Dès mooi vur mekaar! 50 jaar buurtvereniging ’t Rootven VAN ALPHEN ZONNIGE KRASACTIE! i i Moergestel Fietsdorp ondersteunt zes organisaties met financiële bijdrage Hans Janssen burgemeester I Aphrodite Cursus rommelpot- maken met gebruik van échte varkensblaas B Pieregeblèr zaterdag 30 januari Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 AUTOSCHADES -sinds 1880 - Laat uw auto vóór 30 september 2009 bij ons herstellen en ontvang GRATIS het kraslot Vakantie Kraspret. Kraaivenstraat 24, Tilburg - Tel. (013) 542 1755 - www.vanalphenautoschades.nl WieKentKunst leert het maken van traditioneel muziekinstrument Blije gezichten bij uitreiking sponsorbedragen in De Verdieping WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2009 34e JAARGANG Nr. 1535 Huidverzorgingsinstiti uws Weekblad voor Moergestel Mtv 18 Moergestelse organisaties kon worden gegeven is opgehaald door middel van de loterij. Vrijwel alle lotjes zijn verkocht door Tiny Romijn, a.s. Donderdag v.a. 19.00 uur: Gesprek met burgemeester Hans Janssen Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Vijftig jaar geleden is het allemaal begonnen. Harry van Brunschot, Noud van de Laak, Anneke Smolders en Kee Wolfs voelden zich verbonden met Moergestel en met hun eigen buurt, de buurt waarin ze al jaren woonden. Dit hebben ze bekrachtigd door de de buurtvereniging ”t Rootven’ op te richten. Natuurlijk zag Moergestel er in die tijd heel anders uit en ook waren de straten die toen- dertijd lid ‘mochten’ worden niet dezelfde als de straten die nu bij de buurtvereniging ’t Rootven horen. De buurt bestond toen uit het Rootven (dat zat er in), de Kerkstraat en de Schoolstraat tot en met Sjefke van Esch. In de loop van vijftig jaar is er natuurlijk een hoop verandert, zowel in Moergestel als in de buurtvereniging. Zo zijn de Prinsessen straten en de Krijtestraat bij de vereniging gekomen en horen de Kerkstraat en School straat nu niet meer bij de buurtvereniging. Leden zijn gekomen en weer gegaan. Maar een paar dingen zijn niet veranderd. Zo is er altijd een kern van buurtbewoners geweest die zich betrokken hebben gevoeld bij hun buurt. Ook zijn er altijd veel activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Bekende voorbeelden zijn de Sinterklaasmiddag, paaseieren zoeken, kerst stukjes knutselen en de carnavalsoptocht (inclu sief vele prijzen). Vijftig jaar moet natuurlijk gevierd worden. We willen graag vieren dat we een buurtvereniging zijn die nog altijd actief is en er na vijftig jaar nog lustig op los snort! Daarom hebben we op zondag 20 september een buurtfeest georgani seerd. Daarbij hebben we de gehele buurt (zowel leden als niet-leden) uitgenodigd, om iedereen de gelegenheid te geven om mee te feesten. De Bienekebolders boden de Roozen- dries aan om daar ons buurtfeest te vieren, maar mede door een overweldigende aanmel ding van maar liefs 130 mensen hebben we moeten uitwijken naar Den Donk. Daar zul len we, onder het genot van diverse activitei ten, een hapje en een drankje, samen nog eens terugkijken op 50 jaar buurtvereniging ’t Root ven, maar vooral ook vooruitkijken. Met ingang van 16 september is drs. J.EM. (Hans) Janssen (45) bij Koninklijk Besluit benoemd tot burgemeester van de ge meente Oisterwijk. Vanavond vindt de installatie plaats tijdens een buitengewo ne raadsvergadering. Op vrijdag 2 oktober wordt de gelegenheid geboden om Hans Janssen en zijn echt genote Mia te feliciteren met de benoe ming, tijdens een feestelijke bijeenkomst om 15.30 uur in Den Boogaard. Zondag 18 april 2010 is de datum dat kinderen in Moergestel hun Eerste H. Communie kunnen doen. In Moergestel wordt op zaterdagmiddag 26 september een cursus gegeven in het maken van ’n rommelpot. Hierbij wordt gebruik gemaakt van echte varkensblazen. Deelname is gratis. Deelnemers wordt gevraagd zelf een leeg con servenblik van een liter mee te brengen. Aan de cursus kunnen maximaal dertig personen deelnemen. Belangstellenden dienen zich voor af op te geven via e-mail hennievanschooten @home.nl De cursus wordt georganiseerd door WieKent Kunst. Dat is een culturele organisatie die jaar lijks in Moergestel een evenement organiseert. Het thema dit jaar is Gèèselse Tradities. Met de rommelpot langs de deuren gaan is een tra ditie die tot in de jaren ’60 van de vorige eeuw nog bestond. Een rommelpot is een volksmuziekinstru- ment bij uitstek. Het is (in principe) een voudig te maken en iedereen kan het bespe len. Over een blik (of een potje) wordt de var kensblaas gespannen. Aan de varkensblaas wordt een rietje (kan ook een potlood zijn) bevestigd. Door het rietje met de hand heen en weer te bewegen gaat het vel trillen en dat veroorzaakt het kenmerkende foeke-foeke- geluid van een rommelpot. De rommelpot werd gebruikt tijdens Driekoningen-zingen en Vastenavond. De cursus wordt gegeven door Rinus Denissen en Jan Vriens. Rinus Defiissen prepareerde de varkensblazen. In plaats van een blaas kan als ‘vel’ ook plastiek worden gebruikt, maar het geluid daarvan is veel minder authentiek. Het is uitzonderlijk dat tegenwoordig varkensblaas kan worden toegepast. De cursus wordt gege ven in den Boogaard en begint om 14.00 uur. De Stichting WieKent-Kunst organiseerde een paar jaar geleden eenzelfde cursus en daar bestond toen veel belangstelling voor. We zijn ons ervan bewust dat we er weer vroeg bij zijn. Maar het is nu eenmaal niet anders, carnaval 2010 is in zicht en dus komt het Pieregeblèr er ook weer aan! Het Pieregeblèr wordt zaterdag 30 januari in Den Boogaard gehouden, dus schrijf dat maar vast in de agenda. Heerlijk samen genieten van prachtige optre dens verzorgd door Moergestels creatief talent. En vooral daarvoor is dit artikel bedoeld, wij zijn op zoek naar deelnemers! Voel je je geroe pen om op deze ouderwets gezellige avond een ander te vermaken? Geef dan nu aan dat je graag mee wilt doen! Dat kan via pierege- bler@hotmail.com, wij zien je e-mail graag tegemoet. Twijfel je nog over deelname? Aarzel dan zeker niet om ons te mailen met vragen! Wie weet kunnen wij je twijfel wegnemen of je op weg helpen waar je vastloopt. Vorig jaar is zowel de liedjesprijs als de presen- tatieprijs gewonnen door De Kammeraoj. Wie weet overtref(t) jij/je groep hen dit jaar en zal er over jou/jullie een jaar lang gesproken wor den. Maar denk bijvoorbeeld ook eens aan het volgende Je bent met carnaval aan het dwei len en ineens hoor je jouw/jullie liedje uit één van de cafés komen. Wie wil dat nou niet? Tot ziens op het Pieregeblèr 2010 en tot mails (pieregebler@hotmail.com)! Groeten van de Pieregeblèrcommissie Annelies, Jaap, Margriet en Sjef voor Moergestel”, motiveerde ze de vele tien tallen uren die ze aan de verkoop van circa zevenduizend lotjes heeft besteed. Jan Vriens zei dat het totaalbedrag dat was opgehaald veel was meegevallen in relatie tot de economische crisis. “Moergestel heeft weer eens zijn goede hart en zijn gemeenschapszin getoond”, aldus Jan Vriens, die samen met Guus Moonen de uitreiking van de cheques voor zijn rekening nam. Naast de 14.350,- euro van acties van Fietsdorp zelf, werd 13.000,- opgehaald door andere groeperingen, zoals Audacia en tijdens de race met de Mini Fiets- kes. Vorig jaar werd 25.000,- euro ingezameld. Dit bedrag is in zijn geheel besteed aan een vakantieproject van het Rode Kruis. Inwoners van Moergestel en Haghorst die vanwege hun gezondheid of sociale beperking daar niet zelf toe in staat zijn, krijgen een vakantie van een week aangeboden. Het grootste bedrag, 5.000,- euro, ging naar de Moergestelse EHBO. De vereniging besteedt het aan apparatuur waarmee Moergestel ‘Heart Safe’ gemaakt kan worden. Het Ziekenpastoraat kreeg 700,- euro en de Stichting Vrienden van St.-Jans Onthoofding 2.500,- euro. Dat laatste bedrag is een bijdrage aan de overkapping op het kerkhof. Om een busje aan te kunnen schaf fen kreeg de stichting Olivier 3.200,-. MTV werd blij gemaakt met 2.200,- euro. Volgens Hans van Brunschot wordt dit bedrag aange wend voor het digitaliseren van de uitzendin gen. Met 750,- euro voor WieKentKunst onder schreef Moergestel Fietsdorp het belang van deze organisatie voor Moergestel. “Jullie zul len er wel een originele besteding voor hebben”, merkte Jan Vriens op tegen voorzitter Hennie van Schooten van WieKentKunst. Blije gezichten in De Verdieping, van links naar rechts Hennie van Schooten, Jan Zoontjens, Lia van der Zanden, Marjan Polleman, Peter van de Ifhuzc en Tjeu Bruurs. Tijdens een bijeenkomst in galerie De Verdieping zijn vorige week donderdagavond door de werkgroep Moergestel Fietsdorp cheoues overhandigd aan vertegenwoor digers van zes organisaties: EHBO Moergestel, Ziekenpastoraat, Stichting Olivier, MTV, Stichting Vrienden van St.-Jans Onthoofding en Stichting WieKentKunst. Zij ontvingen sponsorbedragen die door middel van acties tijdens Moergestel Fietsdorp zijn opgehaald. In totaal werd 14.350,- euro verdeeld. “Volgend jaar zet ten we ons weer in voor het goede doel”, beloofde voorzitter Jan Vriens van de werk groep. Hij kondigde aan dat Moergestel Fietsdorp volgend jaar op 6 juni begint en dat het evenement opnieuw drie weken zal duren. Een groot deel van het bedrag dat aan de een zus van Guus Moonen. Als eerbetoon aan haar inzet was zij dan ook nadrukkelijk betrok ken bij het overhandigen van de cheques. “Het was heel leuk om te doen, voor onze Guus en s 2 500.- C 700." 750.--

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1