VAN IERSEL Uw versspecialist b&e nodigt u van harte uit... Kanoboerderij De Reusel zoekt: Softbal 1 Roef! kampioen! KBO-Brabant GUO opent puike concertserie in puike zolderzaal in Den Boogaard Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair keur via-e-mail h.de.laat@hetnet.nl re speciale concertdegustatie. sen hervat met een concours op de Maas Uw speciaalzaak Rootven 23, Moergestel, Tel. (013) 513 1806 u bent bij ons zes dagen in de week van harte welkom; de deur staat altijd open! en over voeding en medicijngebruik competitie Wassenaar maar het mocht dat team niet baten. De uitslagen 5-0 e euro voor niet-leden. Aanmelden bij Toos van Gool-Groenen, De Hoefkens 45, 5066 BX Moergestel of e-mail toosvangoolgroenen@home.nl. tel. 513 6170. Bridge voor beginners Wij zijn van plan om bij voldoende deelname in september 2009 weer te starten met een bridgecursus. Deze cursus zal worden gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van ieder 12 avonden. Cursusavonden zijn maan dag- of dinsdagavond, afhankelijk van de voor keur van de deelnemers. Deel 1 van deze cur sus start op 14 of 15 september 2009 en eindigt medio december 2009. Deel 2 start medio janu ari en duurt tot half april. Aan vang van de cur susavond is 20.00 uur en eindigt om ca 22.45 uur. De cursus vindt plaats in Den Boogaard Het minimum aantal deelnemers voor deze cursus dient 12 personen te zijn. Kosten cursus deel 1 per persoon 40,- euro incl. cursusboek. Kosten cursus deel 2 per persoon 40,- euro incl. cursusboek. Afdeling Moergestel Loodgietersbedrijf zolderzaal”, aldus een trotse directeur Frans de Bruijn van Theaters Oisterwijk - Moergestel. “Het uitzicht over de Moergestelse dorpskern is er van een ademstokkende schoonheid. De naam zolderzaal doet deze ruimte feitelijk tekort. Wat mij betreft mag het met recht panorama zaal heten. Alleen al voor het unieke uitzicht se foyer.“ GUO-woordvoerder Jos Creusen valt hem bij en wijst op voortekenen die een topseizoen beloven. Hij somt op: “Een vlekkeloze samen werking in de voorbereiding waarin Den Boo- gaard ons als GUO en als bestuur van Stichting MEER INFO RESERVERINGEN Podiumkunsten Oisterwijk letterlijk en figuur lijk de ruimte gunt, onze eigen vrijwilligers die er zin in hebben, een 100% Moergestelse orga nisatie die iets wil neerzetten dat op de Neder landse podia haar evenknie niet kent, een voort varende voorverkoop die afstevent op meerde re uitverkochte GUO-concerten, een intieme ruimte met alle denkbare comfort en techniek waarin onze kleinschalige, gemoedelijke, maar professionele benadering naadloos kan gedij en, in de foyer tijdens de pauze of als derde helft na afloop een folksessie met Guinness en ande- augustus gesloten. De KBO Moergestel organiseert voor alle seni oren deze themamiddag. De middag bestaat uit twee delen: Voeding en ouder worden. Met het toenemen van de leeftijd ervaren we vaak toenemend gezondheidsproblemen. Hoe gaan we daar verstandig mee om? Wanneer moet je naar de dokter en vooral wat kun je er zelf aan doen? oefen CD 120,- euro voor KBO-leden en 130,- uur. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot d voor de wedstrijd bij: Marco van Elderer 40350698 of bij Hans Smits 06-51590252. Plaatstrekking om 7.00 uur in cafe de Kk Cursus digitale fotobewerking Op 29 september a.s. start in de bibliotheek te Moergestel weer een cursus digitale fotobewer king speciaal voor de senioren van Moergestel. In deze cursus wordt U vertrouwd gemaakt j met verschillende basisbegrippen en -handelin- I gen om digitale foto’s te bewerken. Met behulp van oefenfoto’s wordt o.a. uitgelegd hoe U rode ogen kunt verwijderen, een irritant scheve hori zon recht kunt zetten, storende objecten kunt verwijderen, uitsnijden, invoegen enz. Ook wordt uitgelegd hoe U helderheid, scherpte, Themamiddag over voeding voor: groente en fruit vlees en vleeswaren wekelijks spectaculaire acties nappa's en tappa's kaas en delicatessen kant-en-klare maaltijden service en kwaliteit en rockconcerten in het oude Den Boogaard en met folk- en andere optredens en festivals in het Trefcentrum en op het plein rond de kerk.” Creusen zelf startte in 1978 in het Trefcentrum, Dan opent het Ierse Beoga GUO-con- I zwierf uit over meerdere locaties buiten Moer- certserie 2009/2010 én de nieuwe con- gestel tot zelfs over de landsgrens en komt nu len, nadat men zich een aantal basisregels heeft eigen gemaakt. In de beginnerscursus zal het bieden en afspe len voor de beginnende bridger behandeld wor- I Een voedingsdeskundige van Thebe zorgt voor I de nodige informatie met betrekking tot voe ding die gezond is, met voldoende afwisseling en het matig gebruik ervan. Luister naar je lichaam. Wat zegt het en wat moet je ermee? Hoeveel en welke voeding heb je dagelijks nodig. Welke aanvullende middelen zijn soms nodig, bijvoorbeeld vitamine D en calcium. Een aantal veel voorkomende gezondheidsri sico’s en problemen worden besproken: zoals diabetes, osteoporose, cholesterol, overgewicht, de bloeddruk, de overgang bij vrouwen. Hoe sig naleer je het; hoe houd je er rekening mee; hoe kun je er (goed) mee leven? Er wordt verteld over het eetpatroon bij seni oren en het belang van bewegen. Vanzelf is er alle ruimte om vragen te stellen. Het gebruik van medicijnen en voeding. De apotheker van Apotheek de Stroom vertelt over het gebruik van medicijnen en de moge lijke gevolgen ervan op de voeding. We nodigen u van harte uit op deze middag die u in het belang van uw gezondheid naar ons idee eigenlijk niet mag missen. Donder dag 17 september om 14.00 uur in den Boo gaard. Graag tot dan. 32 JAAR PASSIE, EXPERTISE EN NET WERK “Noem mij naast Moergestel een vergelijkbaar i dorp in Nederland dat zoveel internationale I allure in één concertserie bij elkaar brengt”, j aldus GUO-bezieler Jos Creusen. “Moergestel j had altij d al een bloeiend sociaal-cultureel ver enigingsleven met opvallend veel gemeen- en d’ran, een panoramisch uitzicht over muziek in het algemeen en met concertorgani- Moergestel, een speciaal concertbier- satie in het bijzonder. Lokale podiumprogram- tje in het grand café en puike concerten meurs maakten naam met legendarische pop- met toppers uit de internationale folk scene. Dat zijn de ingrediënten waarmee concertorganisatie Groeten Uit Oister wijk vanaf zaterdag 3 oktober uitpakt. den. Ook krijgt men bij de cursus een bridge- boek voor beginners, zodat men de behandel- I de stof thuis nog eens kan nalezen en naspelen. I Nadat men de cursus heeft beëindigd, kan men het geleerde in praktijk brengen door regel matig thuis te bridgen. Men kan ook op maan dagmiddag van 13.30 uur tot ca 17.00 uur gaan bridgen in Den Boogaard. Opgave vóór 5 september bij Harrie de Laat, Meer info over GUO-concerten en over GUO- cd’s op http://guo.inoisterwijk.nl. Wie interesse heeft in een bestuurs- of vrijwil ligersfunctie bij SPO/GUO kan bellen naar 521 0175. Reserveren van GUO-tickets kan in de bro chure van Theaters Oisterwijk - Moergestel, op www.tiliander.com, op www.denboogaard.com, op 521 7220 of aan de balie in Tiliander van maandag t/m vrijdag tussen 10 en 16 uur en op vrijdag van 18 tot 20.30 uur. De balie is in Indien men (nog) geen lid is van KBO Moerges tel bedragen de cursuskosten 10,- euro extra te voldoen bij de start van deel 1. Het is door iedereen op zijn/haar niveau te spe- Een sfeervolle zolderzaal met alles d rop schapszin. Al vóór mij had Moergestel iets met Vinkenberg 10,5066 PD Moergestel. Bij voor keur via-e-mail h.de.laat@hetnet.nl con-trast en kleuren van foto’s kunt verbeteren. Er wordt gewerkt met het softwareprogram- ma Adobe Photoshop Elements 6.0. Op Uw PC moet Windows XP of Vista staan. De cursus vindt plaats op de dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur en bestaat uit 14 lessen die om de donderd 17 september om 14.00 uur in Den 2 weken plaatsvinden. Boogaard Het cursusgeld inclusief een cursusboek en een CD met de oefenfoto’s bedraagt 140,- euro voor KBO-leden en niet-leden 150,- euro. Er zijn nog enkele plaatsen voor deze cursus. Tevens starten we op 6 oktober een vervolgcur sus, voor diegene die de eerste cursus hebben gevolgd deze bestaat uit 12 lessen. Hiervoor bedraagt het cursusgeld inclusief cursusboek en certruimte op zolder in Den Boogaard. als podiumprogrammeur weer thuis. Mijn cir kel is rond en door die verbondenheid voelt de We leggen momenteel de laatste hand aan de passie in mijn 32ste concertseizoen zelfs ster ker dan ooit. Daar is 32 jaar expertise en net werk bijgekomen. Met GUO voorzie ik niet in mijn levensonderhoud, beroepsmatig ben ik taalwetenschapper, gezinsmatig heb ik vrouw en vier kinderen. Naast zelf muziek maken en wat schrijven is podiumprogrammering ‘slechts’ mijn hobby die in 32 jaar uit de hand liep tot is een bezoek de moeite meer dan waard. Er is I levensmissie. Maar onderschat het belang van ons veel aan gelegen om de sfeer die het uit- onze enthousiaste vrijwilligersploeg niet. In ademt te laten aansluiten bij de GUO-concer- mijn eentje ben ik niemand, doe ik niks en ten. Maar daarnaast is de ruimte evengoed kom ik nergens. Zonder hen kan GUO GUO geschikt voor andere activiteiten. Daarmee is niet zijn.” het van toegevoegde waarde op onze grote zaal Van hun samenwerking proflteren GUO/SPO ene en’ en Den Boogaard volgens Creusen wederzijds. In haar vorige onderkomen sprak GUO van “Onze GUO-concerten hebben een ideaal on een intieme sfeer waar artiesten en bezoekers derkomen met een sfeervolle kleine én grote op eikaars schoot kropen. Volgens De Bruijn zaal, faciliteiten en ondersteuning vanuit een zal die uitstraling in ‘zijn panoramazaal’ niet bereidwillig meedenkend en meewerkend per- minder zijn. “Bovendien hebben we volop soneel ter plekke. En als sociaal-cultureel podi- modern bezoekerscomfort en up to date um kan Den Boogaard zich met onze passie, toe- theatertechnische faciliteiten en kunnen de wijding, expertise, visie, enthousiasme, net- liefhebbers naar keuze met trap of ruime lift werk en vastberadenheid bovenregionaal onder pendelen tussen zolderzaal en de gelijkvloer- scheiden. Deze samenwerking draagt ertoe bij dat we nu vóór aan vang van het seizoen al even veel tickets in voorverkoop verkochten dan in het hele vorige seizoen bij elkaar. Onze samen werkingsovereenkomst loopt voor drie jaar, maar zo’n symbiose smaakt nu al naar meer.” vyp _>v auguoiuj wviui iivl wvuoliij lil voor de periode september-oktober nog enkele medewerkers voor: Medewerkers moeten op zaterdag en zo mogelijk op zondag beschikbaar zijn. De werktijden liggen tussen 10.00 uur en 23.00 uur. Geïnteresseerd? E-mail voor informatie en reacties naar Guus Mulders, Kanoboerderij de Reusel (www.kanoboerderij.nl), Heizensche- dijk 1, 5066 PL Moergestel, tel. 013-513 6031, info@kanoboerderij.nl ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 begeleiding van sportieve activiteiten, zoals kanovaren, wc-racen e.d.; leeftijd vanaf 16 jaar horeca-activiteiten (bediening); leeftijd vanaf 16 jaar keukenmedewerkers (opmaken barbecues, lunches) leeftijd: 18-55 jaar. Belangenorganisatie voor senioren v/h Jos Habraken Cl' Onh IrriioT men hii de cursus pen hridcre- v Al e 1J PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7