JëK lalmer Smits Anneke van den Meijdenberg-Burgers WILDMENU Th.G.M. (Theo) van Delft Expositie in zorgcentrum Stanislaus Jubileumeditie Zonnebloem Theater Tournee Bromfiets-rijbewijs halen? NCB Mannenkoor zingt in Haaren KBO-Brabant Protestantse Gemeente Oisterwijk CV De Pierewaaiers dient NOC*NSF?!? Grote speelgoed- en kinderkledingbeurs in Diessen ’’Oisterwijk Heartsafe” organiseert eerste serie herhalingslessen Verhalenwedstrijd ’’Winterfeesten in alle culturen” voor jong en oud(er) PAGINA 3 Auto- of motorrijles nu voor 37,50 p.u. Dankbetuiging Kinderen en kleinkinderen Van den Meijdenberg IN MEMORIAM Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De vele kaarten, bloemen en grote belangstelling tijdens de avondwake en afscheidsdienst van ons moeder en oma hebben ons goed gedaan. Hiervoor onze oprechte dank. Het doet ons extra beseffen dat zij niet alleen voor ons maar ook voor anderen veel heeft betekend. Wij bedanken iedereen die het mede mogelijk heeft gemaakt dat zij in haar vertrouwde omgeving in Huize Stanislaus afscheid heeft kunnen nemen. Meld je aan voor 01-01-2010 en je eerste les is gratis. Vanaf 01-01-2010 is het zover: het bromfiets-praktijkexamen! www.rijschooljalmersmits.nl of 06 16 09 00 54 Hildl 5066 CL Moergestel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 OKTOBER 2009 GEEF ELKAAR DE HAND «.KM I I ^raaitoompje eetcafé Ixjrrns zalun mkring In onze gemeente wonen mensen met heel ver- Wij hopen dat u er allemaal zult zijn. Tot don derdagmiddag 5 november. maandagmiddag 23 november een spe ciale jubileum theatervoorstelling in Den Herd in Bladel gepresenteerd. De voorstelling heet “De Ontmoeting”. De maakte met zijn nog jonge gezin een moei lijke periode door. In 1979 nam hij na 40 jaar afscheid als huis- bloem zorgt voor het vervoer. Wij vragen u 5,- voor de vervoerskosten. U kunt zich tot 1 november aanmelden bij: Det Boogaers, tel. 513 1775, Annie van den Hout, tel. 513 3144 en Joke van Beers, tel. 513 2368. Als u om 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt, dus meld u snel aan. Vol is vol. Nadere gegevens krijgt u van de medewerkster van de Zonne bloem die vooraf nog bij u langs komt. De H. Mis op zaterdag 7 november om 19.00 uur in de parochiekerk van H. Lambertus in Haaren wordt opgeluisterd door het NCB-Man- nenkoor. Het koor telt ruim 50 leden uit Midden en Oostelijk Brabant en kent een repertoire met religieuze- en wereldmuziek van vele be kende componisten. Iedereen is van harte wel kom om mee te vieren en te luisteren. hem de hereniging met degenen die hem hier zo dierbaar waren. Moge hij rusten in vrede- M.O. Tel. (013)5131315 www.draaiboompje.nl Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel VOORGERECHTEN: Lichtgerookte hertenham op een salade met witlof en appel 6,95 Fazantenpaté met Preiselbeeren-compóte 6,95 Proeverijtje van alles wat met een steeds wisselend soepje 8,95 HOOFDGERECHTEN: Huisgemaakte hazenpeper met een wildgarnituur 14,50 Hertenbiefstuk met een Krieksausje 17,50 DESSERT Wilde finish een duo van kaneelijs en speculaasbavarois 4,95 trouwd, naar De Blaak in Tilburg. Hier geno ten ze samen van kinderen, familie en vrien den, van schaken en bridgen, en niet in de laat ste plaats van de prachtige reizen die ze samen maakten. De afgelopen jaren werd het met zijn gezichtsvermogen echter minder en leerde l hij omgaan met de beperkingen die dat met zich meebracht. Hij bleef echter steeds posi tief en genieten van wat hij allemaal nog kon. Op zondag 18 oktober jl. overleed dokter van Delft op 96-jarige leeftijd rustig in zijn slaap organiseren. Een wandeling met aandacht voor muziek en verhalenverhalen uit alle winds treken. Zondag 1 november, Kerkstraat 64. Met mede werking van de Cantorij. Aanvang: 10.15 uur Voorganger: ds. Wil van Egmond. De lezingen zijn: Job 19,23-27a en Marcus 12, 18-27. Er is kindernevendienst en crèche. De jeugd- kerk is met vakantie. of armbreuken gezet. En zijn er niet bijna vierdui zend Moergestelnaren (bij voorkeur ’s nachts) met zijn hulp ter wereld gekomen? De mensen droegen hem diep in hun hart. In 1965 vierde Theo van Delft zijn 25-jarig jubileum als huisarts in Moergestel. Als dank en her innering kreeg hij van de inwoners de ste nen bank aangeboden die op het St. Jans- plein staat. In 1973 kreeg het leven van het doktersgezin een onverwachte wending. De ziekte van zijn echtgenote, die zich in eerste instantie als niet direct ernstig liet aanzien, bleek dat later wél te zijn. Na 32 jaar huwelijk ontviel hem, zoals hij zelf zei ‘het dierbaarste wat ik had, verloren de kinderen hun moeder en werd de schillende culturen en achtergronden. Elke cultuur heeft zijn eigen verhalen en belevenis sen. Wij doen dus een beroep op jong en oud. Schrijf een verhaal over kerst, hoe je dat beleeft in huiselijke kring of ver daarbuiten. Welke gedachten spelen door je hoofd als je aan kerst denkt? Weemoed, wensen.... Lever het verhaal vóór 1 december in bij de bibliotheek van Tiliander. Een deskundige jury gaat de verhalen beoordelen en de winnaar wint t^n gratis voorstelling voor 2 personen in Cultuurcentrum Tiliander. Bovendien worden de best beoordeelde verhalen voorgelezen tij dens de wandeling! Met de mededeling van de Nederlandse rege ring dat zij in samenwerking met het NOC* NSF een gooi willen gaan doen naar de orga nisatie van de Olympische Zomerspelen van 2028, begon gelijk ook de wervingsactie voor de duizenden vrijwilligers, die bij een eventu ele Nederlandse organisatie nodig zijn. In eerste instantie is de aandacht daarvoor ge legd op sportverenigingen, die natuurlijk be staansrecht hebben door de vele vrijwilligers die hun club dienen. Maar al snel werd bij ons nationaal overkoepelend sportorgaan duide lijk, dat er in Moergestel een wel heel sportie ve carnavalsvereniging bestaat en wel CV De Pierewaaiers! Een vereniging tevens die uitpuilt van de vrijwilligers. Voor het bestuur van CV De Pierewaaiers was het dan ook eigenlijk geen verrassing dat het voorlopig organisatiecomité bij hen het ver zoek deed om iets te kunnen betekenen in de aanloop naar de potentiële kandidaatstelling. Wat CV De Pierewaaiers daarvoor precies in petto heeft is nog niet geheel duidelijk, maar vast staat wel dat er op 14 november iets heel speciaals staat te gebeuren in Café De Brouwer, residentie van CV De Pierewaaiers. Tevens wordt deze avond de nieuwe Stadsprins van het Pierewaaiefsrijk onthuld, dus zeker is dat het een zeer sportieve en spannende avond gaat worden. Noteer daarom alvast in Uw agenda: 14 novem ber, vanaf 20.30 uur in Cafe De Brouwer, de meest sportieve en spannende avond van het jaar! Volgende week leest u in deze krant meer over de invulling van de avond! J-auto motorrijschool Donderdag 5 november a.s. is er weer een gezel lige middag in de Reuselhof. Deze keer hebben we 6 mondharmonica muzikanten uit Haaren l als gasten. We beginnen om 14.00 uur met een kopje koffie of thee en daarna kunnen we onge twijfeld genieten van leuke stukjes muziek. Woont u niet in de Reuselhof, maar wilt u wel komen en heeft u geen vervoer, belt u ons, dan wordt u gehaald en weer terug gebracht. Tel. Jacqueline 513 2523, Gina 513 2007 of Ricky 513 Gemengde zangvereniging Zang en Vriend schap uit Diessen organiseert ook dit jaar weer een speelgoed- en kinderkledingbeurs. Op zondag 1 november a.s. organiseert Zang en Vriendschap uit Diessen weer een grote speel- I goed- en kinderkledingbeurs in Partycentrum Hercules, Rijtseweg 1 te Diessen. Voor inlichten kunt U terecht bij H. van Nieuw- kuijk, tel. 504 1749 of e-mail: harrie.henny@ gaan zij in december een winterstadswandeling wxs.nl i De entree bedraagt 1,50 per persoon. Kinderen gratis. 160 Vrijwilligers uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom zijn in het bezit van een certi ficaat “reanimatie met AED” en doen mee aan “AED-Alert”; dit wil zeggen dat deze mensen opgeroepen kunnen worden wan neer een inwoner van de gemeente Oisterwijk getroffen wordt door hartfalen. Met hun opge- dane kennis en vaardigheden zijn zij in staat het slachtoffer te reanimeren! Daar het cer tificaat een looptijd heeft van één jaar komen een aantal van deze vrijwilligers alweer in aanmerking voor een opfriscursus. De cursussen zullen gehouden worden op don- derdagavond 5 en 19 november, van 19.00uur tot 22.00 uur, in Congrescentrum De Leijhof, Heusdensebaan 7 te Oisterwijk. De herhalings- cursus is gratis voor mensen die woonachtig zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom en zich opnieuw aanmelden voor “AED-Alert”. Deelnemers zullen tijdens de cursus ook op de hoogte worden gebracht van de vorderingen van “Oisterwijk Heartsafe”. Belangstellenden kunnen zich uiterlijk 31 oktober voor één van de twee avonden aan melden via de site www.oisterwijkheartsafe.nl. via “vrijwilligers” naar “opleidingen”. Stichting Oisterwijk Heartsafe stelt zich ten doel om slachtoffers van een hartstilstand zo snel mogelijk te reanimeren en te defibrilleren. Er wordt een netwerk van vrijwilligers en AED’s De Nationale vereniging de Zonnebloem gerealiseerd, die ondergebracht worden in het bestaat 60 jaar. Daarom wordt er op AED Alert systeem. Een AED is een apparaat 1 - dat het hart bij een schokbaar ritme (ventrikel fibrilleren) een stroomstoot toedient, waardoor het hart zijn eigen ritme weer kan oppakken. TT 1 1 I I- J_ zaak van een hartstilstand. De eerste 6 minu- top musicalartiesten Danny de Munk, Henk Poort en Lucie de Lange staan Inmiddels zijn er in Oisterwijk (24), in Moer- garant voor een fantastische show. “De Ontmoeting” is een prachtige revue-ach- tige show. Veel zang, in de vorm van heerlijke meezingers, afgewisseld met beroemde sketches zorgen voor groot plezier en ook voor intimi teit en ontroering. Een flitsend showballet en oogstrelende kostuums zijn de ingrediënten voor een wervelend programma. Omdat de Zonnebloem 60 jaar bestaat kunt u deze voorstelling gratis bezoeken. De Zonne- Factorium, Tiliander, Stadsgidsen en Biblio theek hebben de handen ineen geslagen. Samen 'Dokter van Delft Sr.’... Onder die naam is hij in Moergestel bekend gewor den en zo is hij ook altijd bekend gebleven. Zelfs nu het al bijna 30 jaar geleden is dat hij verhuisde naar Tilburg... Dokter van Delft kwam in 1940 naar Moer- I gestel. Als geboren Waalwijker was hij, na zijn studie medicijnen in Utrecht, op zoek naar ’n artsenpraktijk en kwam terecht in Moergestel. Daarmee werd hij de eerste dok ter van het dorp. Het leek hem wel wat, ’sa men met de burgemeester en de pastoor het hart van de gemeenschap te vormen’, zoals hij het zelf zei. Pas later vond hij het mooier en belangrijker ’om er te zijn voor de mensen, hen te begeleiden bij ziekte, pijn en zelfs bij het stervendokterspraktijk vleugellam.’ Dokter van Delft Hij nam zijn intrek in het Broothuys, maar in 1949 kwam de woning gereed aan de Oir- schotseweg 15 (architect Jos Bedaux). Acht jaren eerder trouwde hij met zijn jeugdlief- en verhuisde hij inmiddels opnieuw ge. de Ria Weijers en samen zouden ze zes km- deren krijgen. In de beginjaren had Van Delft het niet mak kelijk als huisarts in Moergestel. Niet alleen vanwege het feit dat hij visites moest rijden op de fiets en wat later op de motor, maar er waren hier liefst vier artsen van buiten het dorp werkzaam en mensen stappen niet zo makkelijk over. Uiteindelijk lukte het hem toch, samen met zijn vrouw, ’n mooie prak tijk op te bouwen waar van alles en nog meer moest gebeuren. Altijd bezig, dag in dag uit, in De buijnsbërg in Tilb We door de week of weekend, 24 uur per dag was hpm Hp h p’ppnipi“p mpt dPPPnPn die hem hij huisarts. Zo had hij bijvoorbeeld een apo theek aan huis en als het nodig bleek moes ten er ook kiezen getrokken worden en been- |Mirh) boerderij Marlis Degreef-Mackels geboren in Keulen kwam in 1989 naar Nederland, en voelt zich 6086. Graag tijdig bellen, inmiddels volledig thuis tussen alle Nederlan ders. 30 Jaar geleden kwam ze in aanraking met het natuurmateriaal “klei” Ze begon met een draaischijf, maar al snel had j ze behoefte aan het boetseren. Toen de kinde ren zelfstandig werden en het bestaande import- bedrijf overgenomen hadden kreeg ze meer tijd voor haar hobby. Marlis Degreef-Mackels woont inmiddels in Moergestel aan het Krijtenhof 8. U bent van harte uitgenodigd om haar werk te komen bezichtigen dagelijks van 10.00 uur en 17.00 uur. De expositie loopt van 29 oktober tot 9 december. Vaak is deze onderliggende ritmestoomis de oor- ten zijn cruciaal bij een hartstilstand! gestel (2) en in Heukelom (1) volledige AED systemen operationeel; dit wil zeggen een AED die aangemeld is bij het AED Alertsys- teem met een bijbehorende kast, 24 uur per dag beschikbaar!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3