van Theo samen kom je verder PartyGemeenteBelangen 'BYI& Protestantse gemeente Oisterwijk KBO-Brabant Parochieberichten Brabo voor, tussen en na op GUO-avond ‘Meej Zaachte Geej’ in Tiliander Kortom: Mieke Moorman-Stuulen voorgesteld in drie regels: 1. Leidinggevende verloskunde St. Elisabeth Ziekenhuis 2. Getrouwd en een zoon en dochter van 12 en 11 jaar 3. Wandelt graag en kookt heerlijk uitgebreid in haar vrije tijd Maak kennis met de eerste 7 op de kieslijst, vlnr: Dion Dankers (5), Mieke Moorman (7), Eefvan Doremaele (3), Kees van Elderen (1), Carlo van Esch (2), Marleen Paaijmans (6) en Jan Oerlemans (4). iedereen doet mee om prettig en veilig te kunnen wonen!” KEES VAN DER BRUGGEN stukadoorswerken GEEF ELKAAR DE HAND www.partijgemeentebelangen.nl Samen kom je verder is voor Mieke Moorman: “Met elkaar werken aan een prettige en veilige omgeving. f Daarom ga ik met PGB voor veilig verkeer rond de scholen en een randweg voor minder verkeer I in de kernen. Elkaar aanspreken op, soms I onbewust, asociaal gedrag. Daar kan de I inzet van BOA’S en meer zichtbaarheid I van politie bij helpen. Laten we samen aan de slag gaan. Met jong én oud. l/Ue laten hun kennis en ervaring toch niet verloren gaan?! geten. U kunt denken aan: akkerS, Dommelvolk en meer. I PAGINA 3 Communie uitreiken, volgens de voorschriften De jonge senioren worden hierbij zeker niet ver- JW Roy, Gerard Van MaaS- r Dommelvolk. behartiger van alle senioren. Belangrijke items J - 1 1- - - 1 - V 1. - 1f standig mogelijk invulling geven van het eigen -Spelen (biljarten, bridge, rikken/jokeren, kaar ten, sjoelen, bingo) -Zang, toneel en dans. Daarnaast o.a.: de dienstverlening (zorg, wel zijn, wonen), de ouderenadviseur en de belas ting invulhulp. Nieuwe ideeën zijn op deze dag ook welkom. Bij voldoende draagvlak gaan we volk. Vanwege het volle programma begint het eer ste optreden al om 20 uur en puilt de avond tot minstens middernacht uit van Brabantse mu ziek gebracht door Bra-bantse artiesten. Namens KBO Moergestel, Jan Jonkers en Harrie de Laat Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Zondag 7 februari, 10.15 uur Voorganger: mw. drs. L. Verhagen uit Tilburg Dienst voor jong en oud met als thema: ‘Worden wie je bent!’ De Schriftlezingen zijn Jesaja 6,1-8 en Lucas 5,1-11. Er is kindernevendienst en crèche. Donderdagmiddag 4 februari a.s. beginnen wij het nieuwe jaar met een gratis bingo. We star ten om 14.00 uur met een kopje koffie of thee en om 14.30 uur met de bingo. Woont u in de Reuselhof, Stanislaus of elders in Moergestel, u bent van harte welkom. Bent u slecht ter been en wilt u opgehaald worden, Lees op onze website al onze speer punten en maak kennis met de top-7. JWRoy JW Roy verlaat zijn Americana-pad de laatste jaren regelmatig om terug te keren naar zijn eigen Nederlandse, zelfs Brabantse wortels. Al woont hij boven de grote riolen, toch blijft hij die Knegselse slagerszoon en is het dikwijls onverwoestbaar Brabantia voor, tussen en na. Hij schreef en zong mee aan maar liefst drie nummer 1-hits: ‘Tranen gelachen’ en ‘Proosten’ van Guus Meeuwis en ‘Als je ooit nog eens te rug kan’ voor project ‘Ticket voor Tibet’. GERARD VAN MAASAKKERS Al eerder zette de Nuenense Budelaar Gerard van Maasakkers JW’s ‘As Ge Ooit’ naar zijn Brabantse hand en deed JW dat omgekeerd met ‘Cis Verdonk’. De vrijage kreeg soms even vastere verkering in ‘Royakkers’, met JW en Gerard zij aan zij. Maar voor Gerard begon het nog veel eerder: in 1978, met zijn bekroonde debuutalbum ‘Komt er mer in’. In zijn 30ste jaar als artiest ontving hij een Gouden Harp en verscheen zijn biografie. Ook hij bracht afgelopen janu ari zijn nieuwe theaterprogramma in premiè re, onder de titel ‘Deze jongen’. Op de dag na zijn GUO-concert presenteert hij zijn gelijkna mige nieuwe cd in De Kleine Komedie in Amsterdam. Nog steeds vangt hij de kwets baarste kwesties in de schoonste liedjes. En dat nog altijd in zijn eigenste Brabantse tongval. Deze avond geeft ook Gerard zich bloot in zijn meest naakte pose: hij, Harry Hendriks, twee stemmen, twee gitaren. DOMMELVOLK Dommelvolk zorgt voor de oergezellige, bonte Brabantse dagsluiting. De oude rotten, grond leggers van de Brabantse volksmuziek, opper stalmeesters van de Brabantse humor, ze komen soms nog eens terug van nooit niet echt hele maal weggeweest. Niet voor een flitsende come back, want ze flitsen niet. Niet uit nostalgie, want dat kennen ze niet. Gewoon voor een reü nie als vanouds. Omdat ze er bij tijd en wijlen weer gruwelijk veel zin in hebben. Om er samen eentje te gaan vatten. En om bij ons ‘meepus- saant’ de dag mee af te sluiten. De krasse knarren zijn geen spat veranderd en waarom zouden ze ook? Niks nieuws onder de zon. Theaterprogramma’s? Nooit van gehoord. Om over premières te zwijgen. Elk optreden voelt als een première. Want ze spelen nog maar weinig. Om over repeteren te zwijgen. OVERIGE INFO Resterende GUO-concerten dit seizoen zijn het afscheid van het Schotse humorfolktrio The McCalmans (20 mrt) en het Engels/Neder- landse singer-songwritersduo Iain Matthews Ad Vanderveen (17 apr). Zie voor uitgebrei de info http://guo.inoisterwijk.nl. Voor een gratis abonnement op het maandelijk se digitale GUO-Nieuws volstaat een mailtje naar guo@inoisterwijk.nl. j Zondag 21 februari a.s. van 11.00 tot 16.00 uur zal door de KBO Moergestel een Open Dag wor- - ------- - - S TAT» 1 TA J1 om Ï1.0Ö uur officieel worden geopend door Nederland moeilijk voorstellen... We hebben ook alweer enige operaties gehad; ik niet, maar een paar jongeren van ons; een tje moest geopereerd worden voor hernia, een Belangenorganisatie voor senioren Dit jaar hebben zich maar liefst 33 jongens en Afdeling Moergestel meisjes opgegeven om het H. Vormsel in november a.s. te ontvangen. We gaan vanaf vol- OPEN DAG naarddeWGoke™e GeeTt’0” SENIORENACTIVITEITEN! Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems j (secretariaat parochie) Beste mensen van Moergestel en vooral de kinderen Eindelijk dan een berichtje vanuit Cochabamba om jullie allemaal van harte te bedanken voor de inzameling die jullie hebben gehouden voor onze kinderen en jongeren hier bij gelegen heid van het feest van Driekoningen! Heel veel dank aan de kinderen die hebben meegedaan en die voor ons geld hebben ver diend!!! En natuurlijk ook veel dank aan de mensen van de M.O.V.-groep die het hele gebeuren hebben georganiseerd, alle vrijwil ligers en vrijwilligsters die hebben meege werkt, aan de jury, aan iedereen die op de een of andere manier zijn/haar bijdrage heeft geleverd! Wij zijn er erg blij mee, met de inzet van jullie allemaal en uiteraard ook met het gedrag dat het heeft opgeleverd. Zonder de hulp van jullie allen, zouden wij hier niet veel kunnen doen! Veel dank! Hier gaan we intussen volgende week beginnen met het nieuwe schooljaar. In Bolivia hebben we net de zomervakantie gehad, en iedereen is weer druk bezig om zich klaar te maken voor het begin van de lessen; als we eenmaan begon nen zijn, dan is het weer heel snel Carnaval, en Vanuit deze doelstelling organiseert de KBO een Jacqueline tel. 513 2523; Ricky tel. 513 6086; groot scala aan informatieve en recreatieve ont- Gina tel. 513 2007 moetingsactiviteiten. Hiermee kunt u kennis maken op deze Open Dag. t-> j i/ ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUARI 2010 (vervolg van pagina 2) 33 mensen geweest) en wij hebben een kerst stal gemaakt die jaarlijks aan de kerk hangt. Maar wij hebben ook genoten van de avondvier daagse in Moergestel, het bezoek aan een nert senfarm, de verschillende barbecues en het bezoek aan de toren van de kerk van Moergestel. En natuurlijk hebben wij genoten van elkaar. En toch hebben wij besloten om te gaan stop pen. Er kwamen geen jongeren meer bij en enkele jongeren besloten ook te stoppen, omdat ze het niet meer konden combineren met school en andere bezigheden. Graag willen wij u allen bedanken voor uw bijdrage aan onze activitei ten. Groetjes van de Kurkskes, de Fleskus en hun leiding/bestuur HET KAN OOK ANDERS Zo begint het artikel uit de Roerom, jaargang 24 - nr.5 - januari 2010. Daarin wordt verwe zen naar aartsbisschop Albert J ean-Marie Rouet van het Franse bisdom Poitiers. In zijn bis dom zijn plaatselijke parochies tot ‘plaatselij ke gemeenschappen’ ontstaan, die elk door een team van vijf leken worden geleid. Vrouwen en mannen uit hun eigen midden gekozen (2) en de andere (3) worden aangesteld door een dio- cesane commissie. Het kerkelijk wetboek geeft in feite bestaanskansen voor deze ontwikke- ling, waar zij in canon 230 paragraaf 3 zegt: ‘Waar de nood van de'kerk dat wenselijk maakt, kunnen bij gebrek aan bedienaren ook leken, al zijn zij geen lector of acoliet, sommige van hun taken overnemen, namelijk de bediening van het woord uitoefenen, in liturgische gebe den voorgaan, het doopsel toedienen en de H. i i i i r. van het recht.’ Het gehele artikel is te vinden op onze website: www.parochiemoergestel.nl VORMELINGEN 2010 EEN HOOPVOL TEKEN? -De pc-hoek5 Wat een Kunst Eenmalig wijkt concertorganisatie Groeten daar weten ze hier altijd wen enkele vrije dagen voor te versieren!! Het heeft de laatste weken veel geregend; vanmorgen ook weer; eigenlijk Uit Oisterwijk dit seizoen noodgedwongen uit niet echt de tijd wanneer het zou moeten rege- van Den Boogaard naar Tiliander. Dat gebeurt nen, maar het is zeer welkom, want op sommi- op zaterdag 6 februari voor haar Brabantse ge plaatsen hebben we droogte. thema-avond ‘Meej Zaachte Geej’, het zeven- In andere delen van het land zijn er weer over- de GUO-concert uit serie 2009/2010. Die stromingen, dus al die regen is niet voor ieder- avond is goed gevuld met drie optredens van een een zegen. de Brabantse artiesten JW Roy, Gerard van Wij zijn ook weer druk bezig met onze kinde- 1 Maasakkers Harry Hendriks en Dommel- ren en jongeren in te schrijven op verschillen de scholen; dat moet elk jaar weer opnieuw gebeuren, en dat is een vreselijke toestand; op sommige scholen staan en liggen mensen dagen en nachten in de rij om hun kinderen daar ingeschreven te krijgen... Je kunt je zoiets in xt-j—1j-:i.:i-*_nTelefonisch reserveren kan van maandag tot en met vrijdag tussen 10 en 16 uur op 5217220. De balie in Tiliander is op vrijdagavond van 18 tot 20.30u geopend voor ticketverkoop en ook - - j vanaf één uur voor aan vang van de voorstelling, ander moest met spoed aan zijn ogen geopereerd t b worden, anders zou hij blind kunnen worden, en gisteren belde er eentje op dat hij met zijn duim in een machine van de timmerwerkplaats had gezeten... Er was maar een klein stukje van zijn duim af, maar we hadden er vorige week ook al eentje gehad die twee vingers er bijna af had!! Je ziet wel, geen saaie momenten hier. Beste mensen, bij dit korte bericht moet ik het laten, want er zijn nog veel dingen te doen van daag.... Maar ik was al veel te laat met het schrij ven over het driekoningenzingen, dus ik wilde niet langer wachten. Nogmaals heel veel dank aan jullie allemaal, vooral aan de kinderen! De allerbeste wensen en veel groeten! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia theojgr@gmail.com ze voor u organiseren. U kunt informeren, meedoen, demonstraties bij wonen en vele contacten opdoen in een ontspan nen sfeer. U zult er versteld van staan wat de KBO allemaal in huis heeft en dit zal zeker uw verwachting overtreffen. De KBO heeft de deur j t=» d -j r-, a i voor u open staan! den georganiseerd in Den Boogaard. De dag zal - - -- - j burgemeester Hans Janssen, die hiervoor een speciale handeling zal verrichten. Centraal staan het presenteren en promoten van alle KBO activiteiten. Iedereen die belang stelling heeft, jong en oud, is gratis welkom. De groep senioren zal, vanwege de vergrijzing, sterk toenemen in de komende jaren. De KBO Moergestel wil zich opwerpen als dè belangen behartiger van alle senioren. Belangrijke items hierbij zijn: het ondersteunen bij het zo zelf standig mogelijk invulling geven van het eigen laat het ons weten, wij regelen dat. Rond de klok leven, het meedoen in het sociaal/maatschap- van 16.00 uur gaan we de middag afsluiten en pelijk leven en het bestrijden van eenzaam- hopen dat we met z’n allen een leuke middag heid. hebben gehad. Tot 4 februari.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3