voor- Meer informatie: Dressuurstal Kees op 't Hoog okees@hetnet.nl of 06-55528345 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! WERKZAAMHEDEN DIABETESVERENIGING NEDERLAND De DVN helpt mensen met diabetes een nor maal en actief leven te leiden door voortdu rend te pleiten voor betere diabeteszorg bij overheid en zorgverzekeraars en door het bie den van voorlichtingsmaterialen en activitei- LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Riool - Water - Gas - Sanitair - C.V. - Zink jaarseditie biedt zowel de nieuwste producten en technieken als verrassende workshops en demonstraties. Bovendien is de beurs uitge breid met een bijzonder thema: stempelen. Stempelen is namelijk helemaal ‘in’ op dit moment. Met stempels en bijvoorbeeld scrap- papier kan je bijzondere kaarten, boeken of cadeaudoosjes maken. Combitickets Beide beurzen zijn apart te bezoeken voor 7,- per kaartje. Voor de echte creatievelingen is er een combiticket te koop. Voor 9,- bezoekt u dan twee hobbybeurzen tijdens een gezellige dag uit. Iedere man, die in gezelschap is van een dame, mag gratis naar binnen. Kinderen krij gen, op vertoon van hun entreebewijs a 5,-, volop gratis knutselactiviteiten en mogen beide beurzen bezoeken. Meer informatie en voorver koop op www.hobbyenhandwerkdagen.nl en www.knotsgekkekaartendagen.nl Traditionele technieken'als breien en naaien zijn weer helemaal in. En allerlei nieuwe creatieve hobby’s dienen zich aan. Zo is het decoreren van taarten dé trend van dit moment. Deze en andere hobbytrends komen aan bod tijdens de Creatieve Hobby- en Handwerkdagen, een nieuwe beurs in de Brabanthallen ’s-Hertogen- bosch. Dit creatieve spektakel vindt plaats tegelijkertijd met de Knotsgekke Kaarten- én Scrapdagen. Van deze beurs, een echte publiekstrekker, organiseert Dé Beursorganisatie alweer de negende editie. Van 11 t/m 13 maart zijn dus niet alleen kaartenmakers én scrappers, maar ook alle andere hobbyisten welkom in de Brabanthallen ’s-Hertogenbosch. €1,50 KORTING toegang tot beide hallen. e Creatieve Hobby- en Handwerkdagen: haal de lente in huis! De Creatieve Hobby- en Handwerkdagen pas sen helemaal bij de lente: hét seizoen voor fris se ideeën. Wie zin heeft om leuke dingen voor in huis, voor zichzelf of voor anderen te maken, vindt er inspiratie in overvloed. Er is een grote keuze in producten, workshops en creatieve technieken. Men kan terecht voor de meest uiteenlopende hobby’s, zoals breien, haken, borduren, naaien, patchwork en quilten, maar bijvoorbeeld ook het maken van sieraden en het vervaardigen van home- en groendecoraties. Men kan zelf aan de slag met workshops van taartdecoratie tot het vilten van beren en bloem schikken. Op woensdag 3 maart 2010 organiseert DVN - regio Midden en NO Brabant, werkgebied Tilburg e.o. een informatieve bijeenkomst. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in de aula van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Til burg. Aanvang 20.00 uur. Spreker zal zijn: Drs. H.G.N. veraart, oogarts Bij één op de vijf mensen met diabetes in ons land worden de ogen niet of niet tijdig gecon troleerd. Velen denken dat een bezoek aan de oogarts wel kan wachten tot er oogklachten ontstaan, maar dan is het te laat. Klachten ont staan meestal door verandering in de bloedva ten en zenuwbanen, die bij mensen met diabe tes nu eenmaal extra kwetsbaar zijn. Een slech te regulatie van bloedglucosewaarden en bloed druk, kunnen hierdoor veel schade aanrich ten. Dr. Veraart zal uitleg geven, welke afspraken en mogelijkheden er zijn om uw ogen tijdig te laten controleren. Zodat in een zo vroeg moge lijk stadium, problemen kunnen worden ont dekt om een eventuele behandeling te starten. Wij hopen dat u aanwezig kunt zijn deze avond om meer over dit interessante onderwerp te weten te komen. Er is volop gelegenheid tot dis cussie en het stellen van vragen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Nadere informatie en aanmelden bij: Corry de Kort 463 11 17 Tilburg@dvn.nl De toegang is gratis. Tussen woensdag 20 januari 2010 en zondag 24 januari 2010 is een kat weggelopen vanaf een woning in de wijk Oostelvoortjes. In die tus sentijd is de kat door (een) onbekend(e) per- so(o)n(en) mishandeld. Deze mishandeling bestond uit het feit dat de vacht van de kat helemaal met verf besmeurd was. Dit betrof verf op terpentinebasis. Wie informatie heeft over deze dierenmishan deling kan contact opnemen met de wijkagent Moergestel of via meld misdaad anoniem tele foonnummer 0800-7000. Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk ron.oosterwijk@mw-brabant.politie.nl ten als cursussen, gespreksavonden, symposia, educatieve weekeinden en weken. De DVN heeft ruim 58.000 leden en is daarmee de groot ste patiëntenvereniging van Nederland. Meer informatie, is verkrijgbaar via de volgen de websites: www.dvn.nl,www.sugar.nl, www.sugarkids.nl De DVN Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl is 24 uur per dag, 7 dagen in de week bereikbaar (’s nachts alleen bij nood). Diabetes Diabetes is een stofwisselingsziekte waarbij er te veel suiker glucose) in het bloed aanwe zig is. De glucose in het bloed is deels afkom stig uit de lever die glucose aan het bloed afgeeft of rechtstreeks afkomstig van koolhydraten in voeding. De koolhydraten uit het voedsel wor den in het lichaam omgezet in glucose, de lever kan uit een eigen voorraad glucose (glycogeen), eiwitten en bepaalde reststoffen van de stofwis seling glucose aanmaken en aan het bloed afge ven. Insuline remt een te grote afgifte van glu cose door de lever Het bloed vervoert deze glu cose naar alle cellen in het lichaam. De cellen gebruiken de glucose als brandstof. Die brand stof geeft energie om te leven. Om de glucose in de cellen te krijgen is eveneens insuline nodig. Insuline is een hormoon, gemaakt in de alvleesklier. Bij mensen met diabetes maakt de alvleesklier te weinig of geen insuline meer of reageren de cellen niet goed op de insuline. Veelvoorkomende complicaties zijn problemen met ogen, voeten en nieren maar ook hart- en vaatziekten. shoes PAGINA 6 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 FEBRUARI 2010 e-mail: gerrit-jan.vermeer@hetnet.nl l Hobby en Handwerkdagen J 1 Empire staat ter dekking bij zijn eigenaren in Moergestel en is via KI aan huis beschikbaar. www.knotsgekkekaartendagen.nl en www.hobbyenhandwerkdagen.nl Geldig voor 2 personen. Niet geldig in combinatie met voorverkoop en andere acties. Ligtvoet House of Shoes Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel T 013-5131867 www.houseofshoes.nl gratis parkeren voor de deur Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl voor een beurs naar keuze: De Knotsgekke Kaarten- én Scrapdagen of Creatieve Hobby- en Handwerkdagen. 11-12-13 maart Brabanthallen's-Hertogenbosch v Lever deze bon in bij de kassa. Toegang mannen gratis! Wilt u beide beurzen bezoeken? Dan is c uw voordeel nog groter. U krijgt dan 5,- korting en koopt een combiticket a 9,- voor 9 Tijdens de centrale hengstenkeuring van het NRPS zaterdag 31 januari in Ermelo heeft de jury de D-pony hengst Empire aangewezen voor het verrich- tingsonderzoek. Na een selectieproce dure van maar liefst drie rondes bleef de chique voshengst overtuigen en behaalde hij zijn goedkeuring. De hengst is in eigendom van Kees van Gestel (Hilvarenbeek) en Kees op 't Hoog (Moergestel) die de over veel ras en uitstraling beschikkende Empire als veulen bij zijn fokker Kees Harbers in Gemert ontdekte. Empire stamt af van de naar Engeland geëxporteerde Eindershof Jamai, Moeder Didi is een keurmerrie van de hengst Casper en werd als tweejarige uitgeroepen tot nationaal kampioene. Zij staat ook te boek als de moeder van de dressuurpony Benthli die afgelopen jaar overtuigend Nationaal Bestgaande Rijpony kampioen van de dressuurpony's werd en inmiddels in opleiding is bij Europees kampioene Antoinette te Riel. PR. IRENESTRAAT 9 5066 BD MOERGESTEL TEL. (013) S13 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl KEUKEN- EN INTERIEURBOUW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6