Nieuwjaarsconcert harmonie drukbezocht! Okvo Algemeen Belang ’’omdat het beter kan” Wij hebben hart voor u... Behoud het Molenveldje! ■.•JiTjMGMAT-LM Moergestel I KBO-Brabant Bierproefavond Kerst en Winterbieren Vervolg Parochieberichten DRIEKONINGENZINGEN 2010 3OGAARD Rien van de Wouw Vrijwilligersprijs voor Bas Hessels BINGO IN DE REUSELHOF ia B Getob over Den Tob en Avangterrein etc. moet ophouden! PAGINA 3 Het beeldje dat hoort bij de Vrijwilligersprijs. Peter van de Wouw speldt Bas Hessels de ’Rien van de Wouw Vrijwilligersprijs’ op. maals voor De M.O.V.-groep van Moergestel dankt de volgende personen en instellingen, die met hun gulle gaven het jaarlijks Driekoningenzingen mogelijk hebben gemaakt: Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Huize Stanislaus, Moergestel; Pannenkoekhuis de Ontdekking, Oisterwijk; Lolland, Plezier en Avontuur, Tilburg; Zwembad de Leije, Oisterwijk; Natuurmuseum Brabant, Tilburg; Gemeente Oisterwijk; Stichting Tilburgse Taol; Heemkundekring "Tilborch"; Stichting tot Behoud van Tilburgs Cultuurgoed. Het zojuist onthulde logo is van de hand van Tijl Broeken. Op de derde woensdag, dus op 20 januari, star ten we om 19.30 uur weer met de eerste gezel lige bingoavond van dit jaar in Reuselhof. De organisatie is weer in handen van Diny Derksen. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Op vrijdag 15 januari 2010 begint de Vereniging Bierproeven Moergestel het nieuwe jaar met het proeven van Kerst- en Winterbieren. Er wor den vijf speciaalbieren geproefd. De avond begint met ‘Soester Weihnachtsbock’ een voor Kerstmis speciaal gebrouwen bier van het Soester Brauhaus Zwiebel uit Sauerland in Duitsland. Vervolgens maken we kennis met de ‘Gulden Draak’ van brouwerij van Steenberge, gevolgd door ‘Goliath’ van de brasserie Legen des, beide uit België. Daarna wordt ‘Kerstvuur’ van 9 ale. vol. van de Proefbrouwerij Guy Pinot geproefd. De avond wordt afgesloten met ‘Bush Noël’ met liefst 13% alc. vol. van Brasserie Dubuisson uit Pipaix in Henegouwen in België. De Bierproefavond wordt gehouden in café de Brouwer vanaf 20.30 uur. Een avond die zeer de moeite waard is voor iedereen die een spe ciaal bier op zijn tijd weet te waarderen of die wel eens kennis wil maken met iets anders dan standaard pils. De kosten voor niet-leden bedra gen 10,50. Voor nadere informatie zie ook de website van de Vereniging Bierproeven Moergestel www.verenigingbierproeven.nl lijk of jubileum. Er zullen ‘links’ gaan komen naar andere sites die interessant zijn voor onze parochie. Nogmaals dank aan Ad Wolfs, die wel het archief blijft beheren, samen met Noud Vriens. We wensen Kees Lemmens veel succes en ook jij, Kees, bedankt voor jouw inzet. WIJ GEDENKEN Op 24 december overleed Kees Spaninks, echt genoot van Corrie Spaninks. Als jonge man moest ook hij naar Indië waar hij naast mooie momenten ook kennis maakte met de minder mooie kant, een kant waarover ook hij liever niet praatte. Op 26 mei 1955 trouwde hij met Corrie in onze parochiekerk. Samen met haar werkte hij hard voor zijn gezin en hiernaast staken beiden ook veel tijd in het verenigingsleven. Zo waren er de vis- en vogelclub en bovenal wan- delsportvereniging “De Windlopers” en de hieruit voortgekomen drumband en majoret- tenkorps waarvoor beiden zich vele jaren voor 200% hebben ingezet. Corrie is nog steeds actief voor onze ouderen op de Reuselhof. Kees hield van de natuur en bracht veel uren door in zijn groente- en bloementuin. Hij over leed na een kort ziekbed, thuis in zijn ver trouwde omgeving op 80-jarige leeftijd. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secretariaat parochie) de afgelopen twee jaren een uitstekend interim- voorzitter geweest. Hij kreeg de prijs, een bij zondere speld die hij ’n lang jaar mag dragen, uitgereikt door Peter van de Wouw (zoon van Rien) en Petra Bekkers las de motivatie van de toekenning ervan voor. Daarnaast kreeg Bas nog ’n beeldje dat hij mag behouden als blij vende herinnering. Met nog een gezellige muzikale toegift kwam er een aan aan het concert. Het bleef daarna nog ’n hele tijd lang gezellig in Den Boogaard. Kortom: het nieuwe jaar is voor Muziekvere niging Prinses Juliana uitstekend begonnen! Verhofstad was er de laatste maanden (slechts vanaf de Promsconcerten in oktober) een bijna geheel nieuw programma ingestudeerd en het was voor de muzikanten daarbij zeker niet makkelijk gemaakt. Concentratie is dan vereist bij alle secties, maar dat mag men gerust aan de muzikanten van Juliana overlaten. Men speelde weer op een uitstekend niveau en het publiek had er na afloop waarderende woorden voor over. Aan het eind van het concert vond dan voor de eerste keer de uitreiking plaats van de Rien van de Wouw Vrijwilligersprijs. De leden kie zen zelf uit hun midden de persoon die zich vol gens hen het achterliggende jaar het meest ver dienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging. Het was bijna geen verrassing dat Bas Hessels de eerste persoon zou zijn die deze prijs in ont vangst mocht nemen. Hij heeft zich meer dan bijzonder ingezet voor de organisatie van de voorbije Promsconcerten en daarnaast is hij eniging voor groot Oisterwijk, zoveel mo| lijk met behoud van de eigen identiteit van thans opererende ondernemersclub. Deze wens sprak voorzitter Jan Vriens afgelo pen maandag uit tijdens een drukbezochte ledenvergadering van Ondernemend Moer gestel in ’t Stokske/Croy. “Het wordt de hoog ste tijd dat de schop in de grond gaat en dat er een flink aantal woningen in het centrum wor den gebouwd zoals de politiek al jaren belooft. De verdere verloedering van en vandalisme in het centrum van Moergestel en de openbare ruimten moet een halt worden toegeroepen. Ook ondernemers hebben daarin een taak: houdt de omgeving van uw bedrijf schoon en zorg dat de winkels etc. goed bereikbaar zijn en blijven”. Ook de veiligheid met name op de industrie terreinen Sonman kreeg veel aandacht. Burge meester Hans Janssen kwam daartoe een con venant tekenen met alle betrokken partijen zoals de Kamer van Koophandel. Voor 2010 en de komende jaren wordt - aldus Vriens - duurzaam en maatschappelijk onder nemen het centrale thema voor Ondernemend Moergestel. Dit vereist - zoals de burgemees ter in zijn toespraak ook verwoordde - De drie zilveren jubilarissen. Vl.n.r.: Bas Hessels, Barbara Erven en Peter van de Wouw. Het zat vooralsnog afgelopen zaterdag gezien de weersomstandigheden niet mee. Hoe fijn was dan ook te ervaren dat zovelen toch nog 's avonds de gang naar Den Boogaard maakten om zich muzikaal 'n goed Nieuwjaar te laten wensen door Muziekvereniging Prinses Juliana. De gezelligheid was er al meteen, de zaal was prachtig aangekleed en de bezoekers hadden er overduidelijk zin in. De eerste muzikale verrassing van de avond kwam van de slagwerkgroep. ‘n Ongelooflijke discipline beheerst deze groep als het op pres teren aankomt. Het juiste moment ‘pieken’, zou je kunnen zeggen. En zo daar enkele weken geleden nog zorgjes over waren, dan waren die zaterdag na een sterk begin al meteen wegge vaagd. Instructeur Willy van Maasakkers had het prima voor elkaar en was er zichtbaar ver heugd over. Dé verrassing van de slagwerk groep zat natuurlijk in het stuk met de barkruk ken, maar zeker zo aansprekend was het sub tiele Berceuse. Het werd stil... Net voor de pauze vond de huldiging plaats van drie zilveren jubilarissen van de vereni ging: Barbara Erven, Bas Hessels en Peter van de Wouw. Bondsafgevaardigde Antony Fokker sprak de feestelingen toe en prees elk van hen om hun bijzondere verdiensten al die jaren al bij de harmonie en hij wist bij alledrie wel enkele bijzondere kenmerkjes bloot te leggen. Samen met voorzitter Martien Oerlemans onderscheidde hij het drietal met bijbehoren de speld en oorkonde. Na deze huldiging werd, onder leiding van Winne de Werd, het logo T00 Jaar Muziek vereniging Prinses Juliana’ onthuld. Het langst musicerende lid (ook het langst lid van de ver eniging) Harrie Meeuwis trok het doek weg waarna het tevoorschijn kwam. Het logo zal in de nabije tijd ongetwijfeld nog vaak te zien zijn nu de harmonie op weg gaat naar het 100-jarig bestaan in 2011. Na de pauze betrad het harmonieorkest het podium. Onder leiding van dirigent Arthur ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JANUARI 2010 De KVO wil de volgende activiteiten aanbeve len. De inschrijfdatum is verlengd tot 15 janu ari 2010 De spelers van VOTO toneel zullen een spet terende avond ten tonele brengen op woensdag 3 maart om 20.00 uur in ‘De Schalm’ te Berkel- Enschot. Entree 8,00 Vicky Brown is een inloophuis voor kankerpa tiënten en hun familie. KVO kring Tilburg verzorgt een themaavond hierover op woens dag 14 april om 19.30uur in ‘De Schalm’ te Berkel-Enschot. Entree 3,00 Passiespelen is voor leden van de KVO met introducé als groepsarrangement samengesteld, op zondag 20 juni om 14.30 uur in Tegelen. Entree 31,50 eerste rang of 27,00 tweede rang. Laat dit dagje theatergebeuren in een open luchtdrama niet aan u voorbij gaan. Opgave tot 15 januari bij Rikie, Past. Jansen- straat 10, let wel, betaling is bevestiging van deel name. Ink: www.kvo.nu of bij het bestuur. OORKONDE

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3