AUTOSCHADE? Zeven sauwelaars in de ton VAN ALPHEN AUTOSCHADES -sinds 1880- Statiedag Gilde werd ’zilveren’ dag Het Pieregeblèr 2010 I Aphrodite t www.vanalphenautoschades.nl X Tel.nr. 013 - 542 1755 W? Foute aankondiging in Brabants Dagblad hoofdman in aanwezigheid van alle gildebroe- Jan van Elderen: 60 jaar lid. is hard werken, maar er zitten vele voordelen zo hielden zij vol, maar gelukkig kwa- er bijna in dezelfde zin achter wat het I Tot slot werd de scheidende hoofdman Jan van Rooij van het gilde St. Sebastiaan Barbara eveneens verrast met een zilveren kroontje door de voorzitter van de kring Kwartier van Oirschot. WOENSDAG 20 JANUARI 2010 34e JAARGANG Nr. 1551 Z7 Opperdeken Ruud Hurkmans: 40 jaar lid. Allereerst werd de opperdeken van het gilde Ruud Hurkmans met een zilveren kring onder scheiden, uitgereikt door de voorzitter van de kring Kwartier van Oirschot voor zijn 40-jarig inzet voor en lidmaatschap van het gilde. Daarna was het Jan van Elderen, die door de voorzitter van de kring Kwartier van Oirschot in het zonnetje werd gezet. Voor zijn verdien sten na 60 jaar trouwe dienst van het gilde kreeg hij het zilveren kroontje uit de handen van voorzitter de heer Jan van Riel. Zaterdag 23 januari 19.45 uur al herhaaldelijk laten zien dat hij uitstekend in de groep past en dat hij niet als ’vreemde eend in de bijt’ wordt gezien. Integendeel! Wij ontvangen hem met open armen en de beste Moergestelse gastvrijheid die we in ons heb ben! De entreekaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Denissen en Den Boo gaard. Kaarten kosten 10,- euro (incl. ’n kopje koffie bij binnenkomst). De Sauwelavond be gint op 23 januari om 19.45 uur precies en de voor de muziek zorgt ’ons eigen huisorkest’ (S)taporkest d’Ambiejans. GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! Afgelopen zaterdag stond in Brabants Dagblad ’n bericht dat er komend weekend in Den Boo gaard toneelvoorstellingen zouden zijn. Dat is echter niet juist! Komende zaterdag staat de jaarlijkse Sauwelavond op het programma. Toneelgroep De Tweede Jeugd speelt toneel in het laatste weekend van februari. We komen daar de komende weken zéker nog op terug. Dus voor alle zekerheid: a.s. zaterdag 23 ja nuari om 19.45 uur: Sauwelavond in Den Boogaard! Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Huidverzorgingsinstituut j de vorm van de Cees-van-Esch-wisselbo- kaal en om de beker voor het beste carnavals lied van Moergestel. De deelnemers zijn ’t Allegaartje, BaJaBaJa, de Brouwer Jr., de Brugzeikers, de Dors(t)vlegels, de Durdraa- iers, de Gangmaokers, de Kammeroaj, de Pieremaoten en de Poekeltjes. Deelnemen aan de commissie Pieregeblèr 2010 is hard werken, maar er zitten vele voordelen aanJe begint al vroeg met het goede camavals- gevoel, het is een goede smoes om gezellig in de kroeg te ‘vergaderen’ en je komt al snel alle ins en outs te weten over de avond van het Pieregeblèr zelf. Zo zijn we laatst op bezoek geweest bij een deelnemende groep en ‘nee, we gaan echt niet vertellen wat we aan het maken zijn.zo hielden zij vol, maar gelukkig kwa- men we er bijna in dezelfde zin achter wat het I Foto’s Nieuwjaarsconcert Het ’zetduiveltje’ was vorige week weer bezig. We hadden bij de foto’s van het Nieuwjaars concert van de harmonie vermeld dat de foto’s gemaakt waren door Jan Geerts. Die gegevens waren echter weggevallen. Dus bij deze willen we graag alsnog de vermelding maken. Bedankt Jan! Zaterdag 23 januari kunt u in Den Boogaard weer gaan genieten van de jaarlijk se Sauwelavond. Zeven personen kruipen dan in de huid van evenzovele crea ties. Creaties die uiteraard tot op het laatste moment geheim blijven, evenals het doel of vereniging waar de financiële opbrengst van de avond naar toe gaat. Elk jaar wordt door de deelnemende sauwelaars overlegd welke vereniging, instelling of stich- i ting verrast wordt met een leuk geldbedrag en die keuze komt altijd unaniem tot stand! Het j tekent de geweldige sfeer onder de zeven per- sonen die u komende zaterdag ongetwijfeld weer ’n gezellige avond gaan bezorgen. Deelnemers, en doe ze dat maar eens na..., zijn dit jaar (we noemen Ze in willekeurige volgorde): Ron van der Sanden, Maikel Denis sen, Ron Hermus, Gerard Vugts, Stef Habra- ken, Eric Boogaers en Stephan van der Aa. Nieuweling in Moergestel is Stef Habraken Drie huldigingen bij St. Sebastiaan Barbara Jan van Rooij wordt gemeentelijk onderscheiden door burgemeester Pjans Janssen. De jaarlijkse statiedag van het gilde stond dit jaar vooral in het teken van het hul digen van jubilarissen. Nadat Roy Zebregs ’s morgens in de kerk was geïnstal leerd als nieuwe jongste Gildebroeder werden na het gemeenschappelijk ontbijt verschillende Gildebroeders van het gilde gehuldigd. C. V. de Pierewaaiers organiseert zaterdag 30 januari: De voorbereidingen zijn in volle gang, het komt er nu toch echt aan! Zaterdag 30 janua ri wordt het Pieregeblèr gehouden in Den Boogaard. Tien deelnemende groepen zullen Namens het gemeentebestuur sprak de burge meester Jan van Rooij toe, bedankte hem voor zijn verdiensten voor vooral het gilde St. Sebas tiaan Barbara. Uit de handen van burge meester Janssen ontving Jan van Rooij de zil veren legpenning van de gemeente Oisterwijk. Door het aftreden van Jan van-Rooij als hoofd man van het gilde was deze functie vacant in het bestuur (overheid) van het gilde St. Sebas tiaan Barbara. Door de aanwezige gildebroe ders en -zusters werd Adrie Burgers gekozen voor een periode van vier jaar als nieuwe hoofd- J man. Ook de aftredende secretaris (schrijver) Chris Moorman kreeg een opvolger in de per- I soon van Antoon Linschoten. Na de leden- vergadering kon Jan van Rooij als scheidende hoofdman in aanwezigheid van alle gildebroe ders en -zusters Adrie installeren in zijn nieu we functie binnen het gilde St. Sebastiaan Barbara. Deze wel zeer feestelijke dag werd afgesloten met de traditionele Teeravond. ken, Eric Boogaers en Stephan van der Aa. Ook burgemeester Hans Janssen, heer van de uit Heukeïom. Hij heeft de afgelopen weken Moergestelse gilden was bij deze huldigingen van de jubilarissen aanwezig, meer in het bij- I-- zonder voor de hoofdman Jan van Rooij. thema van hun optreden zal zijn, haha! En verschillende geluiden van onderling compe- tatief gedrag zijn ook al gespot. Hè..wel jam mer dat we dat niet zo al kunnen delen met jul- die avond strijden om de presentatieprijs in lie, het publiek. Ach ja, natuurlijk ben je nu nieuwSgierig geworden en wil je er ook bij I zijn, toch? Dus ga een toegangskaart a 10,00 I kopen bij supermarkt Jumbo, slijterij In Den Korenmaaier, ’t Draaiboompje en de Brouwer. We hopen je dan te zien! Gezellig! Carnavaleske groeten van de Pieregeblèrcom- missie 2010Annelies, Jaap, Margriet en Sjef. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i y ws Weekblad voor Moergestel 23 Foto's: Karin van Rooij Zaterdag 23 januari wordt er gesauweld in Moergestel. 7 Sauwelaars betreden de ton in Den Boogaard v.a. 19.45 uur! EUROGARANTBEDRDF I Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER JkT212 2 X A. 1 2— C<._rTT_ 1 1_ uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1