OtlUS Geboorte ALLROUND MAKELAARDIJ GARAGE SALE Rabobank promsconcerten voor en door jong en ouder 1 L< ’Die Naemloose Speelers volop aan de slag ZONDAG 20 SEPT. Bloemsierkunst Florus bestaat 12,5 jaar! Persoonlijk contact en betrokkenheid: Vereniging Bierproeven Moergestel Woninginbraak de gelegenheid maakt de dief! Expositie in Stanislaus 7 dagen per week! den. Als vertolker van het Nederlandse lied, met OISTERWIJKSEWEG 32 TV'S, SPEELGOED, TUINGEREEDSCHAP, BOEKEN, SERVIES EN NOG VEEL MEER! VAN 14.00 TOT 18.00 UUR Tim Remie, maar ook voor het publiek om dit in Den Boogaard mee te maken! Zoals u bij een promsconcert mag verwach- Carla Jansen Waar u ons tegen kunt komen? Ten eerste tijdens WieKentKunst, het cultuur- spektakel van Moergestel, waar wij één van de drie eenakters zullen opvoeren, met als thema geboorte. Een stukje wat door enkele leden van de club geschreven is, en wat al eerder gespeeld zou zijn bij het gildefeest. Landjuweel, maar toen door het slechte weer niet gespeeld kon worden. En als u zelf naar het Bockspringen gaat, het evenement op 11 oktober van onze plaatselij ke horeca, dan ziet u ons net als vorig jaar ook weer heerlijk uit de band springen. Maar het klapstuk is en blijft onze jaarlijkse toneelvoorstelling voor jong en oud. Ook dit jaar zijn we al voor de zomervakantie begonnen aan ons nieuwe toneelstuk. Het is een keileuk verhaal van de Hilvarenbeekse schrijver Jan Naaijkens, waarvan wij al verschillende stuk- meldlijn M: Meld Misdaad Anoniem. Deze meldlijn is bereikbaar op 0800-7000. M. is een doorgeefluik. De medewerkers zorgen ervoor dat uw melding terecht komt bij de politie, zonder dat uw naam of telefoonnummer bekend wordt. Met hoofdact Pater Moeskroen zes regionale artiesten, het koor Poco Cres cendo, het harmonieorkest van muziekvereni ging Prinses Juliana, een popcombo, Jasper van Rosmalen, Billy Haynes en Pater Moes kroen. Een boordevol programma, waarbij alles pro fessioneel uitgesterkt en belicht wordt. Natuur lijk met een sfeer die uitnodigt tot dansen en meezingen, en mocht u even willen zitten dan en elke week is het voor ons een feestje om te zien wat er nu weer af is. Maar dat is niet het enige, want zoals u op bij gaande foto kunt zien zijn enkele leden bij Marijke aan het knutselen om de poppenkast- poppen die we dit jaar in ons toneelstuk nodig hebben, zelf te maken. Binnenkort gaat de de- corploeg aan de slag en de spelers zelf zijn hun teksten uit hun hoofd aan het leren. U ziet het: druk, druk, druk. Maar allemaal wel gezellig en keileuk om te doen, en vooral als jullie, net als voorgaande jaren met z’n allen komen kijken. Dus noteer alvast in uw agenda: zaterdag 31 oktober om 19.00 uur en zondag 1 november om 14.30 uur: ’Die Naemloose Speelers’ in Den Boo gaard. Voor het hele gezin een erg leuke afslui ter van de herfstvakantie. Hou de komende weken Moergestel Nieuws goed in de gaten, want dan gaan we meer ver klappen over het toneelstuk van dit jaar. Na een verplichte pauze vanwege de zomerva kantie gaat de Vereniging Bierproeven Moer gestel op vrijdag 2 oktober weer van start met de maandelijkse Bierproefavonden. Deze avon den worden verzorgd door de leden van de ver eniging zelf. Gestart wordt op 2 oktober met het thema Vakantiebieren. Dit zijn Speciaalbieren, die door de leden uit hun vakantieland worden meegebracht. Bieren uit onder meer België, Duitsland en Oostenrijk staan op de agenda. OP vrijdag 30 oktober wordt aandacht besteed aan Bockbieren; dit jaar zijn het Duitse- en Oosten rijkse Bockbieren die worden gepresenteerd. Duitsland is de bakermat van de Bockbieren. In december komen vervolgens de Stouts aan bod en begin 2010 worden Kerst- en Winterbieren gepresenteerd. De Bierproef avonden worden gehouden in café de Brou wer vanaf 20.30 uur. Maar het hoogtepunt van het naseizoen is de organisatie van het jaarlijkse ‘Bockspringen in Gèssel’. In samenwerking met de Moergestelse horeca kan men in nagenoeg alle Moergestelse cafés verschillende Bockbieren proeven op ver toon van een strippenkaart. Tevens ontvangt men in elk café bij het Bockbiertje een hartig hapje. Met de Bockenwagen worden de deelne mers van horecagelegenheid naar horecagele genheid vervoert. Deze strippenkaarten voor het ‘Bockspringen in Gèssel’ zijn vanaf 18 septem ber verkrijgbaar in alle aangesloten cafés. Voor nadere informatie zie de website van de Vereniging Bierproeven Moergestel www.ver- enigingbierproeven.nl en velen kennen hem dan zeker ook van De Alpenjagers, Moergestels trots als het gaat om feestmuziek. Tijdens de promsconcerten van twee jaar terug had hij voor zichzelf al beslo- I ten om een volgende editie zeker mee te doen. I Een van zijn idolen, Boudewijn de Groot, heeft I jaren geleden het nummer Malle Babbe uitge- bracht, maar het is later voornamelijk bekend geworden in de uitvoering van Rob de Nijs. Een gouden kans voor Wil om tijdens de proms zijn eigen versie te brengen van deze klassie ker. Met zijn achtergrond als feestzanger en met een gemotiveerd harmonieorkest en koor als ondersteuning, mogen we dus echt wel iets verwachten van dit optreden. Als de R in de maand is, neemt het aantal woninginbraken elk jaar weer toe. De lange, donkere herfst-en winteravonden maken het inbrekers makkelijker om ongezien te werken. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober organiseert muziekvereniging Prinses Juliana De politie probeert zoveel mogelijk woning- haar Rabobank promsconcerten. Twee jaar geleden een geweldig succes met de inbraken op te lossen. Maar voorkomen is Band Zonder Banaan, ook dit jaar weer een spectaculair programma met als kan dat op de luxe barkrukken die ruimschoots aanwezig zijn. Zoals u kunt lezen, niets is aan het toeval over- j- - j gelaten, de organisatie is er bij na klaar voor, de verwachten van dtt optreden. atste repetities staan gepland. Wij zien u graag Voor Tim Remie wordt het de eerste keer dat op een van de concertavonden! hij ‘live’ begeleid gaat worden tijdens een optre- Natuurlijk mag u dit niet missen, een avond den. Als vertolker van het Nederlandse lied, met topamusement in Den Boogaard te Moergestel! een repertoire van J an Smit, Acda en de Munnik Op beide avonden kunt u vanaf 20.15 uur genie natuurlijk beter. Gelukkig kunt u daar zelf ook hoofdact de Nederlandse feestband Pater Moeskroen. En natuurlijk kunt u nog veel aan doen. veel meer artiesten verwachten, zoals Wil Oerlemans en Tim Remie. Een inbreker heeft maar 30 seconden nodig om binnen te komen. Doet hij er langer over, dan loopt hij het risico om gesnapt te worde.n en zoekt hij vaak een andere locatie. Veilig wonen is dan ook vooral een kwestie van bewust wonen. Een goed slot op een deur helpt niet, als u een raam open laat staan. U kunt inbrekers voor zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politie keurmerk Veilig Wonen®. De kans op inbraak daalt dan met ruim 90%. Zie voor meer infor matie www.politiekeurmerk.nl. Meld verdachte situaties Bel bij onraad of verdachte situaties direct 112. Onthoud het signalement van de verdachte persoon en eventueel het kenteken van de auto en vluchtrichting. Het kan ook voorkomen dat u iets weet over een misdrijf maar dat niet durft te melden. In zo’n geval belt u de anonieme Alle leden van Die Naemloose Speelers zijn weer druk... druk... druk... We zul- - len de komende tijd nogal eens in beeld zijn voor het Gèsselse publiek. ber eiposeren in zorgcentrum Stanislaus ken op de planken hebben gezet, dus dat zit wel goed. En natuurlijk is alles zoals u van ons gewend bent weer in eigen beheer. Marijke van den Hurk, onze duizendpoot, is al begonnen met alle kostuums en dat zijn er weer In de periode van 17 september t/m 28 okto ber exposeren in zorgcentrum Stanislaus Josee van Laerhoven (Oisterwijk) en Emmy Duijn (Veldhoven) hun schilderijen. Josee en Emmy zijn beiden o.a. opgeleid en onlangs afgestudeerd in Arendonk (Belgie) op de Academie voor Schone Kunsten. t i J i i i i I Zij‘schilderen’al een behoorlijk lange tijd aan heel wat. In totaal was er zo n dikke twmtig kilo d en hadden hlcrv(jür e* 'ities. stof nodig (ja wij gooien alles op de weegschaal) Josee *an Laerhoven: Mijn werk is ee mix van abstract en figuratief. Ik schilder op doek in zowel olie- als acrylverf. Ik ben gefascineerd door vergezichten, kleur en licht. Emmy Duijn: momenteel schilder ik vooral op doek met acrylverf. Het liefst landschap pen. Figuratief. U bent van harte welkom om alles te komen bezichtigen dagelijks tussen 10.00-17.00 uur. De kunstenaars zijn regelmatig aanwezig tijdens de expositie. topamusement in Den Boogaard te Moergestel! een repertoire van jan omu, ncuacn ueiviunniK v/p beide avomicii kuilt u vauai 20.13 umgcmc- en Guus Meeuwis, stond hij al in Popcentrum ten van een grandioos programma met vele 013 en was hij te horen bij het Tilburgs levens- artiesten en natuurlijk het harmonieorkest van lied. Tijdens de promsconcerten zal hij te horen muziekvereniging Prinses Juliana. zijn met het nummer ‘Rood’ van Marco Borsato. Kaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar bij Boeren- Naast de begeleiding door het harmonieorkest j bond Moergestel, VW Moergestel in Den zal ook Jasper van Rosmalen op viool zijn invul- Boogaard, Novy Van Wezel en via onze web- ling geven. Op de originele opnamen en tijdens sitewww.julianamoergestel.nl optredens is het Jasper ‘himself’ die Marco Voor zowel vrijdag 9 als zaterdag 10 oktober Borsato begeleidt. Een bijzonder moment voor bedraagt de entreeprijs 18 euro. Wil Oerlemans: geboren en getogen en ook muzikaal opgegroeid in Moergestel. Hij heeft in diverse bands als gitarist en zanger gespeeld, ten zijn er nog vele artiesten meer. In totaal J X -9 PAGINA 5 BLOEMSIERKUNST UMRMt j-w»/- s i irrv tun 1 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Nu bij iedere bestelling in de maand september een cadeautje! Bestellen: boeketje, grafwerk, bruids werk, bloemstukje, etc.: één dag van tevoren doorbellen en het wordt vers voor u gemaakt! Industrieweg 21a, 5066 XI Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5