OEF! ©OPEL Twee cultuurprijzen voor Paul Spapens Rabo Veldrit Moergestel Nieuwe topschaatser voor wedstrijdploeg De Vennen Het adres voor deskundige Opelservice Audacia- nieuws BOVAG BUVELT V/d VEN, F Zoekertjes op tijd inleveren! Wendy van der Zanden 1 dag ’Belgische’ (natuurlijk ook onderhoud van aüe andere merken!!!) s.v. 1-3 Menno Haans is dit seizoen de enige nieuwko mer in de Wedstrijdschaatsploeg van De Ven nen. Menno is echter allesbehalve een nieuw komer in het wedstrijdschaatsen. Afgelopen zes jaren verdedigde hij namelijk al de kleuren van Ijsclub Tilburg. Als inwoner van Oisterwijk Uitslagen zondag 22 november 2009 (beker en inhaalprogramma) Beker: Audacia 2 - SVSSS 2 Inhaal Audacia 3 - Taxandria 3 Nemelaer 5 - Audacia 4 .Vertrek 9.45 ...Aanw. 8.30 ...Aanw. 9.45 ...Aanw. 9.45 .Aanw. 10.45 .Vertrek 9.30 .Aanw. 10.45 .Vertrek 8.15 ...Aanw. 9.45 .Vertrek 9.45 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. .3-3 afgl. Programma zondag 29 november 2009 SVG 1 Audacia 114.30 Audacia 2 - Waalre 312.00 Audacia 3 - GSBW 510.30 Audacia 4 - Boxtel 710.00 Best Vooruit 11 - Audacia 510.00 Audacia 6 - DOSKO’32 510.00 DEES 5 - Audacia 710.30 Dames: Spoordonkse Boys - Audacia....11.30 AUDACIA JEUGD Zaterdag 28 november Audacia Al - Jong Brabant Al ...Aanw. 13.30 Audacia A2 - GSBW A2Aanw. 13.30 NOAD B2 - Audacia BIVertrek 11.30 Audacia B2 - VOAB B3 RKVVO B5-Audacia B3.. Audacia Cl - Longa Cl Audacia C2 Vrij Audacia C3-Jong Brabant C4....Aanw. 12.15 Audacia Dl - Willem 11/RKC D3..Aanw. 8.15 Hilvaria D2 - Audacia D2Vertrek 8.15 de EK lange baan te Reykjavik. De rest van het toernooi bracht de Moergestelnaar alleen maar 4de plaatsen. “Teleurgesteld, wel nee. Mijn tij den waren super. De afstand naar de top is weer ingehaald en wie had dit durven dromen. Hard trainen doe ik nog maar een paar maanden”. Maar de volgende trip staat al weer voor de deur. Op 25 november vertrekt Mike naar Bra zilië voor de WK kort bad in Rio de Janeiro. Wij wensen hem natuurlijk alle succes toe. De komende week verwacht de stichting Wieler ronde Moergestel/Oisterwijk nog veel inschrij vingen, waardoor het record aantal van ca. 300 deelnemers dit jaar zal kunnen worden gebro ken. De wedstrijden worden verreden op het parcours de Heiberg aan de Zandstraat in Moergestel. De toegang is gratis. 5 scoort en daarmee de overwinning veilig stelt. In het eindsignaal valt ook nog de 9 - 5 maar dat is alleen goed voor de statistieken. Gecon cludeerd kan worden dat Roef! te laat is gaan beseffen dat er wat te halen viel en daarom te recht heeft verloren. Na twee nipte nederlagen eindelijk de eerste overwinning voor de Aspiranten; van Tuldania is duidelijk en wel met 4-0 gewonnen. Daar tegenover hebben de Pupillen een kleine neder laag geleden en wel tegen Winty waarvan met 2 - 0 is verloren. Volgend weekend staat er voor de senioren weer een thuiswedstrijd op het programma en wel tegen WO uit Hapert, supporters jullie zijn weer van harte welkom. Uitslagen: Pup. Winty D - Roefl D 2 - 0 Asp Roefl C - Tuldania C 4 - 0 Sen. De Weebosch - Roef. 9-5 Programma 28-11-2009: Pup. Roefl Dl - Vriendschap D2 aanw. 9.30 Asp Spoordonkse Girls Cl - Roefl Cl vertr. 11.00 Programma 29-11-2009: Sen. Roefl 1 - VVO 3 aanw. 9.45 Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen. De trainingen worden gegeven in sport hal Stokeind elke maandag vanaf 18.00 uur. Wil je meer informatie bel of 06-51530853. v Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Veel van de zwemmers van Eiffel gaan in deze periode naar het buitenland om zich te meten met de concurrentie, zo ook de Moergestelse Wendy. Zij vertrok op vrijdag naar Wachtebeke om zich voor één dag “Belgische” te noemen. In het voorprogramma kwam ze 3 keer aan de start. Op de 200m vrije slag, 200m wisselslag en de 200m rugslag. Voor alle 3 de afstanden wist ze zich te plaatsen voor de finale. Op de 200m wisselslag was de verrassing behoorlijk, Wendy zwom een PR van 5 seconden. Toch liet ze deze afstand vallen voor de finale. Dit zou immers te veel en te zwaar worden. In de finale kwam Wendy de Belgische kam pioene tegen. Tot 175 meter lag Wendy op een 4de plaats, maar kwam in de laatste baan sterk terug en werd uiteindelijk 3de, 7honderste ach ter nummer 2 in een PR-tijd van 1.59.22. Dit biedt mogelijk kansen voor een estafetteplaats op de 200m vrije slag. De 200m rugslag moest de klapper van de dag worden, maar de ochtend en de 200m vrije slag hadden hun tol al geëist. Met 2.09.36, slechts 1 seconde boven haar PR, was Wendy niet tevreden. “Ik had zo graag meer tegenstand willen bieden, maar de koek was op”. De 2de plaats was meer dan dik verdiend. Trainer Wbuda was echter dik tevreden met de tijden van zijn pupil. Mike van der Zanden terug uit Ijsland, maar heeft zijn koffers al weer gepakt. Amersfoort: Een paar weken terug prijkte in dit krantje het bericht dat Mike zilver pakte tijdens te mogen overhandigen. In zijn dankwoord betrok Paul vervolgens nadrukkelijk zijn vrouw Hennie. ’Samen’, zo zei hij, ’vormen wij het fun dament van mijn bestaan’. Hij sloot af met de heldere boodschap: ’Er is voor Brabant maar één toekomst: een gezamenlijke’! De Brabant Bokaal bestaat uit een kunst- werk en een gouden draagspeld gemaakt door Eelco Veenman. Paul’s vrijwillige en onbaat zuchtige inzet voor de Brabantse cultuur vor men de basis voor deze prijs die is ingesteld door het Prins Bemhard Cultuurfonds Noord- Brabant. De inschrijvingen voor de op zaterdag 5 en zondag 6 december te houden wedstrijden Veldrijden in Moergestel verlopen voorspoe dig. Voor de jeugdwedstrijden die op zaterdag 5 december vanaf 12.00 uur worden verre den zijn inmiddels ruim 150 deelnemertjes aangemeld. Voor de zondag hebben zich reeds ruim 210 coureurs aangemeld in de catego rieën amateurs, mastera, vrouwen, junioren, nieuwelingen en Elite/beloften. Deze wed strijden beginnen om 10.30 uur en duren tot ca. 16.00 uur. Veel van de deelnemers komen uit de regio Midden Brabant. ROEF KORFBAL WEDEROM NEDERLAAG Na het verlies van vorige week staat deze week de wedstrijd tegen De Weebosch op het pro gramma. Roefl lijkt in het begin gelijk op te kun nen gaan met de tegenstander en na vijf minu ten is, mede door een benutte strafworp door Geke, de stand 1-1. Doordat er onvoldoende bewogen wordt krijgt de tegenstander het gemakkelijk en deze profiteert dan ook door tweemaal te scoren. De ruststand komt hiermee op 3 - 1. Na rust eenzelfde spelbeeld en De Weebosch loopt direct uit naar 5 - 1. Nu pas wordt Roefl wakker en wordt er daadwerkelijk gewerkt en bewogen. Vanaf dat moment is het een gelijk opgaande wedstrijd hetgeen blijkt uit het scoreverloop. Via Cheryl 5-2,6-2,6-3 door Anne, 7 - 3, 7 - 4 door Marlon en 7 - 5 door Cheryl. Bij deze stand en nog 7 minuten te gaan lijkt het erop dat er nog meer in zit voor Roefl. Dan is het echter de thuisploeg die 8 - Aanw. 13.30 Vertrek 13.15 Aanw. 11.30 Essche Boys D2 - Audacia D3 ..Vertrek 10.00 Audacia El - SC ’t Zand ElAanw. 8.15 Audacia E2 Vrij Zigo E4 - Audacia E3 Audacia E4 - TSV Gudok E3 Audacia E5 - RWB E3 Audacia E6-WSC E9 Audacia F1 - Taxandria F1 Helvoirt F2 - Audacia F2 Audacia F3 - Helvoirt F3 Essche Boys F2 - Audacia F4. Audacia F5 - Helvoirt F4 Longa F3 - Audacia F6 maakte Menno dit seizoen de overstap naar de schaatsclub uit zijn gemeente. Met de komst van Menno is de wedstrijdploeg weer een Zuid-Nederlandse topper rijker. Op grond van zijn gereden tijden komt Menno namelijk uit in de tweede klasse van de catego rie Neo-Senioren. Afgelopen week gaf hij tij dens twee grote wedstrijden zijn visitekaartje af. Tijdens de Nederlandse Studenten Kampi oenschappen Supersprint in Utrecht behaalde hij in een bijzonder sterk deelnemersveld een fraaie tiende plaats in het eindklassement over twee ritten over 100 meter en twee ritten over 300 meter. In Gel een bleef hij met vierde plaat sen op zowel de 100 meter als de 300 meter net buiten de prijzen tijdens de Zuid-Nederlandse Afstandskampioenschappen op deze kortste schaatsafstanden. Hier wist hij menig rijder uit de Zuid-Nederlandse selectie achter zich te houden. Naast Menno kwamen nog twee andere rijders in actie tijdens een Zuid-Nederlands Afstands- kampioenschap. In Breda namen Imke van der Steen en Jan op ’t Hoog namelijk aan de start van het kampioenschap over 1500 meter. Hoe wel zij niet mee hadden kunnen strijden om de prijzen, hielden beiden toch een goed gevoel over aan deze wedstrijd. Imke bleef met een tijd van 2:39.42 maar net boven haar persoonlijke record en Jan slaagde er zelfs in om met een tijd van 2:25.15 zijn persoonlijke record met bijna één seconde te verbeteren. Bij de foto: Menno Haans op volle snelheid tijdens de training (foto Henk Haans). Samen met commissaris van de koningin Wim van de Donk bekijkt Paul Spapens de zilveren Brabant Bokaal. Op zijn revers draagt hij de gouden speld die hem zojuist is uitgereikt. Foto: Henk Piepenbroek Afgelopen weekend heeft onze dorpsgenoot Paul Spapens liefst twee cultuurprij zen in ontvangst mogen nemen: de Jan Naaijkensring en de Brabant Bokaal. Allereerst kreeg hij zondag uit handen van bur gemeester Jan van Homelen in Hilvarenbeek de Jan Naaijkensring overhandigd. Deze Hilva- renbeekse Cultuurprijs wordt tweejaarlijks toe gekend voor o.a. volkscultuur. Maandagmiddag kreeg Paul uit handen van de Brabantse Commissaris van de Koningin Wim van de Donk de prestigieuze Brabant Bokaal uit gereikt. Van de Donk noemde Paul ’n ’cultuur- activist’. Hij sprak hem daarbij steeds aan met ’u’.direct corrigerend naar ’jij’.In gemoe delijke bewoordingen zei hij veel waardering te hebben voor Paul en trots te zijn hem de prijs Auto’s - Scooters - Brommers ELAN TANKSTATION Het komt regelmatig voor dat Zoekertjes nog op maandagavond worden ingele verd. Wilt u zéker zijn van plaatsing dient u ervoor te zorgen dat de Zoekertjes op maandag om uiterlijk 12.00 uur zijn ingeleverd! Later op de maandag kunnen wij plaatsing niet meer garanderen! Zoekertjes t/m 120 lettertekens (letters spaties) kosten 3,50 euro Zoekertjes vanaf 120 lettertekens kosten 5,- euro Zoekertjes moeten altijd contant worden betaald! 9^ Leverancier van mobiliteit De Sonman 34 - Moergestel - Tel. (013) 513 2134 PAGINA 11 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 NOVEMBER 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 11