INTERIEUR- VERZORGSTER r Bloemsierkunst Florus bestaat 12,5 jaar! ijs van de Wouw KBO-É|roant GUO koestert klein schalige concerten in Den Boogaard Bijzondere tentoonstelling tijdens Open Monumentendag Rabobank promsconcerten van Rock and Roll tot licht klassiek I Nieuw Rode Kruis vakantieproject voor Moergestel en Haghorst o Voor meer informatie kan er gebeld worden met Han Kreijveld (013) 513 2168 óf kom eens langs op de maandagochtend bij Audacia! voor de maandagen van 8.30-13.00 uur, tijdens het voetbalseizoen. Audacia is met spoed op zoek naar een gezellige en betrouwbare Carla Jansen iïüua Afdeling Moergestel PERSONEEL Allroundreiniging Swinkels Moergestel BV is op zoek naar: GEMOTIVEERDE MEDEWERKERS die in samenwerking met collega's danwel zelfstandig de werkzaamheden kunnen uitvoeren. Frans Swinkels, Tel. 06-53 54 34 75 ALLROUNDREINIGING SWINKELS MOERGESTEL BV In Bibliotheek Moergestel Expositie Kiku 1 tot dan. Wo ,c >[S 'o' Nu bij iedere bestelling in de maand september een cadeautje! Bestellen: boeketje, grafwerk, bruids werk, bloemstukje, etc.: één dag van tevoren doorbellen en het wordt vers voor u gemaakt! Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl PR. IRENESTRAAT 9 - 5066 BD MOERGESTEL TEL (013) 513 0648 www.thijïvandewouwkeukens.nl *41^1 11 11 kq irë KEUKEN- EN INTERIEURBOUW Belangenorganisatie voor senioren BRIDGE VOOR BEGINNERS Wij zijn van plan om bij voldoende deelname in september 2009 weer te starten met een bridgecursus. Deze cursus zal worden gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van ieder 12 avonden. Cursusavonden zijn maan dag- of dinsdagavond, afhankelijk van de voor keur van de deelnemers. Deel 1 van deze cur sus start op 14 of 15 september 2009 en eindigt medio december 2009. Deel 2 start medio janu ari en duurt tot half april. Aanvang van de cur susavond is 20.00 uur en eindigt om ca 22.45 uur. De cursus vindt plaats in Den Boogaard. Opgave vóór 5 september bij Harrie de Laat, Vinkenberg 10,5066 PD Moergestel. Bij voor keur via-e-mail h.de.laat@hetnet.nl prijskaartje in Nederland heeft.” Tickets voor GUO-concerten kunnen worden gereserveerd via Den Boogaard en Tiliander. Meer info over GUO-artiesten, GUO-cd’s en GUO-tickets op http://guo.inoisterwijk.nl Podiumorganisatie Groeten Uit Oisterwijk pro grammeert vijf van haar negen concerten uit GUO-serie 09/10 in de zolderzaal van Den Boo gaard. Waarom GUO-concerten in een zolder ruimte met amper 150 stoelen als er in dezelf de accommodatie een zaal is met meer dan het dubbele aan capaciteit? GUO-woordvoerder Jos Creusen: “In de grote zaal hebben we artiesten die we niet graag zou den missen, maar die we onmogelijk kunnen boeken voor de zolderzaal. Ze hebben meer techniek en podiumomvang nodig of een gage waarmee we zelfs in een uitverkochte zolder zaal niet uit de kosten raken. Niettemin kiezen wij bewust evengoed voor artiesten die juist in een kleinschalige entourage gedijen, zolang ze daar voor ons betaalbaar blijven. Een intieme ruimte waarin artiesten en bezoekers als het ware op eikaars schoot kruipen. Daarvoor is de sfeer volle zolderzaal van Den Boogaard perfect.” Uw werkzaamheden zullen bestaan uit het reinigen van pluimveestallen d.m.v. hoge druk Het reinigen en/of renoveren van gevels d.m.v. diverse straaltechnieken Leiding geven aan en organiseren van de werkzaamheden op lokatie Hebt u interesse of wilt u meer informatie dan kunt u bellen met Den Boogaard laten swingen. Het levensdoel van Billy Haynes is dan ook: Kfeep Rythm and Blues Music alive. Jasper van Rosmalen studeerde viool aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en alt viool aan het conservatorium in Tilburg. Zijn muzikale talent viel op, en zo speelde hij al op jonge leeftijd in het televisieprogramma Cor en Co met onder andere Karin Bloemen, Helmut Lotti en Joke de Kruijf. Ook speelde hij in het Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden. In het programma “De show van je leven” bespeelde hij de Stradivarius van violiste Emmy Verhey. Bijna iedereen heeft Jasper horen spelen, want al jaren is hij de vaste violist van Marco Borsato. De solo in het nummer ‘Rood” wordt door Jasper gespeeld, en ook dit nummer zal tijdens de Rabobank promsconcerten te horen zijn. Natuurlijk zal hij samen met het harmonieor kest enkele nummers meer spelen zoals onder andere; Dance Macabre. Verder zullen de feestband Pater Moeskroen, zes regionale artiesten, Poco Crescendo en het har monieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana u een meer dan vol programma voor schotelen op 9 en 10 oktober in Den Boogaard. Kaarten voor deze unieke concerten kosten slechts 18 euro en zijn te koop bij de Boeren bond, Novy Van Wezel, VW (in Den Boo gaard) en natuurlijk via onze site: www.julianamoergestel.nl Het bestur van de Stichting Vrienden van St. Jan organiseert op zondag 13 september a.s. samen met het comité Open Monumentendag een bijzondere tentoonstelling in de kerk met .als thema: Moergestel op de kaart. De opening is direct na de H. Mis om 11.00 uur. Daarna kunt u van deze unieke verzameling (o.a. van Ad Wolfs en Louis van den Meijdenberg) genieten. Tentoongesteld worden: (ansicht)kaarten van markante gebouwen, landkaarten, plattegron den e.d. De kerk is die dag geopend tot 16.00 uur. Onze bestuursleden zorgen voor een toe lichting. Ook is het mogelijk een rondleiding door onze mooie kerk te krijgen. Andere monumenten die u in ons dorp op die dag kunt bezoeken zijn: de Vrije Hoef, Zelt 10 (Fam. van de Wouw) en boerderij Molenwiel, Stokeind 12 (Wies Dijker). Er is een prachtig geïllustreerd boekje beschik baar waarin ook het hele programma van de open monumenten in Oisterwijk vermeld staan. Het boekje is gratis af te halen bij de Bieb en in de Boogaard. Alle kinderen die in galerie "De Verdieping" geëxposeerd hebben exposeren ook in sep tember in de bibliotheek. Dit zijn er 20, in de leeftijd van 5-14 jaar. De werken die door de hele bibliotheek wor den geexposeerd zijn uitgevoerd in verschillen de technieken, zoals: schilderijen, glas in lood, linoleumafdruk, Pop-Art, mozaiëk, beelden van gips en klei. De expositie is te bekijken tijdens de opening stijden van de bibliotheek. Tot 7 september nog in de ochtenden daarna op maandag, woens dag, donderdag 14.00 tot 17.30 en op vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur. U bent van harte welkom! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2009 BLOEMSIERKUNST Op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober zullen diverse muziekstijlen te horen zijn tijdens de Rabobank promsconcerten. Muziekve reniging Prinses Juliana heeft met de Neder landse feestband Pater Moeskroen en de Amerikaanse basgitarist Billy Haynes enke le grote namen in huis weten te halen. Ook de regionale artiesten, en de muziekvereni ging zelf, zullen spetteren tijdens de Rabobank promsconcerten. Billy Haynes, geboren in Amerika, kwam al vroeg in zijn leven met muziek in aanraking. Na vele jaren in diverse bands gespeeld te heb ben, kwam hij in contact met ‘The Queen of Rock and Roll’, Miss Tina Turner. Als bassist/ performer speelde hij op alle continenten met haar en haar band. Later speelde hij met Chaka Kahn, Ray Charles, Natalie Cole en vele ande ren. Binnenkort kan hij dus ook muziekveren- ging Prinses Juliana aan dit rijtje toevoegen. Samen met het harmonieorkest zal hij tijdens de promsconcerten een zevental popklassie- kers spelen zoals ‘Georgia’, ‘Wonderful World’ en ‘Sex machine’. Met zijn talent al basgitarist, maar zeker als performer zal hij eenieder in CURSUS DIGITALE FOTOBEWERKING Op 29 september a.s. start in de bibliotheek te Moergestel weer een cursus digitale fotobewer king speciaal voor de senioren van Moergestel. In deze cursus wordt U vertrouwd gemaakt met verschillende basisbegrippen en -handelin gen om digitale foto’s te bewerken. De cursus vindt plaats op de dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur en bestaat uit 14 lessen die om de 2 weken plaatsvinden. Het cursusgeld inclusief een cursusboek en een CD met de oefenfoto’s bedraagt 140,- voor KBO leden en niet leden 150,-. Er zijn nog enkele plaatsen voor deze cursus. Tevens starten we op 6 oktober een vervolgcur sus, voor diegene die de eerste cursus hebben gevolgd deze bestaat uit 12 lessen. Hiervoor bedraagt het cursusgeld inclusief cursusboek en oefen CD 120,- voor KBO leden en 130,- voor niet leden. Aanmelden bij Toos van Gool-Groenen, De Hoefkens 45, 5066 BX Moergestel of e-mail toosvangoolgroenen@home.nl. tel 013-5136170 PAGINA 3 vakantiegangers met een beperking zoals hier boven genoemd. De bijzondere accommodatie wordt omringd door prachtige tuinen en bos percelen (ca. 200 hectaren). (Kijk op internet: www.rodekruis.nl.) Er kunnen maximaal 35 gasten voor de vakantieweek worden ingeschre ven. In bepaalde gevallen mag een deelnemer zich door zijn of haar valide partner laten ver gezellen. Mensen die zich voor deelname aan melden worden in november 2009 bezocht door Bep Wouters van Rode Kruis Oisterwijk/Haaren die met hen zal beoordelen of zij voor deelna me in aanmerking komen. Dit op basis van de selectiecriteria. De kandidaten krijgen in decem ber 2009 te horen of zij wel of niet voor deel name zijn geselecteerd. Aanmelding voor deelname Inwoners van Moergestel en Haghorst die van mening zijn tot de doelgroep te horen kunnen zich voor deelname aanmelden door het invul len en inleveren van het daartoe bestemde aan meldingsformulier. Voor aanmeldingen van uit Moergestel kan dit formulier vanaf nu dage lijks tussen 18.00 en 19.00 uur worden afgehaald en weer worden ingeleverd bij Henriëtte van Gils, Raadhuisstraat 24, Moergestel (tel. 513 3207) of Ton van de Wouw, De Hoefkens 43, Moergestel (tel. 513 1824) De aanmeldingsformulieren moeten voor 1 oktober 2009 zijn ingeleverd/ingezonden. Iedereen mag iemand aanmelden Het initiatief tot het aanmelden van iemand voor deelname aan de vakantieweek mag ook uitgaan van een familielid, vriend/vriendfn, buurtgenoot, kennis of dorpsgenoot van de per soon waarvan gedacht wordt dat die tot de doel groep hoort. In de zolderzaal spelen komend seizoen Beoga (3 okt), de Ierse new folk wizards met een wereldkampioen bodhran in hun midden. En Dick Gaughan (24 okt), een vooraanstaande singer-songwriter uit de Schotse traditie. Het Engelse a capella sextet rond Coope, Boyes Simpson (19 dec) dat vorig jaar in Londen de Saint Paul’s met 2400 bezoekers vol trok. Het Schotse humorfolktrio The McCalmans (20 mrt) dat na bijna een halve eeuw van wereld- toemees een afscheidsconcert geeft. De Engelse singer-songwriter Iain Matthews (17 apr, met Ad Vanderveen), oprichter van Fairport Con vention en zanger van megahit ‘Woodstock’. Geen snotneuzen “Bepaald geen snotneuzen”, aldus de GUO- bezieler. “Grote of kleine zaal: het zegt niets over de kwaliteit van de artiesten. Het draait om zaken als wie waar het beste tot zijn recht komt, wie welke techniek en podiumomvang nodig heeft en wie welke populariteit en dus welk nriicVoarrip in NJprlprland hppft De afdeling Oisterwijk/Haaren van het Rode Kruis is gestart met de voorbereiding van weer een nieuw (sociaal) vakantieproject voor 35 gasten, die gratis een week in het luxe hotel IJsselvliedt van het Rode Kruis mogen verblijven. Dit nieuwe project met de naam “IJsselvliedt” is primair gericht op inwoners van Moergestel en Haghorst die vanwege hun gezondheid of sociale beperking niet in staat zijn zonder bege leiding met vakantie te gaan. Tot het werkge bied van Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Haa ren behoren Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Haaren, Helvoirt, Biezenmortel en Esch. Dat het project “IJsselvliedt” is opgestart voor alleen de tot de doelgroep behorende inwoners van Moergestel en Haghorst, terwijl Haghorst (gemeente Hilvarenbeek) niet eens in genoemd werkgebied ligt, heeft een bijzondere reden. Met dank aan “Moergestel Fietsdorp” en Guus Moonen Het vakantieproject “IJsselvliedt”wordt name lijk in financieel opzicht mede mogelijk ge maakt door de organisatoren van “Moergestel Fietsdorp”. Die hebben vorig jaar de opbrengst van het evenement “Moergestel Fietsdorp 2008”, een bedrag van maar liefst ruim 25.000 euro, geheel geschonken aan de afdeling Rode Kruis Oisterwijk/Haaren voor de besteding aan bovengenoemde doelgroep. Dit was een zeer genereus gebaar, dat overigens ook een verdienste van de Moergestelse bevolking genoemd mag worden, die het fietsevenement enthousiast ondersteunde. Voor Haghorst werd gekozen omdat veel inwoners van dit kerkdorp tijdens het drie weken durende evenement “Moergestel Fietsdorp 2008”ook een grote bij drage hebben geleverd aan het enorme succes daarvan. Dit door enthousiast mee te leven met Guus Moonen en mee te geven voor het Rode Kruis. Zomaar omdat het ‘Rondje van Guus” (dat geen nadere uitleg hoeft) zich voor een flink deel op Haghorst’s grondgebied afspeel de. Rode Kruis Oisterwijk/Haaren is de orga nisatoren van “Moergestel Fietsdorp” en in het bijzonder ook Guus Moonen, wiens rol in deze iedereen wel bekend is, zeer erkentelijk voor de geweldige geste. Vakantieproject “IJsselvliedt” Rode Kruis Oisterwijk/Haaren heeft de vakan tieweek “IJsselvliedt” gepland voor de periode van maandag 22 tot en met zaterdag 27 febru ari 2010. De deelnemers worden ondergebracht in het luxe hotel “IJsselvliedf’in Wezep nabij de stad Zwolle. Dit hotel is ingericht voor THEMAMIDDAG OVER VOEDING EN VOEDING EN MEDICIJNGEBRUIK donderdag 17 september om 14.00 uur in Den Boogaard. De KBO Moergestel organiseert voor alle seni oren deze themamiddag. De middag bestaat uit twee delen: Voeding en ouder worden en het gebruik van medicijnen en voeding. We nodigen u van harte uit op deze middag die u in het belang van uw gezondheid naar ons idee eigenlijk niet mag missen. Donderdag 17 sep tember om 14.00 uur in den Boogaard. Graag

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3