ALLROUND MAKELAARDIJ Weer 7 sauwelaars in de Moergestelse ton 35 mensen uit Moergestel naar hotel IJsselvliedt UITpunt Oisterwijk stopt per 1 januari! RESTAURANT KRH7 15,75 p.p. ’’Bijzondere kerstpakkettenactie uit een warm hart” Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen ’Over stenen, hout, Lezing Klassieke water en draden door Homeopathie wijze voor zowel lichamelijke als psychische briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon- Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Buiten onze'Griekse a la carte kaart serveren wij op maandag, dinsdag donderdag en vrijdag onbeperkt tapas. Huisgemaakte tapas, ook uit andere Zuid Europese landen. en met 6 februari, donderdag t/m zaterdag van 14.30-17.00 uur. Meer informatie: Ine van Son: inevanson@live.nl, tel. 543.73.80 een groepsexpositie bij fotogalerie Lotard in Eindhoven. Sinds haar eerste werkperiode in Ierland in Iedereen is van harte welkom tijdens onze inloop op 20 januari van 09.30 tot 11.00 uur. Ons adres is Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie of vragen tel. 530 2025 of per e-mail info@mvandiem Vakantieproject “IJsselvliedt” (stand van zaken) In een artikel over het project, geplaatst in Moergestel Nieuws van 2 september 2009, wer den mensen die onder bovengenoemde doel groep vallen uitgenodigd zich voor deze vakan tie aan te melden. Daarbij werd er wel op geat tendeerd dat maximaal 35 gasten voor de vakan tieweek kunnen worden ingeschreven en dat er op basis van door het Rode Kruis gestelde cri teria moet worden bepaald wie van degenen die zijn aangemeld voor deelname in aanmerking komen. Deze oproep leverde 56 reacties op. Alle 56 kandidaten werden in de afgelopen weken bezocht door mevrouw Bep Wouters, vakantie-coördinator en tevens lid van de Rode Kruis stuurgroep die de organisatie van de vakantieweek op zich genomen heeft en ver antwoordelijk is voor de selectie. Dit comité had de moeilijke taak uit de groep van 56 kandida ten de 35 mensen te selecteren die het meest in aanmerking komen voor de vakantie. Aan de gesprekken met alle betrokkenen heeft me vrouw Wouters een zeer goed gevoel overgehou den. Iedereen is inmiddels per brief op de hoog- Ruim 550 alleenstaanden, echtparen en gezinnen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom die wel wat extra’s kunnen gebruiken, ontvingen in week 51 op hun woonadres een goed gevuld kerstpakket. Daarbij zat tevens een envelop met geld bedrag van de gemeente Oisterwijk en Charitas Oisterwijk. De actie, die dit jaar voor de vierde keer plaats vond, was een gezamenlijk initiatief van de gemeente Oisterwijk, Charitas Oisterwijk en WSD. "Als organisaties waarin het om mensen draait, wilden we gezamenlijk een steentje bij dragen aan het welzijn van mensen die het in deze toch al niet florerende tijd goed kunnen gebruiken". Ook andere partners, zoals Juvans Maatschappelijk Werk en Dienstverlening en PUZO, zetten zich in voor de actie. Laatstgenoemde stelde ruimte ter beschikking om de kerstpakketten te distribueren. WSD zorgde met de inzet van twee Chauffeurs en twee busjes samen met enkele mensen van Charitas Oisterwijk en een aantal vrijwilligers voor persoonlijke bezorging van de pakketten bij de mensen thuis. Uit de vele positieve reac ties bleek dat het extraatje welkom was. De entreekaarten zijn al in de voorverkoop ver krijgbaar bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Denissen en Den Boo gaard. Kaarten kosten 10,- euro incl. ’n kopje koffie bij binnenkomst. En de opbrengst van de avond komt, zoals gebruikelijk, weer ten goede aan het goede doel zoals door de sauwe- laars bedacht! De Sauwelavond begint op 23 januari om 19.45 uur precies. te gesteld van de uitslag. Dus 35 mensen uit ons dorp, mannen en vrouwen, gaan van maandag 22 tot en met zaterdag Tl februari 2010 geheel verzorgd, gratis en dus ook onbezorgd met vakantie in het Rode Kruis vakantiehotel. Er wordt rekening gehouden met de mogelijk heid dat er om welke rede dan ook “uitvallers” zijn. Hun plaats wordt dan ingenomen door mensen die zijn geselecteerd voor plaatsing op de reservelijst. De vrijwilligers (m/v) die de gasten tijdens de vakantieweek volledig zullen begeleiden, waaronder ook enigen uit Moergestel met ervaring, zijn allemaal inge licht over het project. In januari komen zij nog een keer samen op een informatie- en instruc tiebijeenkomst van Rode Kruis Oisterwijk/ Haaren. De 35 (vakantie)gasten vertrekken op maandagmorgen 22 februari per touringcar, ingericht voor dit speciale personenvervoer, vanaf het Sint Jansplein. Hierover worden zij tijdig per brief ingelicht. Gasten en vrijwilligers ontvangen bij aankomst in het hotel een pro grammaboekje waarin ze alle voor hen van belang zijnde informatie in verband met deze vakantie kunnen vinden. Rode Kruis vakantiegang(st)ers geselecteerd Mede door enige eerdere publicaties daarover in dit blad zijn veel Moergestelnaren op de hoogte van het komende vakantieproject “IJsselvliedt” dat wordt opgezet door de Rode Kruis-afdeling Oisterwijk/Haaren, waaronder ook Moergestel valt. Alom is dan ook bekend dat dit project is bedoeld voor inwoners van Moergestel die vanwege hun gezondheid of sociale beperking niet in staat zijn zonder bege leiding met vakantie te gaan. Ook weten velen dat de realisatie daarvan mede wordt mogelijk gemaakt door de organisatie van “Moergestel Fietsdorp”. Want die schonk de totale opbrengst van het fietsevenement 2008, met Guus Moonen in de hoofdrol, speciaal voor dit doel aan Rode Kruis-afdeling Oisterwijk/Haaren. Maar liefst ruim 25.000 belandde daarmee in de kas van deze afdeling. tie over lezingen, exposities, kortingsacties en leestips van Bibliotheek Oisterwijk/Moergestel nog vinden in de maandelijkse digitale nieuws brief van Bibliotheek Midden-Brabant. Nog geen abonnement? Ga naar http://www.bibli- otheekmb.nl/Aan_Afmeld_formulier.htmlwww.uitpunttilburg.nl en www.uitinbrabant.nl zijn nog bereikbaar. Ruim 550 gezinnen blij gemaakt: De Oisterwijkse gemeenteraad stopt in het kader van de bezuinigingen met de subsidiëring van het UITpunt Oisterwijk. De uitvoerder van het UITpunt, Bibliotheek Midden-Brabant, heeft daarop helaas moeten besluiten dat het UITpunt Oisterwijk per 1 januari 2010 ophoudt te bestaan. Dat houdt in dat vanaf die datum www.uit- puntoisterwijk.nl uit de lucht is en er ook geen digitale nieuwsbrief meer verschijnt. Het UITpunt gaf bijzonder complete informatie over theatervoorstellingen, concerten, work shops en andere culturele activiteiten in de ge meente. Bibliotheek Midden-Brabant betreurt het dat deze dienstverlening moet stoppen. De medewerkers hebben het UITpunt Oister wijk met veel plezier vormgegeven in de afge lopen 4 1/2 jaar en het aantal abonnees op de digitale nieuwsbrief zien groeien tot 1500. Uiteraard kunnen belangstellenden de informa- Zaterdag 23 januari staat de sauwelton weer in Den Boogaard en nemen daarin weer zeven sauwelaars plaats. Op de foto v.l.n.r.: Ron van der Sanden, Maikel Denissen, Ron Hermus, Gerard Vugts, Stef Habraken, Eric Boogaers en Stephan van der Aa. De muzikale begeleiding is weer in handen van (S)taporkest d’Ambiejans. *TAPA5/GREEK CUISINE Je tijd' i Bij de Vido wordt een lezing gegeven over Klas- Zo luidt de titel van het textiele boek, dat de Homeopathie. Het is een natuurgenees- Moergestelse kunstenaar Ine van Son toont op klachten' Uit ervaring is gebleken dat ook veel vrouwen tijdens de overgang hierbij baat hebben. 2001, is Ine naast de haar vertrouwde textiele objecten ook veel met collage-achtige beelden gaan werken; ontstaan uit foto, frottage, mon- oprint, assemblage en schilderingen. Een zoektocht naar de beste manier om deze collages te tonen voerde haar naar de boek vorm. Ze wilde echter het ontstaan van deze boe ken helemaal zelf in de hand hebben. Niet in VeTZaïTielaarS oplage, maar éénmalig. Zo ontstonden de “tex- tiele boeken”: de traditionele boekvorm, maar ruilbeurs Boxtel met bladzijden van textiel. De (foto-)collages in deze textiele boeken horen bij elkaar, de ene Zondag 10 januari organiseert de VBV haar volgt uit de andere en samen vormen ze een ver- verzamelaars ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur haal. in het Vmbo-College, Baanderherenweg 2 te Fotogalerie Lotard in Eindhoven bijt het spits Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen af en toont Ine’s eerste textiele boek met als titel25 eurocent. “over stenen, hout, water en draden door de Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun- tijd”, op eén groepsexpositie van 7 januari tot nen geruild worden: postzegels, munten, prent- j j j --J- briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, theezakjes, enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 10 januari is dit: Singles-L.E’s. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JANUARI 2010 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 PAGINA 5 Boxtels?baan 8. 5061 VD Oisterwijk www.restaurantkriti.nl - telefoon: 013 - 522 10 81

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5