I I AUTOSCHADE? I f* 1j 1J VAN ALPHEN I Nieuwjaarsconcert muziek vereniging Prinses Juliana O KVO Moergestel Kreatief in Galerie (Hoog)begaafde kinderen krijgen hun diploma Aphrodite b n rn Schoolstraat 5 De Verdieping rat Uitslag kerstpuzzel Moergestel-Nieuws Geslaagd Kerstconcert Leuk bedrag voor MTV als winnaar van de vrijwilligersprijs Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl WOENSDAG 6 JANUARI 2010 34e JAARGANG Nr. 1549 Z7 AUTOSCHADES -sinds 1880 J GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 Eerste geslaagden cursus Chinees a.s. Zaterdag 9 januari in Den Boogaard 1 KVO Nieuwjaarsbijeenkomst Biografie in boek met belangrijke Brabantse ondernemers Moergestelse familie Van Bommel in rijk geïllustreerd standaardwerk Huidverzorgingsinstituut MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 pk 17 uws Weekblad voor Moergestel van Elderen zeer blij te zijn met de 250 euro. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER iSESESBSESBSH! Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl sauwelaars komen op zaterdag 23 januari in de ton die tijdens de jaarlijkse Sauwelavond staat opgesteld in Den Boogaard. EUROGARANTBEDRUF nïe Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel BHi Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet. nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur B Graag zien wij u op zaterdag 9 januari in Den Boogaard voor het nieuwjaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana. De zaal is om 19.30 uur geopend en het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis! I toast uitbrengen op het nieuwe jaar onder De oplossing van de puzzel luidt: Wie van de kerstsferen wil proeven, kan een dagje op de kerst markt vertoeven. Ook dit jaar kregen we veel oplossingen bin nen en dat sterkt ons in de gedachte dat we weer veel mensen een plezier hebben gedaan met deze mammoetpuzzel. De volgende prijswin naars mogen van ons een waardecheque van 25,- euro verwachten die te besteden is bij Slagerij Ketelaars. Van harte proficiat: Marian van den Boogaart, Oostelvoortjes 14 Ricky Martens, Krijtestraat 17 Fam. A. Westgeest, De Hoefkens 37. Zaterdagavond 9 januari om 20.15 uur kunt u de muzikale nieuwjaarswensen van muziekvereniging Prinses Juliana weer in ontvangst nemen. In een sfeervol aan geklede concertzaal van Den Boogaard kunt u genieten van een gevarieerd pro gramma van de slagwerkgroep en het harmonieorkest. De slagwerkgroep laat al jaren op rij zien dat het behoorlijk wat in de mars heeft. Ónder lei ding van instructeur Willy van Maasakkers weten de slagwerkers het publiek te boeien met een programma waarbij melodische instru menten veelvuldig gebruikt worden. Op zater dagavond kunt u dus ook dit keer weer volop genieten van een groots optreden van deze groep. Na de pauze en het huldigen van enkele leden zal het harmonieorkest onder leiding van diri gent Arthur Verhofstad met een kwalitatief sterk programma op het podium komen. U kunt genieten van muziek uit de musical ‘Joseph’ en de wereldberoemde film ‘Lord of the Rings’. Ook ‘The Magnificant Seven’ komt langs, een muzikaal verhaal over enkele cow boys die een stadje willen redden! Of dit alles nog niet genoeg is wordt ook ‘Puszta’ uitge voerd, Puszta is een prairie in Hongarije waar door zigeuners werd gewerkt met wilde paar den. De temperamentvolle en melancholische thema’s die in dit werk naar voren komen zijn typerend voor de Slavische muziek. De diploma-uitreiking van de eerste cursus Chinese cultuur en taal voor (hoog) begaafde kinderen heeft maandag 14 december plaats gevonden. Burgemeester Hans Janssen heeft de diploma’s uitgereikt aan de 7 cursisten: Puck, Silke, Beau, Douwe, Joost, Oscar en Michiel. Marijke van der Meer (Van Rijckevorsellaan) en Lingxiao Qu hebben deze cursus samen ontwikkeld. Marijke op basis van haar jaren lange ervaring in onderwijs en Lingxiao op basis van haar grote kennis op Chinees cultu reel gebied. Tijdens deze cursus leerden de kinderen meer over de geografische ligging van China, de geschiedenis van China in grote lijnen, een Chinees gedicht, wat conversatie- I overzicht van Nederlandse ondernemers. In de biografieën worden de ondernemers nadruk kelijk gekoppeld aan de geschiedenis van de regio. Daarin was vaak ook een bepaalde indus triële sector geconcentreerd, zoals leder en schoenen in Moergestel. Het boek kost 39,50 euro. ISBN-nummer: 978 90 5730 649 5. Het bestuur van de stichting Vrienden van St. Jan kan terugzien op een zeer geslaagd kerst concert. Ondanks de hevige sneeuwbuien op 20 dec. waren vele vrienden toch gekomen om in onze sfeervol versierde kerk te genieten van de koren Cantate Domino, Inspiration en voor al het kinderkoor de St. Janszangertjes en mee te zingen met de volkszang. Harm de Ruiter liet horen wat zijn gitaar in zijn leven betekent. Paul Spapens vertelde met veul verve zijn kerst verhaal. Peter Derksen vertolkte een aantal mooie franse kerstliederen. Thea Vermeulen Peek soleerde dat het een lust was. Het abso lute hoogtepunt was haar lied: Cantique du Noël. Koren, dirigentes, de pianisten en orga nisten droegen allen een belangrijk steentje bij. Pastor Theo te Wierik sloot na 2 uur dit concert in stijl af: echt Gèssels, samen optre den op weg naar Kerstmis. Na afloop trakteerde de Moergestelse horeca op glühwein en warme chocomel. Kortom, een gebeurtenis die om herhaling vraagt. Een nieuwe traditie is geboren?! Dank aan alle deelnemers en de sponsors. Namens het stichtingsbestuur: Jan Vriens, voorzitter en Frans Kuijpers, secretaris. Op dinsdag 12 januari organiseert de KVO een nieuwjaarsbijeenkomst. Alle leden zijn hierbij van harte uitgenodigd. Laten we samen een 1 het genot van een hapje en een drankje. De avond zal een gezellig karakter met zich mee brengen, wij rekenen op uw aanwezigheid. Aanvang 19.30 uur in “Den Donk”. Floris van Bommel, een van de directieleden van de gelijknamige schoenfabriek uit Moergestel, nam onlangs het eerste exemplaar in ontvangst van het standaardwerk ‘Nederlandse Ondernemers 1850-1950’. De Moergestelse schrijver Paul Spapens schreef in dit rijk geïllustreerde boek van 408 pagina’s een biografisch hoofdstuk over de familie Van Bommel. De Oisterwijkse historicus Ad van den Oord leverde bijdra gen over onder meer de Tilburgse textielondernemer Armand Diepen. ‘Nederlandse Ondernemers 1850-1950’ is een serie die bestaat uit zes delen. Het eerste deel beschrijft de geschiedenis van 31 bekende Brabantse ondernemersfamilies, 13 uit Lim burg en 6 uit Zeeland. In de andere vijf delen met ieder 50 hoofdstukken staan de belangrijk ste ondernemers en ondernemersfamilies in overig Nederland centraal. De complete serie geeft biografieën van 300 leidende figuren die zowel van economische als maatschappelijke betekenis zijn geweest voor hun stad, regio of zelfs het hele land. De periode 1850-1950 is gekozen omdat Nederland toen overschakel de van een agrarische en op handel gebaseer de economie naar een industriële samenle ving. De geschiedenis van de familie van Bommel is daar een interessante voorbeeld van. In het boek verkeert Van Bommel in het gezelschap van industriële grootheden als de familie Philips en Hub van Doorne, Van Lanschot, De Gruijter en Fentener van Vlissingen. De serie is een uitgave van Walburg Pers in Zutphen. De zes opeenvolgende delen verschijnen jaar lijks in het najaar. Terwijl van de arbeidersbe weging al jaren een meerdelig biografisch woor denboek bestaat, ontbrak tot nog toe een goed lessen, maar ook het Chinese karakterschrift en het PinYing. Zij leerden Chinees rekenen met behulp van een Chinees telraam en heb ben enkele lessen gehad in Chinees kalligra feren. Bij de diploma-uitreiking hadden alle cursis ten iets ingestudeerd, bijvoorbeeld een cursis te heeft een Chinees gedicht voorgedragen, twee andere cursisten hielden een Chinese conversatie en een volgende cursist rekende razendsnel de moeilijkste sommen uit op een Chinees telraam. Na afloop ging de hele groep Chinees eten, waar de cursisten de bestelling in het Chinees opgaven! bedrag wordt door de gemeente Oisterwijk ter beschikking gesteld aan de winnaar van de vrijwilligersprijs. MTV ontving tijdens Moer- Elderen van MTV. Hij is een van de mede- Nog t/m zondag 17 januari kunt u^komenjcij- U|71 ivmu, Vdll UL ZA.tl JU'-VCÓVUIIL 11 i “i_ lokale omroep. Namens MTV verklaarde Jan In deze sfeervolle galerie wacht u een keur van kunstenaars. Schilderijen, pastels, tekeningen, beelden, en glas-in-lood van plaatselijke bodem sieren wanden en sokkels. Tevens zijn er dit jaar als extra drie documentaires te zien in de film- Tijdens de uitzending ter gelegenheid van Oudjaar heeft het Moergestelse MTV een be drag van 250 euro overhandigd gekregen. Dit beschikking gesteld aan de winnaar van de gestel Zingt in juni de vrijwilligersprijs 2008. De 250 euro werd bij wijze van verrassing door voorzitter Hennie van Schooien van de Stich ting WieKentKunst overhandigd aan J an van oprichters van de zeer succesvolle Moergestelse ken naar^de expositie Moergestel Kreatief. kunstwerken van uitsluitend Moergestelse O 1 'l 1 1 Imn otnnnn»*c V. F» i I i zi*-» rxactnl o tnlmnincmn Hennie van Schooien op haar beurt roemde MTV die volgens haar bestaat in de beste tra ditie die Moergestel kent, namelijk vrijwilli ge inzet voor de samenleving. Ze wenste MTV - een mooie toekomst als verslaglegger in beeld en geluid van het wel en wee van Moergestel. Galerie De Verdieping is op zaterdag open van 13.00-17.00 uur en op zondag van 11.00- 17.00 uur. Voor uitgebreidere informatie zie onze site www.galeriedeverdieping.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1