moorman ^S^Tjalmer Smits J ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES Regionale fïetsverlichtingsactie 2009-2010: Val op!!! BON Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Bromfiets-rijbewijs halen? Mooie tuinen.nl _Q KerstCreaties opent feestseizoen met bijzondere verrassingen! ’’Olympische” Pierewaaiers gaan voor goud Auto- of motorrijles nu voor 37,50 p.u. AUTOMOBIELBEDRIJF 10% korting op alle onderhouds- en snoeiwerkzaamheden Vanaf 01-01-2010 is het zover: het bromfiets-praktijkexamen! Meld je aan voor 01-01-2010 en je eerste les is gratis. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s www.rijschooljalmersmits.nl of 06 16 09 00 54 Onder het motto ‘Val op! Daar kun je mee thuis komen’ werken politie, gemeen ten, scholen en Veilig Verkeer Nederland in de regio Midden-Brabant de komen de maanden intensief samen. Hun gezamenlijk doel is het bevorderen van het juis te gebruik van fietsverlichting. Deze regionale fïetsverlichtingsactie start op maandag 2 november en duurt tot en met 15 januari. De actie richt zich met name op scholieren in het basis- en voortgezet onderwijs. Tijdens de actieperiode deelt de politie bekeu ringen uit als de fietsverlichting niet in orde is. Voor en/of achter geen licht kost 35,- euro; geen i reflectie op achterkant, trappers of wieleïi kost 20,- euro. Veilig Verkeer Nederland verwacht ber vooral in het teken moet staan van de ont hulling van de nieuwe Stadsprins van het Pierewaaiersrijk in 2010, lieten vele sporters via hun zaakwaarnemer weten toch maar af te zien van medewerking aan de campagne. Zij willen vaak zelf op de hoogste trede staan, om in Olympische termen te blijven en dat zit er voor hen deze avond helaas niet in. De nieuwe Stadsprins van het Pierewaaiersrijk is deze avond de belangrijkste persoon. Echter, er bleven nog genoeg sporters over, die, ondanks een bescheiden rol, bijna smeek ten om op deze avond aanwezig te zijn. Gezien worden bij CV De Pierewaaiers is schijnbaar goed voor de carrière... Verrast door deze heftige reacties besloot het bestuur om snel rond de tafel te gaan zitten met de Prinsencommissie, die immers van oudsher de regie over deze avond heeft. En na grondig overleg en nadat er goede afspraken waren gemaakt ging de Prinsencommissie overstag. Als het bij enkele sporters blijft, is het geen pro bleem dat zij op deze avond aanwezig zijn. Maar als het dan maar enkele sporters mogen zijn, dan trekt CV De Pierewaaiers ook echt de grote namen van de internationale sportwe reld aan. Dus; op 14 november a.s. vanaf 20.30 uur in Café de Brouwer; Prinsenbal van CV De Pie rewaaiers met aanwezigheid van lokale, natio nale en internationale toppers uit de sport! Zorg dat u erbij bent, want dan hedde’t mooi vur mekaar! Culinaire workshops in het kooktheater De culinaire trend voor kerst dit jaar is ‘luxe maar toch gemakkelijk’. Zelf thuis het ultieme kerstgevoel creëren en lekker koken is helemaal in. Kortom terug naar de basis, waar het alle maal om draait, gezellig met je naasten de feest dagen vieren in een bekende omgeving. Tijdens KerstCreaties kunnen bezoekers receptideeën opdoen en inspiratie vinden hoe de tafel op een bijzondere manier te dekken. In het kook- NAJAARSACTIE boeren, een samenwerkingsverband van boeren bedrijven rondom de Loonse en Drunense Duinen, heerlijke streekproducten. Ook is er tentoon. I I I I I I I I I I theater presenteert Paddenstoelenkwekerij Ostrea samen met Moniquekookt en de Duin- De winnende scholen ontvangen hun prijs uit handen van het Brabant Veilig Voorlichtings team. Bij de voortgezet onderwijsscholen pro beert Veilig Verkeer Nederland zo veel moge lijk preventieve fietscontroles uit te voeren. GEZAMENLIJK INITIATIEF De actie is een gezamenlijk initiatief van alle acht gemeenten die in de regio Midden-Brabant, de Fietsersbond, Veilig Verkeer Nederland, de politie en de provincie Noord-Brabant. Ook de andere regio's in Brabant besteden aandacht aan de actie. Volgens de initiatiefnemers is het belangrijkste doel van de actie dat we met zijn allen begrijpen dat als het al een beetje scheme rig wordt, het aandoen van je fietsverlichting er gewoon bij hoort. Je gebruikt je verlichting niet alleen om zelf beter te zien, maar vooral om beter zichtbaar te zijn voor anderen. En dat is in deze tijd van het jaar, met mist, regen, besla gen autoramen en veel duisternis geen overbo- dige luxe. Kortom, val op, daar kun je mee thuiskomen! een workshop ‘Feestelijke hapjes maken’. De wereld van de kerstman en K3 voor de kids! Niet alleen volwassenen kunnen de handen uit de mouwen steken ook aan kinderen is gedacht. Behalve aan de slag met knutsel- en frutselw- orkshops, kunnen zij naar kerstverhalen luiste- ren bij de kerstman, op de foto met Mickey en Pluto of schaapjes voeren bij de levende kerst stal. De bekende goochelaar Sylvia Schuyer, wekelijks te zien in 'de Wereld van K3' op de TROS presenteert de meest bijzondere trucs. Aanvullende informatie De openingstijden van KerstCreaties zijn: op donderdag en vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur, op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang voor volwassenen bedraagt 10,-; kinderen t/m 12 jaar betalen 5,-(inclusief gra- j tis knutselactiviteiten en verrassing). Er rijden pendelbussen van en naar het NS-station. Voor meer informatie en het online bestellen van Kerst valt vroeg dit jaar in de Brabanthallen: De negende editie van de kerst-en winterfair KerstCreaties valt dit jaar vroeg in het seizoen. Consumenten willen tegenwoordig het hele najaar gezelligheid in huis, dus kan het shop pen niet vroeg genoeg beginnen. Van 5 t/m 8 november kunnen bezoekers naast gezellig shoppen, inspiratie opdoen voor de feestda- gen en aan de slag met creatieve workshops in de Brabanthallen ’s-Hertogenbosch. Met dit jaar nog meer nadruk op de echte winter se gezelligheid in huis met bijvoorbeeld gra tis interieuradvies, een unieke presentatie mini-kerstdorpjes en fraaie voorbeelden van kaarten met korting: www.kerstcreaties.nl. kerstinterieurs bij het Bloemschiktheater. Sprookjesachtig verlichte kerstdorpjes Bezoekers raken helemaal in de kerststemming met koorgezang en de sfeervol verlichte kerst dorpjes op het nostalgische winterplein. Speciaal voor KerstCreaties 2009 stellen de beste bou- wers die aangesloten zijn bij www.kerstdorpen. nl en www.minidorp.nl prachtige kerstdorpen Carnavalsvereniging haalt internationale topsporters binnen Na het persbericht van vorige week in deze krant, waarin bekend werd gemaakt dat CV De Pierewaaiers zich bereid had gevonden om het NOC*NSF te ondersteunen in haar cam pagne voor een mogelijke kandidaatstelling voor de Olympische Spelen van 2028, is het aan het adres van het bestuur van de cama- j een gekkenhuis geworden. Dat CV De Pierewaaiers bekend staat als een gezellige vereniging moge duidelijk zijn, maar dat haar populariteit in zo’n grote mate gegroeid is, had niemand verwacht. De dag na het uit komen van Moergestel-Nieuws had voorzitter Bas Hessels zijn mailbox overvol zitten met de meest vreemde verzoeken. Zaakwaarnemers van sporters uit de meest vreemde en verre landen hadden zijn mobiele nummer te pakken weten te krijgen en allemaal wilden ze dat ‘hun’ sporter op de een of ande- j re manier een bijdrage mocht leveren aan de Pierewaaierscampagne Gèssel 2028! I Nadat Hessels duidelijk had gemaakt dat CV De Pierewaaiers toch in eerste instantie een carnavalsvereniging is en dat de in overleg met het NOC*NSF geprikte datum van 14 novem- in de regio Midden-Brabant bij preventieve acties ruim 8.000 fietsen te kunnen controleren. Goed gedrag wordt beloond. Elke gecontro- leerde fietser mét goede fietsverlichting of goed zichtbaar gedragen verlichting krijgt een klei- ne attentie. PRIJSVRAAG Alle scholen in de regio ontvangen een uitge breide lesbrief over fietsverlichting en reflec tie. Hierin is er veel aandacht voor de regels die gelden voor het gebruik van vaste- en de steeds meer voorkomende losse lampjes. Alle basis scholen worden uitgenodigd mee te doen met de prijsvraag 'Val op!’ De leerlingen ontwerpen bij de prijsvraag ansichtkaarten waarmee ze anderen duidelijk maken waarom verlichting en zichtbaarheid in het donker zo belangrijk is. 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 2009 doorsnede: 2 meter; stamomtrek: 16-20 cm. Café de Brouwer: zaterdag 28 november: 1 J-aut0 motorrijschool Woonplaats Telefoon Voor huishoudelijke hulp of interieurver zorging voor bedrijven en/of kantoren. Bel Uitzendburo Iwona 013-5130950. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Geboortekaartjes? Een meer dan bijzonde re keus vindt u bij ons! Buro 76, Oisterwijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. Kloosterlaan 57 Moergestel tel.:013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 j Onderstaand gedeelte ook invullen Naam [_Straat PAGINA 6 VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864 Café de Brouwer: zaterdag 28 november: Gerrie en de Walnoten Zaal open vanaf 21.30 uur, gratis entree, www.gerrieendewal- noten.nl Te koop: voetbalspel, i.z.g.s. 18,50. Tel. (013) 8899487. Vlooienmarkt: gratis entree. Zondag 8 november a.s. Pannenschuurplein Oister- wijk, overdekt onder galerij. Café de Brouwer: zaterdag 28 november: Gerrie en de Walnoten Zaal open vanaf 21.30 uur, gratis entree, www.gerrieendewal- noten.nl Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Winterleegverkoop: dames- en herenkle ding 10,-; 20,-; 20%-50% (op nieuwe collectie 20%). Kinder 7,50; Tweka 10,-. Modehuis Poirters. Café de Brouwer: zaterdag 28 november: rv ttJ p;1 Gerrie en de Walnoten Zaal open vanaf uat e e 21.30 uur, gratis entree, www.gerrieendewal- noten.nl Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... i i i LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wij gesloten... Buro ’76, Oisterwijkse weg 43. kosten, bij 'normale' grootte C 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden: 'De Klusjesman’, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013-528 39 37. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Wil jij dat zwarte piet bij jou op bliksembe zoek komt om de cadeautjes te brengen, bel dan (013) 513 0111 en hij komt op een afge sproken tijd bij je langs. Te koop aangeboden: voorgevormde dak-platanen. Dakhoogte: 2.50 meter; dak- Tel.nr. 0630148454.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6