Pater Moeskroen 9 en 10 oktober in Moergestel Oudste molen van Brabant krijgt wieken terug i Sarah Janneh steeds verder in SBS Popstars Hallo alle deelnemers van het school- handbal-toernooi C.V. de Pierewaaiers presenteert: 27e Blaoskapellenfestival Zondag 18 oktober 2009 zal het centrum van Moergestel weer op zijn kop worden gezet. Dan zal een groot aantal muzikanten van zich laten horen tijdens het inmiddels tradi tionele Blaoskapellenfestival. Dit festijn geldt tevens als de opening van het Moergestelse carnavalsseizoen. Receptie burgemeester Hans Janssen vrijdag 2 oktober Familiesoftbaltoernooi Proficiat Op 16 september heeft de Commissaris van de Koningin, mevrouw J.R.H. Maij-Weggen, tijdens een buitengewone vergadering van de Raad van de gemeente Óisterwijk, drs. J.F.M Janssen geïnstalleerd tot burgemeester van deze gemeente. Namens het gemeentebestuur nodigen wij u van harte uit om Hans Janssen en zijn echtgenote Mia te feliciteren en met hem het glas te heffen op een voorspoedige samenwerking met inwoners, organisaties, raad en college. U bent van harte welkom op vrijdag 2 oktober om 15.30 uur in Den Boogaard, St. Jansplein 5 in Moergestel. Er is voor de versie van dit jaar wel het een en ander veranderd. Zo verdwijnen bijvoorbeeld de huifkarren uit het festivalbeeld. Dit om de dóódsimpele reden, dat er geen kapellen spe len in de cafés in het buitengebied van Moer- gestel. Een kleine kroegentocht door ons dorps centrum biedt je dus al de kans om een heel groot aantal van de deelnemende kapellen te bewonderen. En mocht je gecharmeerd raken van een kapel, dan is er dit jaar zelfs de mogelijkheid om dit tot uiting te brengen. Er is door de commissie namelijk een publieksprijs in het leven geroe pen. Naast het feit dat de kapellen uit de wed- strijdklasse door een jury op hun kunnen wor den beoordeeld, heeft ook het publiek de moge lijkheid om de leukste, grappigste of beste band te belonen met een prijs. De laatste belangrijke verandering is die van de commissie. Na jaren van trouwe dienst heeft de vorige commissie aangegeven een ander evenement te willen opzetten. Hierop is een (gedeeltelijk) nieuwe groep gevormd, die nu hard bezig is om ook van het 27e Blaos kapellenfestival een groot succes te maken. Maar een succes wordt het pas echt als het Moergestelse volk weer een feest bouwt, zoals dat alleen in Moergestel kan. De aanvang zal zijn om 13.00 uur in Café- Restaurant De Brouwer, dat tevens de plek zal zijn waar rond 18.30 uur de finale zal plaatsvin den. Andere deelnemende cafés zijn De Schouw, De Veerkes, De Klaore, ’t Centrum en de Tijm’s. Staat op uw kalender dus nog niets onder zon dag 18 oktober 2009, dan volgt hier de tip: Blaoskapellenfestival Op zondag 11 oktober wordt er op de velden van Roef! in Moergestel weer als afsluiting van het seizoen een familietoernooi softbal gehou den. Je kunt een team opgeven voor de volgen de klassen: gevorderden, half gevorderden, beginners. Een team moet minimaal uit 9 spe lers bestaan, dit mogen collega’s, vrienden, buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een toernooi wat vooral voor de gezelligheid wordt gespeeld. Voor kinderen willen we een aparte poule maken, met 6 kinderen kun je al een team vor men. Je kunt je opgeven voor donderdag 1 oktober bij: Annie Hekker liefst per e-mail: Lhekker@home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22, Moergestel. De 15-jarige Sarah Janneh uit Óisterwijk heeft de voorrondes van het SBS 6-program- ma Popstars met glans doorstaan. De juryle den Henkjan Smits, Patricia Paay en Maurice Wijnen waren onder de indruk van zowel de zang als de uitstraling van dit jonge talent. De komende weken kunt u elke vrijdagavond de ontwikkelingen van Sarah volgen in het programma Popstars. Wilt u dit talent live zien optreden, dan is dat ook mogelijk. Vrijdag 9 oktober en zaterdag 10 oktober is Sarah name lijk een van de solisten bij de Rabobank proms- concerten in Den Boogaard te Moergestel. Meer informatie over deze concerten is te vinden op de site van muziekvereniging Prinses Juliana: www.julianamoergestel.nl Voor de vakantie hebben jullie meegedaan aan het schoolhandbaltoernooi. Het ging er weer gezellig aan toe, met leuke en spannende wedstrijdjes. Denk je: “nou, dat spelletje bevalt me wel” kom dan eens vrijblijvend een tijdje meetrai nen om te kijken of het inderdaad iets voor jou is. Je bent van harte welkom op donderdag 10 september van 17.00 tot 18.00 uur in sporthal 't Stokeind. Breng je sportkleren en schone sportschoenen mee, dan kun je meteen met de andere kinderen meedoen. Voor meer informatie: Franky van Boxtel 513 3103. De Nederlandse feestband Pater Moeskroen zal op vrijdag 9 en zaterdag 10 okto ber het dak van Den Boogaard eraf spelen tijdens de Rabobank promsconcerten. In een show van drie kwartier zal deze topband zowel zijn oude hits alsook num mers uit het nieuwe repertoire door Den Boogaard laten schallen. Als toetje op deze taart worden ook nog acht nummers samen met het harmonieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana samengespeeld! Maandagmorgen is begonnen met het herstel van de molen van Moergestel. De omstreeks 1600 gebouwde standerdmolen is de oudste van Brabant. Twee jaar geleden bleek er een scheur te zit ten in de kop waaraan de wieken zijn bevestigd. De gietijzeren kop is eind negentiende eeuw vervaardigd door ijzergieterij Merks in Tilburg. De kop krijgt straks een plaatsje bij de molen. Het herstelwerk is uitgevoerd door de Gebroeders Coppes uit Bergharen, een vermaard molen- bouwersgeslacht. Mogelijk is de molen eind deze week weer in bedrijf. De molen is geopend op zondag tijdens WieKentKunst. viool aan het conservatorium in Tilburg. Zijn muzikale talent viel op, en zo speelde hij al op jonge leeftijd in het televisieprogramma Cor en Co, met onder andere Karin Bloemen, Helmut Lotti en Joke de Kruijf. In het programma “De show van je leven” bespeelde hij de Stradivarius van de beroemde violiste Emmy Verhey. Bijna iedereen heeft Jasper al eens horen spe len, want al jaren is hij de vaste violist van Marco Borsato. De solo in het nummer ‘Rood’ wordt door Jasper gespeeld, en ook dit nummer zal tijdens de Rabobank promsconcerten te horen zijn. Natuurlijk zal hij samen met het har monieorkest enkele nummers meer spelen, zoals de Danse Macabre. Natuurlijk zijn er ook onze regionale artiesten en het koor Poco Crescendo uit Moergestel. Het harmonieorkest zal al deze artiesten samen met een heus popcombo begeleiden en u een meer dan vol programma voorschotelen op 9 en 10 oktober in Den Boogaard. Natuurlijk mag u dit niet missen, een avond topamusement in Den Boogaard! Twee jaar geleden hebben we voor het concert op zater dag diverse mensen moeten teleurstellen omdat het voortijdig uitverkocht was, dus wees er op tijd bij want vol is vol. Zoals in de vorige edi tie zal er ook nu weer een groot aantal luxe bar krukken aanwezig zijn in de zaal van Den Boo gaard. Op beide avonden kunt u vanaf 20.15 uur genie ten van een bomvol en fantastisch programma met vele artiesten en natuurlijk het harmonie orkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boerenbond Moergestel, VW in Den Boogaard, Novy Van Wezel en via de website: www.julianamoerge- stel.nl Voor zowel vrijdag 9 oktober als zaterdag 10 oktober bedraagt de entreeprijs 18 euro. Birgit Vriens, Kloosterlaan 17, heeft per 1 oktober de opleiding tot medisch specialist, Internist-Medisch Oncoloog voltooid. Na het volgen van het VWO aan het Odulphus- lyceum heeft Birgit de studie gezondheidswe tenschappen en geneeskunde gevolgd aan de Universiteit van Maastricht. Thans is zij werkzaam in het Academisch Zie kenhuis Maastricht waar zij promotieonder zoek doet naar behandeling van borstkanker. Pater Moeskroen zag het levenslicht zo’n drieën twintig jaar terug en heeft in al die jaren al vele ups meegemaakt. Al na enkele jaren braken ze door met hun hit ‘Roodkapje’ en later volgde er nog meer. Bekende nummers uit hun feestre- pertoire zijn onder andere ‘Laat maar waaien’ en ‘Hela Hola’ (tuthola). Momenteel toeren zij nog wekelijks door het land om in de feestten ten het publiek uit hun bol te laten gaan, maar ook zijn ze regelmatig te bewonderen in theater shows. Het programma in Den Boogaard is voor de bandleden van Pater Moeskroen ook weer een uitdaging. Na hun soloprogramma van ongeveer drie kwartier zullen ze acht num mers samenspelen met het harmonieorkest. De bladmuziek voor het orkest is van de hand van oud-Moergestelnaar Jacco Nefs. Bij het inzien van de partituren waren de bandle den erg onder de indruk, en hebben ze er alle vertrouwen in dat het een geweldige show gaat worden. We mogen er dus van uitgaan dat de samenwer king met de Band Zonder Banaan, van twee jaar terug, minimaal geëvenaard gaat worden. Behalve Pater Moeskroen kunt u tijdens de promsconcerten nog veel meer artiesten ver wachten, zoals Billy Haynes. Billy, geboren in Amerika, kwam al jong met muziek in aanra king. Na vele jaren in diverse bands gespeeld te hebben, kwam hij in contact met Tina Turner. Als bassist/performer speelde hij op alle conti nenten met haar en haar band. Samen met het harmonieorkest zal hij tijdens de promsconcer ten een zevental popklassiekers spelen zoals ‘Georgia’, ‘Wonderful world’ en ‘Sex Machine’. Met zijn talent als basgitarist, maar zeker ook als zanger/performer, zal hij Den Boogaard laten swingen. Jasper van Rosmalen studeerde viool aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en alt- ÏS PAGINA 9 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 9