i l WieKentKunst brengt Moergestel in beweging I Anneke Denissen-Groenen Receptie burgemeester Hans Janssen vrijdag 2 oktober Mevrouw Leny Hoffmans-Boerlage Namens het gemeentebestuur nodigen wij u van harte uit om Hans Janssen en zijn echtgenote Mia te feliciteren en met hem het glas te heffen op een voorspoedige samenwerking met inwoners, organisaties, raad en college. Op 16 september heeft de Commissaris van de Koningin, mevrouw J.R.H. Maij-Weggen, tijdens een buitengewone vergadering van de Raad van de gemeente Óisterwijk, drs. J.F.M Janssen geïnstalleerd tot burgemeester van deze gemeente. U bent van harte welkom op vrijdag 2 oktober om 15.30 uur in Den Boogaard, St. Jansplein 5 in Moergestel. Naar schatting 3.500 mensen genieten van dorpsfeest en najaarszon "Gemengde Zangvereniging Crescendo" PAGINA 3 mooi voorbeeld van het levend houden van De dankbare kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinderen Denissen Corr.-adres: Herengoedstraat 3, 5066 AD Moergestel Wij willen iedereen bedanken die ons door middel van een woord, gebaar of schrijven dit jaar heeft gesteund en getroost. Onze speciale dank gaat uit naar alle medewerkers van huize Stanislaus, die ons mam de laatste jaren met heel veel liefde en respect hebben verzorgd. Pastor Theo te Wierik msc verdient onze dank en bewondering voor de wijze waarop hij de avondwake en uitvaart heeft uitgevoerd en voor de prachtige woorden, die hij daarbij heeft gesproken. Grote waardering hebben wij voor uitvaartonderneming Will Pellis, die op werkelijk grootse wijze de totale uitvaart vol respect, gevoel en warmte heeft begeleid. Woensdag 23 september is ons moeder, oma en overgrootmoeder in de leeftijd van 88 jaar in vrede ontslapen in de Heer. Wij vertrouwen erop, dat zij geheel volgens haar wens, is verenigd met haar man Wim Denissen en haar in januari overleden jongste dochter Corrie van de Loo-Denissen. Foto midden links: Het bonte gezelschap is zojuist vertrokken vanaf de Oostelvoortjes richting dorp waar op dat moment de opening letterlijk ‘losbarst’door burgemeester Hans Janssen. Onderaan: In de loop van de middag werd het steeds gezelliger en drukker op het plein. Boven: Rond de klok van vier verzamelde zich ’n aantal jonge moeders met hun baby’s voor de traditionele babyborrel. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2009 De organisatie oogstte veel lof, onder anderen van burgemeester Hans Janssen, de wethouders Joost Wagenmakers en Lambert van den Bosch en van pastor Theo te Wierik. De laatste preek te tijdens de zondaagse mis indrukwekkend over tradities. Achter in de gastvrije kerk wer den gedurende de zondagmiddag ruim 500 koppen koffie geschonken. WieKentKunst maakte zaterdag in Den Boo gaard een vliegende start met het maken van rommelpotten en het schilderen met zand in Den Bogaard. Op het St.-Jansplein werd brood gebakken voor de koffietafel. Zaterdagavond was het volle bak tijdens het ‘Stukskes Vurdraogen’ in de zaal van Café de Brouwer. Hoogtepunten hier waren onder meer de voordrachten ‘Èèrpel Schèlle’ uit de Moergestelse revue en ‘Den Boemlala’ waar voor Kees Bierkens, Adry Hoeven, Frank van den Meijenberg en Paul Spapens uit de kle ren gingen. ONTMOETING Vooral op zondag bleek opnieuw dat WieKent Kunst voor de inwoners van Moergestel voor al een gelegenheid is om elkaar te ontmoeten motivatie als missionaris: “Ge moet altijd pro beren iets goed te doen.” En er was nog zóveel méér. Waar Die Naemloose Speelers veel succes hadden, ging het optreden van toneelvereniging Maet Hout Staet uit Hilvarenbeek niet door omdat een van de spe lers de Mexicaanse griep had. Het boekje over Moergestelse tradities werd grif gekocht. De Boerenovertrek was een schilderachtige stoet die overal veel bekijks trok. Het rondtrekken van de boerenovertrek, waaraan zeer veel werk was besteed, kan worden gezien als symbolisch voor datgene waar WieKentKunst voor staat: WieKentKunst brengt Moergestel in bewe ging. Ook bij de (bijna) herstelde molen was er een gezellige bedrijvigheid. De Gèèselse tradities van WieKentKunst hebben rond de 3.500 bezoekers getrok ken. Op alle veertien locaties was veel volk op de been, ook in de wat verder weg gelegen ‘gewesten’ als de rij hal van Fevior en de melkrobot van de familie Bierkens aan de Heuvelstraat. Jong en oud en ook veel gezinnen grepen het schitterende najaarsweer aan om al buurtend te genieten van het twaalfde evenement van WieKentKunst. “Het was een van de drukste Wiekentkunsten ooit”, aldus voor zitter Hennie van Schooten. werktuigen aan de jonge garde. Het was een lenden. De KPJ had een moderne variant mooi voorbeeld van het levend houden van 1 kennis door overdracht op andere generaties. borrel was een vertederende happening waar- VERTEDEREND Op het St.-Jansplein was het gewoon hartstik ke druk. De demonstraties in de kraampjes, en bij elkaar op bezoek te gaan. Dat kon in meerdere gevallen letterlijk, zoals bij dierenart senpraktijk Moergestel waar de talrijke bezoe kers onder de indruk waren van de paarde- noperatiekamer. Dierenarts Hans van Gils had boven de ingang van de praktijk een Moerges telse vlag gehangen ten teken dat WieKent Kunst een Moergestelse happening is. De bezoe kers kwamen echter ook uit alle omliggende plaatsen. In het Kruisgebouw hingen de belangstellen den aan de lippen van huisarts Paul Terwindt en de gepensioneerde tandarts Joe Stieger. Vrijwillig molenaar Victor Theeuwes kreeg voortdurend te horen dat de mensen van Moergestel blij zijn dat de molen weer is her steld. In de rij hal van Fevior aan de Heiligen- waaronder stone art van Betty Nagel en bordu- boom speelde zich een interessant fenomeen af. ren van Corrie Hurkmans (met haar Eddie aan Vader en opa’s legden de werking uit van oude haar zijde), trokken voortdurend belangstel- t bedacht van het spijkerbroekhangen. De Baby- aan negen trotse moeders deelnamen. De Moer gestelse borelingen mogen zich voortaan be schermd weten door de drie reuzen. De mode show was een kleurrijk en vrolijk spektakel. Mirlitonfanfare De Klomp liet weer eens horen hoe uniek dit gezelschap is. In de aula van Sta nislaus vertelde pater Theo Raaijmakers als eerste gast van de interviewers Mariken van Kuppenveld en Joost Wagenmakers over zijn Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Zij was al 42 jaar sopraan bij ons koor. Vooral het laatste jaar moest zij, om gezondheidsredenen, regelmatig verstek laten gaan bij repetities en uitvoeringen, wat zij zeer betreurde. Steeds knokte Leny zich echter bewonderenswaardig terug. Hoewel wij haar stem niet meer zullen horen, zal zij altijd in onze herinnering blijven. Wij spreken onze waardering uit voor haar spontaniteit naar onze vereniging toe. Wij wensen haar man Gerrit, haar kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte toe. Bestuur, dirigent, pianiste en leden van ON1'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3