9. I ALLROUND MAKELAARDIJ i Sensoor Moergestel bedankt! 1 ALLROUND MAKELAARDIJ n 3 Word VRIJWILLIGER bij SENSOOR Tilburg Geslaagde knutselmiddag in parochiecentrum Biljartnieuws Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Sensoor Tilburg zoekt nieuwe vrijwilligers PrO stelt programma en team vast Uitslagen vogeltentoonstelling vogelvereniging Moergestel succesvol vrijwilligerswerk. .WH e T Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... .A. Moorman A. Moorman J. Reichwein J. Klijsen J. Reichwein ,A. Moorman D. Moorman .A. Moorman E Mutsaers J. Reichwein J. Reichwein ...44.5-58.2 ...58.3-50.8 ...52.2-60.0 ...43.1—50.1 ...60.0 - 40.4 ...52.3-54.3 Op zoek naar vrijwilligerswerk, waar je zelf ook veel van leert? Sensoor is er dag en nacht voor een gesprek. Anoniem en vertrouwelijk. We zoeken vrijwilligers voor aan de telefoon en om te chatten. Bel 013 - 544 15 44 voor een informatiepakket of kijk op www.sensoor.nl/brabant l Met maar liefst 280 euro hebben de bezoekers aan Sint Jans Onthoofding afgelopen zondag Hand in Hand is een kleurrijke verzameling kinderen. Neem Peace, een leven dig en actief jongetje, dat in 2000 is gekomen. Hij is gevonden bij een Ghanees radiostation dat 'Peace' heet, vandaar zijn naam. Verder is er niets bekend over zijn achtergrond. kenis van de Adventskrans. Daarna was het tijd om te zingen, knutselen, plakken en kleu ren. De middag was druk bezocht met ruim 60 kinderen. Vervolgens werden alle kinderen uit genodigd om met hun zelfgemaakte krans naar de gezinsviering te komen van afgelopen zon dag, de eerste zondag van de Advent. Deze vie- In het kader van de aankomende Adventstijd hebben we met een aantal werkgroepen binnen de parochie het initiatief genomen om een knutselmiddag te organiseren. Alle kinderen van de basisscholen uit Moergestel waren uit genodigd om een Adventskransje te komen maken. Het thema van de middag was: gedul dig wachten. We hebben een Bijbelverhaal ver teld over dit onderwerp en een koppeling gemaakt naar de Adventstijd, waarin we ook wachten op de geboorte van Jezus. We hebben uitleg gegeven over de Adventstijd en de bete ring stond ook in zijn geheel in het teken van "geduldig wachten". Voor meer foto's kijk op de site van de parochie: www.parochiemoergestel.nl onder de rubriek jongeren. ondersteunen om burgers echt invloed te geven op het bestuur. - Kwaliteit. Daarom kan iedereen PrO zijn. Inmiddels is de Moergestelse clubcompetitie tot op de helft gevorderd. Na het afvallen van ’t Stokske zijn er nog 4 verenigingen die strijden om het kampioenschap. In de eerste ronde wist ’t Centrum thuis verrassend te winnen van de regerend kampioen de Klaore. Het verschil bedroeg bijna 8 punten. De biljarters van ’t Draaiboompje wisten uit bij Epi te winnen met een ruim verschil van bijna 18 punten. In de tweede ronde waren de biljarters van de Klaore zeer goed bij de les. Met een maximale score van 60 punten wisten zij in een uitwedstrijd ’t Draaiboompje te verslaan. Het verschil bedroeg uiteindelijk ongeveer 8 punten. De biljarters van ’t Centrum wonnen uit bij Epi met een verschil van 7 punten, maar de totaalscore was niet vol doende om de eerste plaats in het klassement te behouden. Ook in de 3de ronde waren de bil jarters van de Klaore in vorm, met wederom 60 punten verstevigden zij hun koppositie. Het ver schil met Epi bedroeg uiteindelijk bijna 20 punten, ’t Centrum en ’t Draaiboompje maak ten er een spannende wedstrijd van die uitein delijk een zege voor ’t Draaiboompje oplever de met een verschil van 2 punten. De uitslagen: Epi - ’t Draaiboompje ’t Centrum - de Klaore ’t Draaiboompje - de Klaore Epi - ’t Centrum de Klaore - Epi ’t Centrum - ’t Draaiboompje De stand: 1. de Klaore 170.8 punten; 2. ’t Draaiboompje 164.7 punten; 3. ’t Centrum 160.7 punten; 4. Epi 128.0 punten. Het team Onder leiding van Marjan Bastiaan als lijst trekker zij was in september al gekozen) gaat een nieuw team vol vertrouwen de campagne en de verkiezingen in. Op de tweede plaats onze wethouder Joop van Hezik, die graag weer op die post wil zitten. Op drie een verrassing en wel Hanneke Oerlemans. 19 jaar oud en onze vertegenwoordiger vanuit de jeugd. Op deze manier laat PrO zien dat we jongeren echte kansen bieden. Plaats vier wordt ingenomen door ons zittend raadslid Hans Denissen uit Moergestel. Wil de Kort, nu lid van de commissie Middelen en daarvan ook plaatsvervangend voorzitter is, staat op plaats vijf. Ruud van der Star,Annemarie van der Meulen, Jan van der Meer, James van Tongeren en Anc Burggraaf maken het tiental compleet. een prachtig bedrag bij elkaar gebracht. De handgemaakte sieraden gingen als zoete brood jes over de toonbank. Ook waren er gulle gif ten waardoor er nog Hand in Hand: eens 85 euro bijkomt. Dank je wel!! Over een paar weken vertrek ik weer naar Ghana om daar de kerstdagen door te brengen. Samen met de verzorgers en kinderen van Hand in Hand. Dank zij uw bijdrage kan dit goede werk een vervolg blijven vinden en blijven de Hand in Hand kinderen verzekerd van een veilig en plezierig thuis. Medasi paaaaaa!!!J(dank je wel) Carlijn Willems Voor informatie: www.operatumhandmhand. nl carlijnwillems(g home, nl Help diabetes te stoppen en daarmee andere ziekten -1JJJ Of neem Moses, Ahmed, Aron, Paa Yaw en Kojo. Al die kinderen zijn spastisch. Ze heb ben moeite met praten, lopen, en andere moto rische handelingen. Hun intelligentie is vaak niet aangetast, integendeel, ze begrijpen bijna alles. Kojo is langs de weg achtergelaten. Hij was toen ongeveer 4 jaar. Amma werd gevonden toen ze 3 jaar oud was en het gewicht had van een baby van 6 maan den. Ze wordt dit jaar 12 en is nog steeds veel te klein voor haar leeftijd. Maar ze is vrolijk en gelukkig, danst veel, houdt van mensen en is gezond! Nog zoveel anderen zijn de afgelopen jaren gekomen: Abena, Lazarus, Afia, Mariella, Piedu, Wumpini, Dela, Ahmed, Pakor, Joyce, Lisa, Emmanuella, Kwabena, Michael, Adyoa, Aron, Regina, Moses Joshua, Joseph, Kwaku, theresa, Kojo Patrick... Ze hebben allemaal op hun eigen manier een veilig en plezierig onder komen gevonden. De liefdevolle omgeving heeft deze kinderen veel meer zelfrespect gegeven. De Ghanese ver zorgers steken hart en ziel in het creëren van een warm en veilig thuis voor de kinderen. Zinvol en nuttig vrijwilligerswerk voor de ander en voor jezelf Sensoor Tilburg start vanaf vandaag de werving van nieuwe vrijwilligers. Als vrijwilliger biedt je anderen een steuntje in de rug door gesprek ken via telefoon of chat. Het werk is niet alleen nuttig voor mensen, die contact opnemen. Sensoor staat bekend om haar professionele training en begeleiding voor vrijwilligers. Deze zorgt voor een goede voorbereiding op het werk, draagt bij aan persoonlijke groei en kan de kan sen op de arbeidsmarkt vergroten. Meer infor matie is te vinden op www.sensoor.nl/brabant. INTERESSANT EN ZINVOL WERK Sensoor biedt interessant en zinvol vrijwilligers werk. “Ik vind het belangrijk door vrijwilligers werk mijn steentje bij te dragen aan de maat schappij. Bij Sensoor kan dat. Ook krijg ik waardevolle training die mijn luistervaardighe den vergroten. Dus heb ik er zelf ook wat aan,” aldus Laura, vrijwilliger sinds 1999. Dat het vrij willigerswerk aantrekkelijk is, blijkt ook uit de kwaliteitsonderscheiding “Vrijwillige Inzet, goed geregeld” die Sensoor ontving van Vereni ging NOV Vrijwilligersorganisaties. Deze on derscheiding staat voor goed georganiseerd en PrO wil zich in de komende bestuursperiode sterk maken voor: - Solidariteit met de mensen in onze samenle ving die het minder goed hebben. - De jeugd, die onderwijs krijgt in goede school gebouwen. In de brede scholen gaan voorzie ningen samenwerken in het belang van die jeugd. Verder willen de jeugd kansen bieden zichzelf te gaan ontplooien binnen algemeen aanvaarde maatschappelijke grenzen, - Duurzaamheid. Beleid moet zoveel mogelijk rekening houden met de gevolgen voor onze kinderen en kleinkinderen. Een gezonde balans tussen economische welvaart, de natuurlijke omgeving en sociale netwerken. - Betaalbare huisvesting voor zowel jongeren als senioren. - Openheid van bestuur. We zullen initiatie- ven zoals het B team en de WMO raad blijven Tijdens een bijeenkomst in Den Boogaard heeft PrO zijn programma en team voor de komen de gemeenteraadsvergadering vastgesteld. Na een boeiende en af en toe stevige discussie (maar zo hoort het ook in een democratie) zijn beiden vastgesteld door de ledenvergadering. Programma GESPREKKEN VIA TELEFOON EN CHAT Sensoor is er voor mensen die graag hun hart willen luchten en hiervoor in niet hun eigen omgeving terecht kunnen. Via de telefoon is Sensoor dag en nacht bereikbaar. Chatten is dagelijks mogelijk op gezette tijden. De gesprek ken zijn anoniem en worden vertrouwelijk behandeld. De vrijwilligers van Sensoor luiste ren naar de verhalen en geven de ander een steuntje in de rug. In sommige gevallen is het al voldoende om er echt even voor de ander te zijn. In andere gevallen helpen de vrijwilligers gedachten te structureren en denken mee over mogelijke oplossingen. AANMELDEN Sensoor is op zoek naar telefoon- en chatvrij- willigers. Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie en een aanmeldformulier terecht op www.sensoor.nl/brabant. Telefonisch een informatiepakket bestellen kan ook via 544 1544. Hier volgt de uitslag van de onderlinge tentoon stelling gehouden op 13,14 en 15 november. Kamp. Kanaries met Bondskruis Kamp. Tropen met verkruis Ie pr. kanaries geel int. met B.M 2e pr. kanaries wit dominand 3e pr. kanaries geel intensief. Ie pr. kanaries glosters gladkop... 2e pr. kanaries glosters gladkop.... 3epr. kanaries glosters gladkop... Ie pr. zebravinken bleekrug grijsmanA. Moorman 2e pr. zebravinken bruinmanH. Tekath 3e pr. zebravinken bleekrug grijspopH. Tekath le pr. tropen rijstvogel wildkleurA. Hommen le pr. duiven diamantduif wildkleur met B.MD. Moorman le pr. kromsnavels bleekkop rosella’s wildkleur met B.M le pr. stammen geel intensief.... le pr. openklassen met geel int. 2e pr. openklassen met gloster gladkop ...E. Tekath Doneer met een domino-effect www.diabeteefonds.nl 0800-5766123 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 ECHTE AANDACHT Diabetes heeft een domino-effect en kan leiden tot bijvoorbeeld een hartaanval, dementie en nierfalen. Uw donatie helpt niet alleen diabetes bestrijden. Weet wat diabetes doet, en hoe u diabetes type 2 kunt voorkomen. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 2009 PAGINA 5 IDE LOOIJAKKER 60, MOERGESTEL Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl T Diabetes Fonds 23 Diabolo®, te groot om te negeren

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5