Ruimte voor Ontwikkeling! Guus Moonen fietst nu voor het Guiness Book of Records Grote belangstelling Open Dag KBO Afgelopen zondag heeft KBO Moergestel een zeer groot aantal bezoekers mogen verwelkomen op de Open Dag in Den Boogaard. Velen hadden grote interesse in de ca. 20 gepresenteerde activiteiten, die informatief en creatief van een hoogstand niveau waren. Dit alles in een ontspannen sfeer, waarbij de onderlinge contacten werden verstevigd. Een overtuigend bewijs dat deze KBO formule duidelijk aan sluit bij de behoeften van de senioren. ’Tweede Jeugd’ speelt ’De Meerpaal’ Aphrodite Stem op 3 maart VVD. weten wat Je kunt verwachten. Zeker nu! www.oisterwijk.vvd.nl Weekblad voor Moergestel Moergestel Fietsdorp groeit verder door met nieuw fietsvermaak Gezellige drukte tijdens de KBO Open Dag in Den Boogaard. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 24 FEBRUARI 2010 34e JAARGANG Nr. 1556 deze heren lukte het niet, zodat de burgemees ter de regie wederom overnam en nu de kegel met succes omver gooide. Na een confettire- gen was de Open Dag officieel geopend. Nu volgde de rondgang van vele belangstellen den langs de geëxposeerde activiteiten. Er werd genoten van het grote, gevarieerde aanbod. De activiteiten werden enthousiast toegelicht, gedemonstreerd en tentoongesteld door de deelnemers en de benodigde informatie was in ruime mate voor handen. KBO Moergestel kan terugzien op een zeer geslaagde Open Dag met een duidelijk positie ve uitstraling naar alle senioren in Moergestel en omgeving. Een dag die vele nieuwe contac ten heeft opgeleverd en de komende tijd zeker zijn vruchten zal afwerpen. Het programma startte om 11.00 uur met een welkomstwoord door de voorzitter Jan Geerts. Hij heette alle aanwezigen welkom, speciaal Burgemeester Hans Janssen. De KBO komt niet alleen op voor de belangen van de senio ren, maar is ook sterk in het organiseren van activiteiten. Op deze Open Dag kan iedereen hiervan getuige zijn, aldus Jan Geerts. Hierna volgde burgemeester Hans Janssen met zijn openingstoespraak. Hij gaf aan dat ook deze Open Dag van de KBO wederom getuig de van de grote saamhorigheid in Moergestel. De openingshandeling bestond uit het omver gooien van een kegel, die zich op de koersbal mat bevond. Met de bijbehorende ballen bleek dit niet mee vallen. Na enkele, mislukte pogin gen door de burgemeester gaf hij de kans aan de aanwezige kandidaat raadsleden. Ook bij In Den Boogaard Op donderdag 25 (speciale voorstelling voor senioren), vrijdag 26 en zaterdag 27 februari (bij beide voorstellingen is iedereen van harte welkom) speelt de toneelclub De Tweede Jeugd het toneel stuk “De Meerpaal”, een klucht in vier bedrijven, geschreven door Theo Akker- mans. De eigenaars van het hotel ’De Meerpaal’ wil len in de winter openblijven om een paar cent jes bij te verdienen. Wat ze zich daarbij op de hals halen, kunnen wij u niet verklappen, maar zeker is dat alles niet verloopt zoals ze zich zou den wensen. Natuurlijk, zoals altijd, weer gezel lig op z’n Gèssels. De Tweede Jeugd kan u ge garandeerd weer een paar leuke uren bezorgen. De uitvoeringen zijn op donderdag 25 februa ri om 14.00 uur voor alle senioren. Toegangs prijs 5,00. Op vrijdag 26 februari en zaterdag 27 februa ri om 20.00 uur voor iedereen. Toegangsprijs 6,00; kinderen tot 12 jaar 3,50. om de 10.000 kilometer van Guus Moonen aan te melden bij het Guiness Book of Records. Maar toen voelde men zich wat de organisatie daarvan betreft niet zeker genoeg, juist omdat er zoveel bij komt kijken. Nu, na drie jaar, durven zowel Guus Moonen als Moergestel Fietsdorp het wel aan om een gooi te doen naar een prestigieuze vermelding in het Guiness Book of Records. Het eerste jaar reed Guus Moonen 10.078 kilometer, vorig jaar 9.120 kilo meter. Deze lagere score werd veroorzaakt door het zeer slechte weer. In het derde jaar van het bestaan heeft Moer gestel Fietsdorp de ambitie om verder door te groeien. De ambitie richt zich op een ver dere professionalisering van de organisatie, de introductie van aansprekende nieuwe ele menten in het programma en daarbij richt de organisatie zich op een grotere regio. Behalve de nieuwe programmaonderdelen waarover de komende tijd meer bekend wordt, blijven de succesvolle ingrediënten van de eerste twee edities bestaan. Gedacht kan worden aan de Lichtjestocht, de Fietsketting voor de schooljeugd, de speciale aandacht voor oude ren en gehandicapten, de levende muziek, de sfeer. Voorop in alles blijft staan dat Moergestel Fiets dorp een heel plezierig fietsevenement is voor en door de Moergestelaren. Bij de organisatie van het fietsevenement zijn steeds meer ande re organisaties betrokken, zoals onder meer voetbalvereniging Audacia en schaatsclub De Vennen. Ook Moergestelse ondernemers, mid denstanders en Stichting WieKent-Kunst doen weer mee. De Stichting Moergestel Fietsdorp heeft als doelstelling het versterken van de Moergestelse samenleving door middel van het organiseren van uiteenlopende fietsactivi- teiten. Nog meer dan voorgaande jaren richt Moer gestel Fietsdorp zich in 2010 op bekendheid in heel Nederland en in Vlaanderen. Huidverzorgingsinstiti WD Nummer 1 Mare schoenmakers Guus Moonen in een ongebruikelijke uitmonstering en met een ongebruikelijke fiets. Het slechte weer vorig jaar heeft uitgewezen dat het dan zeer moeilijk is voor Guus Moonen om in zijn racekleding en op zijn racefiets door te gaan. De race voor het Guiness Book of Records moet onder alle omstandigheden door gaan. Bij heel slecht weer stapt Guus Moonen letterlijk over op een dagdaagse fiets en bestaat zelfs de kans dat hij regenlaarzen aantrekt. Allemaal elementen die de derde Moergestel Fietsdorp weer tot iets zeer bijzonders gaan maken. Moergestel Fietsdorp wordt van zaterdag 5 juni tot en met zondag 27 juni gehou den. Het grootste fietsfeest van Nederland vindt voor de derde keer plaats. Opnieuw staat een uitzonderlijke fietsprestatie van Moergestelaar Guus Moonen centraal. En opnieuw gaat hij proberen in 22 dagen 10.000 kilometer te fietsen. Het grote ver schil met de twee voorgaande edities is dat de 10.000 kilometer nu officieel zijn aan gemeld bij de organisatie van het Guiness Book of Records. Bij een mogelijke vermelding in dit wereldbe roemde recordboek komt veel kijken, zoals gedurende de hele recordperiode officiële tijd waarnemingen door een notaris. De lengte van het ‘Rondje Guus’ moet officieel worden vast gesteld. Datzelfde geldt voor de omstandighe den waaronder Guus Moonen zijn prestatie gaat leveren. Moergestel Fietsdorp heeft eerder overwogen Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 nieuws e 750 Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterv/ijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (073) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Zondag 28 februari is de 750e uitzending van MTV: ZM. De radiouitzending is, zoals gebruikelijk, van 10.00-12.00 uur. At RUIM 80 JAAR FIFTSPLEZIER

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1