2E PAAR Hip Volle zaal genoot van heerlijke en sfeervolle Sauwelavond Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl F7 Wie stapt in de ton? KBO-Brabant C.V. De Pierewaaiers bedankt Moergestel a shoes Afdeling Moergestel nimco 750 Euro voor St. Nicolaas Comité i PAGINA 6 De hoofdrolspelers: Stephan van der Aa, Stef Habraken, Gerard Vugts, Ron van der Sanden, Eric Boogaers, Maikel Denissen en Ron Hermus. NlBl lü&Bf 0 sOm 3W nmana. WaBKKKI .uuiru OHEi Ligtvoet House of Shoes Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel T 013-5131867 Het was ’n hele gezellige drukte afge lopen zaterdagavond in 'Den Boogaard’. De voorverkoop van plaatskaarten kondigde al in een vroeg stadium aan dat het wel eens gezellig druk kon worden en gelukkig voor de zeven sauwelaars en hun orga nisatie was dat ook het geval. Wat de sauwelaars daarna vanuit de ton lieten horen getuigde van grote klasse. We blijven het knap vinden dat er toch weer zeven waren die het lef hadden om dat speciale plekje op het podium in te nemen. Het moet je gegeven zijn... C. V De Pierewaaiers wil u dan ook oprecht en hartelijk danken voor de gulle giften die het in ontvangst heeft mogen nemen. Ook dit jaar zal het weer geheel ten goede komen aan het openbaar carnaval, zoals de kindermiddag en de optocht! Mocht het zo zijn dat u toch geen krant heeft ontvangen, maar hem wel graag zou willen lezen, dan liggen er bij Café De Brouwer nog genoeg. U kunt ze daar zo ophalen. Moergestel, nogmaals bedankt! Bestuur en hofhouding van C. V. De Pierewaaiers Zaterdagavond gaf Stephan van der Aa aan dat het zijn laatste keer was in de sauwelton. Dat betekent dat we op zoek zijn naar een kandidaat die het ’stokje’ over wil nemen... Loopt u al langer met het idee en twijfelt u nog, of zegt u: ‘dat wil ik zeker eens pro beren’, stuur dan ‘n mailtje naar: martien.oerlemans@planet.nl Dan brengen wij u in contact met een van onze sauwelaars zodat u eventueel samen met hem van gedachten kunt wisselen... GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 4 februari a.s. beginnen wij het nieuwe jaar met een gratis bingo. We star ten om 14.00 uur met een kopje koffie of thee en om 14.30 uur met de bingo. Woont u in de Reuselhof, Stanislaus of elders in Moergestel, u bent van harte welkom. Bent u slecht ter been en wilt u opgehaald worden, laat het ons weten, wij regelen dat. Rond de klok van 16.00 uur gaan we de middag afsluiten en hopen dat we met z’n allen een leuke middag hebben gehad. Tot 4 februari. Jacqueline tel. 5132523; Ricky tel. 5136086; Gina tel. 5132007. Belangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JANUARI 2010 STEPHAN VAN DER AA Stephan deed voor de derde keer mee, en hij stak niet onder stoelen of banken dat hij iets goed te maken had. Hij pakte zijn kans en.ook het publiek! Als Theo Vettevinger had hij zich als nieuwe frietboer op het St. Jansplein geves tigd. ‘Omdat die andere Theo naar Polen was vertrokken om daar zijn friet te gaan verkopen. Als ie nou efkes had gewacht, dan waren de Polen vanzelf hier naar hem toegekomen’. Aan het eind van zijn optreden had hij een liedje waarbij het publiek wel met hem mee moest zin gen. Op zijn gitaar stond de tekst ‘Friet van Theo’. Aan het eind van het eerste couplet zong hij het welbekende: ‘Bamboleooo...’ waarop de zaal massaal antwoordde met: ‘Friet van Theooo.Een spitsvondig slot aan het eind van een uitstekende sauwel. En naar nu blijkt zal het zijn laatste geweest zijn. Afgelopen vrijdag en zaterdag is Carnavals vereniging De Pierewaaiers weer bij u langs de deur geweest met de camavalskrant ofwel ’t Pierewaaiersblaoike. Daarbij heeft u als Moergestelse bevolking wederom uw car- navalshart van zich laten spreken. Een vrij blijvende bijdrage betekent blijkbaar in Moergestel een vanzelfsprekende bijdrage. menne zoon: pa, waor is dè veur? Ik zeg: vur de aardbeien. Hij zee: ik heb ze liever mee slag room’! Over zijn slim zijn van vroeger: ‘Ik weet nog dek vruuger eens laag te lezen, languit op de vloerbedekking, saome mee men bruur, toen onze opa binnenkwaam. Hij zee tegen mun bruur die in buukske over vliegtuigen aon ut lezen was: wat wil jij later worden als je groot bent? Opa, ik wil piloot worden! Toen vroeg ie het aon men terwijl ik in un sexbuukske van onze pa aon het lezen was. Kareltje, wat wil jij laoter worden? ‘Ik zeg: opa, ik wil alleen maar groot worden’! Verder had hij diverse opdrachtgevers gehad in zijn carrière, over welke hij van alles vertelde. RON VAN DER SANDEN Hij vertelde net naar Den Boogaard te willen gaan toen er aangebeld werd, ’n Jehova-getui- ge stond voor de deur. ‘Ik zeg, kom maar efkes binnen. Wilde misschien ’n bèkske koffie? Nou graag, zee dieje mens. En dan zeg nou maar ‘ns wa ge te zegge hebt, zeg ik. Ik heb gin idee, zee dieje mens, ik ben nog nooit zo ver gekomen’. Hij had gesolliciteerd als pleinopzichter en moest bij de burgemeester komen. ‘Kun jij eens tot 10 tellen’, vroeg die. Ik begon: 1,2, 3,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. ‘Mooi’, zei Hans, maar als het nodig is kun je dan ook nog verder tellen? Ik zeg: ‘Ja: aas, koning, vrouw, boer.Hij kwam laatst ’n Tilburger tegen die tegen hem zei: ‘Diejen burgemister van jullie, des niks! Ik zeg, nee, die van jullie dan, die löpt opstellen, dun onze is gewóón zo gróót’! Vervelend tijdens de sauwel van Ron was het geroezemoes vooral van achter uit de zaal. Ron leek er wat moeite mee te hebben de mensen aan zich te binden. MAIKEL DENISSEN Maikel kwam in de creatie van Bennie Bang, ‘de bokser. Na eerdere sollicitaties was hem geadviseerd om bokser te worden: ‘dan had hij meer kans op slaoge!’ Hij reageerde op ’n adver tentie: ‘Word lid van onze boksclub, we heb ben dringend behoefte aan nieuw bloed!’ Dus hij naar de boksclub. ‘Ik zeg tegen zo’n grietje aon de balie: is dè nie gevaorlijk, dè bokse? Och, zeej dè grietje, dè valt wel mee. D’r raokt RON HERMUS Hij kwam als de niet-benoemde burgemeester van Gèè’sel in de ton. Hij had wel gesollici teerd, maar ’men had voor een andere kandi daat gekozen, want naar het oordeel van de vertrouwenscommissie stak die er met kop en schouders bovenuit’. En: *Ook al is er geld te kort, ik ben niet zo bang voor de crisis. Ze zul len zien dat ik helemaal niet TI-MIDI ben... sorry,Timi-de...ben. MIDI... hoe kom ik daar nou weer bij...’ En over de miljoenen die er te kort waren: ‘Nog nooit is er in Tilburg voor rela tief zo weinig geld zonnen hoop tejater gema- okt...’. We zien de molen in Gèèsel weer regel matig draaien... ’in week 1 draait ie naar kerk; in week 2 naar de Reusel; in week 3 naar de A58 en in week 4 richting Donkers’. STEF HABRAKEN Stef, woonachtig in Heukelom, was er voor de eerste keer bij en wat liet hij ons genieten! De stand-in van Prins Mark d’n Urste. ‘Mark d’n Urste, mee zunnen raod van elf en z’n hofka pel d’nAmbulance.tatu.tatu.tatu.Over de prinsverkiezing bij De Brouwer: ‘bovenop het biljart de badpakkenronde. Prins Theodoras mee unne wetsuite aon meej un stripke in de lengte. Dè kleedt lekker aaf! Daorneffe Prins Eric meej zun grote Hawaiaanse haaidraai- broek aon meej aon de zijkaant zunne zak eruit.ehhh.zunne broekzak.en daor neffe Prins Mark in zunnen speedo, Maar volgens mèn had ie er ’n gastenduukske bijgerold... Of in het café waar Tijn Ketelaars naast hem zat. ‘Ik zee: goh Tijn, hèdde gij ’n scheet gela- ote? Ja, we dan? Denkte gij, zi Tijn, dè ik altijd zo stink? ’n Goei scheet móet stinken, zi Tijn, aanders kunne net zo goed in oe haande klap- pe!’ Daarnaast dolde hij voortdurend met het huisorkest d’Ambiejans, meer speciaal met de man achter de grote trom die het spel trou wens voortreffelijk meespeelde. Kostelijk! GERARD VUGTS Gerard kwam in de creatie van ‘Kareltje de klusjesman’. ‘Lest kwaam ik thuis meej twee grote emmers kqeiestront voor de tuin. Vroeg nieuwe voorzitter van het St. Nicolaas Comité Moergestel, Léon van Helvert, werd naar voren geroepen en hij mocht een cheque van 750,- euro in ontvangst nemen namens de sauwelaars. Een bijzonder verheugde Léon bedankte de sauwelaars en organisatie voor dit genereuze gebaar, dat bijzonder welkom bleek. Men had juist twee vergaderingen achter de rag waarin men aan het bezien was hoe men over wat meer financiële armslag zou kunnen gaan beschik ken i.v.m. slijtage van een en ander. De cheque kwam dus als het spreekwoordelijke ‘geschenk’. Met de laatste feestelijke tonen van de avond door het, zo leek het, in ‘gala’ gestoken (S)tapor- kest d’Ambiejans kwam er een eind aan een gezellige, feestelijke, carnavaleske avond. De af trap van carnaval 2010 lijkt met deze avond definitief gegeven! Op naar de Sauwelavond 2011: zaterdag 12 februari! M.O. Binnenkort is de Sauwelavond weer integraal te bekijken via M TV. Houd de publicaties daaromheen dus in de gaten de komende weken. MTV: bedankt dat jullie er weer waren! wel ’s iemand gewond en soms valt er unnen dooje, maar nooit hil ernstig!’ Er heerste bij die club wel ’n groot saamhorigheidsgevoel: alle neuzen stonden dezelfde kant uit! Op de dag van zijn eerste wedstrijd, toen de boksring ’n heel eind van de kleedkamer was... ‘Ik zeg tegen munne trainer: ik zè nou al muug. Och dè gift niks, zeetie, op de terugweg worde tóch gedraoge’! ERIC BOOGAERS Bijna traditiegetrouw stapt Eric als laatste in de ton. Ditmaal als Tinuske de motorgek. ‘Ja, wij komen werkelijk overal.in november hebben wij sinterklaas ingehaold op de A58. Sinterklaas reej daor op z’n pèèrd.eigenlijk haalde ieder een hem in. En onze wil is wet! Luister: vori ge week hebben we nog de benzinepomp van Johanneke van Esch opgelicht. Wij hebben betaold en zèn weggereden zónder te tanken!’ ‘Ik zee: mannen, we vatten onze Harlies en gaan komende zaterdag eens rondrijden in Moergestel. Nou moesten we die dag opa Fons ophalen op de Reuselhof. Ik rij vast mee, zee Hans Janssen, kan ik wè met onze bejaarde medemens kennismaoken. Dus wij parkeren de motor voor het groot huis, stond ‘n ouw men- neke van 94 in een rolstoel buiten. Hé Jaoneke, we bende vroeg op? Vroeg op? Zeetie, ze zèn me giesteren vergeten binnen te zetten!’ Of op weg naar Oisterwijk. ‘Toen we bij het Mariakapelleke reden, zagen we Hans en Ricky de Brouwer, mee een touw om hunne nek vast gebonden aon unne boom. Ik zee: Hans, hoe komt dè nou? Onze hond wou op vakantie, zee Hans.’ OPBRENGST Aan het eind van de avond kwam Prins Mark d’n Urste samen met z’n adjudant Mark Janssen het podium op om de sauwelaars en Sauwel- commissie te onderscheiden. In een extra dank woord bracht hij ook nog eens hulde aan de hoofdrolspelers van de avond. Vervolgens kon het doel worden bekendge maakt waar een deel van de opbrengst van de avond naar toe zou gaan. De totaal verraste MeXX !rwr>tod| F*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6