Okvo 1*1* J.VAN DIJK Moergestel is ’n voorziening rijker Bedankt!!! Dankbetuiging KBO-Brabant De Gerarduskalender Wild/Rikconcours in Gildehuis ’t Stokske JAN ZOONTJENS EN (KLEIN-)KINDEREN Moergestel, december 2009 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bij deze willen wij de Gèsselse bevolking bedanken die Janny en ons een warm hart hebben toegedragen met een bezoek aan haar ziekbed, bloemen, kaarten, brieven en mailtjes. Ook in het bijzonder dank aan huisarts P. Terwindt, pastor Theo te Wierik, uitvaartverzorging Will Pellis, buurvrouw Riet Janssen, Lies Frommé van Contour en Anouk en Anne Timmermans van thuiszorg Standby. Aanmeldingsformulier kerstmiddag TEAM LA TUVERT Afdeling Moergestel RIOLERINGSWERKEN MOERGESTEL 06-23979071 - Ontstoppen van uw afvoerleiding - Vervangen van uw riolering - Renovatie - Camera-inspectie Tel (013) 513 3136 - Fax (013) 513 4533 elke dag een beetje inspiratie... GEEF ELKAAR DE HAND! Tot slot wensen wij iedereen fijne feestdagen en een gelukkig Nieuwjaar. Wij bedanken alle klanten van La Tuvert voor de belangstelling na de geboorte van onze zoon Willem. Wij genieten nog even van onze kraamtijd, maar om iedereen in de drukke decembermaand toch van dienst te kunnen zijn, krijgen we tijdelijk versterking uit Spanje. We vinden het fantastisch dat Eric weer voor ons klaar staat. Ook kan men kaarten kopen bij de recepties van de zorgcentra de Reuselhof of Stanislaus. aandeel hebben in deze happening. Hij stelde zich op achter het keyboard en introduceerde gestel en Oisterwijk en de regio zijn van harte welkom. Het rikconcours begint om 20.00 uur der dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feestdagen, bij verjaardagen of spe ciale gelegenheden. Renate, Marie-Louise, Ellis, Marloes, Birgit en Eric Belangenorganisatie voor senioren MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 2009 :n alle leden van harte uit om mee U kunt de kalender verkrijgen bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8. I Dagelijks zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te kunnen komen, om inspiratie op te doen, om in stilte een Jï^l_tJJ De Gerarduskalender wil aan die behoefte tege moet komen en biedt voor elke dag diepgang via spreuken, bijbel- en bezinningsteksten, gebeden enz. En de achterzijde van de kalen derblaadjes die dagelijks afgescheurd worden, biedt luchtige ontspanning in puzzeltjes, inte ressante informatie en praktische tips. De opbrengst van de Gerarduskalender is be stemd voor missionaire en pastorale werk van PAGINA 3 Harm de Ruiter op akoestische gitaar als zijn begeleider. “U kent allemaal ongetwijfeld het lied van De Veulpoepers, “En, ja d’r was nooit een beter bier, dan in ’t café den Egelantier”. Wel, laten we deze woorden veranderen in “En er was nog nooit meer plezier, dan in het huis van Olivier”. Na het een keer voorgezongen te hebben, vond de eerste burger de respons toch nogal mager, maar na een kort aandringen galmde de tekst melodieus door de partytenten. ’Toetsenist’ Hans Janssen... De burgemeester had bij iedere bewoner een passende tekst, die telkens afgesloten werd met het refrein, dat zojuist was ingestudeerd. Er volgden uiteraard nog meer toespraken, maar het lied van Olivier had kennelijk zoveel indruk gemaakt, dat dié woorden verwaaiden in het tumult van de onderonsjes. Harm de Ruiter kreeg nog even van Bert Stasse de eer toegewezen van de bedenking van de naam Olivier. “Olivia heeft alles te maken met de olijfboom. De boom die vruchten draagt, schaduw biedt, stevig in de grond staat en lange wortels heeft, vele honderden jaren oud kan worden, bijzonder waardevol is en een merk teken voert met betrekking tot “vrede brengen”. Deelname staat natuurlijk open voor alle gil- debroeders en zusters van onze bevriende gil den uit Moergestel, Oisterwijk en de regio. Maar ook andere rikkers en riksters uit Moer- i de redemptoristen. Bovendien blijkt deze kalen- I WC1KU111. net 1 LKCUllCUUld UCglllL om AU.UV UU1 en de deelnemers krijgen bij binnenkomst een kopje koffie gratis aangeboden. Er zijn veel en mooie wildprijzen te verdienen met als hoofd- prijzen o.m. haas, fazant en konijn. Bij vol- i doende deelname kan er ook worden gejokerd. Dus tot vrijdag 11 december in het schiet-huis van het gilde St. Sebastiaan Barbara in het Gildehuis ‘t Stokske aan de Zandstraat. KERSTVIERING VOOR ALLE SENIOREN Op donderdag 17 december 2009 is de Kerst- viertz+rmT: :'Jn gestel in Den Boogaard. De toegangsprijs be- men in het nieuwe gebouw en de bewoners van Stichting Olivier hadden zich al KBÖ-lid dan bent u 12,50 verschuldigd. Hier- I VERRASSINGSMIDDAG VRIJDAG 4 DECEMBER Net als voorgaande jaren hebben wij op vrijdag middag 4 december a.s. een verrassingsmid- dag in de Reuselhof. Wij gaan er iets leuks van maken en we beginnen om 14.00 uur met een I kopje koffie of thee, met natuurlijk wat lek- I kers erbij. Omdat er veel geregeld moet worden en wij het aantal gasten tijdig willen weten, vragen wij u snel te reageren en u op te geven. Let op! Alleen gasten die zijn opgegeven krijgen een verras sing. Dit in verband met de inkopen. Wilt u gehaald en gebracht worden, dan graag een telefoontje naar Gina tel. 513 2007 of Jac queline tel. 513 2523 of naar Ricky tel. 513 6086. Dus niet vergeten, uzelf aan te melden! Wij zien u graag op vrijdagmiddag 4 decem ber a.s. Van Hezik werd de ontstaansgeschiedenis van het pand aan de vergetelheid onttrok ken. Er volgde daarop een geanimeerd samenzijn in de partytenten naast de Reusel en iedere aan wezige gaf invulling aan zijn/haar gevoelens met betrekking tot de nieuwe aanwinst. Op zaterdag 28 november was het de beurt aan de bewoners van Stichting Olivier om officieel hun eigen stek voor geopend verklaard te zien. Nadat de twaalf bewoners (Patrick, In grid, Paulien, Leroy, Joris, Danique, Han- joleine) zich vóór het podium hadden opge steld, nam de trotse voorzitter van Stich-ting Olivier, Bert Stasse, het woord en schetste de moeilijke weg die afgelegd'moest worden om uiteindelijk dit resultaat te verkrijgen. Hij van vrede geworden. Harm vond de olijfboom was bijzonder dankbaar ten aanzien van de subsidieverleners/ sponsors en richtte zich ook tot de ASVZ, die vanuit haar doelstelling een geweldige partner bleek te zijn. Opnieuw werd burgemeester Hans Janssen naar voren geroepen om zijn zegje te doen. “Nu er geen pers aanwezig is,” zo zei hij, “die moge- neke, Jacqueline; Harm, Thijs, Guy en Mar- Immers de duif, die vanuit de Ark van Noë werd losgelaten, kwam teruggevlogen met een olijftak in haar bek en is sindsdien het symbool i i tt j j i n als zeer passend voor de huisvesting en zorg verlening van personen die daartoe zelf onvol doende in staat zijn wegens lichamelijke dan wel verstandelijke beperkingen”. Harm mocht het applaus van de aanwezigen in ontvangst nemen en dat gold zeker ook voor zijn muzikale onder steuning van de voordracht van burgemeester lijk anders opnieuw “Mini en Maxi” ten tone- Janssen. Ie voert, wil ik op een geheel eigen wijze mijn Laatstgenoemde wenste alle bewoners veel i i-TT .u. woonplezier toe en daarop werd het glas gehe ven “op een mooie toekomst! hun “Brabantse Kerst”. Het programma is op gebouwd uit eigen Brabantse kerstverhalen en kerstliedjes afgewisseld met Brabantse confe rences, gedichten en samenzang. Het einde van deze middag is om plm. 16.30 uur. Toegangskaarten voor deze kerstviering zijn verkrijgbaar vanaf 1 december bij de gastvrou wen en -heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt van maandag t/m vrijdag terecht van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 18.00 uur. Er wor den maximaal 250 kaarten verkocht tot uiter lijk vrijdag 11 december. Voor de controle van de leden administratie wel graag onderstaand strookje bij de aankoop van de kaart inleveren. den door het duo “Mini en Maxi”. Vervolgens werd aan de zijkant van het gebouw een pla quette onthuld, waarop een korte historische schets was vermeld van het Antoniushuis, opgetekend door Noud Smits, voorzitter van Heemkundekring “De Kleine Meijerij”. Met het wegtrekken van de vlag van “Stromen land” door de wethouders Van den Bosch en Mini Selten en burgemeester Hans Janssen (rechts) zouden de openingshandeling verrichten. Op vrijdag 27 november 2009 werd op de historische plek aan de Raadhuisstraat in Moergestel het Medisch Centrum Moergestel geopend. De bewoners van de ing voor alle senioren (50+ ers) van Moer- seniorgeschikte appartementen hadden al geruime tijd geleden hun intrek geno- draagt voor KBO-leden 10,00. Bent u geen twee maanden geleden in de voor hen gebouwde appartementen “genesteld”. KBO-lid dan bent u 12,50 verschuldigd. Hier voor bieden wij u een koffietafel en het Brabants Hans Hulsbosch, directeur/bestuurder van de Cabaret met hun programma “Brabantse Kerst”. Woonstichting “Stromenland”, eigenaar van Het programma van deze dag begint om 11.00 het gebouw, gaf een uitvoerige uiteenzetting uur met een Kerstviering met Pastor Theo te over het afgelegde traject om uiteindelijk als Wierik en Seniorenkoor Echo. Om 12.15 uur trotse eigenaar het pand “over te dragen” aan dan de koffietafel. Daarna vervolgen we de de gebruikers. middag met de groep Brabants Cabaret met Na een korte introductie van de diverse disci plines in het Medisch Centrum Moergestel (MCM) zoals huisartsen, tandartsen, apotheek, fysiotherapeut en psycholoog door Paul Scheij- mans, zou het MCM geopend worden door burgemeester Hans Janssen en Mevrouw Mini Selten, maar eerst moest de klokkenstoel (ont werp van N icolas Muller J abusch) beroerd wor den door het klokje van het voormalig St.-An- toniusgasthuis zijn heldere klank te doen uit strooien over de vele aanwezigen. Zuster Blandine Delsing en wethouder Wagenmakers tekenden voor deze “act”. Burgemeester Hans Janssen speelde in op de voornaam van Mevrouw Selten en zag in zijn beleving de openingshandeling verricht wor- I 1J1a. 1X<71 werd aan de zijkant van het gebouw een pla- Op vrijdag 11 december organiseert het gilde St. Sebastiaan Barbara weer het jaarlijkse moment te mediteren of te bidden. kerststukjes te maken op donderdag 17 decem- Wild Rik Concours. Gezelligheid staat bij dit kosten 5,00. Graag opgeven bij Rikie, Past, i gehouden in de sfeervolle gildehuis ‘t Stokske in het stukje te verwerken, o.a. schaaltje, oasis, Naam: L t dn um mer (lidnummer staat op Ledenpas) Straat: Postcode: Toegangsprijs: KBO-lid 10,-; niet-lid 12,50. Te voldoen bij aanmelding. We nodige| ber om 14.00 uur bij Marietje van Laarhoven, rikconcours voorop. Het rikconcours wordt J r- AA zr 1 TT r> I 1 1 1 C-- 11 !1 J .1C^. 11 Jansenstraat 10. Breng mee wat u leuk vindt om aan de Zandstraat. in het stukje te verwerken, o.a. schaaltje, oasis, ta__,i:nn_ _:i takjes e.d. Dan krijgt u een leuk kerststukje mee naar huis. Mocht u nog willen deelnemen aan de kerst viering op maandag 21 december en hebt u zich nog niet opgegeven doe het dan nu meteen, om 19.00 uur in ‘Den Boogaard’, kosten 5,00. Bij de kerstuitnodiging half dec.) krijgt u een extra bijlage met activiteiten in de komen- i de tijd. U kunt zich opgeven bij Rikie, Past. Jan- senstraat 10. Extra aandacht voor de Passiespelen in Tegelen. I Voor de toeschouwers van de 19e editie staat een spectaculair schouwspel te wachten. Voor de KVO is een speciaal groepsarrangement samen gesteld waarbij u met uw partner/introducé een waardevol openluchtdrama te wachten staat, op zondag 20 juni 2010 om 14.30 uur. U kunt zich nu al opgeven maar uiterlijk via de kerstbijla- ge bij Rikie, Past. Jansenstraat 10. Meer inlich tingen bij het bestuur. Zie www.kvo.nu

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3