AUTOSCHADE? ^CENTRUM VAN ALPHEN Reuzin Gèèselse Ermelindis naar Mallorca het jaar ’^/V\pcrgcstef-(ï\ieu\vs’ en het einde van Carlijn helpt kinderen in Ghana Registratie promsconcerten Moergestel te koop! Weekblad voor Moergestel Zie pagina 7 Hand in Hand voor ’Hand in Hand’ Een bliksembezoek van Zwarte Piet? Nog maar 3 weken en dan verschijnt onze traditionele Kerstkrant! Dat zal zijn op woensdag 16 december. Dat is tevens de laatste krant van dit jaar, want daarna zijn we er twee weken niet. Onze eerste krant in het nieuwe jaar mag u weer verwachten op woensdag 6 januari 2010. Houdt u er alvast rekening mee? Bel CV De Durdraaiers: 013-5130111 of 06-12858511! WOENSDAG 25 NOVEMBER 2009 34e JAARGANG Nr. 1545 Z7 F MEDISCH nodigt u uit op zaterdag 28 november... AUTOSCHADES -sinds 1880 - GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 4 Unieke reis met 60 personen ★Reuzen reizen per vrachtwagen Huidverzorgingsinstituut Aphrodite Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i|| g ws koop. Voor slechts 20 euro kunt u keer op keer van o.a. Billy Haynes, Pater Moeskroen, verantwoordelijk voor de totale zaaltechniek AL RUIM 80 JAAR F1ETSPLEZIEH Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 gilde en de vrijwilligers. De vrachtauto is twee dagen onderweg, inclusief een boottocht. Op Mallorca is sprake van een eeuwenoude reuzencultuur met in totaal 44 reuzen. Neder land telt 18 reuzen. Elk jaar wordt op Mallorca eind november een reuzenoptocht gehou- Twee avonden hebben de muzikanten en solis ten met een verrassend en spetterend program ma iedereen in Den Boogaard doen verbazen. Tijdens het concert van zaterdagavond is door een dubbel-cd die het beluisteren meer dan waard is. Bovendien is het concert door Martijn (Rootven 10, Moergestel) en te bestellen op www.julianamoergestel.nl Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl 3 Jubilarissen werden afgelopen zaterdag gehuldigd bij kerkkoor 'Cantate Domino' i.v.m. de jaarlijkse Ceciliadag. EUROGARANTBE DRIJF re kinderen van de gemeenschap en de kinde ren uit de omliggende dorpen komen naar de workshop. In deze workshop worden kettin gen en armbanden gemaakt. Ook is er een weefhal waar kinderen weven. Sommige kin- Operation Hand in Hand is opgezet als een klein dorp. Twee of drie kinderen leven samen met een verzorger, in een eigen huisje, als een kleine familie binnen de grote familie van Hand in Hand. De huisjes staan in een cirkel rond een centraal gelegen terrein dat wordt gebruikt voor therapie, spelletjes, oefeningen, muziek maken, feesten, dansen, zwemmen en natuurlijk om gezamenlijk te eten! De kinderen die permanent bij Hand in Hand wonen hebben allemaal een beperking, ver standelijk en/of lichamelijk. Sommige kinde ren zijn licht beperkt, andere zijn zwaar be- Voor iedere bezoeker van de promsconcer- ten dé mogelijkheid om alle hoogtepunten nog eens te herbeleven. Voor degenen die de unieke concerten gemist hebben dé ideale manier om alsnog te genieten van alle arties- Jasper van Rosmalen, de regionale arties ten, Poco Crescendo Plus en het harmonie orkest van muziekvereniging Prinses Juliana. den. Voor het eerst lopen daar buitenlandse reuzen in mee. Buiten de optocht worden de reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom tentoongesteld. Het gezelschap van zestig vrijwilligers wordt officieel ontvan gen door de verschillende lokale besturen. 51 De reis van de reuzen met de begeleiders is een behoorlijke logistieke operatie. Behalve de reu zen moeten ook allerlei attributen mee en de muziekinstrumenten van muziekgroep FC NOTT. In de vrachtauto zitten ook verschil lende cadeaus en souvenirs, zoals flessen reu- zenbier uit Moergestel. Door hun optredens zijn de reuzen ware ambassadeurs van Moer- gestel, Oisterwijk en Heukelom. De stichting dels een triple box met dubbel-cd en dvd te draagt deze functie met verve uit. 1 weer genieten van de muziek en de show Met de Rabobank promsconcerten van 9 en 10 oktober nog vers in het geheugen, is inmid- De drie reuzen van de gemeente Oisterwijk zijn tien jaar geleden opgericht. Dit initiatief is in Moergestel ontstaan. Onder andere daarvoor kreeg WieKentKunst de provinci ale prijs voor geschiedenis en erfgoed. Vanaf de introductie zijn de reuzen steeds meer gevraagd voor optredens in binnen- en bui tenland. Het aantal aanvragen neemt jaarlijks toe en is zo groot dat het overgrote deel niet kan worden gehonoreerd. Veruit de meeste optredens van de reuzen Peer Paorel, Gèè- selse Ermelindis en Heukelomse Mie zijn in Nederland, België en Frankrijk. De actiera dius wordt steeds groter, maar Mallorca is uit zonderlijk. In mei van dit jaar was Ermelindis in Hilvarenbeek 'peetmoeder' van de nieuwe Hilvarenbeekse reus Hildewaris. De Moergestelse reus heeftbuurdorp Hilvarenbeek op het idee gebracht ook een reus te bou wen. Aanstaande vrijdag vertrekt Ermelindis samen met de reuzen van Oisterwijk en Heukelom voor een paar dagen naar Mallorca. De Moergestelse reuzin Gèèselse Ermelindis en de reuzen van Oisterwijk en Heukelom vertrekken eind deze week voor een optreden naar Mallorca. Ze worden vergezeld door zestig vrijwilligers, waaronder een fikse groep Moergestelaren. Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie worden per vrachtwagen naar het Spaanse toeristeneiland vervoerd. Het unieke optreden op Mallorca is op uitnodiging van het provinciebestuur. Volgend jaar komt een grote reuzengroep van Mallorca naar Oisterwijk voor deelname aan de reuzenoptocht die dan weer wordt georganiseerd. Het reuzenoptreden en het verblijf op Mallorca reis er naar toe en het vervoer per vrachtauto worden betaald door het eilandbestuur. De komen voor rekening van de Stichting Reuzen- Afgelopen zomer ben ik, Carlijn Willems voor de derde keer een aantal maanden naar Ghana geweest om daar vrijwilligerswerk bij Operation Hand in Hand te doen. De Hand in Hand gemeenschap in de Ghanese stad Nkoranza biedt onderdak aan gehandicapte en in de steek gelaten kinderen. perkt. Er zijn kinderen met het downsyn- droom, kinderen met een autistische stoornis, verlamde kinderen, slechtziende kinderen, dove kinderen, kinderen die niet kunnen pra ten, kinderen die verminkt zijn, kortom het is een hele "kleurrijke" verzameling kinderen. Het is prachtig om te ziën dat deze kinderen die er niet mogen zijn, kinderen waar een grote angst voor is, kinderen die al zoveel ellende heb ben gekend in hun vaak jonge leventje héél erg welkom zijn bij Hand in Hand. Sommigen zijn binnen twee uur heerlijk thuis, anderen doen er veel langer over, maar bij ieder kind Krijnen Mediaproducties een live registratie gemaakt die absoluut recht doet aan de kwa liteit van de promsconcerten. De nauwe samen zie je een (glim)lach. werking tussen Krijnen en de Purple Group, De kinderen volgen iedere dag een dagschema, er wordt geknutseld, gespeeld, geschommeld, in licht en geluid, heeft uiteindelijk geleid tot gegeten, geslapen, gezwommen etc. De oude- j.-ll._j j.-_ u-i..:-j van de Wouw op voortreffelijke wijze gefilmd en op dvd gezet. deren maken de glaskralen die in de sieraden worden verwerkt en binnenkort starten er ook kinderen met het werken in de naaihal. Met de producten die in de workshop door ten. De box met dubbel-cd en dvd is voor de kinderen van Hand in Hand gemaakt zijn, slechts 20 euro te koop bij Novy Van Wezel sta ik zondag 29 november na afloop van de H. Mis van 10.00 uur in de kerk, St. Jans Onthoofding, in Moergestel. Ik nodig u graag uit om te komen kijken wat deze bijzondere kinderen in Ghana hand in hand maken. U kunt de sieraden ook kopen, met uw aan koop steunt u de kinderen in Nkoranza, Gha na. Wilt u iets weten over het project, kijk dan op www.operationhandinhand.nl of mail car lijnwillems@home.nl Tot ziens op 29 november, Carlijn Willems uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1