♦Joost Kwinten» Uw verzekeringen geregeld om de hoek? Al meer dan 20 jaar vertrouwd en dichtbij! Twee culturele prijzen voor Moergestelaar Paul Spapens Frans Jansen Assurantiën bv Expositie KiKu Moergestel Leuk feestje? ^acm/oOff Expositie in Bibliotheek KBO-Brabant Sinterklaas uitzending bij MTV Aanmelden Moergestel Kreatief Olympische vlam nadert Pierewaaiersrijk PAGINA 3 Op 3 november jl. overleed onze vrijwilliger, de heer Zijn kinderen en kleinkinderen wensen we heel veel sterkte toe bij dit verlies. Bewoners, medewerkers en vrijwilligers van De Reuselhof pensioenen hypotheken Verzekeringen Moergestel, november 2009 Kloosterlaan 2b, Moergestel, Tel: 013 - 513 22 18, www.kwinten.com, joost@kwinten.com De heer Jansen heeft zich jarenlang dienstbaar gemaakt voor de ouderen in De Reuselhof en de aanleunwoningen. Met vanzelfsprekende trouw deed hij zijn werk. Wij zijn hem daar zeer dankbaar voor. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 SPORTIEVE SENIOREN BEWEGEN EEN LEVEN LANG 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Voorlichting over het Zorgloket donderdag 19 november om 14.00 uur in Den Boogaard Öpcrlas ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 NOVEMBER 2009 Cultuurprijs provincie Noord-Brabant en cultuurprijs gemeente Hilvarenbeek Wie volgt Prins Mark d’n Urste op?? Die Naemloose Speelers Ook in 2010 willen we weer een expositie hou den van de kunstwerken die door jongeren gemaakt zijn van 5 t/m/14 maart in galerie “De Verdieping Hierbij hebben we natuurlijk jul lie hulp nodig. Lijkt het je leuk om mee te doen en ben je tussen de 3 en 16 jaar geef je dan op. Je mag natuurlijk ook meedoen als je thuis iets gemaakt heb en niet aan één van onze workshops hebt deelgenomen. Voor aanmelden of vragen bel Karin Verbakel (513 1321). Je kunt ook kijken op onze site www.kikumoergestel.nl Kom dat ervaren en laat u informeren op de lif- estyle-beurs op zaterdag 14 november 2009 tus sen 10.00-14.00 uur in sportcentrum de Leye in Oisterwijk. De dag staat onder begeleiding van Sportbedrijf Oisterwijk. De KBO beveelt deze dag van harte bij u aan. Jazeker, een leuk feestje was het in Den Boogaard tijdens en na ons toneelstuk ’Dra kenstreken'. Wat een leuke reacties hebben Moergestelaar Paul Spapens krijgt in november twee culturele prijzen. Foto: Jan Stads meer mede-oprichter van WieKentKunst, Moergestel Fietsdorp en de Reuzenstichting. In Oisterwijk is hij momenteel betrokken bij de viering van ‘800 jaar stadsrechten’. In veel van zijn boekpublicaties besteedt hij aan dacht aan Moergestel. Ook door middel van andere activiteiten en zijn grote netwerk in Brabant, Nederland en Vlaanderen zet hij Moergestel op de kaart. Paul Spapens is geboren in Hilvarenbeek. Zijn Expositie Maria Mescher in Moergestel Maria Mescher (geb. 3-2-1948) was 40 jaar werk zaam in het onderwijs waarvan de laatste 10 jaar vooral als vakleerkracht beeldende vorming op het V.S.O. in Tilburg. Naast de reguliere onderwijs-opleidingen voor al gespecialiseerd in vakken is handvaardig heid en tekenen en van daar uit de opleiding Modelboetseren aan het Mollerinstituut. Na deze opleiding is Mesdag gaan Beeldhouwen - aan het Duvelhok in Tilburg om het werken met verschillende steensoorten onder de knie te krijgen. De expositie is de bekijken tijdens de openings uren van de Bibliotheek op de eerste verdieping van Den Boogaard. ouders brachten hem respect bij voor het alle daagse leven van de Noord-Brabander, diens dialect en volkscultuur. Hij koos voor een jour nalistieke carrière. Ook daarin ontplooide hij zich zeer breed, zowel landelijk als provinciaal en regionaal. Zo was hij mede-oprichter van het huis-aan-huisblad Stadsnieuws. Hij was een van de gezichten van het Brabants Dagblad. Vorig jaar kon hij vervroegd stoppen met wer ken. Maar vooral werd Paul Spapens bekend als ini tiatiefnemer en organisator van uiteenlopende culturele activiteiten en als schrijver van boe ken. Op zijn visitekaartje staat ‘Schrijver’ en ‘Cultuur Activist’. Paul Spapens was onder an dere initiatiefnemer van de Stichting Tilburg- se Taol, de viering van Tilburg 2009 en het re cent geopende Peerke Donders Museum. Gaan deweg sloeg Paul Spapens zijn vleugels uit naar Noord-Brabant, Nederland, Vlaanderen en Eu ropa. Als onderzoeker en schrijver is Paul Spa pens gespecialiseerd in volkscultuur, een thema dat in zijn denken en werk zeer breed is, tot en met volksgeloof, streekgerechten en taal. Iden titeit is het kernbegrip in zijn schrijven, doen en laten. Dit heeft ook een vertaling gekregen in initiatieven in het kader van de mondialise ring. Moergestelaar Paul Spapens zag zijn inspan ningen beloond met een aantal onderschei dingen, waaronder Ridder in de Orde van Oranje Nassaude landelijke Folkloreonder- scheiding van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, het Ereteken van de Vlaamse Academie voor Streekgebonden Gastronomie en de gouden speld van de Stichting Sint Job in Berkel-Enschot. U kunt eigenlijk niet meer zelfstandig wonen. Hoe komt u aan een andere of beter aangepas te woning of in het verzorgingshuis. U woont zelfstandig, maar redt het niet zonder hulp. Hoe komt u aan hulp en welke? Wie betaalt dat dan? Krijg ik dan geld of komt er een hulp in huis? Wanneer heb ik recht op vervoer met een taxi? Wanneer en waarvoor kan ik een financiële tegemoetkoming krijgen? Kom ik in aanmerking voor een collectieve ziektekosten verzekering via het Zorgloket. U krijgt informatie van het Zorgloket over: Hoe werkt het Zorgloket; hoe kom ik in con tact. In den Boogaard staat een zuil van het Zorglo ket: wat kan ik daarmee? Financiële tegemoetkoming: wanneer en waar voor? •Vervoer: er is Regiotaxi en Valys; wat is het en wat is het verschil? Wanneer kom ik in aanmerking voor de col lectieve ziektekostenverzekering. Hulp bij het huishouden: zorg in natura of een geldbedrag. Hebt u vragen: u kunt ze stellen op 19 novem ber. De ouderenadviseurs van de KBO werken waar nodig samen met de medewerkers van het Zorgloket en zijn vertegenwoordigd op deze middag. U kunt uw vragen ook vooraf schriftelijk indie nen, zodat u in elk geval antwoord krijgt en zo nodig iets nagezocht kan worden. Uw vragen naar Jan Geerts, Past, van den Boogaardstraat 21, 5066 VM Moergestel, tel. 513 1833 of jan- ine.geerts@hetnet.nl U bent van harte uitgenodigd. De temperatuur daalt gestaag; de wind neemt toe en de laatste bladeren vallen van de bo men, kortom het wordt weer Sinterklaas tijd. Ook bij MTV houdt men hier rekening mee en daarom is er op donderdag 12 no vember om 19.00 uur weer een speciale Sinterklaas-uitzending. Vorig jaar maakte Sinterklaas noodgedwon gen zijn rondtocht door Moergestel in een open auto. Dit was voor zowel Sinterklaas als voor de Pieten even wennen. Om hier dit jaar goed op voorbereid te zijn, heeft Sinterklaas hier extra aandacht aan laten besteden. Enkele MTV-ers reisden daarom af naar het landgoed van Sinterklaas om te kijken hoe het de Pieten verging. Ook benieuwd hoe het allemaal is verlopen? Stem dan op donderdag 12 november om 19.00 uur af op het MTV-kanaal. Mocht het niet lukken om te kijken, of wil je het nog een keer zien? Op donderdag 19 november om 19.00 uur wordt deze uitzen ding nog een keer herhaald. worden is dat de nieuwe Stadsprins van C.V. De Pierewaaiers en het Pierewaaiersrijk een prins met een goud randje is... Maar daar komt u als nieuwsgierig lezer natuurlijk geen steek(...) verder mee. U zult toch echt naar Café De Brouwer moeten komen om te weten wie in 2010 de scepter over het Pierewaaiers rijk zal gaan zwaaien. C.V. De Pierewaaiers heet u a.s. zaterdag dan ook van harte welkom om bij de meest span nende en sportieve avond van het jaar aanwe zig te zijn. Óp het moment van schrijven schijnt de Olympische vlam zich nog ergens in Oost- Europa te bevinden, maar er is beloofd dat de vlam om 11 over 11 de zaal van Café De Brouwer zal bereiken! Dus carnavalsmjnnende Moergestelnaren, kom in groten getale en op tijd naar Café De Brouwer, zodat u niks hoeft te missen van deze specta culaire avond. Ben erbij, dan hedde’t mooi vur mekaar!!! A.s. zaterdag Prinsenbal van C.V. De Piere waaiers vanaf20.30 uur in Café De Brouwer! Moergestelaar Paul Spapens is onderschei den met twee culturele prijzen. Op zondag 22 november ontvangt hij de cultuurprijs van de gemeente Hilvarenbeek. Daags daarna krijgt hij op het Provinciehuis uit handen van de nieuwe commissaris van de koningin de Brabant Bokaal. Beide prijzen onderstre pen zijn gevarieerde culturele activiteiten en de tientallen boeken die hij heeft geschreven. Paul Spapens is in zijn woonplaats Moergestel en in Oisterwijk ook zeer actief. De Brabant Bokaal is een prijs die jaarlijks wordt toegekend door het Prins Bernhard Cul tuurfonds. In 2009 gaat deze prijs naar Paul Spapens voor de ‘aansprekende en vernieu wende manier waarop hij de Brabantse geschie- I denis en volkscultuur onder de aandacht van een breed publiek brengt’. De cultuurprijs van de gemeente Hilvarenbeek heet officieel Jan Naaijkens Ring. De jury heeft deze prijs toege kend voor de talrijke culturele activiteiten en het voorbeeld dat hij daarmee geeft en de vele i boeken die Paul Spapens heeft geschreven. Paul Spapens, die deze maand 60 jaar wordt, woont samen met zijn echtgenote Hennie van Schooten al weer meer dan vijftien jaar in Moergestel. In Moergestel was hij onder we ontvangen van jong tot oud. Kinderen wil den met enkele spelers op de foto, met de pop erbij, en het liefst hielden ze die dan zelf vast. Een heel klein kusje van een heel klein meis je, een ferme hand van een grotere knul met een dank je wel erbij, er wilde zelfs iemand een handtekening van de draak. Als dat geen com pliment is dan weet ik het niet meer. Dat jul lie allemaal hebben genoten dat hebben we dus weer duidelijk gemerkt, maar hebben jullie ge zien dat het voor ons ook zeker zo leuk was. Na afloop al die vrolijke gezichten zien, ondanks de spanning in het verhaal, daar doen we het voor. Dank jullie wel dat jullie er weer waren, en weet je volgend jaar dan bestaat Die Naemloose Speelers 45 jaar! Je kunt er op rekenen dat wij om dat te vieren weer driftig gaan zoeken naar een heel leuk toneelstuk voor jullie allemaal, groot en klein. Bij deze ook alle sponsors hartelijk dank. Tot een volgende keer. Geheel in de lijn der traditie vindt ook dit jaar weer de expositie “Moergestel Kreatief” plaats. Vanaf de opening op tweede kerstdag 13.00 uur tot en met 17 januari tonen Moergestelse kun stenaars hun werken aan hun dorpsgenoten in Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16. Behoort u ook tot de grote groep creatievel- lingen die, onder het genot van een glaasje en in een bijzondere ambiance, zijn of haar creatieve producten wil toelichten? Meld u dan aan bij Ed Hurkmans, telefoon 513 1316 of via info@galeriedeverdieping.nl De bijdrage in de kosten van deze expositie, inclusief uitnodigingen en een drankje tijdens de opening, bedragen dit jaar 30 Euro. Het maximale aantal deelnemers is gesteld op twin tig- Meldt u aan, doe mee en geniet van dit bijzon dere en altijd drukbezochte evenement! De afgelopen twee weken heeft u al kunnen lezen dat het prinsenbal van C.V. De Piere- waaiers geheel in het teken zal komen te staan van de Olympische Spelen. Zo heeft de carna- j vakvereniging, zoals vorige week te lezen was, enkele grootheden uit de (inter)nationale sport- wereld de mogelijkheid gegeven om zich tijdens het prinsenbal te laten zien en om daarmee te vens de campagne Gèssel 2028 te ondersteunen. Bovendien is het deze week zelfs nog gelukt om een van radio en TV bekende sportcommenta- tor aan te trekken die verslag zal komen uitbren gen van de gebeurtenissen tijdens de avond. Het mooie is dat na het verschijnen van derge- j lijke artikelen in ons plaatselijke medium de geruchtenstroom in Moergestel goed op gang komt. Vragen worden gesteld, linken worden gelegd en zelfs namen worden genoemd. Verba zingwekkend is het om te horen wat voor cre atieve gedachtegang sommige Moergestel-naren hebben. Vragen als: “Heeft de nieuwe Stads prins misschien ooit aan de Olympische Spelen meegedaan?” en “Die nieuwe Prins is zeker j heel sportief?” liggen natuurlijk voor de hand. Maar mensen die wat dieper nadenken vragen of Prins Mark d’n Urste tegen alle verwachtin gen in de spreekwoordelijke fakkel dan toch over gaat dragenOf dat de nieuwe Stadsprins wellicht het evenbeeld van een Griekse God is, doelend op de oorsprong van de Spelen. Helaas kan uw verslaggever daar verder niet op in gaan. Het enige wat prijsgegeven kan

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3