X»' Iedereen kan PrO zijn! Andere openingstijden Rabobank lijst Potverteren? Dés Usds tt>ocï VUr ntefcdcfr Vanaf 1 maart 2010 is het Rabobankkantoor in Moergestel op andere tijden geopend. Klanten kunnen voortaan van maandag t/m vrijdag terecht van 9.30 uur tot 17.30 uur op het kantoor aan de Raadhuisstraat. Advies gesprekken zijn echter, op afspraak, ook in de avonduren én op zaterdag mogelijk. Bouwien Janssen, directeur Commerci, bin nen de bank, licht deze aanpassing kort toe. “Aanleiding was dat de vier kantoren van Rabo bank Hilvarenbeek-Oisterwijk andere opening stijden hebben. Zo heeft Moergestel een zater dagochtend- en vrijdagavondopenstelling en hebben Diessen en Hilvarenbeek een avondo penstelling tot 19.00 uur met middagsluitingen. Met ingang van 1 maart 2010 worden de ope ningstijden op alle kantoren gelijkgesteld met als doel optimale klantbediening en duidelijk heid voor de klanten.”Het kantoor in Moerges tel is hiermee van maandag t/m vrijdag langer open. De vrijdagavondopenstelling en zater dagochtend komen echter te vervallen. LANGER OPEN Met de nieuwe openingstijden zijn de kanto ren van de bank 5 uur per week langer open. De bank heeft deze aanpassing voorgelegd aan haar klanten in 2009 en daaruit bleek dat de meeste klanten positief staan tegenover deze openingstijden. Ongeveer 70% van de klanten bankiert via internet, ook het contact via tele foon en e-mail neemt toe. Ook het bezoek aan de bankhal is afgelopen jaren sterk afgenomen. Telefonisch is de bank bereikbaar van 8.00 tot 20.00 uur via telefoonnummer: 529 50 00. Er is maar één garantie die dit mogelijk maakt: Stem op PrO. Fam. Kauwenberg Petra van Hulten M J. van Kiel Juist de partijen die in 2006 ruziënd en rollend over de straat gingen en de gemeente aan de financiële afgrond brachten nemen het nu weer op voor de Directie van Tiliander/den Boogaard door een greep uit de kas te doen. Het gaat met name om AB, PGB en het CDA Dezelfde partijen die de afgelopen jaren niet nagelaten hebben PrO te betichten van “potverteren” terwijl PrO veel geld heeft gestoken in het onderwijs en woningbouw zoals beloofd. Dat waren zij immers vergeten en zoals u weet was er geen school in Oisterwijk te vinden die het aanzien nog waard was. Een van deze organisaties is Tiliander/Den Boogaard. Ook die moet de bezuiniging doorvoeren. Tenminste: als het aan PrO ligt. Vanaf het moment dat het besluit bekend werd heeft de directie alle registers opengetrokken en geen middel onbenut gelaten om de gemeenschap er van te overtuigen dat dit absoluut niet kan. De cultuur in Oisterwijk en Moergestel zou ten dode opgeschreven zijn en een professioneel theater zou al helemaal niet kunnen. De gemeente geeft elk jaar 1.000.000 1 miljoen euro!!) aan de cultuurcentra. Volgens PrO is het vanuit het solidariteitsbeginsel dan ook terecht dat Tiliander/Den Boogaard ook in de bezuinigingsronde participeert. En dat mag niet ten koste gaan van de doelstelling van deze cultuurcentra. Tenslotte hebben we deze gebouwen neergezet om onderdak te bieden aan verenigingen en sociaal culturele activiteiten. En dat willen we graag overeind houden. Natuurlijk vindt PrO het prima als er financieel sluitende theaterproducties komen. Maar dat dan naast de primaire doelstelling. Belangrijk vinden we ook dat er doelgroepen zijn die niet zo kapitaalkrachtig zijn die ook gebruik moeten kunnen maken van cultuur. Wist u bijvoorbeeld dat de helft van de ouderen rond moeten komen van de AOW met een klein pensioentje van maximaal 100 euro per maand, en 20 van de ouderen die moet rondkomen van enkel AOW? Een andere doelgroep is de jeugd. Ook voor deze doelgroep heeft Tiliander/Den Boogaard weinig laten zien. Zo was bijvoorbeeld met Carnaval Den Boogaard om 20:00 uur gesloten. Jeugd en jongeren worden zo buitengesloten of zijn aangewezen op de plaatselijk cafés. Dat kan dus beter. Als straks de dagen warmer worden zat in Oisterwijk de financiële vorst toestaan en in de zomer zitten wij in een financiële winter. Met dank aan AB, PGB en CDA. U mag raden wie dat gaat betalen!! Maak PrO sterk. Zorg dat het beleid van de afgelopen jaren niet wordt verkwanseld door zulke acties. Laat PrO de scholen en huizen afbouwen waar we voortvarend mee gestart zijn. Door bezuinigingen van de rijksoverheid heeft de gemeenteraad in december 2009 een besluit genomen om alle professionele instellingen met 3,5% te korten. Bouwbedrijf Doemen dé Netwerkbeheerder Installatiebedrijf Vlassak en Van lersel Kinderdagverblijf 't Boemeltje Verkeersschool Frank Wolfs PrO vindt dat ook Tiliander/Den Boogaard net als alle andere organisaties die het geld hard nodig hebben 3,5 moet bezuinigen. CDA, PGB en AB vinden het echter nodig om 45000 euro uit de algemene reserve te halen om de financiering rond te krijgen. Daarbij is de 45000 die bedoeld was voor het opknappen van het St. Jansplein overgeheveld naar de algemene middelen. Daardoor is de opknapbeurt van het St. Jansplein niet langer gerarandeerd. MET GROTE DANK aan onze sponsoren: Thijs van de Wouw Keukens en Interieurbouw van Zon Interieur- en Timmerwerken Camping de Bosfazant Café de Brouwer Henk Vermeer MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUARI 2010 Te vaak hebben we signalen opgevangen dat de hoofdgebruikers plaats moeten maken of naar een zolderkamertje worden verwezen omdat ze de professionals in de weg zitten. Daarbij zijn diverse gezelschappen geconfronteerd met prijsverhogingen. Het is ons beken^ dat er gezelschappen zijn die na hun repetitie nog gezellig een borrel gaan drinken in een café in de buurt omdat de Tiliander te duur wordt. Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn. En laten we eerlijk zijn: met een bezettingsgraad van 25% gegevens 1e helft 2009) hebben we bij elke theatervoorstelling flink geld bij moeten leggen. PAGINA 4 uit de cOTavdsoptaht ia» Er

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 4