MI Open dag seniorenactiviteiten KBO! O r samen kom je verder aiientiv I PartijGemeenteBelangen BLOEMSIERKUNST PAGINA 3 Kortom: Assurantiekantoor Attentiv P. Trommelen B.V. Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 Jan Oerlemans voorgesteld in drie regels: 1Ruim 20 jaar actief in de lokale politiek 2. Voormalig wethouder 3. Maatschappelijk betrokken Maak kennis met de eerste 7 op de kieslijst, vlnr: Dion Dankers (5), Mieke Moorman (7), Eefvan Doremaele (3), Kees van Elderen (1), Carlo van Esch (2), Marleen Paaijmans (6) en Jan Oerlemans (4). Iedereen doet mee, de gemeente is er voor iedereen!” MISSIE ONTWIKKELING VREDE VASTENAKTIE 2010 www.partij9emeentebelangen.nl Samen kom je verder is voor Jan Oerlemans: “Een gemeente die haar inwoners bijstaat en motiveert. Met een sterk seniorenbeleid, waaronder snelle realisatie van voldoende grondgebonden woningen voor deze doelgroep. Een goed ondernemersklimaat en actieve ondersteuning daarvan. Aandacht voor voldoende (jeugd) werkgelegenheid. Een actieve gemeente op het vlak van sport, toerisme en recreatie. Alle soorten bloemwerk Kinderfeestjes Workshop groepen v.a. 8 pers. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUARI 2010 KBO-Brabant Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel GEEF ELKAAR DE HAND MODESHOW! a.s. Zondag van 11.00-16.00 uur in Den Boogaard (1) LUCA TYGO TUR/ Deze lieve dame en drie stoere heren komen oma Joke alvast van harte feliciteren! En wees maar vast 'n beetje blij want wij zijn zondag zéker van de partij!!! SVEA hypotheken verzekeringen pensioenen Kijk ook op onze vernieuwde website (www.attentiv.nl) voor onze scherpe uitvaarttarieven! Voor aankoop nieuwbouwwoning of aankoop en/of verbouwing van een bestaande woning. Tevens adviseren wij u over woonlastenverlaging (oversluiting huidige hypotheek). Rente-aanbieding: Variabel 10 jaar vast 20 jaar vast 30 jaar vast Lees op onze website al onze speer punten en maak kennis met de fop-7 - Wat een Kunst - Sport (gymnastiek, fietsen, Bewegen in Water, Voor inlichtingen of het maken van een vrijblijvende afspraak: Attentiv P. Trommelen B.V. Tilburgseweg 14 - Moergestel (013) 513 22 01 Peter.trommelen@attentiv.nl 2,8% vanaf 4,7 vanaf 4,95 vanaf 5,2 j I t» zoeken op de Open dag van KBO Moergestel -opuiiig koersbal) op zondag 21 februari a.s. van 11.00 tot 16.00 uur in Den Boogaard. De dag zal om 11.00 uur officieel worden geopend door burgemeester Hans Janssen, die hiervoor een speciale hande ling zal verrichten. Iedereen die belangstelling heeft, jong en oud, is gratis welkom. Andere informatieve en recreatieve activiteiten waarmee u kennis kunt maken zijn: Vervolg parochieberchten van pagina 2 Ook dit jaar wordt er een modeshow gehouden in de Reuselhof. Donderdag 25 februari om 14.00 uur is modehuis Germa aanwezig met een grote collectie dames - en een iets kleine re sortering herenkleding. Enkele dames zul len deze middag kleding showen in verschil lende kleuren - maten en modellen, waar een aantrekkelijk prijskaartje aan hangt. U bent van harte welkom, het verplicht u tot niets en de toegang is gratis. De koffie en thee staan klaar! Heeft u geen vervoer maar u wilt wel graag aanwezig zijn bij de show, even een telefoontje en u wordt gehaald. J acqueline 5132523, Ricky 513 6086 of Gina 513 2007. Tot 25 februari. - Tekenen, schilderen, boetseren, drie dimen sionaal, handvaardigheid, kalligrafie - Spelen (biljarten, bridge, rikken/jokeren, kaarten, sjoelen, bingo) - Zang, toneel en dans - Dienstverlening op het gebied van zorg, wel- j zijn en wonen. Verder de ouderenadviseur en de belastingservice. U kunt informeren, meedoen, demonstraties bij- wonen en vele contacten opdoen in een ontspan nen sfeer. U zult constateren dat KBO Moergestel een actieve organisatie is, die flink aan de weg tim mert in het belang van alle senioren. Dit mag i u niet missen. Het is bij uitstek een unieke i gelegenheid om uw zondagmiddag leuk en inte ressant in te vullen. Namens KBO Moergestel, Harrie de Laat en Jan Jonkers De computerinloop biedt u een actueel, aantrek kelijk programma aan met een deskundige, individuele begeleiding, ieder op zijn eigen niveau, waarvoor veel belangstelling bestaat. Dit is een van de vele activiteiten die u kunt be- Voor starters nieuwbouwwoning regelen wij koopsubsidie en/of erfpacht! -- -- j Waf kinnet februari. De tijd tussen Aswoensdag en Pasen j 1 _1 _1_T7 J J van bezinning op de zaken die er werkelijk toe doen in ons leven. Elk jaar ondersteunt de M.O.V.-werkgroep van Moergestel een project van de Vastenaktie. Dit jaar is het 50 jaar gele den, dat voor het eerst de Vastenaktie is gehou den. Oudere mensen weten zich nog wel te her inneren, dat het verplichte vasten toen werd afgeschaft. Als vervolg daarop kwam de solidariteitsge- dachte sterk naar voren met de oproep om een wezenlijke bijdrage opzij te leggen voor de mensen in de ontwikkelingslanden. Een oproep die tot in onze tijd weerklank vindt bij veel men sen in Moergestel. Het thema van de Vastenaktie 2010 luidt:’Behoud van de Schepping.’ We zullen wekelijks even stil staan bij ons project. Dit jaar gaat onze steun uit naar Malawi, gelegen in Afrika. Malawi behoort tot de allerarmste landen in de wereld en heeft door klimaatverandering steeds meer te lijden van grote droogte. Het doel van ons project is de lokale organisatie Cadecom te hel pen, die werkt aan een structurele aanpak van de problemen door landbouwtraining, nieuwe gewassen en irrigatie. De vastentijd begint dit jaar op woensdag 17 februari. De tijd tussen Aswoensdag en Pasen vnz> iz i i noemen we ook wel de Veertigdagentijd, een üjd Computerinloop KBO Moergestel De computerinloop is een onlangs gestarte, nieuwe activiteit van KBO Moergestel, mede bedoeld voor de jonge senioren. Op woensdagmiddag heeft u de keuze uit twee soorten bijeenkomsten: de helpdesk of de workshops, met een invulling naar eigen keuze(momenteel ca.15 verschillende items). LANDELIJKE KERKENBEURS U leest het goed! Een beurs voor Kerkmensen! Op 19 en 20 maart vindt in de Jaarbeurs Utrecht deze Kerkenbeurs plaats. Een ‘vakbeurs’ voor iedereen die kerkelijk werk verricht. Zie: www.kerkengemeente.org WIJ GEDENKEN Op 28 januari overleed Geert Spaninks, echt genoot van Thea van Herck. Geert groeide op in een tijd waarin sprake was van standsverschil len, iets waar hij zijn hele leven een grote aver sie tegen had. Geert was een spontane, harte lijke mens die kritisch in het leven stond. Hij had een eigen mening die hij niet onder stoe len of banken stak. Hij werd jong weduwnaar en stond toen alleen voor de zorg voor de twee opgroeiende kinderen. Na zijn werkzame leven kwam er meer tijd voor hobby’s als zingen, kalligraferen, schrijven en dichten en was hij vele jaren betrokken bij onze parochie als lid van het kerkkoor en het ziekenpastoraat. Met het verstrijken van de jaren werd Geert milder en kwam er meer aandacht voor zaken die er echt toe doen. Hij overleed geheel onverwachts op 68 jarige leeftijd. Op 31 januari overleed Tom, zoontje van Ma- rietje en Ralf Pieters. Tom werd 10 weken gele- 1 den geboren, een goedlachs manneke, de grote trots van zijn ouders. Groot was de schrik toen hij plotseling zo ziek werd dat hij met spoed moest worden opgenomen in het ziekenhuis, groot de ontzetting toen bleek dat de doktoren hem niet konden redden. Bij zijn afscheid kwamen zeer velen samen in onze parochiekerk en er werd gebeden: “Tom, ga maar de rivier op, drijf naar de levensader waar de engelen en onze dierbaren jou van ons over nemen en in de handen leggen van God”. STILLE OMGANG In de nacht van 20-21 maart zal de Stille Om gang in Amsterdam plaatsvinden die dit jaar als j thema heeft: “Tot wie zouden we anders gaan?” Wie deel wil nemen kan aansluiten bij de groep die vanuit Hilvarenbeek vertrekt. Samenkomst om 19.30 uur in de kerk in Hilvarenbeek en na een lof vertrekken de bussen naar Amsterdam. U kunt zich opgeven op het parochiecentrum tot 1 maart, de kosten zijn 15,-. Pastor Theo te Wierik msc R ia Willems (secretariaat parochie)

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3