kerst en Ad Wolfs en Noud Vriens zijn foto’s kijken nog niet <3^0/tas moe... programitta rond oud en Volop kerststukken op voorraad. Kom kijken en overtuig uzelf! Horeca Moergestel tracteert Protestantse gemeente Oisterwijk Zondag 20 december, 10.15 uur: Doopdienst Voorganger: ds. Wil van Egmond uit Oisterwijk De lezingen zijn: Micha 5, l-4a(6); Hebreeën 10,5-10; Lucas 1,39-45 Ad vraagt uw medewerking... I Wij zijn op zoek naar: Boek krijgt steeds meer vorm Leden voor het Dagelijks Bestuur van het Seniorenplatform (SSPO) (m/v) Carla Jansen PAGINA 9 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 2009 Het Wtt-Gele Kruisgebouw aan de Bosstraat... Wanneer??? (zie extra kadertje). Zondag 20 december van 10.00-12.00 uur MTV-radio. U kunt weer luisteren naar ZM, het wekelijkse radioprogramma voor de hele gemeente. In dit programma naast heel veel leuke muziek en informatie: - van 10.00-10.30 het wekelijkse gouwe-ouwe half uur - om 10.30 de BOOM-gast: deze week een bijzondere gast die ondanks dat ze in Berkel-Enschot woont toch heel veel met Oisterwijk te maken heeft... - om 11.30 het voetbal-praatje ZM wordt deze week gepresenteerd door Peter van de Wouw en Marcel Oerlemans. De techniek is in handen van John Steijger. Op donderdag 24 december (Kerstavond) kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar een speciale kerst-uitzending. Aansluitend maken we om 22.30 uur plaats voor Lovo voor een een live-uitzending van de nachtmis. Op le kerstdag 25 december kunt u van 10.00-14.00 weer luisteren naar het bekende radioprogramma "7 ballen en een piek". Een live radio-programma vanuit de studio, helemaal in kerstsfeer. Presentatie en techniek door al onze medewerkers. Aansluitend worden vanaf 14.00 uur steeds de twee toneelstukken uitgezonden die onze Moergestelse toneelverenigingen "De Tweede Jeugd" en "Die Naemloose Speelers" dit jaar in den Boogaard hebben gespeeld. Zaterdag 26 december 2e kerstdag wordt vanaf 13.00 uur de kerst-uitzending van 24 december herhaald Zondag 27 december van 10.00-12.00 uur kunt u dan weer luisteren naar ZM, met gewoontegetrouw: - van 10.00-10.30 het wekelijkse gouwe-ouwe half uur - om 10.30 de BOOM-gast. ZM wordt deze keer gepresenteerd door Martin Laurenssen en Corne Schoenmaker. Achter de knoppen en schuiven: Martijn van de Wouw. Wij zoeken personen die... - in de gemeente Oisterwijk wonen en inzicht hebben in het maatschappelijk leven in de gemeente; - enige kennis hebben van de gemeentelijke besluitvormingsprocedures; - gemotiveerd zijn het belang van senioren te behartigen; - kennis hebben van en affiniteit hebben met de doelgroep senioren; - in staat zijn om signalen uit de samenleving op te vangen en te vertalen naar een advies; - goede communicatieve vaardigheden hebben; - een directe relatie onderhouden in het overleg met de afhankelijke leden, benoemd vanuit de achterban van het seniorenplatform; - wanneer nodig bereid zijn tot scholing en deskundigheidsbevordering; - bereid en in staat zijn om als Dagelijks Bestuur van het seniorenplatform de functie van voorzitter, secretaris of penningmeester te vervullen. In de gemeente Oisterwijk wordt een onafhankelijk Seniorenplatform opgericht, dat als taak krijgt om gevraagd en ongevraagd advies te geven aan het college van burgemeester en wethouders, aan de gemeenteraad en dat overlegt met de WMO-raad. Het gaat over het ontwikkelen van beleid en de praktische uitvoering daarvan. Het betreft onderwerpen op de terreinen van wonen, welzijn, zorg en dienstverlening voor alle senioren in de gemeente Oisterwijk. Het betreft functies op vrijwillige basis. U krijgt een onkostenvergoeding. Er is een budget voor het Seniorenplatform binnen de gemeentelijke subsidieregeling. Het Seniorenplatform zal bestaan uit 3 onafhankelijke leden die het Dagelijks Bestuur vormen en minimaal 4 leden uit de belangenorganisaties van senioren en niet-georgani- seerde senioren in de gemeente Oisterwijk (de afhankelijke leden). In verband met belangenverstrengeling is het niet mogelijk om in het Dagelijks Bestuur van het Seniorenplatform zitting te nemen, als u lid bent van de gemeenteraad of een commissie van de gemeenteraad of in het Dagelijks Bestuur zit van een seniorenorganisatie. U kunt uw reactie vóór 6 januari 2010 sturen naar: De Werkgroep Seniorenplatform Oisterwijk t.a.v. de secretaris Dhr. J.C.J. Geerts Past, van den Boogaardstraat 21 5066 VM Moergestel Uw reactie wordt in behandeling genomen door een onafhankelijke commissie. De gesprekken vinden plaats in januari. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Jo van Os, lid van de Werkgroep Seniorenplatform, (013-5131638, jovanos@bart.nl). BLOEMSIERKUNST Tevens cadeaubonnen verkrijgbaar! Vanaf nu zijn we elke dag bereikbaar! Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl Op donderdag 17 december is er vanaf 19.00 uur een NIEUWE uitzending. De uit zending duurt ongeveer een half uur en wordt aansluitend steeds herhaald. Deze week kunt u kijken naar: Toonbeeld: kinderdans; interview met Jan Geerts (ouderenbe leid); Culinair: kerstwijnen; *promo gildeboek. Deze uitzending is ook nog te zien op zaterdag 19 december v.a. 13.00 uur Zondag 3 januari beginnen we het nieuwe jaar met een speciale nieuwjaars-uitzen- ding van ZM. Vvan 10.00-12.00 kunt u weer luisteren naar nieuws, muziek en heel veel informatie. MTV-RADIO IS TE ONTVANGEN OP DE KABEL (87,5) en VIA HET MTV-KANAAL Wilt u ook reageren op onze programma's mail naar info@moergesteltv.nl Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken e:info@moergesteltv.nl t: 013-5133221 m:06-29045206 *****eerdere uitzendingen bekijken: www.moergesteltv.nl/ietsgemist***** Er is kindemevendienst en crèche; de jeugd- kerk is met vacantie. Na de eredienst wordt u uitgenodigd te schrij ven voor Amnesty. Donderdag 24 december, 18.30 uur: Kinderkerstfeest ‘Het licht schijnt overal!’. We gaan het kerstverhaal naspelen, op een spe ciale manier en met heel veel kinderen. We gaan natuurlijk ook samen zingen en muziek maken! Na afloop is er voor iedereen iets te drin ken en iets lekkers te eten. Ook is er voor alle kinderen een verrassing om mee naar huis te nemen. We vinden het leuk als jij komt! Tot dan! Aanvang: 22.00 uur: kerstavonddienst ‘Duur zaam licht’ Voorganger: ds. Wil van Egmond uit Oisterwijk De lezingen zijn: Jesaja 9,1-6; Lucas 1,30-37; Lucas 2,1-13 Met medewerking van de cantorij en verschei dene muzikanten. Voor de dienst zingen we samen kerstliederen. Vrijdag 25 december, 10.15 uur: Kerstmorgendienst ‘Het licht schijnt overal’ Voorganger: drs Lydia Verhagen uit Tilburg De lezingen zijn uit Lucas 2,1-20 Met medewerking van diverse muzikanten. Vanaf ongeveer tien minuten voor het begin van de dienst zingen we samen kerstliederen. Er is creche en kindemevendienst. Zondag 27 december, 10.15 uur Voorganger: ds. Wim de Leeuw uit Eindhoven De lezingen zijn: Jesaja 61,10-62,3; Galaten 3,23-4,7; Lucas 2, 33-40 Kindemevendienst en Jeugdkerk hebben va kantie. Er is wel creche. Vrijdag 1 januari 2010,12.00 uur: Morgengebed. Een korte viering met zang en gebed en daarna gelegenheid elkaar een geluk kig nieuw jaar te wensen. Zondag 3 januari, 10.15 uur: Voorganger: nog niet bekend De lezingen zijn: Jesaja 60,1-6; Efese 3,1-12; Matteus 2,1-12 Aansluitend aan de eredienst is er voor de ge meenteleden gelegenheid te komen kennisma ken met de nieuw beroepen predikante, propo nent Hester Radstake. Ook haar vriend zal aanwezig zijn. In de Kerstkrant van Moergestel-Nieuws precies ‘n jaar geleden schreven we dat Ad Wolfs en Noud Vriens bezig zijn met de samenstelling van een nieuw boek over Moergestel. Het boek bevat de periode vanaf 1940 tot en met nu en het wordt op dezelfde manier vormgegeven als ‘100 Jaar Moergestel in beeld’. Het zo sucesvolle boek dat verscheen rond het millennium. Het nieuwe boek gaat 1.000 foto’s bevatten, waar het vorige boek er 600 had... Elke maandagavond, nog steeds élke week, zit ten Ad en Noud rond de tafel met telkens weer een nieuwe lading foto’s. Het is onvoorstelbaar naar wat er van tijd tot tijd boven tafel komt als er wéér eens ergens een schoenendoos wordt omgeschud. En gelukkig raadpleegt men in de meeste gevallen Ad om te zien wat hij er mee kan. Het boek zal op dezelfde manier worden uit- I gevoerd als ‘100 Jaar Moergestel in Beeld’; op grootformaat en luxe afgewerkt De uitvoering Een kerstmarkt zat er dit jaar niet in. Toch wil Horeca Moergestel zich niet onbetuigd laten. Na afloop van het gratis kerstconcert op zon dag 20 december a.s. tracteert de horeca op glühwein en warme chocolademelk. Tegen zes uur kan men daarvan genieten onder de schijn werpers van de zwevende kerststal. Peter Swin- kels, Bart de Laat en enkele andere “herders” zorgden er weer voor dat dit unieke schouwspel opnieuw is te bewonderen. Op de foto hierboven ziet u het voormali ge Kruisgebouw zoals dat lang gestaan heeft aan de Postelstraat. Op enig moment is het verhuisd naar het oude voetbalveld aan de Bosstraat (tegenover de huidige Bienekebolders). Wie kan over dat gebouw op deze plek meer vertellen, zoals: hoe lang heeft het er gestaan en in welke periode? Hebt u informatie of weet u er meer over, wilt u dan contact opnemen met Ad Wolfs, Oisterwijkseweg 58a, tel. 513 3156. en vormgeving daarvan, evenals de druk, zijn, zoals bij het eerste boek het geval was, in handen van Martien Oerlemans. Naar ver wachting zal het boek eind 2010 beschikbaar komen. In het boek worden onderwerpen overzichte lijk weergegeven en gerangschikt op onder werp. Of het aantal foto’s bij de 1.000 blijft is echter nog maar zéér de vraag... Mocht u ondertussen nog iets aan fotomate riaal bezitten, waarvan u denkt dat de samen stellers er iets mee kunnen, neem dan even contact op met Ad Wolfs, tel. 513 3156.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 9