DE ZONNEBLOEM Okvo Feest van de Lange Nacht komt er weer aan! Herfstconcert Zangvereniging ’Crescendo’ CDA Oisterwijk-Moergestel Protestantse Gemeente Oisterwijk Herdenking Oorlog Bevrijding Nieuws van de bibliotheken Dialezing Natuurbrug Het Groene Woud Kinderen Graaf van Ursel en Hertog Jan op televisie I WIE HEBBEN WE NOG GEMIST Zondag 18 oktober: Jubileumeditie Zonnebloem Theater Tournee Zondag 25 oktober Te zien op zaterdag 17 en 24 oktober Vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober PAGINA 3 CDA Topcoverband Lijn7 Nationale Vereniging Het bestuur vraagt inwoners van onze gemeente om over de beste vertegenwoordigers van onze gemeenschap mee te denken. Wie zich door deze advertentie aangesproken voelt, vragen wij nadrukkelijk te reageren - maar u mag ook namen doorgeven van geschikte mensen; dan zal het bestuur met veel plezier met deze genomineerde personen contact opnemen. Het bestuur van de CDA afdeling in de gemeente Oisterwijk is bezig met het voorbereiden van de verkiezingen op 3 maart 2010 voor de Gemeenteraad. Alvorens de verkiezingslijst op te maken, wil het bestuur weten of zij nog goede kandidaten heeft gemist: voor het werk in de Raad, in de Raadscommissies en om mogelijk namens het CDA wethouder in het College van B W plaats te nemen. Natuurlijk zijn er al hele goede kandidaten. Dit met meer en minder ervaring en/of enthousiasme. Het CDA is een open volkspartij, waarin vernieuwing en ervaring samen gaan. Aanmelden of nomineren kan bij: Guus Mulders, bestuursvoorzitter CDA Oisterwijk-Moergestel 06-51281482 g.mulders@kanoboerderij.nl Zondag 18 oktober, 10.15 uur Voorganger: ds. Dick Pranger De lezingen zijn: Jesaja 29,18-24 en Marcus 10, 32-45. Er is kindernevendienst, jeugdkerk en crèche. De Nationale vereniging de Zonnebloem bestaat 60 jaar. Daarom wordt er op maandagmiddag 23 november een speciale jubileum theater voorstelling in Den Herd in Bladel gepresen teerd. De voorstelling heet “De Ontmoeting”. De top musicalartiesten Danny de Munck, Henk Poort en Lucie de Lange staan garant voor een fantastische show. “De Ontmoeting” is een prachtige revue-ach- tige show. Veel zang, in de vorm van heerlijke meezingers, afgewisseld met beroemde sketches zorgen voor groot plezier en ook voor intimi teit en ontroering. Een flitsend showballet en oogstrelende kostuums zijn de ingrediënten voor een wervelend programma. Omdat de Zonnebloem 60 jaar bestaat kunt u deze voorstelling gratis bezoeken. De Zonnebloem zorgt voor het vervoer. Wij vragen u 5,- euro voor de vervoerskosten. U kunt zich tot 1 november aanmelden bij: Det Boogaers, tel: 513 17 75, Annie van den Hout, tel: 513 3144 en Joke van Beers, tel: 513 23 68. Als u 18.00 uur belt hebt u de mees te kans dat u iemand thuis treft. Het aantal beschikbare plaatsen js beperkt, dus meld u snel aan. Vol is vol. Nadere gegevens krijgt u van de medewerkster van de Zonne bloem die vooraf nog bij u langs komt. Volgende week zondag (25 oktober) vindt om 12.00 uur de jaarlijkse Herdenking plaats van de bevrijding van Moergestel. Begonnen wordt zoals gebruikelijk met de viering in de kerk, waarna de kransen worden gelegd bij het monu ment van generaal Barber nabij de Reusel. U bent van harte uitgenodigd om het moment van onze bevrijding, dit jaar 65 jaar geleden, mee te herdenken. Monique Smit tijdens de opnames. Het programma, dat gepresenteerd wordt door Monique Smit, laat kinderen hun muziek top 20 samenstellen. Schoolklassen mogen vervol gens de opnamen van het programma bijwonen. Afgelopen dinsdag (13 oktober) zijn de opna men gemaakt in sporthal Stokeind. Er zijn op die dag 2 opnamen gemaakt. De kinderen van de Graaf van Ursel waren ’s ochtends aan de beurt om het programma bij te wonen en de kin deren van de Hertog Jan mochten ’s middags een kijkje nemen in de “opnamestudio”, die spe ciaal was opgebouwd in de sporthal. Tijdens beide opnamen maakten ook 2 spe ciale artiesten hun opwachting in de sport hal: Ralf Mackenbach, de winnaar van het AVRO Junior Songfestival en Thomas Berge. De kinderen van beide scholen willen de ver enigingen bedanken, die voor één avond hun oefenruimte beschikbaar hebben gesteld om de bouw van het decor mogelijk te maken. De uitzending met de kinderen van de Graaf van Ursel zal plaatsvinden op zaterdag 17 oktober. De kinderen van de Hertog Jan ko men zaterdag 24 oktober op de televisie. De uitzendingen vinden plaats op Nederland 3 om 8.20 uur. Om 15.15 uur is er een herhaling. We wensen iedereen veel (kijk)plezier! Aan alle dames die belangstelling hebben voor de KVO een hartelijk welkom. Volgend jaar is er een cultuurreis georgani seerd door kring Tilburg naar Moskou en St. Petersburg. Op maandag 19 oktober is er een informatieavond om 20.00 uur in Den Boogaard. U wordt geïnformeerd over datum, prijs en verdere inhoud van de reis. Uiteraard is uw partner of introducé ook van harte wel kom om aan deze reis en dus informatieavond deel te nemen. Opgave is op deze avond moge lijk bij de werkgroep Reizen. Op donderdag 22 oktober is de herfstwande- ling. We vertrekken om 13.30 uur vanaf St. Jansplein o.l.v. Janny. Deelname is gratis. Graag even opgeven bij Rikie, Past. Jansen- straat 10, tel. 513 3586. Op woensdag 28 oktober is de voordracht over vergeving. Om 19.30 uur in De Schalm te Ber- kel-Enschot, entree 3,50 euro voor leden, 5,00 euro voor niet leden. Even navragen of deelname nog mogelijk is bij Rikie, tel. 513 3586 (dit is een kringactivi teit). Voor vragen kunt u zich wenden tot het bestuur. De bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel streven er naar om hun bezoekers steeds weer te verrassen met uitingen van kunst. Dit wordt verwezenlijkt door middel van exposities en presentaties. Wilt u ook uw kunstuitingen tentoonstellen? Dat kan, neem gerust eens contact op. In de maand oktober staan de volgende exposities op het programma: - Expositie André van Geelen in Bibliotheek Oisterwijk - Expositie Kim Dumoulin in Bibliotheek Moergestel Kim Dumoulin is in 1957 geboren te Eindho ven. Zij is opgeleid aan het Grafisch Lyceum, Kunstakademie 's-Hertogenbosch richting Monumentale Vormgeving. Momenteel is Kim werkzaam als docent Glazenier aan de Vak school Zadkine in Schoonhoven. Ook benieuwd naar haar creaties? U kunt de expositie bezoeken tijdens de openingsuren van Bibliotheek Moergestel. Ook dit jaar zijn de kaarten weer in de voorver koop verkrijgbaar, maar alleen als je 16 jaar of ouder bent! En i.d. is verplicht! Vanaf heden zijn de entreekaarten a 10,00 euro per avond te koop bij de volgende voor verkoopadressen: Partyboerderij ’t Draai- boompje, Michel Haaren, Kerkzicht Diessen, ‘t Kroegske Spoordonk, Boerenbond Uden- hout Moergestel. Aan de feesttent zijn, op de avond van het Feest van de lange nacht en Tuned Inn, de entreekaarten a 13,00 euro per avond te koop. Wil je van het totale weekend niets missen zijn er ook combikaarten beschikbaar voor de totaalprijs van 18,00 euro per kaart. Pak dat voordeel, kom beide avonden en beleef een weekend om nooit te vergeten. Nieuw is ook dat via E-Tickets kaarten online kunt bestellen. Kijk voor alle verdere info en E-Tickets op onze gloednieuwe site: www.feest- vandelangenacht.nl Dus wacht niet langer, haal of bestel online alvast je kaarten en tot ziens op vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober a.s. bij Tuned Inn en ’t Feest van de Lange Nacht, in de feesttent tegenover ’t Draaiboompje. Je komt toch ook? Zondag 18 oktober zal Gemengde zangvereni ging “Crescendo” haar jaarlijkse Herfstcon cert geven in Partyboerderij ‘t Draaiboompje. Crescendo, dat dit jaar zijn 70-jarig jubileum heeft gevierd met een zeer succesvol jubi leum concert in Den Boogaard, zal ook dit keer weer een gevarieerd programma ten gehore brengen. Er zullen liederen uit musicals, bekende en minder bekende melodieën en een drietal med leys van eigentijdse (Vera Lynn) en klassieke composities (Schubert, Mozart en Beethoven) ten gehore worden gebracht. Een muzikale Rijnreis zal tevens deel uitmaken van dit con cert. Als gastkoor is de Gemengde zangvereniging “Zang en Vriendschap” uit Oisterwijk uitgeno digd. Een unieke gelegenheid om kennis te maken met de beide gemengde zangverenigin gen uit de gemeente Oisterwijk. Zang en Vriendschap zal U ook een gevarieerd pro gramma brengen met liederen onder andere afkomstig uit Engeland, Ierland, Frankrijk en Spanje. Water en de seizoenen zijn daarbij de bindende thema’s. Deze rijke gevarieerdheid van repertoire en het enthousiasme van de leden van beide koren staan garant voor een boeiende, verrassende en vooral ook plezierige middag. Het concert begint om 2 uur. De zaal is open vanaf half 2. De toegang is gratis. Misschien wordt U door dit concert ook enthou siast zelf te gaan zingen in koorverband U bent van harte uitgenodigd, vrijblijvend, te komen meezingen op de repetitieavond van Crescendo op maandagavond 19.30 uur) in de kapel van de Nieuwenhof (Kloosterdreef). De ecobrug over de A2 tussen Boxtel en Best functioneert al een aantal jaren. Alle soorten die in het omliggende gebied voorkomen maken er gebruik van. Zelfs de das en de steenmarter zijn van de partij. Door deze brug is er een gro ter leefgebied voor deze fauna ontstaan. Vrijwilligers van Natuurwerkgroep Liempde en IVN Best hebben sporenonderzoek gedaan op de brug. Twee van hen, Jeanne Soetens en Bert Vervoort hebben tijdens het sporenonderzoek veel foto’s gemaakt. Door middel van prachti ge dia’s tonen zij ons de leefwereld van zoog dieren en amfibieën. Op dinsdag 20 oktober om 20.00 uur bent u wel kom in de Voorhof, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. Voor niet-leden is de toegangsprijs 2,- euro. www.ivnoisterwijk.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 OKTOBER 2009 Kinderen van groep 7 en 8 van basis school Graaf van Ursel en Hertog Jan komen binnenkort op de televisie. Zij zijn uitgenodigd door de TROS om deel te nemen aan het programma de Z@PP Kids Top 20. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 oktober a.s. wordt de klok weer een uur terug gezet. Dit begin van de winter tijd vormt voor CV De Durdraaiers andermaal de aanleiding om ’t Feest van de Lange Nacht te vieren. Dit eve nement, dat ook wel bekend staat als De Bierfeesten, zal ook dit jaar opnieuw garant staan voor ouderwetse gezellig heid. De organisatie is er in geslaagd om dit jaar diverse topartiesten naar de feesttent aan de Oirschotseweg in Moergestel te krijgen. Naast de traditionele zaterdagavond staat er ook dit jaar op vrijdag 'n geweldig feest op het pro gramma. Op deze vrijdagavond is er in samen werking met Gèssel Open Air 'n spectaculair dance-event: genaamd Tuned Inn. Deze dance party heeft de volgende acts als line up: The Chronic, Frontliner, DJ Isaac, DJ Paul Elstak en het evenement wordt gehost door MC Apster. Op zaterdagavond zullen DJ Coenio en topco verband Lijn7 hun opwachting maken bij één van de bekendste tentfeesten in onze Brabantse regio. Een programma dat garant staat voor feest, feest en nog eens feest. Tevens krijgen alle bezoekers een gratis gadget, waar nog lang over gesproken zal worden. Noteer vast in je agenda jouw aanwezigheid tijdens het gezelligste tentfeest van het jaar. W i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3