Automobiel- en schadebedrijf Persoons Een veilig gevoel U ziet een autokraak! Wat kunt u doen? BOVAG Maak het mee! De kracht van de combinatie Expositie in Oude Kerkje Fotocollectief De Huiskamer in De Verdieping Midwintertocht echte wint erwandeling PAGINA 7 Beers Creatief: Marjolein Stok www.cda-oisterwijk.nl Bestrating Tuin-aanleg/onderhoud Dakbegroeiing Grondwerken Riolering De grootste kinderschoenencollectie van de regio - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Bestratingen en Groenvoorzieningen BV Ziet u een autokraak gebeuren? Bel direct 1-1-2!Foto politie Midden en West Brabant, Bart van Hattem. Tel. 013-513 1339 www.wketelaars.nl Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Eenmaal per twee jaar nodigt de Stichting het Oude Kerkje Beerzenaren uit om te exposeren in het Oude Kerkje. Beerse kunst en creatief werk, voortkomend uit de ambachtelijke sfeer of hobby. Ook dit jaar worden er twee tentoon stellingen georganiseerd. De eerste expositie is alweer achter de rug, de tweede en laatste expositie is op 6 en 7 februari 2010. In het weekend van 6 en 7 februari a.s. kunt u het werk van 13 deelnemers komen bewonde ren, te weten: - Bets van der Vleuten met kera miek; - Erika Merks met schilderijen in acryl en olieverf, gemengde technieken; - Petra Hes- selmans met decoratie en workshop; - Riek Schoenmakers en quiltgroep met patch-work en quilten; - Geer Fransen met handgemaak te vogelkooitjes; - Corine Wouters met schilde rijen in olieverf en acryl; - Judith Wagenberg met kinderkamerdecoraties; - Marjolein Stok met diorama’s en paspoppen; - Riek Willems met fietsbandencreaties en 3d-kaarten; - Zus Vennix met 3-d kaarten en 3-d schilderijtjes; - Mien van Luytelaar met keramiek; - Bert van Hoof met tekeningen. De Heemkundekring heeft een presentatie met als thema 65 jaar bevrijding. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (Lb.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl U ziet iemand staan bij een auto. U voelt: hier klopt iets niet. Volg u uw in tuïtie? Dan belt u direct 1-1-2. Want ook bij verdachte situaties komt de politie direct in actie. Om zeker te weten of uw voorgevoel klopt vindt u hieronder de signalen van een autokraak op een rij. Signaal 1: gluren in een rij auto’s Verdachten van een autokraak zijn vaak op zoek naar spullen die in het zicht liggen en kunnen worden meegenomen. Ze gluren in verschillende auto’s op zoek naar een achter gelaten tas, telefoon of navigatiesysteem. Ziet u iemand gluren in een rij auto’s? Bel dan direct 1-1-2. Signaal 2: op de uitkijk staan Autokrakers werken vaak samen. Een van de verdachten staat bijv, op de uitkijk terwijl een andere verdachte wacht op een seintje. Ze hou den daarbij vaak contact via mobiele telefoons. Herkent u dit gedrag? Bel dan altijd 1-1-2. Signaal 3: een paar keer terugkomen Een autokraker is op zoek naar het juiste moment om toe te slaan. Om de omgeving en de situatie goed in zich op te nemen, komt de verdachte vaak een aantal keer terug. Valt het u op dat iemand een paar keer achter elkaar terugkomt en zich verdacht gedraagt? Bel dan 1-1-2. Signaal 4: lang rond een auto hangen Voordat een autokraker toeslaat is de verdach te vaal/lang te zien in de buurt van de auto. FIAPer erbij en bij diverse wedstrijden zijn goede resultaten bereikt. We hebben een jaarboek 2008-2009 uitgege ven. Het eerste exemplaar van dit boekwerk heb ben we mogen uitreiken aan Ruud Visschedijk, directeur van Het Nederlands Fotomuseum. Dit jaarboek is in te zien op www.blurb.com. Tijdens de bijeenkomst met Ruud hebben we gesproken over de plaats van de amateur-foto- grafie en zeker over de mogelijkheden die je hebt als onafhankelijk fotograaf. Al pratend hebben we besloten niet meer te praten over amateur- fotograaf maar voortaan te spreken over: Lief hebbers van fotografie. Verder hebben we in 2009 diverse uitnodigin gen voor een presentatie geaccepteerd want wij hechten aan een wisselwerking met andere lief hebbers van de fotografie. Wij hopen ook op deze expositie weer veel fo- toliefhebbers te treffen en kunnen praten over de exposeerde werken. Dus graag tot 5, 6 of 7 februari in galerie De Verdieping. In het korte bestaan van het collectief expose ren ze nu VQor de tweede keer in galerie De Verdieping aan de Industrieweg op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 februari. De vorige expositie was voor ons een groot suc ces. Er waren werken van uiteenlopende rich tingen te zien. De presentatie was ook anders doordat we allerlei verschillende formaten en allerlei verschillende lijsten gebruiken, het geen een afwisselende tentoonstelling heeft opgeleverd. Voor De Huiskamer zijn de hoogtepunten van het afgelopen jaar: We zijn er weer in geslaagd om bovenaan te ein digen bij de Bondsfotowedstrijd. Ook op indi vidueel niveau hebben we een BMKer en om in redeloos geweld en bent u strafbaar! Altijd aangifte Als er wordt ingebroken in uw auto, doe dan altijd aangifte bij de politie. Dit kan via www.politiemwb.nl of u kunt een afspraak maken via telefoonnummer 0900-8844. "Ik ga me vooral inzetten voor het vergroten van de veiligheid en het gevoel van veiligheid'jn onze gemeente!" Louis Hooghiemstra kandidaat nummer 7, beoogd wethouderskandidaat. Gister wijk Zondag 7 februari organiseren de Keistampers hun jaarlijkse Midwinterwandeling. De start is vanaf het Jacob-Roelandslyceum in Boxtel. De afstanden en starttijden zijn: 30 km. tussen 8.00 en 10.00 uur. De 20 km. tussen 8.00 en 12.00 uur en de 112 en 7 km. tussen 9.00 en 13.00 uur. De deelname is voor iedereen die graag wan delt dus ook voor niet leden aangesloten bij een wandelbond. De kosten zijn voor 2.50 p.p. en leden van een erkende wandelbond ontvangen op vertoon van een wandelpas 0.50 korting. Voor groepen is een herinneringsaandenken aanwezig. Zo ook medische hulp in dien nodig. De routes gaan richting oost naar een nieuw wandelgebied: Den Doolhof en de Vossenhole naar de dorpskern van Gemonde alwaar de rust isvoor de lange afstanden. Terug langs de Dom mel via de Hooibrug en Munsel naar de finish. Al met al een goede reden om een frisse neus te halen, als het weer dit toelaat. Na zoveel win terweer hopen we toch op een echte winterwan- deling en dan mag ook de camera mee. Meer informatie: tel. 0411676558 ofwww.dekei- stampers.nl. Soms wordt er vooraf zelfs uitgebreid tegenaan gehangen of geleund. Ziet u iemand verdacht lang rond een auto hangen, dan is het slim om direct 1-1-2 te bellen. Voorkomen Uiteraard is het beter om een autokraak te voor komen. Laat nooit spullen zichtbaar in uw auto achter en parkeer uw auto zoveel mogelijk in het zicht en op een goed verlichte parkeer plaats. Voor meer tips kunt u kijken op www.politiemwb.nl preventief diefstal voertuigen En als het uw eigen auto is? Stel, u ziet dat iemand inbreekt in uw auto. Naast de schrik, voelt u angst en kwaadheid. U krijgt misschien de neiging de dief een rake klap uit te delen, maar uw verstand blijven gebrui ken is hier van belang. Speel niet voor eigen rechter en bel direct 1-1-2. Geen eigen rechter spelen Als u een autokraak ziet, mag u de verdachte aanhouden. Om te voorkomen dat hij de benen neemt, mag u in afwachting van de politie ook dwang uitoefenen; bijvoorbeeld door de dader tegen de grond te houden. Maar: het gebruik te geweld mag niet verder gaan dan strikt nodig is om te voorkomen dat de verdachte vlucht. Als u geweld blijft gebruiken nadat de verdachte is aangehouden en hij verzet zich niet, slaat het MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUARI 2010 YELLOW CAB Ligtvoet House of Shoes Raadhuisstraat 15, 5066 AP Moergestel, T 013-5131867 www.houseofshoes.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7