Uelthouen &Kruijssen ’t Rootven’ vierde 50 jaar Jumbo breidt parkeerplaats fors uit! ZOEKERTJES ZOEKERTJES i Rondleiding Joodse Begraafplaats TUINAFSCHEIDINGEN, BETON, HOUT OF GEMETSELD NIEUWBOUW, RENOVATIE ONDERHOUDSWERK GRONDWERK BESTRATINGEN La Tuvert BOOGAARD LBR Klusbedrijf Schuttingbouw Addy Rooij akkers Tel. 06 - 53 17 67 25 De Krekul in ’t najaar Herfstconcert ’Crescendo’ op zondag 18 oktober Mooie tuinen.nl j)vhg Bestuur Buurtvereniging 't Rootven’ NAJAARSACTIE renate van wezel Oirschot Tel: 0499-57 54 5-JJ MA GESLOTEN 1 □.□□-21 u Dl WO □□.□□-1B.DO u DO □8.OO-17.OO u □B.DO-17.OO u VR ZA □9.OO-16.OO u ZO GESLOTEN Vrijblijvende offerte Gas-Water Moergestel Tel: 013-513 12 84 Tijdens de promsconcerten biedt hoofdsponsor Den Boogaard alle bezoekers 2 gratis consumpties aan! Kijk voor meer info op www.julianamoergestel.nl 10% korting op alle onderhouds- en snoeiwerkzaamheden Zondag 11 oktober is er een rondleiding op de Joodse Begraafplaats te Oisterwijk. Start om 11.00 uur. U dient zich van te voren aan te mel den via tel. 528 8352. Kosten 4,50 euro pp waar van de helft bestemd is voor de Vereniging Israëlitische Begraafplaats Oisterwijk voor de instandhouding van de begraafplaats. Poorten, tuinhuisjes en schuren Verbouwingen, badkamers, keukens en dakkapellen Leveren en leggen E-mail: klusbedrijflbr@home.nl www.lbr-klusbedrijf.nl dag uitgenodigd waren. Het bestuur had ook alle niet-leden in de buurt uitgenodigd en dat leverde vele leuke, nieuwe contacten op. De dag werd besloten met een heerlijke barbecue, verzorgd door B&E waarbij Johan van Wezel en Bert van de Corput zich ontpopten tot ware ’’meester-bakkers”. Zo werd het een zeer bijzondere, echte buurt - dag waarop weer eens duidelijk werd waar een buurtvereniging voor bedoeld is en waarin zij sterk kan zijn; het bevorderen van de onder linge contacten en het samen onderhouden van een prettige, sociale leefomgeving. Er werden nieuwe contacten gelegd en de be staande banden werden aangehaald. Het bestuur vindt dat hiervoor een welgemeend “bedankt” op zijn plaats is. Dank aan een ieder die het mogelijk heeft gemaakt om deze dag te laten slagen. Tot slot een kleine rechtzetting. In de aankon diging van het buurtfeest werd als één van de oprichters van de vereniging genoemd de heer Harry van Brunschot. Harry heeft de buurtver eniging altijd een warm hart toegedragen, maar het was zijn vader Tijn, die ’t Rootven’ mee heeft opgericht. Het Rootven kijkt terug op een prachtig jubi leumfeest en gaat vol vertrouwen op pad de toekomst in. Nogmaals; iedereen hartelijk bedankt! Met het creëren van liefst 60 parkeetplaatsen wordt de (gratis) parkeermogelijkheid achter de winkel van Jumbo aan het Rootven bijna verdrievoudigd! De auto’s rijden straks bij aankomst nog slechts één richting in: recht som. De parkeerplaats voor de fietsen gaat helemaal naar de linkerkant vóór de winkel. De parkeervakken worden schuin ingetekend. Dat betekent dat er ook meer plaats komt voor de auto en het makkelijker in- en uitrijden is. In het midden van de parkeerplaats komt een voetgangerspad met ’n verzamelplaats voor de winkelwagentjes. Auto’s kunnen vervolgens linksom het terrein verlaten. Met het laten ver dwijnen van ’n paar parkeerplaatsen aan de voorzijde van het pand wordt het uitrijden ook nog eens extra overzichtelijk (en bovendien veiliger) gemaakt. Het totale parkeerterrein krijgt met de uitbreiding ’n oppervlakte van maar liefst 2150 m2. Jumbo Denissen hoopt met deze voorziening het parkeerprobleem bij haar winkel te hebben opgelost. Vanwege de afron dende werkzaamheden is de winkel op maan dag 19 en dinsdag 20 oktober gesloten. Evenals vorig jaar is de Krekul ook dit najaar van plan om een reeks lezingen te houden over een filosofisch thema. Deze lezingen zijn allemaal op de zondagmiddag gepland. Ook start vanaf 8 oktober een cursus filoso fie voor beginners bij de Krekul, waarvoor nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. Op zondag 11 oktober om 14.00 uur is de eer ste lezing. Dan komt filosofe Clara Bolle met de lezing: Identiteit en rivaliteit. Ze vraagt zich daarin af wie we eigenlijk zijn en in hoeverre rivaliteit met onze medemens onze identiteit mede vorm geeft. Heeft u interesse? Op zondag 11 oktober is de lezing in de Krekul te Oisterwijk. Heeft u be langstelling voor de cursus filosofie voor begin ners, kijk dan op www.krekul.nl Zondag 18 oktober zal zangvereniging “Cres cendo” haar jaarlijkse Herfstconcert geven in Partyboerderij ‘t Draaiboompje. Crescendo, dat dit jaar zijn 70-jarig jubileum heeft gevierd met een zeer succesvol jubileum concert in Den Boogaard, zal ook dit keer weer een gevarieerd programma ten gehore bren gen. Er zullen liederen uit musicals, bekende melodieën en een drietal medleys van eigentijd se composities ten gehore worden gebracht. Een muzikale Rijnreis zal tevens deel uitmaken van dit concert. Als gastkoor is de Gemengde zangvereniging “Zang en Vriendschap” uit Oisterwijk uitgeno digd. Het concert zal aanvangen om 2 uur. De toegang is gratis. Op zondag 21 september vierde Buurtvereni ging 't Rootven’ haar vijftigjarig bestaan. Deze buurtvereniging bestaat uit het Rootven, Krijtestraat en de Prinsessenstraten. Het bij zondere jubileum werd gevierd bij Den Donk waar wij een gastvrij onthaal kregen. Het bestuur van buurtvereniging ’t Rootven had voor de viering van hun gouden jubileum gekozen voor een extra feestelijke familiedag. De belangstelling hiervoor was zeer groot. We begonnen de middag met twee heerlijke taarten van oud-buurtbewoner Hans Verkooijen en koffie en thee. Vervolgens bestond de mid dag uit een aantrekkelijk programma met voor “elck wat wils”. Aan alle leeftijden was gedacht. De kinderen genoten van de creatieve maaksels van ballonnenvrouwtje Madelief, schminken, portemonnees maken en super-springkussens. De ouderen snorden op Solexen door de omge ving, legden een kaartje, buurtten wat en haal den herinneringen op. Ook de oudere jeugd ver maakte zich prima, toerend per Solex of puz zelend met de fotozoektocht door hun eigen buurt. Bijzonder was de aanwezigheid van een groot aantal oud-bestuursleden die speciaal voor deze Denkaan onderkop van uw cv-^ 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 OKTOBER 2009 f SCHOOLSTRAAT 2a 5066 EE MOERGESTEL TEL 013 - 513 37 09 OPENINGSTIJDEN Zinkwerk Sanitair Dakbedekking Centrale verwarming Airco Voetklachten? Bel dan met H.P.M. van lersel 505 4027 of kijk op www.podotherapie- vaniersel.nl kosten, bij normale’ grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel tel.:013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl dames heren kapper kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hoqedruk en alle voorkomen de werkzaamheden: 'De Klusjesman’, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013-528 39 37. PAGINA 6 Open Huis Korenschuur 7 tussen 11.00 en 14.00 uur op zaterdag 10 oktober. Kom vrijblijvend kijken! 268.500,- k.k. Zie Funda voor informatie en foto’s of Allround Make laardij. Koop snel een strippenkaart en kom zo. vanaf 15.00 u. mee bockspringen! Elk café met zijn eigen bockbier met hapje! Zondag 11 okt. Bockspringen in Moer gestel vanaf 15.00 u. Kaarten te koop bij de deelnemende cafés 13,-) Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Üdenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe veling.nl tel. 513 22 23 Kom jij zondag ook mee bockspringen in Moergestel vanaf 15.00 u.? Genieten van lekkere bockbieren met een hapje! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6