Schaatsclub de Vennen ontvangt 3.000 euro van Rabobank I Opening Antoniushuis en Olivier het jaar 7MM ’^Xpcrgestcf-(ï\icuxvs’ en het einde van Idols Muziek 2010 Ok gij hurt in d’n opstoet! Aphrodite SCHEPE®'> Moergestel B Weekblad voor Moergestel Nog maar 2 weken en dan verschijnt onze traditionele Kerstkrant! Dat zal zijn op woensdag 16 december. Dat is tevens de laatste krant van dit jaar, want daarna zijn we er twee weken niet. Onze eerste krant in het nieuwe jaar mag u weer verwachten op woensdag 6 januari 2010. Houdt u er alvast rekening mee? WOENSDAG 2 DECEMBER 2009 34e JAARGANG Nr. 1546 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 5 Huidverzorgingsinstituut p U V I t 3 Cheque €0000 uws Winnaars categorie wagens, Team zonder touw. 365 Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl euro mocht Carlijn Willems afgelopen weekend in ontvangst nemen voor Hand in Hand in Ghana. Zie pagina 5. Idols Muziek komt er weer aan! Het zal plaatsvinden op zondag 17 januari 2010 in Den Boogaard, vanaf 13.00 uur. Ook nu zijn alle jongeren in de gemeen te Oisterwijk van harte uitgenodigd om hun muzikale en/of vocale kunsten te vertonen op dit open podium. Na het succes van voorgaande jaren volgt er natuurlijk een Idols Muziek 2010. Behalve de vele leden van de organiserende muziekvereni ging Prinses Juliana, zijn alle muzikale jonge ren uitgenodigd om mee te dingen naar de bokaal in diverse categorieën. Je kunt mee doen als solist of in een ensemble, instrumen taal of met zang. Er is net zoals bij de echte Idols een jury die de deelnemers beoordeelt en tips meegeeft. Maar het leukste is natuurlijk om in een volle zaal iedereen te laten genieten van jouw talent! Wil jij op deze fantastische middag ook je kunsten vertonen, geef je dan op vóór 16 december: petra@julianamoergestel.nl Meer informatie en het inschrijfformulier zijn te vinden op de website van de vereni ging: www.julianamoergestel.nl Op zondag 14 februari, dan mogen we weer! Vanaf 12.45 uur staat onze bont gevulde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder dan de jaren daarvoor, waardoor er meer tijd is voor deelne mers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid. Buren, klasgenoten, collega’s, vrienden en familie zijn van harte welkom om mee te doen. Zo wordt er links en rechts al druk geknutseld voor deze grote happening. Natuurlijk kan de optocht niet vol genoeg zijn, dus als je nog nooit hebt deelgenomen is dit je kans! vanaf december opent vriendengroep ‘Afrit 9’ de deuren van haar bouwschuur voor iedereen die de kneepjes van het vak wil leren. Maak vooraf een mooie tekening van wat je wilt maken en in de bouwschuur helpt Afrit 9 je op weg. Vooraf wel graag even bellen of mailen naar Joris van Roessel: 06 49 111 027 - jorisvanroes- sel@gmail.com Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij onderstaande personen: - Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. 513 0469 (dirk.van.abeelen@home.nl) - Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111 - Joris van Roessel, tel. 06-49111027 - (joris- vanroessel@gmail.com) Ongeveer 60 ondernemers waren getuige van een sprankelend optreden door Joris van Zoe- len. Hij gaf de ondernemers een aantal zeer praktische tips hoe zij zich in de markt kun nen onderscheiden onder het motto: Maak jezelf Merkwaardig. Ook de ledenvergadering verliep voorspoedig: geen contributieverhoging, veel activiteiten op het gebied van park- en centrummanage ment. Het bestuur zal aan alle politieke partij en een wensenpakket voorleggen: kernpun ten daarvan zijn: veiligheid in het centrum en op de industrieterreinen, de voortgang van het centrumplan en de herinrichting van het St. Jansplein. Het bestuur sprak zijn grote zorgen uit over deze zaken, zeker gelet op de slechte financiële positie van de gemeente. De afdeling dienstverlening, onder leiding van Mark Spijkers, zorgde voor een prima avond. De nieuwjaarsbijeenkomst vindt plaats op maandag 11 januari a.s. tementen voor de jongeren hoort een gezelli ge ‘huiskamer’ waar de jongeren samen kun nen eten, kletsen, spelletjes doen, etc. In deze huiskamer zullen op termijn ook regelmatig activiteiten met anderen plaatsvinden. Op 28 november kon ‘Moergestel’ alvast een kijkje nemen in het gebouw en in verschillen de appartementen. De toeloop was groot. De bewoners van het Antoniushuis danken de Moergestelse bevolking van harte voor deze enorme belangstelling! Lij WATJE MOET DOEN: Bedenk een leuke act onder het motto van 2010: Dès mooi vur mekaar, en duik met je vrienden in het rommelhok en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n optstoet te vertonen, er staan tenslotte schitterende (geld)prijzen op jul lie te wachten. KINDEROPTOCHT: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendin nen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! HOE MOET IK EEN CARNAVALS WAGEN MAKEN? De professionele bouwer heeft zijn act natuur lijk in no-time klaar maar voor de beginner valt het nog niet zo mee. Wel nu, de oplossing; Leden van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk kozen Schaatsclub de Vennen op dinsdag 24 november tot winnaar in de verkiezing van het Maatschappelijk Project 2009. Deze verkiezing vindt traditioneel plaats tijdens de ledenbijeenkomst van de bank. Zo’n 70 personen waren aanwezig in 't Draaiboompje in Moergestel. “Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk besteedt jaarlijks een deel van haar winst aan de loka le gemeenschap”, vertelt directievoorzitter Jeroen van den Ingh. Schaatsclub de Vennen ontving een cheque van 3.000 euro. Dit bedrag wordt besteed aan de aanleg van een natuur- ijsbaan in het Reuseldal. Daarnaast mochten zowel KBO Moergestel (diverse activiteiten) als Werkgroep Elkaar Nabij (bijstand in rouw) een bijdrage van 1.500 in ontvangst nemen. De vergadering, die werd geleid door Cristel Rijnen, plaatsvervangend voorzitter van de ledenafdeling Moergestel, behandelde onder andere de ontwikkelingen vanuit de leden raad. Er werden drie nieuwe ledenraadsleden gekozen: Lian Kanters, Frank Burgers en Erik van Dam. Zij volgden Judith van Dal, Monique de Kok en Ger van Hest op. Hier mee is de ledenraad, de vertegenwoordiging van de leden van de bank, weer op volle sterkte. Verder gaf de directie een korte toe lichting op de jaarcijfers van de bank en gaf hij zijn visie op de kredietcrisis. Na het officiële gedeelte werd er aandacht besteed aan alle maatschappelijke activiteiten die er plaatsvinden in de kernen. Dankzij de vele vrijwilligers wordt dit mogelijk gemaakt. De vrijwilligers van de genomineerde projec ten werden dan ook verdiend in het zonnetje gezet. Op 27 en 28 november vond de officiële ope ning plaats van het Antoniushuis in Moergestel. Het Antoniushuis is naast een uniek en modem vormgegeven gebouw ook een uniek maat schappelijk project. Het Antoniushuis biedt onderdak aan het Medisch Centrum Moerges tel, tien seniorenwoningen en twaalf apparte menten voor jongeren met een beperking (Stichting Olivier). Voor deze jongeren is 24 uur per dag ondersteuning aanwezig die wordt geleverd door zorgverlener ASVZ. Bij de appar- 41RWM80M4R HfTSPLEZIffi 4^9^ uur Sdviatkiub de Vemvo Kubotvwu, 2n - II - 2CO3 Jfr

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1