Kees Spaninks 2.010 Ök gij hurt in d’n opstoet! Kees Spaninks 1 Dankbetuiging KBO-Brabant Nieuw passenstelsel Bibliotheek Midden- Brabant GUO blikt halfweg concertserie 09/10 tevreden terug én vooruit IN MEMORIAM CURSUS BRIDGE PAGINA 3 Winnaars grote loopgroepen: Afrit 9. CORRIE SPANINKS-VAN GORP Moergestel, 6 januari 2010 1 PartijGemeenteBelangen - samen kom ie verder - Onze dank gaat ook uit naar dokter Paul Terwindt, pastor Theo te Wierik en uitvaartverzorger Will Pellis. De leegte blijft moeilijk te aanvaarden, maar zoveel betrokkenheid verzacht het verdriet en vergroot de moed om verder te gaan. Wij danken iedereen voor de hulp, de woorden, het luisterend oor, de kaarten en de bloemen die wij mochten ontvangen tijdens het korte ziekbed en na het overlijden van mijn lieve man, ons pap en opa overleden op 24 december 2009 Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel plaats op het podium veroveren! HOE MOET IK EEN CARNAVALSWA GEN MAKEN? De professionele bouwer heeft zijn act natuur lijk in no-time klaar maar voor de beginner valt het nog niet zo mee. Wel nu, de oplossing; Vriendengroep ‘Afrit 9’ heeft de deuren van haar bouwschuur geopend voor iedereen die de kneepjes van het vak wil leren. Maak vooraf een mooie tekening van wat je wilt maken en in de bouwschuur helpt Afrit 9 je op weg. Vooraf wel graag even bellen of mailen naar Joris van Roessel: 06 49 111 027 jorisvanroessel@gmail.com VOOR VRAGEN OF MEER INFO - Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. 513 0469 (dirk.van.abeelen@home.nl) - Carlo van Esch, Schoolstraat 46, Moergestel -tel.513 0111 - Joris van Roessel, tel. 06 49 111 027 - joris- vanroessel@gmail.com Voor 2010 wordt bij voldoende deelname weer een cursus bridge gestart. Deze cursus wordt gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van ieder 12 avonden. Cursus deel 1 (voor beginners) wordt gehouden op de dinsdagavond van 19.45 uur tot ca 22.45 uur en begint op 19 januari 2010. Iedere dins dagavond wordt cursus gegeven tot en met 13 april 2010 met uitzondering van 16 februari(car- naval). De cursus vindt plaats in den Boogaard. Het minimum aantal deelnemers voor deze cursus dient 12 personen en het maximum aan tal 20 personen te zijn. De kosten voor dit deel 1 (beginners) bedraagt per persoon 85,00 inclusief cursusboek. Cursus deel 2 (voor gevorderde) begint op dins dag 14 september 2010 en elke dinsdag daarna tot 30 november 2010. Ook voor deze cursus geldt het minimum aantal van 12 personen. Kosten cursus deel 2 per persoon 85,00 inclu sief cursusboek. Bridge is een kaartspel, dat over de gehele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen ande re paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het einde van de zitting bere kend kan worden wie deze spellen het beste introduceert Bibliotheek Midden-Bra- Per 1 januari 2010 keuze uit Standaard of Klein Tilburg - Op de dag dat de fusie met Bibliotheken Waalwijk een feit wordt, SCHRIJF JE IN! Inschrijven kan zelfs tot woensdag vóór de optocht. Inschrijfformulieren zijn als volgt te verkrijgen: www.carnavalmoergestel.nl, Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. WAT JE MOET DOEN Bedenk een leuke act onder het motto van 2010: Dès mooi vur mekaar, en duik met je vrienden in het rommelhok en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n optstoet te vertonen, er staan tenslot te schitterende (geld)prijzen op jullie te wach ten. KINDEROPTOCHT Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendin nen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste daarvoor nog extra leengeld te hoeven betalen. Jeugd Jongeren gratis jaar gratis lid zijn van de bibliotheek. Nieuw is dat zij onbeperkt (jeugd)boeken kunnen lenen en ook dagelijks een uur gratis kunnen internetten. heeft gespeeld. Het is door iedereen op zijn/haar niveau te spelen, nadat men zich een aantal basisregels heeft eigen gemaakt. In de begincursus zal het bieden en afspelen voor de beginnende bridger behandeld wor- den, De lesavond zal bestaan uit twee onderde len. Voor de pauze het behandelen van de theo rie en dit zal na de pauze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen worden geoefend. Ook krijgt men bij de cursus een bridge boek, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan nalezen en naspelen. Nadat men de cursus heeft beëindigd, kan men het geleerde in praktijk brengen door regel matig thuis te bridgen. Men kan ook op de maandagmiddag van 13.30 uur tot ca 17.00 uur gaan bridgen in den Boogaard. Opgave vóór 10 januari bij Harrie de Laat, Vinkenberg 10,5066 PD Moergestel. Tel. 513 2330 of via e-mail h.de.laat@hetnet.nl Op zondag 14 februari, dan mogen we weer! Vanaf 12.45 uur staat onze bont gevulde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder dan de jaren daarvoor, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid. Buren, klasgenoten, collega’s, vrienden en familie zijn van harte welkom om mee te doen. Zo wordt er links en rechts al druk geknutseld voor deze grote happening. Natuurlijk kan de optocht niet vol genoeg zijn, dus als je nog nooit hebt deelgenomen is dit je kans! .erk-nd CUr->u ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JANUARI 2010 Indien men (nog) geen lid is van KBO Moer gestel bedragen de cursuskosten 10,00 extra te voldoen bij de start van deel 1. In de vroege ochtend van 24 december over leed thuis op 80-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn gezin Kees Spaninks. Kees was bepaald geen onbekende in het Moergestelse verenigingsleven, maar er was één vereniging die onlosmakelijk met deze man verbonden was: Wandelsportvereniging De Windlopers. Opgericht in 1965 kwam Kees datzelfde jaar in het bestuur om vanaf 6 januari 1967 de voorzittershamer ter hand te nemen. De vereniging groeide snel. Wan delen in clubverband werd in die jaren zo maar ineens ’n hype en welk jeugdig Moer- gestelnaar is in die tijd geen lid geweest van De Windlopers...? Maar de vereniging deed veel méér! Samen met Audacia en de Stichting Jeugdbelangen, organiseerde ze de eerste Jeugdvakantieweek van Moergestel en de allereerste vlooien markt. Eind 1967 telde de wandelclub ruim 200 leden en wekelijks ging men wandelen aan de hand van bekwame leiders en leidsters die veelal door Kees en zijn vrouw Corrie waren samengebracht. Het was daarbij vaak ‘de sport’ om eerste prijzen te halen over verschil lende afstanden en de prachtig uitgedoste Windlopers wisten maar al te vaak de eerste prijzen vóór de (sportieve) concurrenten weg te kapen. Ook Moergestel organiseerde in dit verband zijn eerste wandeltochten die later de naam ‘Reuselwandeltocht’ meekreeg en het aantal wandelaars dat deelnam liep in later jaren op tot boven de 2.500! Tijdens de Reuselwandeltocht van 1967 nam ook een drumband deel van de wandelver- eniging uit Groesbeek. Dat ontlokte bij ’n heel jeugdig Windlopertje de vraag aan Kees: ‘Meneer Spaninks, maken wij ook ’n harmo nie’? Dat bleek tegen geen dovemansoren gezegd. In april 1968 al was het bestuur van de ver eniging verder uitgebreid en kreeg het idee van een eigen drumband en majorettekorps voor De Windlopers vaste vorm. Kleding en benodigde attributen werden ontworpen en gemaakt door eigen leden en ouders daarvan. Dankzij particulieren en bedrijven kon men marstrommen aanschaffen en werd de jeugd opgeleid als drummer of majorette. Binnen enkele maanden kwam de groep voor de eer ste keer op straat en het was 'n juweeltje... Onnodig te zeggen dat Kees en Corrie en de mensen om hen heen ongelooflijk trots waren op dit prachtige korps dat Moergestel rijk was! Zo’n kleine tien jaar mocht Kees ervan genieten. De animo voor de wandelsport nam even hard af als die gekomen was, er kwamen andere mensen aan het roer van de vereniging en de bezetting van het korps werd veranderd. Kees kon zich er niet meer in vinden... Dinsdag 29 december werd in onze parochie kerk door veel belangstellenden en vrienden afscheid genomen van Kees. Prachtige woor den werden daarbij uitgesproken door doch ter Petra en (namens) kleindochter Fieke. We hopen dat zijn vrouw Corrie, hun kin deren en kleinkinderen de tijd die voor hen ligt de kracht mogen vinden om dit verlies ’n plekje te geven. Kees: bedankt voor wat je met name voor de Moergestelse jeugd gedaan en betekend hebt en voor alle mooie herinneringen... M.O. Ongewijzigd is dat kinderen en jongeren tot 18 Met vijf GUO-concerten achter de rug en vier voor de boeg, heerst bij concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk tevredenheid over haar concertserie 2009/2010. “Ook na 31 jaar keken we aan de vooravond van dit seizoen met span- ning uit naar wat komen ging”, aldus GUO- woordvoerder Jos Creusen. “Dat komt omdat we met beperkte middelen balanceren op het randje van overleven. Eén seizoen met tegen vallende ticketverkoop en we zijn gezien. Zo werkt het in de marges van de mainstream.” Info reserveringen iticu 1111U UVH W VHlUl uup llLLp./. gUV.mVlO- terwijk.nl. Daar kunt u voor reserveringen van GUO-tickets doorlinken naar de websites van Den Boogaard en Tiliander. GUO-tickets reser- I veren kan ook telefonisch op 5217220 van ma I t/m vr tussen 10 en 16u, of aan de balie in Tiliander op vrijdagavonden tussen 18 en 20.30 u. Voor een gratis maandabonnement op de digitale GUO-Nieuwsbrief volstaat een mailtje naar guo@inoisterwijk.nl. 1111U OC 1C3C1 VCllllgCll GUO ontvangt de Schotse singer-songwriter 1 Dougie Maclean op 16 januari. Op 6 februari wijkt ze eenmalig uit van Den Boogaard naar Tiliander voor haar thematische Brabo-avond i ‘Meej Zaachte Geej’ met JW Roy, Gerard van Maasakkers en Dommelvolk. Op 20 maart viert ze het afscheidsconcert van het Schotse humor- I folk trio The McCalmans. En GUO eindigt sei zoen 2009/2010 op 17 april met de Engelse sin ger-songwriter Iain Matthews die zich voor de gelegenheid versterkt met Ad Vanderveen. Meer info over GUO vindt u op http://guo.mois- bant een nieuw passenstelsel voor haar leden. Zij kunnen voortaan kiezen uit twee varianten: Klein en Standaard. Op maat of grenzeloos lenen 1 Leden die kiezen voor Klein lenen op maat, dat j I wil zeggen dat ze maximaal 50 boeken per jaar I lenen voor een bedrag van 29,00. Leden die I kiezen voor Standaard kiezen voor gemak en comfort. Zij kunnen voor 47,00 een heel jaar lang onbeperkt boeken lenen. Nieuw hierbij is dat zij deze boeken 6 weken kunnen lenen en dat zij over een gratis partnerpas kunnen be schikken. Bovendien is reserveren met deze pas gratis. Met beide passen hebben leden toe gang tot ‘de grootste boekenkast’ van Midden- Brabant met ruim een half miljoen titels ver spreid over 17 bibliotheken en 3 bibliopunten en profiteren zij van de zogenaamde Uit met je biebpaskorting op activiteiten, cursussen en workshops en bij diverse organisaties in Bra bant. Gratis internetten Alle leden kunnen voortaan 1 uur per dag gra- tis gebruikmaken van internet in de biblio- I theek. Handig om even de mail te checken, te googlen of te twitteren. In de eerste twee weken van 2010 wordt deze service in alle bibliothe ken van Bibliotheek Midden-Brabant tech nisch mogelijk gemaakt. Grenzeloos Beeld Geluid Als aanvulling op het lidmaatschap kan men kiezen voor grenzeloos Beeld Geluid waar mee voor slechts 17,00 extra per jaar onbeperkt cd’s en dvd’s geleend kunnen worden zonder sfEuje... 4| y Quon ze fnÈfll •iorp deur aJ I «-1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3