Juno zorgt voor vierde generatie -w Herdenking oorlog en bevrijding op 25 oktober in kerk en bij monument Aphrodite 77=77* WINTERTIJD P Feest van de Lange Nacht komend weekend! Weekblad voor Moergestel 2 0 In de nacht van zaterdag op zondag a.s. gaat de klok 'n uurtje terug... WOENSDAG 21 OKTOBER 2009 34e JAARGANG Nr. 1540 —3 Topartiesten in Moergestel, naast zaterdag nu ook op vrijdag Moergestel 65 jaar bevrijd Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 Leuke afsluiter herfstvakantie!!! Komt dat zien.... Komt dat zien... Huidverzorgingsinstituut Q "TQ Schoolstraat 5 M j MOERGESTEL M [OJ Tel. 013-513 1474 1 ws X 65 Uitgave en redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 Zondag 25 oktober vindt in de kerk en bij de Reusel de herdenking plaats dat Moergestel 65 jaar geleden werd bevrijd. Met de geboorte van Juno Poirters (zoon van Edwin en Esther Poirters-Verhoeven) op 5 oktober jl. zijn de vier generaties Poirters compleet. Op de foto: Cees Poirters (90 jaar), Peter Poirters (62 jaar), beide uit Oisterwijk, en vader Edwin (38 jaar) en Juno. Beide laatste wonen aan de Korenschuur 46 in Moergestel. Van harte proficiat! P |3 en kinderliedjes laten het kind in je herleven en lekkere dansmuziek zorgt ervoor dat je kan swingen en springen. De energieke show zorgt ervoor dat de vonk tussen band en publiek al bij het eerst liedje overspringt. DJ Coenio zorgt voor de verdere muzikale omlijsting. Deze op en top feest DJ draaide o.a. aan de Spaanse Costa’s en een winterspecial in de Oostenrijkse Alpen met TMF. Ook dit jaar zijn de kaarten weer in de voor verkoop verkrijgbaar, maar alleen als je 16 jaar of ouder bent! En i.d. is verplicht! De entreekaarten a 10,- euro per avond zijn te koop bij: ’t Draaiboompje Moergestel, Eetcafé de Michel, Haaren, Kerkzicht, Diessen, ’t Kroegske, Spoordonk, Boerenbond Udenhout en Boerenbond Moergestel. Aan de feesttent zijn zijn de entreekaarten a 13,- euro per avond te koop. Wil je van het totale weekend niets missen zijn er ook combikaarten beschikbaar voor de totaalprijs van 18,- euro per kaart. Pak dat voordeel, kom beide avonden en beleef een weekend om nooit te vergeten. Nieuw is ook dat via E-Tickets kaarten online kunt bestellen. Kijk voor alle verdere info en E-Tickets op onze gloednieuwe site: www.feest- vandelangenacht.nl A.s. vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober is het dan eindelijk weer zover! Carnavals vereniging De Durdraaiers organiseren het Feest van de Lange Nacht. Ook dit jaar belooft het een groot feest te worden! Naast de traditionele zaterdagavond staat er ook dit jaar op vrijdag 'n geweldig feest op het pro gramma. Op deze vrijdagavond is er in samen werking met Gèssel Open Air 'n spectaculair dance event: genaamd Tuned Inn. Deze dance party heeft de volgende acts als line up: The Chronic, Frontliner, DJ Isaac, DJ Paul Elstak. Het evenement wordt gehost door MC Apster. Frontliner en DJ Iscaac zijn beide DJ’s die hun sporen in de wereld van house en dance hebben verdiend.DJ Isaac begon met draaien en werd een van de pioniers van de Nederlandse hardcore techno. Hij draaide op grote feesten als Qlimax, In Qontrole en Deqon en liet ook zijn kunsten over heel de wereld zien.In 1999 maakte DJ Isaac zijn eerste club-trance remix van Hani’s “Baby Wants To Ride”. Een andere top DJ tijdens die avond (DJ Paul Elstak -zie foto-) was in de tweede helft van de jaren negentig één van Neerlands meest bekende DJ’s en een pionier op het gebied van gabber en happy hardcore. Het evenement wordt gehost door MC Apster. Op zaterdagavond zullen DJ Coenio en topfeest band Lijn7 hun opwachting maken. Een pro gramma dat garant staat voor feest, feest en nog eens feest. Tevens krijgen alle bezoekers een gra tis gadget, waar nog lang over gesproken zal worden. Het repertoire van Lijn 7 bestaat uit een perfecte mix van Nederlands-, Engels- en Franstalige covers. Van ‘Hey Jude’ tot ‘Smoor verliefd’ en van ‘Op een onbewoond eiland’ tot ‘Non non, rien n’a changé’; een optreden van Lijn 7 is een aaneenschakeling van muzikale hoogtepunten en verrassingen. Nederlands talige meezingers worden afgewisseld door Engels- en Franstalige klassiekers, TV-tunes haar boom mag liggen en al snel is Opa Baas in een diepe slaap. Maar whooo! Wat gebeurt daar? Wil je weten hoe dit grappige verhaal afloopt kom dan (als leuke afsluiter van de herfstva kantie) gezellig kijken. Entree kinderen (met traktatie) 3,50 en entree volwassenen 5.-Deze kaartjes zijn voor aan vang van de voorstelling in de zaal te koop, maar... Om zeker te zijn van een plekje in de zaal koop dan je kaartje in de voorverkoop bij: Novy van Wezel, Rootven 10 of bij Mien van den Boogaart, Vooskerbos 20, tel. 513 2464 Moergestel. Beeld van de herdenking in 2008. De jaarlijkse herdenking van de oorlog en de bevrijding in Moergestel wordt gehou den op zondag 25 oktober. Om 12.00 uur begint de herdenkingsdienst in de paro chiekerk St.-Jans Onthoofding. Aansluitend vindt de kranslegging plaats bij het monument van generaal Barber aan de Oirschotseweg. De plechtigheid is van een bijzondere orde omdat het in 2009 65 jaar is geleden dat Moergestel is bevrijd. De op het Herengoed nabij de Oirschotseweg in Moergestel geboren Jo Timmer mans geeft in Moergestel-Nieuws een ooggetuigenverslag van de bevrijding. Een belangrijke rol in de herdenking aanstaan de zondag is ook dit keer weggelegd voor de jeugd van Moergestel. De organiserende werk groep Herdenking Oorlog en Bevrijding zet zich van meet af aan sterk in voor het betrek ken van de jeugd bij de herdenking. In dat verband wordt jaarlijks onder meer een lesbrief uitgebracht over een bepaald onderwerp. Dit jaar is dat ‘Vredesmissies’ over de inzet van sol daten na de Tweede Wereldoorlog om waar ook ter wereld vrede te brengen. ‘In deze lesbrief’, schrijft samensteller Noud Vriens, ‘wordt het beeld dat de meesten van soldaten hebben, grondig bijgesteld. In plaats van overwegend deelnemen aan gevechtsac- ties, is de taak van de hedendaagse Neder landse militair - maar, ook die van nogal wat andere nationaliteiten - danig gewijzigd. Zij komen weliswaar in gebieden waar strijden de partijen aanwezig zijn en vaak elkaar naar het leven staan, maar hun taak is daarin voornamelijk om erop toe te zien dat de strijd niet escaleert en dat er gekomen kan worden Op zaterdag 31 oktober om 19.00 uur en op zondag 1 november om 14.30 uur spelen zij: Drakenstreken Opa Baas, een hele vriendelijke oude poppen kastspeler is in het bos aanbeland en zit zijn dag te overdenken. Al zijn poppen heeft hij bij zich, maarhij heeft geen kast meer. Zijn grote poppenkast, waar hij samen met al zijn poppen in woonde is weg en zonder die kast kan hij ook zijn werk niet meer zo goed doen. Hij is zo moe, zo vreselijk moe, waar moet hij nu slapen? Vogel Kokeliko die vlakbij alles in de gaten zit te houden zegt hem dat hij wel zolang onder tot een staakt-het-vuren tussen de partijen.’ Geven tegenwoordig Nederlandse militairen hun leven voor de vrijheid van anderen, met diezelfde intentie kwamen de geallieerden naar Moergestel. Het monument van Generaal Barber tegenover het nieuwe gezondheidscen trum houdt de herinnering daaraan levend. Op initiatief van de werkgroep wordt het monu ment elk jaar geadopteerd door een groep jeug digen, voorheen vaak basisschoolleerlingen, maar dit jaar door de scouts van Sint Jan. De opdracht tot adoptie van het monument is onderdeel van de viering in de kerk. Daaraan wordt onder meer meegewerkt door het oplei- dingsorkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Onder muzikale begeleiding van de Clan Lamont Pipe Band trekken de deelnemers vanuit de kerk naar het monument, waar kran sen worden gelegd, burgemeester Hans Janssen een toespraak houdt en tot slot the Last Post en het Wilhelmus klinken. Pagina 5: Jo Timmermans luisterde met haar oor op de grond AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIEH info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Nog even wachten.dan is het weer feest in Den Boogaard want Die Naemloose Speelers brengen weer een spetterend toneelstuk voor jong en oud geschreven door Jan Naaijkens. I -£2” i uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1