Okvo Maak het mee! Bierproefavond Dubbel Bieren I*# J.VAN DIJK RIOLERINGSWERKEN MOERGESTEL 06-23979071 abentiv Carnavalsmotto 2011: ’Dur zit muziek in!’ Geef aan de Jantje Beton collectant! Protestantse gemeente Oisterwijk Oisterwijk PAGINA 3 VASTENAKTIE (2) Assurantiekantoor Attentiv P. Trommelen B.V. 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... MISSIE ONTWIKKELING VREDE - Ontstoppen van uw afvoerleiding - Vervangen van uw riolering - Renovatie - Camera-inspectie Tel (013) 513 3136 - Fax (013) 513 4533 KBO-Brabant LAATSTE WEKEN OPHEFFINGS- LEEGVERKOOP Laatste stuks 5,- 10,- 7,50 Op knopen, ritsen, garen, voering, ondergoed 50% korting! MODEHUIS Poirters ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 FEBRUARI 2010 GEEF ELKAAR DE HAND MODESHOW! februari werd Hein, na een overvolle kerk- het bestuur. Het SMC thema, Behoud van de Schepping. verzekeringen hypotheken pensioenen Kijk ook op onze vernieuwde website (www.attentiv.nl) voor onze scherpe uitvaarttarieven! Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secretariaat parochie) U wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen, om 19.30uur in Den Donk. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. telefoontje en u wordt gehaald. J acqueline 513 2523, Ricky 513 6086 of Gina 513 2007. Tot 25 februari. Voor aankoop nieuwbouwwoning of aankoop en/of verbouwing van een bestaande woning. Tevens adviseren wij u over woonJastenverlaging (oversluiting huidige hypotheek). Rente-aanbieding: Variabel 10 jaar vast 20 jaar vast 30 jaar vast 2,8% vanaf 4,7 vanaf 4,95 vanaf 5,2 Voor inlichtingen of het maken van een vrijblijvende afspraak: Attentiv P. Trommelen B.V. Tilburgseweg 14 - Moergestel (013) 513 22 01 Peter.trommelen@attentiv.nl Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel bel en St. Feuillien Brune allen uit het Bierland bij uitstek België. De Bierproefavond wordt deze keer gehouden in café de Veerkes aan het St. Jansplein en begint om 20.15 uur. Het wordt weer een avond die zeer de moeite waard is voor iedereen die een speciaal bier op zijn tijd weet te waarderen of die wel eens kennis wil maken met iets anders dan standaard pils. De kosten voor deze bier proefavond voor niei-leden bedraagt 10,50. Voor nadere informatie zie ook de website van de Vereniging Bierproeven Moergestel www.verenigingbierproeven.nl niet alleen voorzien in hun eigen behoefte aan voedsel, maar vooral ook een bron van inkom sten hebben. Op de achtergrond speelt de problematiek van het veranderende klimaat als een factor die de mensen daar bedreigt in hun bestaan en in hun we omstandigheden, dan is een duurzame ver betering van hun leven niet mogelijk. De Vastenaktie 2010 benadert de problematiek "Wij willen samen werken aan een duurzame en respectvolle samenleving. Daar is iedereen bij nodig: dus u ook!" - CDA Oisterwijk Oerlemans, voorzitter van onze Harmonie Prin ses Juliana, dat in 2011 ook nog eens haar 100- jarig bestaan viert. Mooier kan het eigenlijk niet en zo viel alles op zijn plaats! Langs deze weg wil het SMC iedereen die een motto heeft ingeleverd en zo anderen weer ge stimuleerd heeft om ook mee te doen hartelijk danken voor deze geslaagde editie van de motto- verkiezing. En laten we met zijn allen dit motto koesteren, want zonder muziek geen carna val!!! Op vrijdag 5 maart houdt de Vereniging Bier proeven Moergestel haar maandelijkse Bier proefavond. Er worden vijf speciaalbieren geproefd, de zogenaamde Dubbel Bieren. Dubbel bier is een donker bier van hoge gis ting en wordt in het algemeen ambachtelijk gebrouwen volgens eeuwenoude tradities. Ér worden uitsluitend natuurlijke grondstoffen gebruikt, zuiver grondwater, gerstemout, don ker geroosterd gerstemout, hop en gist. Bea de Kroon en Jan Gommers presenteren deze Dubbel Bieren van de brouwerijen St. Benoit Bruin, St. Paul Double, Adelardus Dub- Je Vervolg parochieberchten van pagina 2 WIJ GEDENKEN Op 3 februari overleed, geheel onverwacht, Hein Bruurs (67 jaar), echtgenoot van Ria Kools. Hun gezin, met drie kinderen, hun part ners en 7 kleinkinderen, kwam bij hem op de eerste plaats. Hein was een harde werker die het door zijn vader opgestarte bedrijfje uitbouwde tot een groot en gerespecteerd loon- en trans portbedrijf. Zijn werk was zijn grote hobby en het was een moeilijk besluit om, een jaar of tien geleden, een stap terug te doen en in het dorp te gaan wonen. Hij bleef echter tot op de Carnaval 2010 zit er weer op en we mogen met recht zeggen dat we het met zijn allen weer mooi vur mekaar hadden. Wat was het weer druk in de cafe’s, op straat, tijdens de optocht en tij dens het dweilen. Toch richten we het vizier alweer op carnaval 2011. Dit komt omdat op carnavalsdinsdag het motto voor 2011 gekozen is. De nieuwe opzet van het SMC om tijdens car- naval al het motto voor het volgende jaar te kie zen in plaats van met halfvasten bleek zeer ge slaagd. De bedoeling hiervan was om de Moer- gestclse carnavalsvierder meer te betrekken bij de motto-verkiezing en dat is aardig gelukt. Om en nabij de 200 motto’s werden tijden de openingsmiddag ingeleverd en eens te meer bleek hoeveel creativiteit zich in het Moer- gestelse bevindt. Het was dan ook een hele op- I gave voor de drie prinsen om een selectie te maken die door ging naar de eindronde. Uit deze selectie werd op dinsdagavond tijdens de Pierot-verbranding op het St.-jansplein door deze prinsen en voorzitter Bas Hessels van het SMC het uiteindelijke motto gekozen. De droeve stemming bij het afscheid van carnaval 2010 sloeg meteen om toen het motto van 2011 met veel vuurwerk werd gepresen teerd. 'Dur zit muziek in!’ werd het nieuwe motto, nadat Paul Spapens als Gèèsels dia- lect-expert zijn kritische oog hierop had laten vallen. En het werd met veel gejuich en ap plaus ontvangen. Het nieuwe motto kreeg nog een extra lading toen bleek dat het was ingezonden door Martien KVO-NIEUWS Op dinsdag 23 maart houdt KVO Moergestel haar voorjaarsvergadering. Na het vergadergedeelte volgt er een interessant gedeelte. Vanuit de hersenstich ting is bevestigd I dat er een lezing wordt gegeven over hersenlet sel en de gevolgen hiervan. Er zal voldoende I 1i op scherm en foldermateriaal. Er is gelegenheid Voor starters nieuwbouwwoning regelen wij koopsubsidie en/of erfpacht! deren in uw eigen buurt. Van 1 t/m6maart 2010 wordt de jaarlijkse Jan tje Beton Collecte georganiseerd: een collecte voor en door het jeugdwerk bij u in de buurt. In Moergestel loopt scouting St. Jan voor de Jantje Beton Collecte. 50% van de collecteop brengst is bestemd voor deze collecterende jeugdorganisatie. De andere helft van de op brengst gebruikt Jantje Beton voor projecten die ervoor zorgen dat alle kinderen in Nederland j weer vrij buiten kunnen spelen. De Jantje Beton Collecte: voor zinvolle vrije tijdsbesteding in eigen buurt j De Jantje Beton Collecte is zo opgezet dat de I collecterende jeugdorganisaties zelf de helft - activiteiten of spelmaterialen waar normaal gesproken geen geld voor is. Bijvoorbeeld aan het organiseren van een vakantiekamp of het aanschaffen van een nieuw speeltoestel. Zo kunnen de verenigingen een zinvolle vrijetijds besteding voor de jongeren en kinderen uit uw buurt organiseren. Geef daarom aan de Jantje Beton Collectant en help de kinderen uit uw omgeving om lekker buiten te kunnen spelen. re sortering herenkleding. Enkele dames zul- ijjj1-1.J'_ii_2i lende kleuren - maten en modellen, waar een aantrekkelijk prijskaartje aan hangt. U bent van harte welkom, het verplicht u tot j niets en de toegang is gratis. De koffie en thee staan klaar! Heeft u geen vervoer maar u wilt -wel graag aanwezig zijn bij de show, even een van klimaatverandering nadrukkelijk met als een thema over natuur en milieu, maar als een kwestie die gaat over mensen: klimaatverande ring raakt ons allemaal, maar niet allemaal gelijk. Dit project dat gericht is op het aanpas sen van de lokale bevolking in Malawi aan de klimaatveranderingen past zeer goed bij ons thema, Behoud van de Schepping. Dit jaar organiseert Vastenaktie enkele sponsor- wandeltochten in Midden-Brabant, waarvan j de opbrengst ten goede komt aan ons project in Malawi. De wandeltochten zijn op zondag 7 maart vanuit Tilburg en op zaterdag 20 maart vanuit Nieuwkuijk De Langstraat). Iedereen kan inschrijven via www.sponsorwandeling.nl laatste dag betrokken, met raad én met daad, ruimte zijn voor meer inlichtingen, beelden bij het bedrijf. Samen met zijn vrouw was Hein I vergroeid met onze parochie en vooral ook met j om na de lezing te doneren in een collectebus, het Gilde Catharina, waarvan hij twee keer koning en nu de 1ste Gilde Deken was. Op 9 j februari werd Hein, na een overvolle kerk- msuwv «.uvu ,au uam. wvnvum. dienst, met zijn tractor en met gilde-eer naar j Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot zijn laatste rustplaats gebracht. WAARDE VAN KERKEN Onze voorzitter, de heer Will Pellis, begon een vergadering met een artikel uit KRO Magazine, week 3-2010, waarin Leo Fijen schrijft het niet eens te zijn met Erik Borgman, vooraanstaand denker en theoloog, die stelt dat de kerken het Samen zorgen voor meer speelplezier van kin- te druk hebben met hun eigen reorganisatie en er onvoldoende in slagen hun schatten te tonen en aanwezig te zijn in de samenleving. Pro testantse en katholieke kerken zijn met bezoek- werk aan ouderen en zieken, met jongerenac tiviteiten, met gezamenlijke maaltijden en inter religieuze activiteiten (ons Huis voor Zinge ving!) van onschatbare waarde voor de samen leving in steden en dorpen. Het zou hem niet verbazen als kerken met hun sociale activitei ten jaarlijks meer dan één miljoen mensen bereiken buiten het kerkgebouw en de overheid tientallen miljoenen euro’s besparen. Dan heeft j hij het nog niet over de waarde van de kerken j voor het cultureel en religieus erfgoed en over j de economische betekenis van de geloofsge meenschappen ter plaatse. Het gaat minder slecht dan we denken. Het probleem is vooral, aldus Leo Fijen, dat kerken een chronisch gebrek aan zelfvertrouwen hebben en niet benoemen wat ze voor de samenleving beteke nen.” Zondag 28 februari, 15.00 uur in de Levenskerk. Voorganger: ds. H.J.J. Radstake uit Rotterdam, j Bevestiging en intrede van de nieuwe dominee: proponent Hester Radstake. Aansluitend aan de eredienst, komen gemeen te en gasten bijeen in De Voorhof aan de Kerkstraat 62, om ds. Radstake en haar partner welkom te heten in onze gemeente. De Schriftlezingen zijn: Exodus 34, 27-35, I Korinte 13,1-13, Lucas 9,28-36. Er is kindernevendienst en crèche. Ook dit jaar wordt er een modeshow gehouden in de Reuselhof. Donderdag 25 februari om 14.00 uur is modehuis Germa aanwezig met een grote collectie dames - en een iets kleine re sortering herenkleding. Enkele dames zul len deze middag kleding showen in verschil- streven naar een betere toekomst. Als we ze niet helpen om zich aan te passen aan de nieu- van de opbrengst mogen besteden. Het geld mag naar eigen inzicht worden besteed aan gesproken geen geld voor is. Bijvoorbeeld aan De vijftigste Vastenaktie gaat over boerengezin nen en gemeenschappen in het Afrikaanse land Malawi en de manier waarop zij met landbouw I in de Reuselhof. Donderdag 25 februari om CDA

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3