KERST 2009 ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Open atelier Zondag 13 en 20 dec. 11-17 uur Tweede druk hoorspel-cd van ’Waar de ster bleef stille staan’ in Brabants dialect Anton van Tuyl lijsttrekker CDA Thema Winterfeesten in bibliotheken Internationaal gezelschap in Café De Brouwer FT? Wij zijn op zoek naar: lui WO Persoonlij1- en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen oer week Leden voor het Dagelijks Bestuur van het Seniorenplatform (SSPO) (m/v) j-1 Moergestelse productie slaat aan HING VAN DEWtEK 7 *4 BRASSERU 'Of SCHOUW' PAGINA 5 Tilbtirgseweg 11, Moergestel, 0135133168 i r Voor alle drukwerk MM Dit menu wordt le en 2e Kerstdag geserveerd om 14.00 en om 19.00 uur. Wilt u tijdig reserveren? Edelsmid Beeldend kunstenaar U bent van harte welkom om onder het genot van een drankje onze nieuwe sieraden te bekijken. Welkomstcocktail met amuse van het huis Voorgerechten: Taartje van paling met een romige vulling van appel en hollandse garnalen of Combinatie van ardennen- en honingpaté met compote en oudewijvenkoek of Salade van kernhem en komijnenkaas met stoofpeertjes en appelstroop Duo-soepje Hoofdgerechten: Varkenshaasje gevuld met rauwe ham en lente-ui in filodeeg met een sausje van kruidenkaas of Licht gebakken zalm onder een korstje van broodkruim met een tuinkerssausje Kerstdessert Ter afsluiting: koffie/thee met lekkernijen Er komt een tweede ‘druk’ van de cd met het hoorspel ‘En waar de ster bleef stille staan’ in het Brabants dialect. De nieuwe persing is vanaf deze week verkrijgbaar. Tot een tweede druk is besloten omdat de eerste 750 exemplaren bin nen een mum van tijd verkocht waren. Het hoorspel in het Brabants dialect op een cd is gro tendeels een Moergestelse productie. Veel rol len werden gespeeld door amateurtoneelspelers van Die Naamloose Speelers. De cd werd opge nomen in de studio van MTV Moergestel. Mede-initiatiefnemer tot dit bijzondere pro ject van de Brabantse cultuur is Moergestelaar Paul Spapens. De tienjarige Stijn Coppens uit Moergestel is op de cd te beluisteren als Kiendje Jezus. De cd werd op 15 november in Moergestel gepresenteerd. Het hoorspel is een bewerking van ‘En waar de ster bleef stille staan' van de Vlaamse schrijver Felix Timmermans. De 80 minuten durende cd kost 4,95 euro (ex. portokosten) en is te bestellen via www.erf- goedbrabant.nl of 073-6156282. Felix Timmermans schreef ‘En waar de ster bleef stille staan’ in 1924 in samenwerking met de Nederlander Eduard Veterman. Het kerst spel was meteen zeer populair en is dat tot op de dag van vandaag gebleven. Het stuk staat nog steeds met grote regelmaat op het repertoire van Noord-Brabantse (amateur)toneelgezelschap- In de gemeente Oisterwijk wordt een onafhankelijk Seniorenplatform opgericht, dat als taak krijgt om gevraagd en ongevraagd advies te geven aan het college van burgemeester en wethouders, aan de gemeenteraad en dat overlegt met de WMO-raad. Het gaat over het ontwikkelen van beleid en de praktische uitvoering daarvan. Het betreft onderwerpen op de terreinen van wonen, welzijn, zorg en dienstverlening voor alle senioren in de gemeente Oisterwijk. Wij zoeken personen die... - in de gemeente Oisterwijk wonen en inzicht hebben in het maatschappelijk leven in de gemeente; - enige kennis hebben van de gemeentelijke besluitvormingsprocedures; - gemotiveerd zijn het belang van senioren te behartigen; - kennis hebben van en affiniteit hebben met de doelgroep senioren; - in staat zijn om signalen uit de samenleving op te vangen en te vertalen naar een advies; - goede communicatieve vaardigheden hebben; - een directe relatie onderhouden in het overleg met de afhankelijke leden, benoemd vanuit de achterban van het seniorenplatform; - wanneer nodig bereid zijn tot scholing en deskundigheidsbevordering; - bereid en in staat zijn om als Dagelijks Bestuur van het seniorenplatform de functie van voorzitter, secretaris of penningmeester te vervullen. Het betreft functies op vrijwillige basis. U krijgt een onkostenvergoeding. Er is een budget voor het Seniorenplatform binnen de gemeentelijke subsidieregeling. Het Seniorenplatform zal bestaan uit 3 onafhankelijke leden die het Dagelijks Bestuur vormen en minimaal 4 leden uit de belangenorganisaties van senioren en niet-georgani- seerde senioren in de gemeente Oisterwijk (de afhankelijke leden). In verband met belangenverstrengeling is het niet mogelijk om in het Dagelijks Bestuur van het Senioren platform zitting te nemen, als u lid bent van de gemeenteraad of een commissie van de gemeenteraad of in het Dagelijks Bestuur zit van een seniorenorganisatie. Uw reactie wordt in behandeling genomen door een onafhankelijke commissie. De gesprekken vinden plaats in januari. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Jo van Os, lid van de Werkgroep Seniorenplatform, (013-5131638, jovanos@bart.nl). U kunt uw reactie vóór 6 januari 2010 sturen naar: De Werkgroep Seniorenplatform Oisterwijk t.a.v. de secretaris Dhr. J.CJ. Geerts Past, van den Boogaardstraat 21 5066 VM Moergestel Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Gtlzerbaan 34 5037 KV Tilburg TO13-592OO8O F013-4688259 lwww.dllroundmakelaardij.nl L pen. ‘En waar de ster bleef stille staan’ ontleent zijn kracht onder meer aan de taal die onnoe melijk beeldend en kleurrijk is De hoofdrolspe lers op de cd zijn Eric Kolen, Harrie Hoppen brouwers en Paul Spapens. Jan Smeets bewerk te het toneelspel tot hoorspel. Het hoorspel op cd is een initiatief van Erfgoed Brabant en de Stichting Tilburgse Taol. Beide organisaties hebben eerder met succes ‘De Bietels op z’n Brabants’ uitgebracht, een cd met 17 in het Brabants dialect vertaalde lied jes van The Beatles. Het initiatief tot het ‘hoor spel op een cd’ werd genomen als uitvloeisel van de Brabantse Dialectprijs die jaarlijks onder auspiciën van de Stichting Tilburgse Taol wordt uitgereikt. In 2008 werd deze prijs uitgereikt aan Johan Biemans. Hij werd uitgenodigd de hert aling in het Brabants dialect te verzorgen van de bewerking tot hoorspel. Het hoorspel op cd is een uniek Brabants cultuurproject dat met beperkte middelen iets heel bijzonders heeft opgeleverd. Tijdens de algemene ledenvergadering van het CDA Oisterwijk, Heukelom, Moergestel op 1 december 2009 heeft de voorzitter van de Oisterwijkse CDA-gemeenteraadsfractie, mr. Niels van de Ven uit Moergestel bekend gemaakt terug te treden als fractievoorzitter. Hij vervult deze functie sinds maart 2002; het laat ste half jaar in combinatie met het lidmaat schap van Provinciale Staten Noord Brabant. Volgens interne CDA-richtlijnen is het niet gewenst dat beide functies door eenzelfde per soon worden vervuld. Van de Ven blijft tot aan de komende raadsverkiezingen van maart 2010 wel lid van de Oisterwijkse gemeenteraad. Als fractievoorzitter in Oisterwijk is gekozen de huidige vice-voorzitter, de heer Anton van Tuyl. Hij is woonachtig in Oisterwijk en zit in de gemeenteraad sinds 2002. De ledenvergade ring heeft Van Tuyl ook aangewezen als lijsttrek ker bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. Anton van Tuyl is fractiespecialist op de por tefeuilles Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting. De heer Ad Mutsaers is gekozen tot vice-voorzitter. van zware en donkere bieren hield. Het bier, dat gebrouwen werd in Engeland, moest veel alco hol bevatten om de lange reis naar Rusland goed te doorstaan. Internationaal gezelschap De bieren die vrijdag geproefd worden, hebben soms ook een lange reis doorstaan. Er is een Zweeds bier, er zijn twee Deense bieren, die vele prijzen hebben gewonnen en een andere Impe rial Stout komt uit Schotland en is daar een top per. En twee bieren komen, jawel, toch uit Ne derland. Eentje is er van Brouwerij De Molen uit Bodegraven. Dit is een jonge brouwerij die stevig aan de weg timmert, internationaal als de beste Nederlandse brouwerij wordt be schouwd en die met dit bier een gouden medail le in Stockholm heeft gewonnen. En het laat ste bier komt uit ons eigen Moergestel. De Peer Paorel is immers ook een Imperial Stout en gaat in de toekomst zeker nog vele prijzen win nen. Een avond die zeer de moeite waard is voor iedereen die een speciaal bier op zijn tijd weet te waarderen of die wel eens kennis wil maken met iets anders dan standaard pils. Bent u geen lid, maar van plan om mee te proeven, bel dan even naar 06-26504546. Bernard Smits zorgt er dan voor dat er vrijdag om 20.30 uur in Café De Brouwer zeker genoeg Imperial Stout is. Ook deze kerst serveren wij weer een heerlijk 4-gangen keuzemenu voor 35,50 euro p.p. In de vitrine van Bibliotheek Moergestel heeft Nathalie Oerlemans haar prachtige viltcreaties gepresenteerd. Creaties die diverse winterfees ten zoals St. Maarten, Halloween, Sinterklaas en nog meer uitbeelden.Dat moet u echt gezien hebben...! In Bibliotheek Oisterwijk is een expositie van Ankie Wessels-Beljaars te zien. De exposities zijn te bekijken tijdens de ope ningstijden van de bibliotheken. Meer informatie www.bibliotheekmb.nl p-REGENBEEMDEKE 13, MOERGESTEL ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 DECEMBER 2009 Op vrijdag 11 december a.s. organiseert de Moergestelse bierproefvereniging haar laatste bierproefavond van dit kalenderjaar. En dat gebeurt op passende wijze. Allereerst is er geko zen voor een type bier dat thuis hoort in deze tijd van het jaar. Het zogenaamde Imperial Stout is niet een bier dat iets met Zwarte Piet te maken heeft, zij het dat het meestal ook pik zwart van kleur is. Het is een type bier dat meestal gedronken wordt in de winter bij de open haard. Het kent een hoog alcoholpercen tage en geeft je een wam gevoel van binnen. Imperial Stout Nederland staat niet bekend om zijn stout bier. En ook speciaal bierland bij uitstek, België, kent maar een beperkt aantal brouwerijen die een Imperial Stout brouwen. Oorspronkelijk komt dit type bier uit Engeland. Iedereen kent wel Guinness, een standaard stout. De Imperial heeft echter met Rusland te maken. Imperial Stout, ook bekend als Russian Imperial Stout, is een zwaar type bier en kenmerkt zich door een zeer donkere kleur. Zo is een typische Russian Imperial Stout al minimaal 80 EBC, een internationale waarde voor brouwers, die iets zegt over de kleur. Deze stoutsoort bevat mini maal 8% alcohol, maar 12% tot 14% is niet ongewoon. Ook is het bier vrij bitter met een bitterheidsfactor van ongeveer 50 tot 90 IBU (International Bitter Unit). Deze waarde bete kent dat een dergelijk bier 2x zo bitter is als bijv, een Duvel. Maar dit wordt vaak weer gecom penseerd door veel zoet die afkomstig is van de zwarte mout. Russian Imperial Stout werd vroe ger gebrouwen voor de Russische tsaar, die erg Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5