Kampioenstitel salades voor Slagerij Ketelaars! Promsconcert op vrijdag met zitplaatsen! We gaan weer Bockspringen! Blaoskapellenfestival 2009 Eerste prijs voor Lobke Knijpers Galerie De Verdieping j Aphrodite Bouw- spreekuur Oproep Jongerenkoor PROMSCONCERT p P Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers .nl www.schepenstweewielers.nl Bouwplannen? Vragen over verbouw, renovatie of nieuwbouw? WOENSDAG 7 OKTOBER 2009 34e JAARGANG Nr. 1538 fTI WOLFS Nederlands kampioenschap voor jonge Moergestelse ondernemers w IK a.s. Zondag: Het wordt spannend! j B s Weekblad voor Moergestel AL RUIM 30 JAAR HETSPLEZ1CT oercieste 1238 Elke maandag bouwspreekuur (16.00-17.00 uur), voor een eerste vrijblijvend advies en vragen over het bouwproces, het verkrijgen van een bouwvergunning, de bouwkosten e.d.. Of bel voor een afspraak (013-513.26.70), Van Rijckevorsellaan 8, Moergestel. Meer info: www.wolfsarchitecten.nl betreft: de belangstelling hiervoor was te gering om dit voort te zetten. Wel is het mogelijk om de filmzaal te bespre ken op een door u zelf te bepalen tijdstip, met een film die u zelf uit kunt zoeken. Ook uw eigen familiefilms zetten wij op DVD en kunt u op het grote doek bekijken. Een leuk alternatief voor een avondje of mid dag film kijken met vrienden of kennissen. Voor meer informatie: 513 1316. Met 1238 kilometer staat John Schepens in de top 30 van het landelijke Toerskeelerklassement. Bij opa en oma in de tuin groeit een zonnebloem van maar liefst 4.50 meter hoog. Daarmee heeft Lobke Kuijpers de eerste prijs gewonnen in een wedstrijd. Proficiat! ..n l'architecten A.S. VRIJDAG EN ZATERDAG Muziekvereniging 'Prinses Juliana' met: Pater Moeskroen, Billy Haynes, Jasper van Rosmalen, 7 regionale zangers en koor Entree: 18,- incl. 2 consumpties Kaartverkoop zie elders in deze krant Uitgave en redactie: duro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 i IflJElqilqslqaqilqaqzlqaqzIqaqaqdqdjplqdqaqdjjz Het Bockspringen betekent een gezellig rond je langs de Moergestelse kroegen. Op zondag 11 oktober zal in 9 plaatselijke horecabedrij ven een heerlijke proeverij van verschillende bockbieren met daarbij passende hapjes plaats vinden. Bij elk deelnemend café is het moge lijk een strippenkaart te kopen waarmee door de deelnemers een proefglaasje van het geschon ken bockbier geproefd kan worden. Elk café heeft weer een ander bockbier zodat men op het eind van de tocht een goed beeld heeft gekregen van de bockbieren van dit jaar. Wie geen bockbier wil, kan met de strippen kaart ook een proefglaasje pils of fris bestel len. Op zondag 11 oktober rijden net als vorig jaar weer gratis huifkarren, de Bockenwagens, door Moergestel om u naar de deelnemen de cafés te vervoeren. Vanaf 15.00 uur kunt u in de deelnemende cafés terecht voor een overheerlijk bockbiertje. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de Vereniging Bierproeven via de website www.verenigingbierproeven.nl Wij verwelkomen u graag! intensief, maar men hecht enorm veel waarde aan de ambachtelijkheid van de producten. Inmiddels beschikt men ook over het predicaat ’Gildeslager’. Deze titel mag men niet ’zomaar’ gebruiken en er wordt nauwlettend op toege zien dat het bedrijf aan de hoge kwaliteitsei sen blijft voldoen! De slogan van Slagerij Kete laars luidt niet voor niets: ’Kwaliteit wint en smaakt altijd!’ Met de successen, behaald op de SlaVakto, wordt dit nog maar eens dik onder streept! Na de grote vakantie zijn wij in Moergestel gestart met een jongerenkoor. Wij zijn op zoek naar jongens en meiden vanaf 12/13 jaar die met ons willen komen zingen. We repeteren maan dagavond van 19.30 uur tot en met 20.30 uur in het parochiecentrum. De keuze van het repertoire wordt door Rian, de diligente beslist in overleg met de koorleden.*We zingen lied jes van Nick en Simon, Lisa, Bette Midler, enz. Het koor word gedirigeerd door Rian en begeleid op gitaar. Het is de bedoeling dat het koor 3 a 4 keer in het jaar tijdens een jonge renviering zingt in de kerk. Daarbuiten kun je denken aan optreden tijdens een kerstcon cert, zingen voor bejaarden, misschien een muscial, een openluchtconcert, etc voldoende ideeën dus. Dus als je zin en interesse hebt kom vrijblijvend een keer meezingen. Voor verdere informatie bel of mail Rian Pijnenburg, pijn@home.nl, 06-46179579. Op verzoek van vele ouderen zullen er tijdens het promsconcert van vrijdag 9 oktober voldoende zitplaatsen in Den Boogaard zijn opgesteld. Natuurlijk zal er voor de jongere bezoekers nog vol doende ruimte zijn om te kunnen swin gen op de geweldige muziek van Pater Moeskroen, Billy Haynes en de lokale artiesten. Het programma van de promsconcerten biedt voor ieders wat wils, dus zeker ook voor de ouderen is het een avondje uit vol met heerlij ke muziek uit de jaren ’60/’70 en licht klassie ke stukken die absoluut bij een promsconcert horen. Ook de lokale artiesten hebben met hun Nederlandstalige nummers een mooie invulling op beide avonden. Muziekvereniging Prinses Juliana wil daar om op vrijdag voor de oudere bezoekers graag de zaalindeling aanpassen met voldoende tafels en stoelen nabij het podium, zodat ook de trou we bezoekers van onze reguliere concerten dit spektakel niet hoeven missen! Er zijn nog voldoende kaarten beschikbaar bij onze voorverkoopadressen: Rabobank, VVV Moergestel, Novy Van Wezel, Den Boo gaard en de Boerenbond. We zien u dus graag bij onze concerten op vrij dag 9 oktober of zaterdag 10 oktober. De kaar ten kosten 18 euro, inclusief twee consumpties, aangeboden door hoofdsponsor Den Boogaard. Ard (met de kampioenstrofee) en Judith van Dal en Martijn Ketelaars. Tijdens de Internationale SlaVakto Vakwedstrijden is de naar eigen recept samen gestelde gepocheerde zalmsalade van Slagerij Ketelaars bekroond met het pre dicaat ’Goudkwaliteit’. Anders gezegd betekent het dat Slagerij Ketelaars met deze salade Nederlands kampioen is geworden! Daarnaast werden de Brabantse zult en de gekookte rundertong ook nog eens met goud bekroond, ’n Puike prestatie voor dit (nog jonge) kwaliteitsbedrijf! De ingezonden producten zijn door een onaf hankelijke vakjury beoordeeld op o.a. uiterlijk aanzien, vorm, kleur en uiteraard de smaak. Voor de gepocheerde zalmsalade kreeg Slagerij Ketelaars zelfs de vermelding ’top’ op het jury rapport. Het bijbehorende ’Goudkwaliteit’- certificaat heeft uiteraard een ereplaats in de winkel gekregen. Judith, Ard en Martijn namen 5 jaar geleden de slagerij over en gaandeweg gingen zij .steeds meer producten zelf maken. Dat is erg arbeids- Het blad valt weer van de bomen. De tijd van bockbier is weer gekomen. Een kans voor de horeca om gasten weer naar binnen te lok ken om aldaar bij de open haard of CV-ketel te genieten van misschien wel het meest tra ditionele Nederlandse speciaalbier: Bock bier! Een mooi voorbeeld van wat een loka le vereniging in samenwerking met de plaat selijke Horeca en tot gevolg kan hebben is het "Bockspringen" in Moergestel. Alweer voor de vijfde keer wordt daar op 11 oktober het Bockspringen georganiseerd door Vere niging Bierproeven. Zondag 18 oktober staat voor de 27e keer het Moergestelse Blaoskapellenfestival op de agenda. Van verre komen kapellen naar ons dorp om hun (muzikale) kunsten te vertonen. Een aantal bands zullen dit doen in de zoge naamde ‘Leutklasse’, maar voor de deelne mers aan de wedstrijdklasse wordt het een heel spannende dag. Een strenge, maar recht vaardige jury zal de muzikaliteit van deze kapellen op vakkundige wijze beoordelen en de beste kapel achterlaten met een geweldi ge eretitel: ‘Winnaar 27e Moergestelse Blaos- kapellenfestival’. Het publiek kan dit jaar ook mee jureren. In elk café kan namelijk gestemd worden op de ‘Publieksprijs’. Daar zijn stembriefjes te koop voor 1,- euro per stuk. Een publieksprijs is misschien wel de mooiste waardering die een artiest kan krijgen, dus houdt u zich vooral niet in als een kapel de pannen van het dak speelt en geef ze uw waardering. Een stembriefje telt tevens mee als lot en tijdens de grote finale zal uit alle loten een aantal winnaars worden getrokken die met een onvergetelijke prijs naar huis zullen gaan. Heeft u na maanden van zomerse terrassen ook weer zin in een oud Gèsselse dweildag? Kom dan op zondag 18 oktober naar het 27e Blaoskapellenfestival. De aanvang zal zijn om 13.00 uur in Café De Brouwer, dat tevens de plek zal zijn waar rond 18.30 uur de finale zal plaatsvinden. Andere deelnemende cafés zijn De Schouw, De Veerkes, De Klaore, de Aanbeveling en de Tijm’s. Met groeten van de Blaoskapellencommissie: Johan, Frans, Mark, Mark, Danielle en Stephan. Vanaf komend weekeind gaan de exposities in Galerie de Verdieping weer van start. Zaterdag en zondag exposeert Kees Bergman een groot aantal van zijn nieuwste olieverfschilderijen. Kees (1946) is autodidact en begon met schil deren in 1976. In het begin ging zijn belang stelling vooral uit naar de schilders van de Haagse School, later meer naar de Franse impressionisten. Het schilderen van landschap pen is geleidelijk overgegaan naar stads- en havengezichten, terwijl de laatste jaren de voor keur uitgaat naar bloemstillevens, zowel met penseel als met paletmes geschilderd. De expositie in galerie ”De Verdieping” is geopend op zaterdag van 13.00-17.00 en zon dag van 11.00-17.00 uur. Wat de filmvertoningen op zondagmiddag ARCHITECTEN me

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1