AUTOSCHADE? Gemeente Oisterwijk: geen geld fietspad naar Haghorst VAN ALPHEN AUTOSCHADES -sinds 1880- De Brouwer Junior en de Brugzeikers winnen! Oisterwijk en Moergestel! Gouden bruiloften in Moergestel Aphrodite Miniplaybackshow 2010 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Stem op 3 maart VVD. Weten wat je kunt verwachten. Zeker nu! www.oisterwijk.wd.nl www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Moergestel Fietsdorp teleurgesteld De gemeente Oisterwijk trekt voorlopig geen geld uit voor de aanleg van een fiets pad van Moergestel naar Haghorst. De Stichting Moergestel Fietsdorp had om de aanleg van het fietspad op het grondgebied van de gemeente Oisterwijk gevraagd. Op het grondgebied van de gemeente Hilvarenbeek wordt wel een fietspad aangelegd van Haghorst tot aan de gemeentegrens met Oisterwijk. “Een gemiste kans, een fietsdorp onwaardig”, aldus voorzitter Jan Vriens van de Stichting Moergestel Fietsdorp. WOENSDAG 3 FEBRUARI 2010 34e JAARGANG Nr. 1553 Z7 GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! C. V. De Pierewaaiers organiseerde: Pieregeblèr 2010 C.V. de Durdraaiers organiseert ook dit jaar weer na de carnavalsoptocht een mini playback show in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Vind je het leuk om alleen of samen met je vrienden, vriendinnen, broers of zussen een ■spetterend optreden te geven? Op een echt podium in de spotlights, zodat iedereen ziet wat een grote ster jij bent? De ster van vorig jaar was Inge de Kruyf. Zij won de eerste prijs met haar playback van Tess met Stupid. Wil je graag meedoen? Geef je dan snel op! Je kunt je opgeven tot en met 7 februari bij Harriëtte, tel. 513 1315. reden hebben wij geen aanvraag gedaan voor eventuele subsidie, staat in de brief aan de Stichting Moergestel Fietsdorp. Voorzitter Jan Vriens van de stichting zegt ‘zeer teleurgesteld’ te zijn. Tijdens het evene ment Moergestel Fietsdorp vorig jaar is door vele tientallen jongeren uit Haghorst gede monstreerd vóór de aanleg van het fietspad. Binnenkort ligt er een veilig fietspad van Hag horst tot aan de gemeentegrens met Oister wijk, waarna de fietser zijn weg over een smal le, drukke en gevaarlijke weg moet vervolgen. De Stichting Moergestel Fietsdorp hoopt en verwacht dat de nieuwe raad alsnog prioriteit geeft aan het fietspad en daar geld voor vrij maakt. Winnaars beste carnavalsliedje: De Brugzeikers. Afgelopen zaterdagavond 30 januari vierde het Pieregeblèr in een bomvolle Den Boogaard haar 15e verjaardag. Verschillende groepen streden die avond om de Cees-van- Esch-wisselbokaal voor de presentatieprijs en om de wis- selbokaal voor het beste carnavalslied van Moergestel. Met dank aan vele lieve, fijne, actieve en enthousiaste vrij willigers is de avond gesmeerd verlopen. Wij willen langs deze weg dan ook iedereen die in welke vorm dan ook betrokken is geweest bij de organisatie hartelijk bedan ken, het was geweldig! De Pieremaote beten het spits af, zij zongen in een skihut over hun vriendschap. Daarna gooi den De Durdraaiers het over een andere boeg. In een echte ‘meedeiner’ (met een mooi koor op de achtergrond) vertolkten zij hoe sterk hun band is met het mooie Moergestel. Baja- Baja, dit jaar als BaJaMaJa, maakte Topper-ach- tige taferelen mee en zong in zwerversoutfit over hoe carnaval er uit kan zien. Als vierde waren de nieuwkomers van dit jaar aan de beurt. De jongste groep gaf een spetterend showbizzzzz-optreden en zong vooral over hoe gezellig ze het vaak hebben. Toen kwam Prins Mark en zijn ’t Allegaartje. Met een heleboel confetti maakten zij liefdevol duidelijk dat ze met jou met carnaval wel een hele optocht kunnen bouwen. En voor De Kammeraoj met hun ‘Fanfare vur mekaore’ en dansmariekege- volg nemen ook wij ons trompetje af. De Brugzeikers deden daarna op televisie verslag van het weer. En De Poekeltjes zorgden voor rode oortjes in hun hemd en onderbroek en zongen in dat ‘kostuum’ ‘doe nou toch niet Op 24 november vorig jaar richtte de stichting zich in een brief tot de gemeente Oisterwijk. Pas twee maanden later werd daar een ant woord op ontvangen. Het was de tweede keer dat de stichting op de gewenstheid van het fietspad van Moergestel naar Haghorst wees. De aanleiding om opnieuw in de pen te klim men was het feit dat de gemeente Hilvaren beek een fiks subsidiebedrag krijgt om het fietspad aan te leggen. In de brief stelt de gemeente Oisterwijk dat het gaat om cofinan ciering. De gemeente moet de helft van de kosten dragen. De totale kosten worden voor de gemeente Oisterwijk geschat op twee mil joen euro. Er zijn geen middelen om de aan leg van het fietspad te bekostigen. Om deze naar de Brugzeikers. Hun lied klonk dan ook als een goede carnavalskraker, het is een lek ker dansbaar nummer en het zal tijdens car naval dus terecht vaak voorbij komen. De coupletjes gingen over het weer en steeds kwam er een ander land voorbij waar Nederland mee werd vergeleken. Tijdens het refrein kwamen we erachter dat we het ene keer per jaar goed vur mekaar hebben, omdat de zon dan gaat schijnen voor de Brugzeikers, omdat het dan carnaval is. We hopen niet alleen dat iedereen het naar zijn zin heeft gehad, maar ook dat velen de kunst afhebben gekeken en dat we volgend jaar nieuw talent op het podium zien staan... De commissie blijft voor aanmeldingen bereik baar op pieregebler@hotmail.com Wij wensen iedereen een fijne carnaval en tot volgend jaar op het Pieregeblèr 2011! Carnavaleske groeten van de Pieregeblèrcommissie 2010Annelies, Jaap, Margriet en Sjef. zo raar’.In John’s kapsalon voelde ook Danny zich goed thuis en c.v. De Dors(t)vlegels kon den daar mooi even hun blaadje lezen en de laat ste roddels doornemen. En tot slot knalde de Brouwer Junior eruit met hun raket naar en van planeet X. De presentatieprijs in de vorm van de Cees-van- Esch-wisselbokaal ging dus naar De Brouwer Junior en zij mochten gelukkig nog een keer optreden. Er was namelijk zoveel te zien, dat we het de eerste keer allemaal niet goed in ons op konden nemen. Het filmpje voorafgaand aan het optreden was een heuse cartoon met hoofd rolspelers die in de act op het podium weer terug kwamen. Zo zagen we de vogels ‘mee ene vleugel’ ronddansen rondom een (muur) bloem, de toverfeeën toveren, de raket met vogelastronaut bijna weer vertrekken, de zan gers in glitterpakkies uit hun dak gaan en de kuikens kwamen al swingend uit het ei - het was gewoon één grote ‘party party on the floor’ Het beste carnavalslied van Moergestel ging ZXnöurg-vanVeen Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Weekblad voor Moergestel e 20 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties.' tot uiterlijk maandag 12.00 Ook in 2010 zullen er in Moergestel ongetwijfeld echtparen zijn die 50 jaar getrouwd zijn. De redactie van 'Moergestel-Nieuws' wil met die echtparen graag in contact komen via familieleden, vrienden of bekenden. We kunnen dan, als het echtpaar daar prijs op stelt tenminste, eens 'n praatje komen maken en een leuk verhaaltje schrijven over toen en nu. Voor alle duidelijkheid: we plaatsen het artikel niet vóórdat het door uzelf gelezen is! Schroom dus niet om het ons te laten weten, 'n Mailtje is voldoende: buro76@planet.nl of telefoontje naar 513 2268. jaar bestaat de OBS Bienekebolders. Dit gehele jaar is er rond de 20e van elke maand 'n activiteit voor de kinderen EUROGARANTBEDRDF uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1