ALLROUND MAKELAARDIJ Martien Oerlemans nieuwe voorzitter harmonie ALLROUND MAKELAARDIJ i Sint en Zwarte Pieten vieren jubileum in Moergestel Vlotte verkoop- medewerk(st)er Novy van Wezel, An de Kort-Hoffmans gehuldigd voor de zaterdag en in de vakantieperiode Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Informatieavond viering Oisterwijk 800 moet fundament worden onder feestjaar Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Minimale leeftijd 15 jaar Sint en Pieten Bij de foto: Pl.n.r. de jubilarissen Pedro, Sint en Romario. Heb je interesse om ons team te versterken? Mail dan naar: jvanwezel@hetnet.nl of stuur een briefje naar Rootven 10, 5066 AW Moergestel Pedro en Romario zullen er voor de twintigste keer bij zijn. Dit is erg lang, want dat betekent dat veel van jullie ouders al pepernoten van deze Zwarte Pieten kregen toen zij even oud waren als jullie nu. Sint is er natuurlijk ook al die jaren bij geweest. Daarom zal het dit jaar ook feest voor Sint zijn. Sint, Pedro en Romario zullen het erg leuk vinden als jullie een mooie tekening voor hen mee naar ’t Draaiboompje brengen. Nellie hangt bij An de Kort het gouden hangertje om. Voor haar 40-jarig lidmaatschap werd An de Kort-Hoffmans tijdens de jaarlijkse feest avond van Zangvereniging ’Crescendo’ gehul digd. De feestavond vond plaats bij Partyboer- derij ’t Draaiboompje waar An het bijbeho rende gouden hangertje kreeg omgehangen door Nellie Beiten na een woord van felici tatie en waardering van interim-voorzitter Han Blonk. Uiteraard ging deze gelukwens vergezeld van een boeket bloemen. Daarna was het aan de leden om An te feliciteren. In de loop van de De initiatiefgroep Oisterwijk 800 organiseert op maandagavond 7 december om 20.00 uur een eerste bijeenkomst over het feestjaar dat begint op 25 februari 2012. Dan is het 800 jaar geleden dat Oisterwijk stadsrechten kreeg. De initiatiefgroep wil een feestjaar organiseren voor alle inwoners van alle drie de kernen Oisterwijk, Moergestel en Heuke- lom. Voor de bijeenkomst op 6 december in de Burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind in Oisterwijk is iedereen uit de hele gemeen te uitgenodigd om van gedachten te wisselen over het feestprogramma. De bijeenkomst moet gezien worden als een eer ste aanzet tot een reeks van evenementen die stuk voor stuk als doel hebben de onderlinge samenhang tussen de drie kernen en de inwo ners te versterken. Er wordt dus geen feestjaar georganiseerd voor alleen de kern Oisterwijk, maar voor de hele gemeente. De aanleiding is het voorjaar van dit jaar heeft Martien Oerle mans aan het bestuur te kennen gegeven bereid te zijn om samen met hen de kar te gaan trek ken van deze fantastische vereniging. De betrok kenheid vanaf dit moment, door regelmatig bij de diverse repetities en zeker bij alle uitvoerin gen aanwezig te zijn heeft geresulteerd in een unanieme verkiezing tijdens de ledenvergade ring. Martien is voor muziekvereniging Prinses Juliana zeker geen onbekende! Bijna 25 jaar is hij lid geweest als slagwerker en zelfs als slagwerkinstructeur was hij ’n aantal jaren actief. Na jaren dus weer terug bij de vereni ging die hem muzikaal gevormd heeft, en hij muzikaal heeft kunnen vormen. Met veel vertrouwen kijkt men dan ook uit naar een ‘gouden’ tijd, met het 100-jarig bestaan in 2011 in het vooruitzicht. Nadat Martien alle leden bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen, sprak hij zijn waar dering uit voor het niveau van de concerten die hij de afgelopen periode op de voet gevolgd heeft. Het concert tijdens ’Fietsdorp Moergestel’ met de muziek van ’The Beatles’. De concer tjes van het opstap- en opleidingsorkest in de Reuselhof, maar zeker de promsconcerten van begin oktober. Hij bedankte het bestuur voor de prettige samenwerking zoals die tot dusver verlopen is, met in het bijzonder interim voor zitter Bas Hessels voor het vele werk wat hij de afgelopen periode verzet heeft. Wij wensen Martien veel succes met zijn voorzitterschap van deze fantastische muziek vereniging, waarvan u de komende tijd nog veel mag verwachten! J.V. Hallo jongens en meisjes van Moergestel, Nog een paar nachtjes slapen en dan zullen wij weer in het land zijn. Na onze aankomst op zaterdag 14 november in de haven van Schie dam, komen wij zo snel mogelijk naar Moerges tel. Eerst trekken we dan in een optocht door het dorp. De kinderen die een kaartje hebben Draaiboompje komen om samen met ons een geweldig feest te vieren. De Zwarte Pieten vinden het altijd erg fijn om mee naar de kinderen in Moergestel te gaan. Er zijn dit jaar zelfs twee Pieten die een feestje vie ren omdat ze al erg lang in Moergestel komen. HING VAN DEWLEK] wel dat het in 2012 800 jaar geleden is dat Oisterwijk stadsrechten kreeg. De initiatiefgroep bestaat uit inwoners van Heukelom (Dré van Hal), Moergestel (Paul Spapens) en Oisterwijk (Carel Brands en Kees van Dongen). Dit viermanschap hoopt op 7 december voldoende mensen bereid te vinden om mee zitting te nemen in het bestuur van een nog op te richten stichting en van meerdere werkgroepen. Belangstellenden kunnen zich daarvoor opgeven. Het tweede doel van de bij eenkomst is het uitwisselen van ideeën over de opzet van het feestjaar, wat er dan zoal georga- 2 -- bedoeling in de toekomst meerdere van deze bij eenkomsten te houden. De bijeenkomst begint met twee korte uiteen zettingen over de historische achtergrond van het feestjaar en de ideeën en idealen die daar aan ten grondslag liggen. Er zijn zeer goede his torische gronden om in 2012 te gedenken dat Oisterwijk 800 jaar geleden stadsrechten kreeg. Zowel de Oisterwijkse historicus Wim de Bak ker als prof. Dr. Arnoud-Jan Bijsterveld van de UvT hebben dit historisch gegeven met feiten onderbouwd. De privileges die Oisterwijk kreeg zijn vastgelegd in een oorkonde van 25 febru ari 1212. Voor de initiatiefgroep is 25 februari 2012 het moment om het feestjaar te laten beginnen. De groep streeft naar een ‘duurzaam’ feest. Dat wil zeggen dat zoveel mogelijk acti viteiten na het feestjaar zelfstandig kunnen voortbestaan. Belangstellenden hoeven zich niet aan te melden. Voor meer informatie info@oister- wijk800.nl Oproep aan alle inwoners Oisterwijk, Moergestel, Heukelom De vier initiatiefnemers, van links naar rechts Dré van Hal (Heukelom), Paul Spapens (Moergestel), Carel Brands en Kees van Dongen (Oisterwijk) Tijdens jaarlijkse feestavond ’Crescendo avond werd Chris Kaal bedankt voor de manier waarop hij de afgelopen jaren de voorzittersha mer heeft gehanteerd. Onder zijn leiding werd o.a. het 70-jarig bestaan gevierd, afgelopen zomer. Nellie Beiten had een dankwoord v oor Chris en zijn vrouw Francine. De dank van de vereniging werd ook hier onderstreept door het aanbieden van een attentie aan Chris en een bloemetje aan Francine. Zo kan de vereniging zich in januari opma ken voor de benoeming van een nieuwe voor zitter. Het bestuur zal daarvoor Han Blonk voordragen als kandidaat. Wanneer dat de instemming van de leden verdient, zal Han het voorzitterschap van Zangvereniging ’Cres cendo’ kunnen aanvaarden. gekregen, mogen op zaterdag of zondag naar ’t niseerd kan worden en voor wie. Het is de Martien Oerlemans: nieuwe voorzitter harmonie. Dinsdagavond 3 november, tijdens de ledenvergadering van muziekvereni ging Prinses Juliana, werd door het bestuur Martien Oerlemans als beoogd voorzitter voorgesteld aan de leden. Na de stemming bleek dat alle leden achter de kandidatuur stonden en heeft de muziekvereniging een voorzitter die samen met het bestuur en de leden op weg kan naar het 100- Chris en Francine luisterend naar het dankwoord... ar*8 bestaan. Na het opstappen van Frans de Bruijn, die het voorzitterschap niet langer kon combineren met zijn baan, heeft het zittende bestuur de vereniging op juiste koers weten te houden. In PAGINA 5 I li Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl I KRIJTESTRAAT 45, MOERGESTEL MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 NOVEMBER 2009 ■’i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5