ALLROUND MAKELAARDIJ Wij hebben hart voor u... Behoud het Molenveldje! ^Co/tus ft Algemeen Belang ’’omdat het beter kan 2College Durendael: een school met vele mogelijkheden 4. ogaard Mantelzorgsalon voortaan ook in Moergestel GUO kleurt ’Meej Zaachte Geej’ OHMs in i Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie VIDO (vrouwen in de overgang) Rode Kruis zoekt helpers I Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! 5? ticketverkoop en ook vanaf één uur voor tot aan- voorzien. Wij laten ons graag uitnodigen door nisatie wil eerst duidelijkheid over de gevolgen i Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl BLOEMSIERKUNST •Hl HYPOTHEEKVISIE Op woensdag 3 februari houden wij weer een inloopochtend van 09.30 tot 10.30 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang te praten of daar informatie over wil is van harte welkom in buurthuis Loven/Besterd. Ons adres is Koestraat 164,5014 EG Tilburg, ingang Park de Horion. Voor informatie of vragen tel. 06-48316923 of per e-mail vidotilburg@planet.nl j gemeente- en theaterbestuur om hierover van gedachte te wisselen”, aldus GUO-woordvoer der Jos Creusen. we concertserie in seizoen 2010/2011 tot nader - 2College Durendael heeft een zeer breed onderwijsaanbod: van vmbo basisberoeps gerichte leerweg tot tweetalig vwo. Er is dus voor elk wat wils! Daardoor kunnen leerlingen binnen de school overstappen om de studierichting te vinden die het best bij hen past. Er wordt modem onderwijs gegeven waarmee leerlingen wor- Binnen het vmbo hebben we zowel de beroeps gerichte als de meer theoretische (voorheen de mavo) opleidingen. In de beroepsgerichte oplei dingen werken de leerlingen veel op het Plein: een moderne leerwerkplek binnen onze school waar leerlingen in een zo echt mogelijke omge ving hun leeropdrachten uitvoeren. Op het Plein vind je bijvoorbeeld een echte Hema win kel, een moderne kapsalon, een ziekenkamer, een grootkeuken en nog vele andere moderne werkplekken. Ook de meer theoretische leer lingen krijgen bij ons een oriënterend beroeps gericht vak. Een bezoek aan het Plein is altijd leerzaam! Binnen onze havo/vwo-afdeling helpen we onze leerlingen hun kwaliteiten zodanig te ontplooi en dat ze in de bovenbouw een zelfstandige en onderzoekende houding hebben ontwikkeld. In het tweetalig onderwijs kunnen leerlingen een extra uitdaging aangaan; het merendeel van de lessen wordt in het Engels gegeven. Daarnaast wordt er veel gedaan op het gebied van internationalisering: e-mailprojecten met termijn, omdat ze juist nu haar geopteerde con certen met overwegend buitenlandse artiesten voor volgend seizoen contractueel moet beves tigen. Overschrijding van de optietermijn bete kent dat de artiesten de geopteerde concertda ta kunnen aanbieden aan andere podia. GUO sloot vorig jaar weliswaar een driejarig samenwerkingsakkoord met Theaters Oister- wijk - Moergestel, maar de vraag is in hoever re TOM deze overeenkomst kan naleven nu zij wordt geconfronteerd met gemeentelijke sub- sidiekorting. Vanwege deze bezuinigingen heeft ook TOM haar theaterprogrammering voor volgend seizoen in de ijskast gezet en dreigt het site van Tiliander. Telefonisch reserveren kan stichtingsbestuur met opstappen. “En dat ter- 16 uur op 5217220. De balie in Tiliander is op subsidiekorting het professionele theateraanbod vrijdagavond van 18 tot 20.30u geopend voor in Oisterwijk zelfs van een kwaliteitsimpuls te Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren zet zich in voor zorg- en dienstverlening in Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Helvoirt, Esch en Biezenmortel. Deze vorm van hulp wordt uit gevoerd door vrijwilligers. Momenteel bestaat op korte termijn behoefte aan vrijwilligers, die zich beschikbaar willen stellen voor de coördinatie van het vakantie- project en een coördinator voor het project sociaal huisbezoek. Daarnaast worden vrijwil ligers gezocht voor de functie van dorpscoör- dinator in: Oisterwijk, Biezenmortel en Esch. Voor deze functies zijn sociale vaardigheden, plaatselijke contacten en een netwerk en een hulpvaardige instelling van groot belang. Heeft u belangstelling voor een van deze func ties en wilt u zich daarvoor inzetten, neem voor meer informatie en aanmelding contact op met de vrijwilligers-coördinator: A. van Tuyl, tel. 06-29737830. Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk kleurt ‘Meej Zaachte Geej’ naast Brabants ook ‘OHMs’ (Oisterwijks, Heukeloms, Moergestels) in. GUO had voor haar thema-avond op zaterdag 6 februari in cultuurcentrum Tiliander al drie optredens van Brabantse artiesten onder de pet: JW Roy, Gerard van Maasakkers en Dommelvolk. Daaraan voegt ze nu ook De Elckerlyc Speellieden toe. Dit Oisterwijkse muziekgezelschap omlijst de drie optredens met een lokale noot tus sendoor. Bovendien worden er streekproducten tot zelfs lokale natjes en droog jes uitgeserveerd. ‘Meej Zaachte Geej’ is de zevende concertavond van GUO uit haar serie 2009/2010. Het is het enige GUO-concert dit seizoen in Tiliander. De overige GUO-concerten vinden plaats in Den Boogaard. Vanwege het volle programma begint het eerste optreden op 6 februari al om 20 uur. De Elckerlyc Speellieden verwelkomen vroe ge bezoekers zelfs al een halfuurtje eerder in de foyer met hun Kempische repertoire. Tot min stens middernacht puilt de avond uit van Bra bantse muziek met Brabantse tongval, gebracht door Brabantse artiesten. Digitaal tickets reserveren kan door op http guo.inoisterwijk.nl door te linken naar de web- van maandag tot en met vrijdag tussen 10 en wijl wij mogelijkheden zien om ondanks de den voorbereid op een toekomst waarin zij in staat zijn op eigen benen te staan. leerlingen uit andere landen, internationale avonden, buitenlandse reizen en uitwisselingen. Verder is er op 2College Durendael veel aan dacht voor samenwerken en voor buitenschool se activiteiten. Er is ook een zorgteam dat er voor zorgt dat eventuele problemen doelmatig wor den aangepakt en opgelost. Dat maakt onze school tot een plek waar alle leerlingen zich snel thuis voelen, omdat aandacht en begeleiding centraal staan. Voor eerstejaars leerlingen is er extra zorg, zodat de overgang van basisschool naar voortgezet onderwijs minder groot is. Er wordt in het eerste jaar ook intensief contact onderhouden met de basisschool waar de leer ling vandaan komt. De afgelopen jaren heeft Durendael het ver trouwen gekregen van een groeiend aantal leerlingen en ouders: voor ons het bewijs dat onze school op de goede weg is! voor de activiteiten van het Steunpunt Mantel zorg Oisterwijk, meldt u zich dan aan via tele foonnummer 06 4045 2425 of via email op info@mantelzorgoisterwijk.nl. U krijgt dan in I het vervolg automatisch persoonlijk bericht van onze activiteiten. Ook hieraan zijn voor u geen kosten verbonden. Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk ontwikkelt activiteiten in opdracht van de gemeente Ois- j terwijk en geeft zo invulling aan de opdracht I in prestatieveld 4 van de WMO: het onder- steunen van mantelzorgers. vang van de voorstelling. ONGEWISSE TOEKOMST GUO heeft haar voorbereidingen voor een nieu- j we concertserie in seizoen 2010/2011 tot nader order stilgelegd. De Oisterwijkse concertorga nisatie wil eerst duidelijkheid over de gevolgen van de subsidiekorting die de gemeente onlangs aankondigde op met name de lokale podia Tiliander en Den Boogaard. Voor GUO kan dit onder meer resulteren in een verrekening van hogere gebruikstarieven voor zaal en faci- liteiten en in het wegvallen van de gezamenlij ke seizoensbrochure waarin ook de GUO-con- certen worden meegenomen. Een en ander zou een gat in de begroting slaan waarvoor GUO vooralsnog geen dekking heeft. Door deze situatie is een volwaardige concert serie 2010/2011 voor GUO onzeker geworden. GUO dringt aan op duidelijkheid op zeer korte Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk organi seert voortaan de maandelijkse mantelzorg salon ook in Moergestel. In Zorgcentrum Stanislaus kunnen mantelzorgers elkaar ont moeten en informatie uitwisselen over man telzorg en aanverwante zaken. Op 1 februari zal de mantelzorgsalon voor het eerst in Moergestel worden gehouden van 13.30 tot 15.30 uur. De heer Hans Jagers, de voorzit ter van de WMO-raad Oisterwijk, zal tijdens deze bijeenkomst vertellen wat de Wmo-raad precies is, en wat mantelzorgers er aan kunnen hebben. Aansluitend is er mantelzorgspreekuur. Heeft u persoonlijke vragen op het gebied van man telzorg en/of bemiddeling in de zorg, dan zal Freke Schoemaker, mantelzorg-makelaar en tevens de ondersteuner van Steunpunt Mantel zorg Oisterwijk, u graag (verder) op weg hel pen. De mantelzorgsalon is van 13.30 tot 15.30 uur, de mantelzorgmakelaar is aanwezig tot 16.00 uur. De entree is gratis, en u hoeft niet van te voren aan of af te melden: alle man telzorgers en belangstellenden uit de gemeen te Oisterwijk zijn van harte welkom. Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk organiseert dit voorjaar ook twee creatieve middagen voor mantelzorgers in Oisterwijk in het Gerard Horvershuis. Mantelzorgers die bij het Steun punt in het bestand staan krijgen hiervoor een persoonlijke uitnodiging. Bent u mantelzorger en heeft u belangstelling PAGINA 5 RW ■V •J Z M 4 J1*3 7 Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 J9- VUJOvt jrv. 4e. leienj Hypotheek Visie Besterdring 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 18 66 Kijk ook eens op hypotheekvisie.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JANUARI 2010 Alle soorten bloemwerk Kinderfeestjes Workshop groepen v.a. 8 pers. Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent wjjwo» van harte welkom!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5