Wij bestaan deze week 10 jaar! VA Sb Jubilarissen bij Cantate Domino Sint zonnig onthaald tussen de buien door! Nieuwe brug over Rosep een feit met een jubileum 3-gangenmenu En dat vieren wij deze week Cadeau-idee voor 5 december: dinerbon voor een heerlijke lunch of diner! KERSTDINER 2009: fj| i - X R voor VVD Oisterwijk komt met kandidatenlijst PGB maakt top vijf bekend PrO stelt programma en kandidatenlijst vast 1 -+ i Bestuur Cantate Domino I s Nadat Harmonie Prinses Juliana nog enkele p-p- landgoed voorziet eveneens in nieuwe natuur, door het dorp. Direct na zijn komst in Nederland kwam de Sint met zijn Pieten die naadloos zal overvloeien in de bestaande vanuit de Tilburgseweg Moergestel binnen. Het gezelschap van zo’n 25 pieten en In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezin gen in maart 2010 heeft de VVD afdeling Oisterwijk haar kandidatenlijst bekend ge- Ook hebben we dit jaar met Kerstmis een heerlijk 4-gangen keuzemenu voor u samengesteld a 35,50 euro p.p. Voor meer info zie www.tapbrasdeschouw.nl omgeving Op het nieuwe landgoed liggen al een aantal schitterende wandelpaden. Voor de aansluiting met het natuurgebied van de Oisterwijkse bos sen en vennen, als onderdeel van het Nationaal Landschap het Groene Woud, diende een brug aangelegd te worden. Deze nieuwe brug over het riviertje de Rosep vormt de schakel tussen de verschillende na tuurgebieden. De brug, in rustiek hout uitge voerd, is een aanwinst voor de omgeving. de Sint arriveerden per cabrio en platte kar in Moergestel. Het weer zat enorm mee, na enkele buien trok de lucht vlak voor de intocht open en bleef het tijdens de gehele tocht zonnig en droog. Hon derden kinderen en hun ouders verwelkomden de Sint langs de route. Vele gesminkte kinde ren hadden tekeningen of zelfs spandoeken voor de Sint meegenomen. Sint Nicolaas nam dan ook ruim de tijd zoveel mogelijk kinderen persoonlijk toe te spreken en te bedanken voor Sint nummers ten gehore bracht, trok de Sint met zijn gezelschap richting het Draaiboompje voor enkele kindervoorstellingen. We wensen Sint Nicolaas een prettig verblijf in Nederland. Foto’s van de intocht en de voorstellingen zijn te vinden op www.sinterklaas-moergestel.nl hun kleine kunstwerken. Op het Hogedriesplein waren spelletjes georganiseerd door de Hertog Jan school. De spellen werden uitgebreid beke ken en geprobeerd door enkele enthousiaste pieten. De Sint verklaarde dat de tocht per cabrio vorig jaar zo goed was bevallen, dat hij dit jaar op nieuw in een open auto door Moergestel wilde rijden. Enthousiast zwaaiend maakte de Goed- heiligman zijn tocht door Moergestel richting het voormalige gemeentehuis, waar onze nieu we burgemeester voor de le keer Sinterklaas mocht ontvangen op het bordes. De aanwezi ge wethouders wisten hem prima te instrueren, aangezien zij altijd trouw van de partij zijn. BRASSERU 'DE SCHOUW' Afgelopen zaterdag werden, tijdens het jaarlijkse Ceciliafeest van het parochiekoor Cantate Domino, drie jubilarissen gehuldigd. Riet de Groot en Bertha Smits ontvingen de gouden speld met oorkonde van de Gregoriusvereniging voor hun 40-jarig lidmaatschap. En Maike Horsten kreeg de zilveren speld met oorkonde voor haar 25-jarig dirigentschap. Wij felici teren hen van harte met deze onderscheidingen. Sint wordt na zijn aankomst ontvangen door de burgemeester. Foto: Chris van den Bijgaart Partij Gemeente Belangen is eruit. Kees van Elderen voert in maart de kieslijst aan. Di recte steun krijgt hij van de commissieleden Carlo van Esch en Eef van Doremaele, oud- wethouder Jan Oerlemans en nieuweling Dion Dankers. In Tapperij De Schouw stemden de leden van PGB maandagavond over de kieslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart 2010. Kees van Elderen is nu officieel de nieuwe lijst trekker van Partij Gemeente Belangen. De oud Rabobankdirecteur is al vele jaren actief in Oisterwijk, nu als voorzitter van de VOS (Vere niging van Oisterwijkse Spelers). Hij draagt als commissielid MABZ en raadslid zijn steen tje bij aan de gemeenschap. Moergestelnaar Carlo van Esch maakt zich onder meer sterk voor meer starterswoningen en een prettige leefomgeving. Carlo is actief in de commissie Middelen en Algemeen Bestuur lijke Zaken (MABZ), maar heeft ook ruime ervaring op het gebied van Ruimtelijke Zaken. Mede door zijn werk als projectleider leefbaar heid kleine kernen in gemeente Oirschot heeft hij extra oog voor Heukelom en Moergestel. De expertise van Eef van Doremaele is duide lijk: jeugd, zorg en welzijn: “Ik vind dat ieder een het recht heeft om zich te kunnen ontwik kelen. Onderwijs moet voor kinderen én vol wassenen toegankelijk zijn. Naast de commis sie Inwonerszaken, waar ik mij nu voor inzet, ben ik zeer geïnteresseerd in het buitengebied en ons cultureel erfgoed.” Oud-wethouder Jan Oerle-mans, besloot terug te keren in de actieve politiek. “Op de achter grond ondersteunde ik de PGB-fractie en heb enkele projecten begeleid. Maar de laatste tijd begon het weer te kriebelen. Ook vroegen veel mensen of ik terug wilde komen. Ik zie nog veel verbeterpunten voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom.” Voor Dion Dankers is de politiek een nieuwe uitdaging. Hij is de laatste jaren vooral actief in de wijk Pannenschuur, o.a. als voorzitter van de medezeggenschapsraad van basisschool Den Akker. Hij zal vooral aandacht schenken aan veiligheid en andere zaken. maakt. De eerste namen op de lijst zijn als volgt: Mare Schoenmakers; Ina Batenburg- van Veen; Hans Roos; Anne Cristien Spekle- Hooghart en Gemma Visser. Mare Schoenmakers wordt de nieuwe lijsttrek ker van de WD. Momenteel zit hij namens de WD in de gemeenteraad als vice-fractievoor- zitter en houder van de portefeuille Ruimtelijke Ordening. Ina Batenburg is een nieuwe naam in de Oisterwijkse politiek. Een half jaar gele den verhuisde zij naar Oisterwijk vanuit Baren- drecht waar ze meer dan twaalf jaar raadslid en fractievoorzitter van de VVD was. Hans Roos is voor allen die de ontwikkelingen in Oisterwijk volgen een nieuwe bekende. Als jongste kan didaat staat Anne Cristien Spekle op de lijst. Gemma Visser is al jarenlang actief als commis sielid. Met deze kandidaten heeft de WD er alle ver trouwen in dat de Oisterwijkse, Moergestelse en Heukelomse kiezer goed wordt vertegen woordigd. Zeker nu! Tijdens de ledenvergadering van dinsdag 24 november wordt eerst het programma vastge steld. Daarna wordt de kandidatenlijst defini tief gemaakt. Door de programmacommisie is een program- Vele jaren is er door de combinatie van Land- heide en door water omsloten weilanden wis- goed ’t Lot en Camping de Boskant hard ge- selen elkaar hier af. De ontwikkeling van het Vorige week zaterdag maakte Sint Nicolaas vergezeld door vele Pieten zijn intocht werkt aan een nieuwe gebiedsontwikkeling nabij de Zandstraat. Het bestemmingsplan is inmiddels door GS goedgekeurd. Hierdoor kan het startschot worden gegeven voor de verdere invulling van het landgoed en uitbreiding van de camping. Op korte termijn zal de tweede fase van de aanplant op Landgoed ’t Lot aanvangen. Op termijn gaat er een schitterend landgoed ont staan wat een aanwinst mag worden genoemd. Landgoed ’t Lot is een uniek gebied, prachtig gelegen in het natuurlijke landschap tussen Oisterwijk en Moergestel. Bossen, vennen, ma voorgesteld waarin de vijf speerpunten van PrO centraal staan. Die speerpunten zijn 1. Brede scholen, de spil in iedere wijk. 2. Huizen voor starters, betaalbaar wonen voor starters. 3. Jeugd, kansen bieden, grenzen stellen. 4. Natuur en milieu, groen goud. 5. Kwetsbare groepen, iedereen hoort er bij. Ook op talrijke andere punten heeft de commis sie voorstellen gedaan om de komende vier jaar te gaan waarmaken. Verder hebben we een sterke lijst van mensen, die deze speerpunten waar moet gaan maken. Door een speciale commissie zijn deze geselec teerd. Jonger en ouder, vrouwen en mannen, ervaren en enthousiast; alle groepen zijn ver tegenwoordigd op de kandidatenlijst. De leden hebben daarbij het laatste woord. Maar dat er onder leiding van Marjan Bastiaan, onze lijst trekker, een sterk team voorgesteld wordt voor de verkiezingen op 3 maart 2010 staat buiten kijf. Leden mogen natuurlijk alleen maar stemmen, maar andere belangstellenden zijn 24 novem ber vanaf 19.45 uur van harte welkom in den Boogaard. Het concept programma en de con cept kandidatenlijst kan opgevraagd worden via onze site www.pro-oisterwijk.nl i X tOJtKrt i' 10 /w Reserveren verplicht PAGINA 9 i’iauai iiaiiiivttit ittiovo j uiiana vitiwic. Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 25 NOVEMBER 2009 C 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 9