Audacia nieuws Wildconcours Gilde St. Joris OOIT! Verkiezing Moergestels Next Top Horse 2009 svroef SPONSORING SPELERSBANKEN JF '4 Lezing Heemkundekring ”De Kleine Meijerij Beelden en schilderijen in het Oude Kerkje Rondleiding Joodse Begraafplaats Oisterwijk SV ROEF Audacia speelt Tuldania in de kaart ROEF KORFBAL ROEF HANDBAL PAGINA 7 5» minuut kwam Audacia aan een gelijkmaker, maar wel uit een spelhervatting, een gevoel- Audacia Al - Oirs. Vooruit Al ....Aanw. 13.30 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 13.15 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 11.45 .Vertrek 11.30 ...Aanw. 11.45 ...Aanw. 12.00 Aanw. 8.15 ...Vertrek 8.00 .Vertrek 10.15 Aanw. 8.15 ...Vertrek 8.30 ...Vertrek 9.00 Aanw. 8.15 Aanw. 9.30 Aanw. 9.30 .Vertrek 8.15 Aamw. 10.45 13.30 10.45 ..9.45 ...2 - 4 ...2 - 2 ...4 - 3 ...6 - 2 ...5-2 ...0-2 ....12.35 11.45 SV Reeshof E3 - Audacia E3 Audacia E4-WSCE6 Audacia E5-SSC ’55 E2 Audacia E6 - Essche Boys E3 Audacia Fl - SV Reeshof F1 Nemelaer F2 - Audacia F2 Audacia F3 - Sarto F7 Nevelo F3 - Audacia F4Vertrek 11.00 Audacia F5 - Blauw Wit ’81 F3Aanw. 9.45 TSV Gudok F6 - Audacia F6....Vertrek 10.00 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Op zondag 25 oktober had gilde St. Joris haar jaarlijkse wildconcours. Het was een mooie dag, zodat een prima sfeer hing op het schietterrein. Voor de tweede maal werd er om de zilveren wildtrofee geschoten. Deze is geschonken door onze keizer Hans Kerkhof. De trofee stelt de jacht andersom voor: het wild zoekt de jager. Om deze trofee zal jaarlijks geschoten worden door vele kruisboogschutters uit de omgeving. Het is een wisseltrofee die nooit af zal gaan, dus hij komt elk jaar bij een andere schutter.Paul van Berkel van Gilde St. Joris uit Diessen is de tweede schutter die hem een jaar mag houden. Dit jaar waren er 100 schutters die kwamen strijden om de eerste plaats. Er waren 5 schut ters die moesten strijden om de eerste plaats. Na een spannende strijd kwam Paul van Berkel als eerste uit de strijd bij de 20 punters; hij had daarvoor de kampioen ook al gewonnen. Uitslag: Kampioen: P van Berkel St. Joris Diessen 20 punten: 1. P van Berkel St. Joris Diessen; 2. R. Willems St. Sebastiaan Oirschot; 3. T. van Doormaal St. Joris Moergestel. 19 punten: 1. T. Vorstenbosch St. Jan Oerle; 2. W. Kuypers St. Sebastiaan Oirschot; 3. H. van Berkel St. Joris Diessen. 18 punten: 1. M. Rooijmans St. Brigida Neter- sel; 2. J. de Croon St. Sebastiaan Oirschot; 3. H. van der Zanden St. Catharina Moergestel. 17 punten: 1. J. Smetsers St. Sebastiaan Oir schot; 2. J. van Zeist St. Sebastiaan Oirschot;- 3. R. Broers Santé Barbara Oirschot. Handboog: 1. J. Wouters; 2. E. van de Sande; 3. Fr. van de Sande; St. Sebastiaan Moergestel. MBJ 14.30 uur Avanti-Roef 1 DS 11.40 uur GHV 2-Roef..... HA 10.30 uur GHV-Roef een lezing houden over Sint Antonius Abt. Plaats: Dorpshuis De Es, Dorpsstraat 5,5296 LT Esch. Aanvang: 20.00 uur. SINT ANTONIUS ABT van woestijnvader tot folklore heilige In de vroeg christelijke tijd deed zich het bij zondere fenomeen voor dat mensen zich uit overtuiging terugtrokken in de eenzaamheid van de woestijn van o.a. Egypte. Ze deden dit omdat zij er van overtuigd waren dat zij op deze manier alle wereldse begeerten konden bestrijden en zo dicht bij God konden komen. Sint Antonius Abt was één van de eerste woe stijnvaders. Hij is een voorbeeld geweest voor zijn volgelingen in zijn eigen tijd en in de eeu wen na hem. In deze lezing wordt een beeld gegeven van de manier van leven in de woestijn aan de hand van het levensverhaal van Antonius Abt. Er komen vragen aan bod zoals: Hoe konden deze bewoners onder de harde leefomstandigheden van de woestijn overleven? Waar kwam hun inspiratie vandaan? Wat is hun invloed geweest op het verdere geestelijke leven van de chris tenen? Het verhaal gaat verder met de verspreiding van de roem van Antonius Abt vanuit het oosten naar het westen. Er wordt uitgebreid ingegaan op de verandering die de verering van Antonius Abt na de elfde eeuw heeft ondergaan en hoe deze uiteindelijk is uitgemond in een verering van een beschermheilige waarbij folkloristi sche gebruiken een belangrijke plaats inne men. Het lijkt alsof de oorspronkelijke inten tie waarmee Antonius Abt zijn leven in een zaamheid heeft gesleten is verdwenen. Of gloort er toch weer een nieuw begin aan de horizon? De toegang is gratis, ook niet leden zijn van harte welkom. Het is tot op heden behelpen geweest maar voortaan kunnen onze speelsters op fraaie banken plaatsnemen. Korfbalvereniging Roef! wil via deze weg Van Zon Interieur- en Timmerwerken hartelijk danken voor het schenken van 'n twee tal bijzonder fraaie reservebanken in clubkleuren en voorzien van ons logo. plaatse is er nog driftig geknutseld en de meest mooie versieringen kwamen daar uit voort. Ook werden de kinderen prachtig geschminkt. Het resultaat mocht er dan ook zijn. Om 16.00 uur was het dan zover. De muziek stond klaar, het publiek stroomde toe en de show kon begin nen. Een engel en duivel kwamen voorbij, Pocahontas, prinses Maxima, een Spaanse dan seres, bereden politie, topmodel, cowboys enz. enz. (voor alle foto’s zie www.fevior.nl). Een deskundige jury kwam na beraad tot het oor deel dat de titel Moergestels Next Top Horse 2009 was voor Gitte van Hoof met haar pony Jacquelientje (zie foto) die als bloemenmeisjes over de catwalk kwamen en er echt beeldig uit zagen. Pony Jacquelientje kreeg de bijbeho rende sjerp omgehangen en het kroontje opge zet en Gitte mocht een mooie prijs in ontvangst nemen. Alle deelnemers mochten vervolgens een prijs kiezen van de prijzentafel en een mooie club- trui in ontvangst nemen, daarna keerden ze moe maar voldaan huiswaarts. We kijken terug op een zeer geslaagde middag die zeker voor herhaling vatbaar is. In de herfstvakantie heeft RS V Fevior een leuke middag voor haar ponyclubleden georgani seerd in hun manege aan de Heiligenboom. De middag stond in het teken van de verkie zing van Moergestels Next Top Horse 2009. Hieraan vooraf ging uitleg door een van de wedstrijdruiters over hoe je je pony wedstrijd- klaar maakt en in de praktijkles werden vervol gens mooie vlechtjes in de manen van de pony’s gemaakt. Ook leerden de kinderen een hoofd stel uit elkaar halen en opnieuw in elkaar zet ten. Maar het hoogtepunt was de modeshow van alle pony’s met hun baasjes. De kinderen waren al weken tevoren druk in de weer met thema’s kie zen waarin ze. de catwalk zouden betreden. Ter GCJ 13.20 uur Achilles 2-Roef12.20 Willen de scheisdsrechters ervoor zorgen dat ze een kwartier voor de aan vang van de wedstrijd in de hal aanwezig zijn? Wil iedereen erop letten dat bij de thuiswed- -* strijden alles netjes opgeruimd en achtergela ten moet worden. Bedankt, veel sportplezier! START ZAALCOMPETITIE Programma 7-11-2009: Pup. Roef! Dl - WO D3 aanw. 9.30 Asp. Roef1. Cl - Bladella Cl aanw. 10.30 Programma 8-11-2009: Sen.Tuldania 2 - Roef! 1 vertr. 14.30 Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen, pas na zes trainingen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. De trainingen wor den gegeven in sporthal Stokeind elke maan dag vanaf 18.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! RKDVC B2-Audacia BI. Audacia B2 - SVSSS B2 Acht B3 - Audacia B3 Willem 11 Cl - Audacia Cl Audacia - Tuldania2 - 4 Audacia had te kampen met blessureleed en afwezigheid (stageverplichtingen) maar kan dan toch een elftal op de been brengen dat uit- i Audacia 6 - EDN’56 4 stekend in staat is om pressievoetbal op de mat j RKDSV 5 - Audacia 7 te leggen, doch oh zo moeilijk tot scoren kan Dames: Merlijn 2 - Audacia komen tegen lange stugge verdedigers. Wanneer dat scoren wel tot stand komt is Tuldania wel AUDACIA JEUGD te verslaan, maar nu wordt zij uitgenodigd tot j Zaterdag 7 november het spelen van hun favoriete rol: de tegenaan- In het weekend van 7 en 8 november 2009 ex- Op woensdag 11 november zal Jopie de Haan poseren vier vrouwen uit de regio in het Oude Kerkje in Middelbeers. Twee van hen laten schilderijen zien; drie exposeren beelden in keramiek en brons kortom een afwisselende tentoonstelling waarvoor wij u van harte uit nodigen. De sfeervolle werken van Sandra Palmans uit Achel worden bevolkt door vrouwenfiguren; verstild of uitbundig. Haar spontane en ener gieke persoonlijkheid combineert een passie voor de Argentijnse tango met die voor het schilderen van beweging en subtiele kleurnu ances. Friedy Evers-Duijsters uit Valkenswaard toont zowel schilderwerk als bronzen beelden. Zij laat zich in haar werk inspireren door de natuur van de vrouw. Haar beelden stralen een gevoel van rust en geborgenheid uit. De keramische beelden van Trees Meeuwis uit Oirschot stralen het plezier uit waarmee ze zijn gemaakt. “Ik heb bijna driekwart van mijn leven, met veel plezier, met mijn handen in de klei gezeten. Het geeft me elke keer weer een kick de klei letterlijk naar mijn hand te kun nen zetten.” Miek Das uit Vessem vindt de inspiratie voor haar beelden in het rijk van de mythen. Goden, halfgoden, monsters en andere mythische wezens zijn een metafoor voor de handel en wandel van de mens. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. I Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 2009 Uitslagen zondag 1 november 2009 Audacia 1 - Tuldania 1 Audacia 2 - Oirschot Vooruit 3 Audacia 4 - De Bocht’80 2 Hilvaria 7 - Audacia 5 Marvilde 8 - Audacia 6 Dames: Merlijn 2 - Audacia Programma zondag 8 november 2009 Nordea 1 - Audacia 1 (oud JPS)14.30 Bergeik 2 - Audacia 212.00 Audacia 3 - VOAB 710.30 Oirschot Vooruit 6 - Audacia 413.00 Wilhelmina Boys 9 - Audacia 510.00 -- 10(M) .10.00 .14.00 Zondag 8 november wordt de laatste rondlei ding van dit seizoen gegeven op de Joodse Be graafplaats te Oisterwijk. Start om 11.00 uur. In het metaheerhuisje geeft de gids van de Heem kundekring, Yvonne van Bilsen, uitleg over joodse tradities bij sterven en begraven. Aan de hand van vele graven wordt de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk en omge- ving geschetst. U dient zich van te voren aan te melden via tel. 528 8352. Kosten 4,50 p.p. waarvan de helft bestemd is voor de Vereniging Israëlitische Begraafplaats Oisterwijk voor de instandhouding van de begraafplaats. Groepen kunnen het gehele jaar door via hetzelfde num- I mer altijd een rondleiding afspreken. Uitslagen: MCJ Roef-Wh-Demons 4-9; GCJ .Aanw. 10.45 Roef-GHV 7-5; MBJ Roef 2-Saturnus 10-13; MBJ Roef 1-HMC 12-34; GDJ Elshout 2-Roef 4-3; HAJ Roef-HMC 14-17; DS Roef-Wh. Demons 2 10-17; HS Roef-Orion 11-24 Programma 7 november: MBJ 13.05 uur Roef 2-Wh.Demons 2 GDJ 12.15 uur Roef-RHV 2 Zondag 8 november: LC Vvlolddll) lllddl 11U WUAvll U1 LUI het spelen van hun favoriete rol: de tegenaan val; met snelle en trefzekere spitsen winnen zij Audacia A2 - TSV Gudok A2 dan hun wedstrijden. In de eerste helft wist Audacia dat nog te I 1 1 1 1 1 -1- waarlozen, maar met de wil om te winnen werd in de tweede helft de pressie opgevoerd en daar door ook meer ruimte verschaft voor de tegen aanval van de tegenstander. In de 53e minuut was het raak, Ruud van de Wouw kwam vrij voor de keeper en hij is trefzeker: 0 - 1. In de 62e Jong Brabant E2 - Audacia E2 volle corner van Richard van den Meijdenberg werd door Johan van Esch stevig binnen gekopt: 1 -1. In de 68e minuut maakte Rien van de Wouw het mooiste doelpunt van de wedstrijd, een prachtige diagonaal in de verre bovenhoek: 1 - 2. En weer kwam Audatia gelijk en wéér uit een spelhervatting een vrije trap van Richard: 2 - 2. In de 73e en 78e minuut maakte Ruud van de Wouw aan alle illusies van Audacia een einde door nog twee treffers te plaatsen uit de tegenaanval: 2 - 3 en 2 - 4. voor komen door de verdedigende taken niet te ver- Audacia C2-WSCC4 Audacia C3 - Sarto C6 Audacia Dl - SC ‘t Zand D2 NOAD D2-Audacia D2 SC ’t Zand D7 - Audacia D3 Audacia El-VOAB El

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7