QKerstwens... ALLROUND MAKELAARDIJ Stimulans voor Moergestels Driekoningenzingen ALLROUND MAKELAARDIJ 11 GE Licht Stans en ‘Bjcty de ‘Brouwer Er zijn geen onbekende Moergestelnaren Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! ning van de week LJC4C IVlUcrgCsiClsc KUiacrcri uutscctucri. uuiigc cucck uurtuciuug uc luul.cl kuuuc lull ucuciiluci urri ucac piuniuucjui,u uun uui kuuulu. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De éne bekendste Moergestelnaar (stemming 2005) en zijn vrouw Ricky wensen alle Moergestelnaren (m/v) een gelukkig en hoopgevend Kerstfeest en een voorspoedig Nieuw Jaar in de beste gezondheid. Ons kent ons en iedereen kent iedereen in Moergestel. Niemand is hier onbekend en onbemind. Dat is de charme van ons mooie dorp. Daarom deze wens voor élke dorpsgenoot... Zalig Kerstfeest en een gezegend 2010 na mens ons allen voor u en de uwen. MOV parochie roept ouders, kinderen en scholen op traditie overeind te houden ’▼UB PAGINA 5 "Kind in onze handen gelegd" Deze Moergestelse kinderen trotseerden vorige week donderdag de waterkoude van december om deze ’promotiefoto’ van het Driekoningenzingen te kunnen maken. Achter hen de leden van MOV, vlnr Frans Kuijpers, Michelle van de Wiel, Paul Dijckmans, Jan van Gansewinkel, Bert-Jan van Gestel, Harrie Smolders en Annie van Roessel. REGENBEEMDEKE 13, MOERGESTEL Laat jij je opnieuw verrassen door het licht? Ben je nog waakzaam voor het ontstaan van vrede? Of geef je het hopen en verwachten op, niet meer vatbaar voor het verhaal van lang geleden? Het breken en sneuvelen van vredeskansen maakt ons moedeloos, verdrietig en bij tijden bang; het is beter de wasem weg te blazen, al duurt de verdamping nog zo lang. Parochiegemeenschap St. Jans Onthoofding pastor Theo te Wierik msc Will Pellis, voorzitter (maar de een is bekender dan de ander...) Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaardij.nl I ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 2009 "Kind in onze handen gelegd". Het Kerstfeest is niet een vrijblijvend feest. Het roept ons opnieuw op om door te gaan uit naam van het Kind van Bethlehem dat, pas 33 jaar jong, al moest sterven aan een kruis omdat Hij alleen goed deed en het opnam voor, met name, diegenen die met de nek werden aangekeken; die als doden waren! Begrijpt u waarom wordt verteld dat Hij zelfs doden tot leven kon wekken? En dat wij dat ook kunnen? We wensen elkaar daarbij geduld, wijsheid en vooral geloof in het goede van iedere mens. Het is het thema van de Kerstvieringen, dit jaar, in onze parochiekerk. We hopen dat velen uit onze dorpsgemeen schap weer met ons samenkomen op 24 en 25 december. In de Kerstnacht en op het Kerstfeest horen we opnieuw dat mooie en ontroerende verhaal van het Kind, geboren in een stal, dat als man van 30 ons de weg heeft gewezen naar een samenleving waar in plaats is voor elke mens van goede wil. Binnen onze parochie zijn verschillenden van ons telkens weer onder de indruk dat deze man, Jezus van Nazareth, in drie jaartijd een nieuwe beweging in gang wist te zetten waarvan in 2009 nog zo'n 11Zz miljard men sen over heel de wereld zeggen: 'Die weg is goed. Die willen wij ook gaan. Hier gaat het niet alleen om mijn belang maar hier gaat het om het welzijn van de ander en deze wereld en om het grote universum'. Om deze reden staat de deur van de parochie, voor iedere mens van goede wil, open. We hopen immers dat we medestanders krijgen in het tot stand brengen van goede dingen en om zorg voor elkaar. Het is goed dat we zo verschillend mogen zijn en zo verschillend mogen denken en geloven en dat we toch zeggen en laten voelen: iedereen is voor God de moeite waard. Ook jij! Ook ik! De werkgroep Missie, Ontwikkeling, Vredeswerk (MOV) van de Moergestelse parochie heeft het initiatief genomen om het Driekoningenzingen in het dorp een nieuwe stimulans te geven. MOV vreest dat een eeuwenoude traditie verdwijnt als ouders en scholen de kinderen niet stimuleren om als koninkje te zingen voor een jury en al zingend langs de deuren te gaan. Het Moergestelse initiatief komt op het moment dat in Tilburg en alle omliggende plaatsen waar nog aan Drie koningenzingen wordt gedaan gepoogd wordt deze traditie door middel van nieu we impulsen levend te houden. Graag nodigen wij u uit voor de thema viering op Kerstavond donderdag 24 december om 22.00 uur. De viering wordt mede verzorgd door zanggroep Inspiration en instrumentaal ondersteund door Munira Yakonina, Ilse van Herck- van de Poel, Sjef Schilders en Jurgen Bekkers. U bent van harte welkom. Zanggroep Inspiration genzingen. De opbrengsten van Toer Mee en Driekoningenzingen gaan steeds naar het werk van Theo Raaijmakers. Beide activi teiten leveren jaarlijks samen het formidabe le bedrag op van rond de 10.000 euro. Daarvan nemen de Moergestelse koninkjes ongeveer 1500 euro voor hun rekening. Als de koninkjes langs de deuren gaan, hebben ze col lectebussen van MOV bij zich. Daarriaast col lecteren ze rond Driekoningen op zaterdag en zondag na afloop van de mis. De MOV-werk- groep wordt gevormd door Harrie Smolders, Jan van Ganzewinkel, Michelle van de Wiel, Frans Kuijpers, Annie van Roessel, Paul Dijckmans en Bert-Jan van Gestel. MOV heeft een relatie met het Driekoningen zingen die zeer kenmerkend is voor deze tra ditie. Het Driekoningenzingen is van oorsprong een Middeleeuws bedelfeest. Dit ‘bedelen’ komt terug in het goede doel waarvoor de Moerges telse koninkjes zich inzetten. Als Driekoningen halen ze geld op voor de Moergestelse missio naris Theo Raaijmakers. Is dat voor MOV een goede reden om de traditie gaande te houden, de folklore overeind houden is als doel net zo belangrijk. MOV heeft als doelstelling Moergestelaren bewust te maken van de derde Wereld. Dit doel wordt in de praktijk gebracht door mid del van drie structurele activiteiten. Dat zijn de Vastenactie, Toer Mee en het Driekonin- Laat je verlichten door het jaarlijks kerstbeleven: doorzichtig en breekbaar als de ogen van het kerstverlangend kind; geef het de plek die je het ’t allerliefst wilt geven, opdat je daar je eigen, transparante, vrede vindt. Zij en ook heel veel andere betrokkenen in Midden-Brabant hebben de laatste jaren moe ten vaststellen dat de animo voor het Drieko ningenzingen tanende is. Dat heeft een aan tal redenen. Ouders vinden het te gevaarlijk om hun kinderen aan het eind van de mid dag of in de vroege avond in het donkere jaar getijde de straat op te sturen. Per traditie is het Driekoningenzingen door moeders aan de volgende generatie doorgegeven. Nu steeds meer moeders werken, komt er dat steeds minder van. Een derde factor is de volle agen da van kinderen. Tegenover deze ontwikke ling staat de duidelijk groeiende belangstel ling voor de eigen tradities, volkstaal, folklo re en identiteit. Dat is dan ook de reden geweest dat het Neder- lands Centrum voor Volkscultuur zich dit jaar I extra inspant om het Driekoningenzingen onder de aandacht te houden. Met dat doel is een zeer mooie lesbrief ontwikkeld. Deze kan worden j gedownload van de website van deze landelij- j I ke organisatie. MOV heeft de drie Moergestelse j basisscholen geattendeerd op het bestaan van j deze recent gepresenteerde lesbrief. Gehoopt j wordt dat de lesbrief inspireert tot het besteden van aandacht aan het Drieko-ningenzingen op de basisscholen. Ouders kunnen deze lesbrief echter ook goed gebruiken. Dank zij de medewerking van de basisscholen kunnen twee keer brieven wor den meegegeven aan de ouders. In de brie ven worden ze gevraagd hun kinderen mee te laten doen aan het Driekoningenzingen. Het optreden voor een jury is dit jaar op 6 januari vanaf 16.00 uur in de aula van Stanis- Christianne van de Wal laus. y

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5