VAN ALPHEN "Stukskes vurdraogen': lachen en plezier met goedmoedige humor ZONNIGE KRASACTIE! Lokale jeugd gaat vlammen tijdens Rabobank promsconcerten Aphrodite p J EHBO-vereniging St. Christoffel bedankt Moergestel ant Kim en Amy van de Wouw Huidverzorgingsinstituut Kraaivenstraat 24, Tilburg - Tel. (013) 542 1755 - www.vanalphenautoschades.nl Avondvullend programma WieKentKunst gratis toegankelijk Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2009 34e JAARGANG Nr. 1533 AUTOSCHADES -sinds 1880 - Laat uw auto vóór 30 september 2009 bij ons herstellen en ontvang GRATIS het kraslot Vakantie Kraspret. s Moeskroen. Deze band, bekend bij jong en oud, zal naast een soloprogramma ook een tiental nummers samen met het harmonieor kest uitvoeren. Nieuw is de internationale allu re die we dit jaar in huis hebben kunnen halen. Billy Haynes, de basgitarist van Tina Turner en Ray Charles komt naar Moergestel om te ‘rocken’ en zal samen met het harmonieorkest oude tijden doen herleven. Het klassieke tintje dat bij een promsconcert hoort zal zeker met Jasper van Rosmalen, een topviolist, die al vele jaren bij o.a. Marco Borsato in het orkest speelt, een extra dimensie krijgen. Natuurlijk mag u dit niet missen, een avond topamusement in Den Boogaard te Moergestel! Bij deze willen wij alle gulle gevers in Moergestel bedanken. Door de opbrengst van de jaarlijkse collecte zijn wij o.a. in staat om materialen aan te vullen/ver- vangen en oefenavonden te geven. Tevens wil- len wij ook onze collectanten bedanken. In het najaar wordt er door onze vereniging een nieuwe cursus gestart. Op donderdagavond van (20.00 tot 22.00 uur) in de aula (Kapel) van Huize Nieuwenhof te Moergestel. Deze cursus is inclusief Reanimatie en een opleiding AED (automatische externe defibrillator). Wilt u meer informatie of wilt u zich opgeven voor deze cursus, bel dan een van onderstaan de telefoonnummers: Jan Zoontjens 513 1447; Toon Fonken 513 3187; Jan Rijnen 513 2120; Angelique de Jong 513 1191; Jan van Loon 513 3673. Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Op beide avonden kunt u vanaf 20.15 uur genieten van een bomvol en fantastisch pro gramma met vele artiesten en natuurlijk het harmonieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Kaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar bij Boe renbond Moergestel, WV in Den Boogaard, Novy Van Wezel en via onze website: www.julianamoergestel.nl Voor zowel vrijdag 9 oktober alsook zaterdag 10 oktober is de entreeprijs 18,- euro. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober organiseert muziekvereniging Prinses Juliana haar Rabobank promsconcer ten. Dit jaar met de fopband Pater Moeskroen en met een internationale artiest, Billy Haynes. Maar ook de regionale artiesten zijn er weer klaar voor, zoals Kim en Amy van de Wouw en Sarah Janneh. Kim en Amy hebben al eerder bewezen dat ze het lef hebben om in een volle Den Boogaard het podium op zich te eisen. Twee jaar terug zongen zij, samen met Milou, tijdens de prom sconcerten vol overgave het nummer ‘Respect’. De Moergestelse tweeling zal dit jaar als duo een nummer van Trijntje Oosterhuis vertol ken; ‘Don’t you worry 'bout a thing. Een swingend nummer waar ze naar eigen zeg gen wel wat mee kunnen qua performance en natuurlijk ook qua zang. Ondersteund door het harmonieorkest, popcombo en het koor Poco Cresendo kan het natuurlijk niet fout gaan! Behalve familie en vrienden hopen ze dat er vele mensen uit Moergestel hun optreden tijdens de promsconcerten komen bekijken en beluis teren. Uit Oisterwijk komt de jongste soliste van de Rabobank promsconcerten, maar zeker niet de minste! Sarah Janneh kwam, zong en over won tijdens de audities in het voorjaar. Zelf ziet ze zingen als een soort van uitlaatklep, en met het nummer ‘It’s Oh so quiet’ van Bjork kan ze dus echt uit haar bol gaan. Met slecht vijf tien lentes oud kunt u van haar een meer dan volwassen optreden tegemoet zien. Behalve deze regionale artiesten kunt u tij dens de Rabobank promsconcerten ook genie ten van de oer-Nederlandse feestband Pater HuidverzorgingsinstitL11'1 Afdeling Moergestel GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 10 september hebben wij een leuke middag gepland voor iedereen die zich alleen voelt of slecht ter been is en graag wil komen. In de Reuselhof is er een gratis bingo! Wij beginnen om 14.00 uur met een kopje koffie ofthee en we starten de bingo om 14.30uuren duurt tot ongeveer 16.00 uur. Er zijn weer mooie en lekkere prijzen te winnen. Woont u niet in de Reuselhof, maar in Stanislaus of elders in Moergestel en wilt u graag meedoen en heeft u geen vervoer? Laat het ons weten, dan wordt u opgehaald. Even een telefoontje naar Gina tel.nr. 513 2007 of Jacqueline tel.nr. 513 2523 vóór 8 september. Tot 10 september. BINGO REUSELHOF Beste mensen, daar het activiteitenseizoen langzaamaan weer begint, mag ik de liefheb bers (sters) er op attenderen dat ook het bin- goseizoen er weer aan zit te komen, en wel op woensdag 16 september om 19.30 uur op de Reuselhof. Veel plezier en succes. Groetjes van Diny en Bep r ws Weekblad voor Moergestel 585 (Door Paul Spapens} Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 De avond met'stukskes vurdraogen'is tevens de opening van de nieuwe activiteit van WieKentKunst. Het WieKentKunst heeft een aantal Moergestelaren bereid gevonden stukskes voor te dragen op zaterdag avond 26 september. Dat zijn Adry Hoeven, Frank van de Meijdenberg, Kees Bierkens, Kees van Dijk en Paul Spapens. De laatste brengt Eric Kolen en Jan Smeets mee, twee vrienden mee met wie hij een tijdlang het cabaretprogramma Mis met vier Heren heeft gedaan. Samen staan de stukskesvurdraogers garant voor een plezierige avond die door Jan Vriens wordt gepresenteerd. De zaal van Café de Brouwer wordt ingericht met tafels en stoelen. Onder de optredens gaat het bedienen gewoon door. Dat alles moet een sfeer oproepen van een traditioneel 'fisje'. Er staan alleen geen glazen met filtersigaretten en bolknaks op tafel. Het aantal deelnemers dat vanuit Moergestel en Berkel-Enschot deelnam aan Toer-Mee KEES VAN DIJK Een van de dragers van dit bijzondere programma is Kees van Dijk (1937), Gèèselse troubadour. In zijn woning aan de Oostelvoortjes, in het buiten- entree is gratis. Kaartjes kunnen (twee per persoon) worden afge- haald bij Café de Brouwer. thema is dit keer'Gèèselse tradities'. In een serie verhalen in Moergestel Nieuws heeft de stichting al een tipje van de sluier van het veelomvattende programma opgelicht.'Stukskes vur draogen' is een traditie die is ontstaan in de tijd dat de mens zichzelf moest vermaken op bruiloften en partijen. Daar hoorden verkleedpartijen bij. Er was altijd wel een ome Toon of een tante Mien die een heel stel van die stukskes van buiten kende en die een hele avond voor onbekommerd ver maak zorgde. En ook al worden tegen woordig voor een feestjes bandjes en diskjockeys ingehuurd, het voordra gen van zelfgemaakte rijmen en gele genheidsliederen horen er nog steeds helemaal bij. Kees van Dijk leerde zichzelf na zijn pensionering gitaarspelen. Hij treedt op tijdens 'Stukskes Vurdraogen’ van WieKentKunst. Kees van Dijk heeft heel zijn leven geboerd.Toen hij 65 was droeg hij het bedrijf over aan zijn zoon Wim. Hij kon goed zingen. Dat had hij van zijn vader. Jarenlang al zingt hij in het kerkkoor. Maar aan één ding kwam hij niet toe omdat hij het veel te druk had met boeren en dat was gitaarspelen. Hij leerde gitaarspelen na zijn pensionering. Een jaar of zes nu al treedt hij met een 'one man show'op. Wie hem nog nooit heeft gezien of gehoord, moet deze kans aangrijpen want Kees van Dijk doet het gewoon hartstikke goed. Voor zijn optredens vraagt hij nooit geld. Hij gaat wel met de pet rond,zo ook tijdens 'Stukskes Vurdraogen' van WieKentKunst. De opbrengst is altijd voor pater Theo Raaijmakers. Betrokkenheid op deze missionaris is ook een mooie Gèèselse traditie. 'Stukskes vurdraogen' is een soort vermaak dat mensen van vroeger kennen én dat tegenwoordig ook nog volop wordt gepraktiseerd. Iemand wordt 50 jaar en daar hoort dan absoluut een levens loop bij. Iemand anders draagt een vers voor, een liedje, een sketchje als 'Van de Steen met zijn derde been'of'De Snitselbank'. Goedmoedige humor die niet meer van deze tijd lijkt is steeds hét kenmerk. Van zulke voor- drachtjes en liedjes zijn er tiental len in omloop. Met een selectie van deze stukskes verzorgt WieKentKunst in de zaal van Café De Brouwer vanaf 20.00 uur een avondvullend programma op zaterdagavond 26 september. De gebied richting 't Stokske, legt hij twee mappen op tafel."Asjeblieft, mijn repertoire';zegt hij eenvoudig. Dan pakt hij zijn gitaar en begint te spelen, liedjes in het Brabants dialect van grootheden alsTjeu Sijbers. Hij speelt en zingt zeer verdienstelijk. Tussendoor heeft hij pakkende cau serietjes, bruggetjes tussen het ene en het andere lied. Zoals over de plaats waar hij geboren is, de Oostelvoortjes: "Het zand was er zo schraal datje eerder tien kinderen had dan één koe." AL RUIM 80 JAAR FIFTSPLEZIH. Belangenorganisatie voor senioren uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1