QOEF! syco/tus ’Veertien achttien’ is klaar met ’vijftien’ Rode Kruis Politie niet meer altijd naar aanrijding! Schaatsers De Vennen bereiden zich voor op tweede helft seizoen contact NK Amsterdam voor het eerst in ’gewone’ pakken Iets te vieren? Koop of bestel een bloemetje bij Florus! Carla Jansen ROEF HANDBAL ROEF KORFBAL Hilvarenbeekse podcaster heeft nog ISO verhalen over de Eerste Wereldoorlog te gaan reldoorlog willen weten.’ Podcasten is een relatief nieuw medium, dat iedereen de kans biedt zelf‘radio op het inter net’ te maken. Een podcaster neemt op de eigen pc een audiobestand op dat hij vervolgens uplo ad!, waarna de luisteraar het als mp3 kan down loaden. Praktisch alle podcasts worden gratis aangeboden. Veertien Achttien is te vinden op www.mevio.com. Ook via iTunes is elke nieu we aflevering gratis binnen te halen. Elk halfjaar brengt Tacken zijn afleveringen samen op een cd, waarop zowel de audio- als tekstbestanden staan. De derde cd is inmiddels verschenen. Via www.veertienachttien.nl zijn ook de twee voorgaande cd’s nog te bestellen. Wie dat doet, verzekert zich meteen ook van de wekelijkse nieuwsbrief met allerhande actuele informatie over de Eerste Wereldoorlog. Tom Tacken (1965) is werkzaam als coördi nator van de streekredactie van het Brabants Dagblad in Tilburg. Hij studeerde af als poli ticoloog aan de Katholieke Universiteit Nij megen en als journalist aan de Academie voor Journalistiek en Voorlichting in Tilburg. www.veertienachttien.nl BLOEM- SIERKUNST 10.00 ..9.20 14.30 ..9.45 10.00 ..8.50 11.10 Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013)511 1177/06 12963617/www.florus.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JANUARI 2010 De belangrijkste schaatswedstrijden vinden plaats in de tweede helft van het sei zoen. Als voorbereiding hierop organiseerde de De Vennen schaatsploeg op 2 en 3 januari een tweetal extra trainingsdagen. dens de prima verzorgde lunch in de horeca gelegenheid bij het sportcentrum. Met de tij dens de trainingsdagen verrichtte arbeid werd een uitstekende basis gelegd voor belangrijke wedstrijden als de finale van de Marathon- competitie, de diverse Zuid-Nederlandse Kam pioenschappen en de Clubkampioenschappen Bij de foto: De schaatsploeg aan het einde van een ijstraining. perking evenals mensen met een verstandelij ke beperking en mensen uit andere culturen, die willen blijven deelnemen aan deze samen leving. Als hulporganisatie met “hulp om de hoek”, staat het Nederlandse Rode Kruis ook open voor deze vragen en wil daaraan aandacht besteden. Neem daarvoor dan ook contact op H. van Gils, tel. 513 3207 of kijk op www.rode- kruis.nl Uitslagen: MBJ Roef 1-Witte Ster 8-38; MCJ HVM 3-Roef5-11; GCJ Roef-Acritas 3-7; MBJ Saturnus I-Roef 2 niet gespeeld; DS Roef-PSV 2 niet gespeeld; HA Roef-United Breda 17-24; GDJ Avanti-Roef 23-0; HS Dongen 2-Roef 19-20 Donderdag 7 januari: Heren recreanten 21.30 uur Roef-Avanti. Programma 9 januari: MBJ 10.30 uur Roef 1-Internos MBJ 10.10 uur Wh.Demons 2-Roef 2 Zondag 10 januari: MCJ 15.30 uur Dongen 4-Roef GCJ 10.50 uur Apollo 2-Roef DS 10.30 uur Roef-Dongen 3 GDJ 9.30 uur Taxandria-Roef HA 11.40 uur Roef-Orion HS 16.50 uur Un. Breda 2-Roef Spaart u ook Positoos bij de winkeliers in Oisterwijk, u kunt dan Roef-handbal spon soren door onze club als goed doel door te geven. Bij voorbaat dank! JAMMER Het is een spannende competitie wat wordt bevestigd door het gegeven dat tussen de kop loper en nummer 6 op de ranglijst slechts 4 pun ten verschil zit. Roef! neemt een keurige 2de plaats in. Afgelopen week de midweekse uitwed strijd tegen Vriendschap uit Casteren, die op één punt staat. Doordat de wedstrijd al om 8.45 uur begint, is er nauwelijks tijd om warm te lopen en in te spelen. Mede hierdoor begint Roef! stroef aan de wedstrijd en weten de gas- We komen elkaar regelmatig tegen in een klei ne stad of dorp en begroeten elkaar met goei- endag of hallo. Vooral in een kleine gemeen schap gebeurt dit nog vaak. In grote steden komt dit veel minder voor, velen hebben haast en hebben het schijnbaar heel druk. In een tijd, waarin het tempo alsmaar hoger lijkt te wor den, blijft er vaak nog maar weinig over voor alledaags “goeiendag”en even stil staan en aan dacht geven en besteden aan elkaar. Het con tact met elkaar is vluchtig geworden, heeft ook minder inhoud gekregen, waardoor hefopper- vlakkig blijft. In een samenleving, waarin het Nederlandse Rode Kruis als hulporganisatie in haar vaandel heeft staan “Zorg voor Elkaar”en hulp “Onvoorwaardelijk”, komt het dan ook vaak voor dat velen te maken hebben met een zaamheid en alleen-zijn. Denken we hierbij aan de steeds grotere groep van ouderen, licha melijk beperktenmensen met een arbeidsbe- hoog in Groningen of diep in Vlaanderen, maak ik op dat mijn eigen fascinatie overslaat op de ander." De in Israël wonende Anne Frid de Vries, die met zijn recensies van historische en educatie ve podcasts wereldwijd als een autoriteit te boek staat, is enthousiast over Veertien Achttien: 'Ik heb groot respect voor de discipline en de constante kwaliteit waarmee Tom Tacken zijn podcast Veertien Achttien produceert. Podcasting is ook in Nederland niet meer iets wat je zomaar even met een microfoon en een pc doet. Er is research te doen en er moet een zorgvuldig script gecomponeerd worden en er moet gezorgd worden voor een constante stroom van episodes die een onderlinge samenhang vertonen. Ik zie velen ermee worstelen, maar Tacken krijgt het, ogenschijnlijk vanzelf, vlek keloos voor elkaar.' Ook het Historisch Nieuwsblad liet zich in het oktobernummer lovend over Veertien Achttien uit: ‘De podcasts van Tacken zijn gedetailleerd, zonder de noodzakelijke con text te missen. De verhalen worden op pak kende wijze verteld en het beluisteren van één verhaal nodigt uit tot meer. Veertien Achttien is dan ook een absolute aanrader voor geschie- denliefhebbers die alles over de Eerste We- heeft zich kandidaat gesteld, maar heeft nog geen groen licht gekregen van de LEN. Als Eindhoven het EK korte baan mag organise ren, dan zal dit plaatsvinden in november/ december 2010. Wendy zwom in Amsterdam het volgende programma (tijden van achtereen volgens serie, finale, PR): 1ste plaats 200m rugslag 2.09.57^ 2.08.68,2.07.67 1ste plaats 100m rugslag 1.00.67,1.00.83,0.59.39 Finale ng 50m rugslag 0.28.44, PR 0.27.79 4de plaats 200m vrije slag 2.01.45, 2.00.13, 1.59.22 3de plaats 4xl00m wisselslag estafette 1.00.70 1ste plaats 4xl00m vrijeslag estafette 0.55.59, 0.57.60 1ste plaats 4x200m vrijeslag estafette 1.59.91 Binnenkort is Wendy te zien op MTV, maar de exacte datum is nog niet bekend. Bezoek ook eens de website van beide zwem mers: www.mikevanderzanden.nl ofwww.wen- dyvanderzanden.nl (is in aanbouw). PAGINA 7 tvrouwen te profiteren door binnen 5 minuten de 2 - 0 het scorebord te zetten. Dan keert de wedstrijd en het is Kim Vrijhoeven die zich zelf mooi vrijspeelt en scoort. Enkele minuten daarna weet Esther Jonkers de stand zelfs weer gelijk te trekken 2-2. Daarna gaat het spel op en neer zonder dat de kansen worden benut Een foutieve afspeelbal zorgt er voor dat de tegen stander een vrije doorgang krijgt en de 3 - 2 scoort. Nagenoeg in dezelfde minuut (24ste) weet Geke Denissen te scoren, gevolgd door Cheryl Werdmuller, waardoor Roef! op een 3 - 4 voorsprong komt. Na rust blijft deze stand lang op het scorebord staan tot dat Carlijn Jonkers met een mooie doorloper in twee de 3 - 5 scoort. Met nog drie minuten op de klok lijkt ‘de kat in het bakkie’, echter niets is minder waar. Hoe het kan is niet duidelijk, maar tot tweemaal toe weet de tegenstander zich vrij voor de korf te spelen en daaruit ook te scoren. De eindstand komt daarmee teleurstellend uit op 5 - 5 en voelt het aan als een verloren wedstrijd. Jammer dat een prima gespeelde wedstrijd enigszins in mineur eindigt. Komend weekend staat de thuiswedstrijd tegen Tuldania op het program ma dus supporters jullie zijn weer van harte wel kom. SCHOOLKORFBALTOERNOOI op 27 janu ari a.s. voor leerlingen van de basisschool. Op- gaveformulieren worden via de school vers trekt. Zit je elders op school en wil je graag mee doen (je hoeft geen team te hebben) dan bel even naar onderstaande telefoonnummers. Uitslag: Sen. Vriendschap - Roef! 5-5 Programma 9-1-2010: Pup. WO D3 - Roef! Dl vertr. 13.00 Asp. Bladella Cl - Roef! Cl vertr. 12.15 Programma 10-1-2010 Sen. Roef! 1 - Tuldania 2 aanw. 12.15 Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen. De trainingen worden gegeven in sport hal Stokeind elke maandag vanaf 18.00 uur. Wil je meer informatie bel of 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Waar in het verleden trainingskampen in Alk maar en Geleen werden gehouden, bleven de schaatsers deze keer dichter bij huis. In het nieuwe sportcentrum bij de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg zijn namelijk alle benodigde facili teiten aanwezig. Kern van deze trainingsda gen was een drietal ijstrainingen. Daarnaast was er in het intensieve programma ruimte voor spinning, fitness en zaaltrainingen. Dat intensief sporten hongerig maakt, bleek tij- Voor het eerst hebben de zwemmers in Ne derland weer allemaal de gewone pakken aan. Het laatste halfjaar is er behoorlijk wat commentaar geweest over de kwaliteit van het zwemmen en het “textiel” dat de heren en dames dragen. Ook voor het eerst zwemmen de toppers onder de gehandicapten mee in het NK van de valide zwemmers, zei het wel in aparte series. Voor Mike was het wel even wennen. Na zijn trip naar Ijsland en Brazilië was het ook voor hem gedaan met zijn supersnelle pak. In het “kleine textieletje” kwam hij niet tot toptij den, maar gezien de omstandigheden was hij zeker niet ontevreden: 50m vrije slag 0.26.32 (0.25.72) 100m vrije slag 0.56.49 (0.55.00) 100m vlinderslag 1.00.46 (0.58.46) Voor Wendy stond dit kampioenschap in het teken van de EK volgend jaar. Waar dat evene ment gehouden wordt is nog niet bekend, even als de limieten die daarvoor gelden. Eindhoven Bij eenvoudige verkeersongevallen komt de politie vanaf 1 januari niet altijd meer ter plaatse. De politie gaat in heel Nederland werken met een uitvraagprotocol, waaruit duidelijk moet worden of de komst van de politie echt noodzakelijk is. Zoniet, dan volgt een snelle, eenduidige registratie die de poli tie veel tijd bespaart. Bij aanrijdingen met alleen blikschade doet de politie een beroep op de zelfredzaamheid van mensen. Betrokkenen kunnen in principe zelf op een veilige plaats het Europees schadefor mulier invullen en het ongeval afhandelen. Komen ze er samen echt niet uit, dan kunnen ze alsnog vragen of de politie ter plaatse komt. Als er geen proces-verbaal wordt opgemaakt, volstaat de politie met het registreren van enke le kenmerken van de aanrijding, zoals dag, datum, tijd en locatie. De informatie over ver keersongevallen wordt door de politie ter beschikking gesteld aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat, zodat zij hiermee reke ning kunnen houden als het gaat om verkeers beleid en verkeersveiligheid. De politie blijft uiteraard uitrukken voor ern stiger situaties. Denk bijvoorbeeld aan ongeluk ken met letsel, ongelukken als gevolg van een zware verkeersovertreding en ongevallen waar bij de weg geblokkeerd raakt en de voertuigen niet kunnen worden verplaatst. Per geval weegt de politie af of ter plaatse komen noodzakelijk is. (Foto: Bart van Hattent) Week in week uit vertelt Tom Tacken online een verhaal over de Eerste Wereld oorlog. Met een vertraging van 94 jaar presteert de Hilvarenbeekse journalist dat de oorlog lang: van 28 juni 2008 tot en met 11 november 2012. ‘Veertien Achttien, de larige podcast over de Grote Oorlog’ heeft er nu dus zijn tweede jaargang op zitten: die van 2009 ofwel 1915. Nog 150 verhalen heeft Tacken te gaan. Elke epi sode handelt over een historisch personage uit de oorlog. Zo eindigt 1915 met de trieste geschie denis van Vera Brittain, een jonge Engelse vrouw, die op tweede kerstdag te horen krijgt dat haar verloofde in Vlaanderen is gesneu veld. Later in de oorlog zullen nog twee goede vrienden en haar enige broer het leven laten. „De Grote Oorlog heeft de twintigste eeuw gevormd", verklaart Tacken de niet aflatende belangstelling voor ‘die Mutterkatastrophe’. „Van de verschrikkingen in de loopgraven kan sinds deze zomer niemand meer getuigen. Maar het verschrikkelijke verhaal van de massaslach tingen dient verder verteld te worden - op weg naar 2014, als de oorlog een eeuw oud wordt." Iedere gratis te beluisteren en te downloaden aflevering wordt voorafgegaan door een jour naal, waarin de belangrijkste voorvallen van de betreffende oorlogsweek kort worden belicht. Vervolgens linkt Tacken zijn personage aan een van die gebeurtenissen en gaat zijn biografisch verhaal van start. ’’Iedere week krijgt de oorlog een ander gezicht", verwoordt Tacken zijn formule. ”Ook voor mezelf is het een avontuur om langs zoveel wegen een historisch onderwerp te benaderen. Uit de reacties van luisteraars,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7